Skocz do zawartości

Alfa Romeo: 156 - opinie kierowców

524 odpowiedzi w tym temacie

#61 Guest_kaban

Guest_kaban
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2007 - 20:46

zastanawiam sie nad kupnem tego autka i nie wiem juz czy te zle opinie sa prawdziwe czy to jakies frajery wypisuja takie bzdury?nie wiem czy kupic???ale moze zaryzykuje???!!!!!

#62 Guest_andrzej

Guest_andrzej
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2007 - 00:17

Witam mam to cacko od roku normalnie rewela gaz troche drogi ale sie oplaci podkrecilem ja do 250 koni i jest super na gazie wymiata jeszcze lepiej niz na benzynie no i te 6 biegow!!!! polecam goraco

#63 Guest_hades307@wp.pl

Guest_hades307@wp.pl
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2007 - 00:26

ktos porownywal do merca bmw audi a nawet porschemam w rodzinie porsche sam mialem pare mercow a moj ojciec zawsze mial audi tak wiec porsche odpada w konkurach z alfa tyle tylo ze porsche sie nie psuje tylko zuzywa w dodadku bardzo bardzo wolno alfa tez sie nie psuje tylko zuzywa ale szybciej nie ma tragedii mamy 156-tke prawie rok jak dotad tylko rozrusznik wachacz i linka hamolca recznego czesci drozsze niz do porsche na nieorginalne ciezko liczyc pali kolo 9l/100km podsumowujac jest drozszy w utrzymaniu niz audi czy porsche (apropos merc nie jest taki doskonaly audi lepsze) ale kupujac woz 5 letni skorzystasz tyle na roznicy w cenie miedzy alfa a audi ze bedzie cie stac na naprawy nowa 159 a4 320 i c klasa kosztuja prawie ty;le samo

#64 Guest_artur

Guest_artur
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2007 - 10:55

chcialem kupic alfe 156 ale chyba zrezygnuje z niej wiecej negatywow niz pozytywnych opin na kazdym forum fakt ze samochod jest za***isty ale nawet znajomy mechanik odradza mi jej z doswiatczenia na allegro mozna zobaczyc wiekszosci wszystkie uszkodzone

#65 Guest_alfa 156

Guest_alfa 156
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2007 - 00:40

Witam miałem alfe 156 rok czasu i obróciła mi się panewka na wale, naprawa wyniosła mnie 5600zł wymiana wszystkiego, po dwóch miesiącach to samo znów panewka, niestety już nie naprawiałem tylko sprzedałem do remontu, to byl rocznik 98, motor 2.0TS paliła 13l/100km, ale co moge powiedzieć dobrego o aucie to że miała super przyśpieszenie i świetnie się trzymała drogi, mam nadzieje że to był tylko zły traf, bo chciał bym jeszcze kupić alfe tylko że silnik 1.9 jtd, polecam auto ale w pełni sprawdzone i dla osób nie wyżywających się na aucie, auto nie jest przeznaczone dla szpanu i palenia gum ale dla wygodnej jazdy:)

#66 Guest_rrrrrrr

Guest_rrrrrrr
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2007 - 16:58

Nie posiadam Alfy ale sie przymierzam. Jeśli chodzi o awaryjnośc to jak dbasz tak masz. Cieniasem 700-tka zrobiłem 240 000 km w tym 70 000km na gazie i nic, zero problemów.

#67 Guest_Breakdancer

Guest_Breakdancer
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2007 - 15:11

dopóki nie założyłem gazu- sekwancii, wszystko grało, brzmienie silnika jak marzenie- zwłaszcza na wysokich obrotach,no i to zawieszenie o sylwetce nie wspomne,tylko rozrząd zmieniłem i pompe wodną! po 40 tyś amorki i całe zawieszenie! odradzam zakładać gaz- to tak jakbyś spisał auto na straty! czy warto kupić alfe? to zależy na jaki egzemplaż trafisz, ale nie zakładaj, że to błąd, ja moją robiłem códa i się kręciła naprawde świetnie! ale teraz myślę nad civikiem vti 1.8.169km! jedzie dużo lepiej i się nie psuje, a gdy dużo jeździsz gaz idzie założyć! ale i tak jeszcze pomyślę nad Aafą ale tylko 2.4 jtd- najlepsze jednostki, najmniej awarytjne,pozdrawim szczęśliwego nowego roku

#68 Guest_gaz

Guest_gaz
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 15:08

gaz w takim silniku to najwieksza pomylka problem z obrotami 2 swiece na cylinder i do tego gaz to zbyt wysoka temperatura silnika i zawory i pierscienie i ......... prosze tylko nie gaz

#69 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2008 - 23:52

Mam Alfę 4 miesiące i nie wymieniłbym na żadnego passata czy audi poczytajcie ile kosztuje np rozrząd do audi a ile do alfykażde auto się zurzywa alfa szybciej ale taniejpolecam tylko 1.9 JTD 5.8L/100km

#70 Guest_Sutek

Guest_Sutek
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2008 - 14:36

Swietne auto mam ja od 2 lat sprowadzana z niemiec od Alfistow m juz przebieg 175 tys km i nie mam z nia problemow. Jedyny minus tego auta to jest taki ze duzo pali poza tym nie ma rywala. Audi czy Passat to zupelnie nie to zreszta poprzednie A4 ktore mialem prezentowalo sie pod wzgledem kosztow jeszcze gorzej bo czesciej sie psulo. Moja Alfetka jesli swietnie i nastepne auto to tez bedzie Alfa wersja GTA albo TI w zaleznosci jak bede stal z finansami na eksploatacje absolutnie najperfekcyjniejszego V6 jakiego widzialem pod sloncemczyli 3,2 V6 z GTA.polecam ale nie spodzewaj sie kosztow eksploatacji na poziomie punto. Ale jesli wszystko z autem ok to jest nawet i na polska kieszen.

#71 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2008 - 10:35

Witam!Przeglądam opinię i w żadnym negatywie nie znalazłem konkretów.Wiecie co, mam BMW e-36 i zamieniam właćnie na Alfa Romeo 156 1.9 JTD po liftingu 2003 rok. Przyjaciel ma 156 2.0 z 98 roku i też nie ma awaryjności. Fakt wsadził w zawieszenie od razu po zakupie, ale to w każdym aucie trzeba dbać o takie drobiazgi. Mam nadzieję, że tym autem dotrwam do października.Każde auto się psuje, a o zawieszeniu nie mówię, Państwo nam powinno dokładać za te polskie drogi:-/

#72 Guest_3kiler

Guest_3kiler
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2008 - 23:19

posiadam fiata bravo po modyfikacjach i zamierzam zmienic na 156-ke a opinie o tym ze to złom wypisuja ci ktorzy niemieli tego auta albo sa frajerami ktorym ktos wcisnał zakatowane auto,bo jak kupujesz auto to "kupuj madrze a nie cwaniakuj"

#73 Guest_Krystian

Guest_Krystian
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2008 - 21:59

czytam wasze opinie o tych samochodach i zastanawia mnie pytanie czy to piszą właściciele alf mam kilka lat ten samochód 2.5 v6 automat przebieg340000tyś bez problemu kolega ma 3.0 v6 też automat jeszcze lepiej nie wiem oco wam chodzi z tym psuciem pozdrawiam prawdziwych alfistów

#74 Guest_grzegorz

Guest_grzegorz
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2008 - 13:27

mam AR 155 ponad 200000 km do tej pory wymieniłem moduły zapłonowe i tyle i jak do tej pory nie zawiodła mnie i mój następny modwel bedzie właśnie AR 156

#75 Guest_TAJEMNICZY

Guest_TAJEMNICZY
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2008 - 13:51

To teraz ja wyraze swoja opinie, połowa tutaj z was pieprzy głupoty daja opinie a przypuszczam ze nigdy nie miało Alfy, Kupowałem Forda mondeo 03r Tddci tez mowili nie kupuj Dlaczego?? Bo maja rozjebana ze tak powiem wyobraźnie, To jest podobne do tego jak Jest wypadek samochodowy zderzyły sie dwa auta a nie wiedzac dokładnie rozpowiadaja dalej i mowia ze zderzyło sie 10 Aut smiechu warte, MOJEJ ZONIE KUPIŁEM ALFE 156 2 LATA TEMU I NIC SIE NIE DZIEJE NIE JEDEN NIEMIEC SIE MOZE SCHOWAC DO NIEJ... KOMORT JAZDY SUPER!! PODAM JESZCZE PRZYKŁAD DUZO LUDZI NARZEKA TEZ NA FRANCUSKIE AUTA?? A DLACZEGO TAK CHWALA LUDZIE VOLVO?? ZASTANOWCIE SIE..... NIE MA AUTA KTORE SIE NIE PSUJE!!

#76 Guest_szewc

Guest_szewc
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2008 - 03:08

198.000km jak na razie nie kuca przy robocie,bardzo wygodna,super ekonomia i ta linia coś pięknego, dbam onią więc nie grymasi, polecam auto naprawde ciekawe.

#77 Guest_Alf

Guest_Alf
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2008 - 20:32

chce kupic za pare dnie ten samochod ?? i teraz juz sam nie wiem po tych wypowiedziach ? Mam nadzieje ze sie mylą albo wogule nie mieli z nim do czynienia !! Czekam na odp. ??Pozdrawiam!!!!

#78 Guest_dziki

Guest_dziki
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2008 - 22:02

wcześniej miałem renault 19 na gazie z silnikiem 1.8 benzyny paliła 10 litrów a gazu 12 więc jak alfica wciągnie 8 benzyny to będzie ok a wrażenia z jazdy super w renówce wszystko się psuło sprzęgło belka skrętna głowica chłodnica zawieszenie przednie szło jak woda ogólny syf alfa to jest 8 cud świata motoryzacyjnego siemka

#79 Guest_Dawid

Guest_Dawid
  • Goście

Napisano 02 luty 2008 - 14:15

a ja i tak kupie alfe bo ma za***isty wyglad najwyzej trzeba bedzie ja naprawiac ale furka ma to cos w sobie narka

#80 Guest_Przemek

Guest_Przemek
  • Goście

Napisano 07 luty 2008 - 00:40

Super auto mam 156 2.0 ts nie mam żadnych problemów.Jezdzi jak ta lala.Wcześniej miałem Giuliette i następne też będzie AR.Pozdro dla wszystkich Alfistów.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych