Skocz do zawartości

Alfa Romeo: 156 - opinie kierowców

524 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 18 marzec 2007 - 11:42

Kupilem to auto z drugiej reki, mialo na liczniku 80tys do chwili obecnej zrobilem 96tys. Moja opinia jest taka, swietne auto dla ludzi dla ktorych estetyka jest wazniejsza od ekonomii, z awaryjnoscia nie jest tak najgorzej ale koszta wymian eksploatacyjnych duzo wyzsze od przecietnej(przyklad, wymiana rozrzadu to minimum 700zl). Silnik 1.6 jest mimo swoich 120KM za maly jak na ta mase autka, predkosc max. to 200km/h ale czas rozpedzania taki sobie. Zawieszenie idealne do "ostrego" stylu jazdy ale nie znosi naszych dziurawych drog(koszty wymiany nie sa straszne ale trzeba to robic nad wyraz czesto). Zużycie paliwa średnio 10l/100km i nie zejdzie sie nizej mimo wysilkow jakie podkalem przez bardzo spokojny kontakt z pedalem przyspieszenia. Slynny juz wariator tez sie odzywa jednakze jeszcze wstrzymuje sie z jego wymiana. Reasumujac samochod o slicznej linii nadwozia, ciekawym wystroju wnetrza i niesamowicie sportowym wygladzie zegarow ktory polecam ludziom o zasobnym portwelu i rzadko korzystajacym z nieutwardzonych drog.Kamil Przegaliński

#22 Guest_x-ksik

Guest_x-ksik
  • Goście

Napisano 02 maj 2007 - 00:01

Super auto i niewiem co myśleć o opiniach jestem chyba strasznym Farciażem bo leje paliwo wimieniam olei,klocki i itp. nic sie nie psuje!!! Myśle że przynajmniej połowe tych opini pisze łysy kark wylewający sie z BMW bolig że juz nikt nie patrzy na jego B-emke

#23 Guest_jdsfjlkdsfkkdsf

Guest_jdsfjlkdsfkkdsf
  • Goście

Napisano 10 maj 2007 - 19:19

Hujowe auto ! plastiki trzeszcza ! wszytsko drogie ! usterki non stop !!!! po prostu syf !!!! ale co zrobic to nie jest przeciez Audi albo Merc ;/

#24 Guest_fani MALUSZKÓW

Guest_fani MALUSZKÓW
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2007 - 01:29

u nas w mieście gościu rozjebał silnik w drobny mak:) jeździł niecały rok:P ale jak przyjebał to nie ma a we wsi!!!! bmka wymięka!!!!

#25 Guest_Bea

Guest_Bea
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2007 - 22:07

Śliczna można się zakochać mam nadzieje że mam szczęście i autko nie będzie się psuło

#26 Guest_piotras

Guest_piotras
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2007 - 23:14

no ludzie jak wy sie zachwycacie puntami mercami i bmkami to co wy macie wogole za pojecie o samochodach alfy nie sa dla dupowozow tylko dla ludzi ktorzy wiedza o co chodzi niech sie ktorys rowna na lini albo porownajmy dzwiek nie kochasz aut nie wypisuj bzdur z calym szacunkiem

#27 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2007 - 11:36

Auto super wygląd i osiągi, spala średnio gazu na trasie 9 litrów w miesie 13 z klimą. Kupiony z Włoch nic sie nie psuje gdy jeździ sie nim normalnie. Części na allegro zamienniki w cennie brawy, opla. Wygląd i klasa Alfy daje sama eadośc w czasie jazdy. Alfa to nie tylko blacha wozidełko ale ona ma duszę. Polecam

#28 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2007 - 13:06

auto zlom totalny psuje sie co chwile skrzynia seleesped nadaje sie na wystawe a nie jazde tym samochodem nie polecam

#29 Guest_dawid

Guest_dawid
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2007 - 00:32

witam ja mam 25v6 rewelacja mam ją rok nie jedna bmw widzi dymek polecam

#30 Guest_kuba

Guest_kuba
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2007 - 13:04

auto przywiozłem z holandii,jednak wyprodukowano je we wloszech a nie w krajach 3 świata,jak ktos kupuje alfe składaną w luxemburgu to niech sie nie dziwi ze nawala!!!moja ma przebieg 237tys km, i jedyne co robiłem to wymiana płynów,pasków,hamulców i łącznika stabilizatorów!!jeżdze 4,5 zbiorników na gazie i1 zbiornik benzyny,i tak na zmiane znowu 5gazu 1benzyny,mam założoną instalke vialle alfa romeo sekwencja z bezpośrednim wtryskiem gazu płynnego(droga ale sie opłaca) na gazie ma wieksza moc niz na benzynie,spalanie średnie takie same na gazie i benzynie ok 8l.to jest spoko,mialem accenta z 2001 na gazie tez silnik 1,3 a palił mi 9 i różnica niebo a ziemia do komfortu alfy,a co do częci to ludzie trzeba umieć szukac,bo na necie jest duzo firm ktore sie specjalizuja w alfach np.wtryskiwacz do gazu plynnego ma oficjalnie w polsce 1 firma koszt 600zł,ja dostalem za 180zł,jest roznica??156 są super za takie pieniądze nie ma lepszych

#31 Guest_stefan rzerżebecki

Guest_stefan rzerżebecki
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2007 - 22:20

za tydzień kupuje.dziś była jazda próbna jak powiedział ktoś wyżejnie ma a we wsi!!!!co do awaryjniści zobaczymykupuje ją od dobrego znajomegoktóry nie miał z nią żadnych problemów a z doswidznia wiem że złe opinie wystawiają na ogół buce którzy nie nigdy nie siedzieli nawet w aucie o którym tak ąe zwykłe którym gól skacze bo za***rdalają wv polo z przebiegiem 190.000 tyś i nie stać ich nawet na kołpaki tylko czają jak za pod blokiem pzdr.

#32 Guest_Misiek

Guest_Misiek
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2007 - 12:17

We Wrzesniu jade po takie autko do Włoch, od rodziny. Trochę wystraszony jestem opiniami, ale twardym trzeba być nie miętkim :) Zobaczymy jak bedzie z ta awaryjnością... Jezdziłem troche i bajka po prostu!

#33 Guest_Batt

Guest_Batt
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2007 - 17:53

Witam z gory pisze ze znam AR tylko z nazwy i opowiadan.Ogolnie chce kupic 166,ale tam gdzie teraz mieszkam jest z nimi problem (bardzo ich malo) wiec 156 tylko nie chce miec samochodu,ktory wiecznie bedzie zabieral mi czas a w zamian przyjemnosci z jazdy dostane tylko rozstroju nerwowego,ze znowu cos stuka, smierdzi,itp. Jezeli mozecie to prosze o szczere wskazowki odnosnie zakupu.

#34 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2007 - 20:33

Osobiscnie nie jestem posiadaczem alfy, ale przymierzam sie do 156 2.5v6-7,3(2) do 100km/h w serii robi wrazenie, piekny wystroj wnetrza, nie wiem jak z tymi czarodziejskimi plastikami, ale przeprowadzilem dosyc wnikliwa rozmowe z wlascicielem 156 2.0 i mowil ze super auto, ogolnie jedynie co sie dzieje, to przez nasze wspaniale drogi, co jakis czas trzeba robic zawieche, natomiast cala reszta git, co do 146, to moj znajomy bardzo chwali sobie to auto, mowil tylko, ze jesli cos sie sypnie, to warto wymienic caly uklas(w jego wypadku wydechowy), co wynioslo go 1200zl i bylo najpowazniejsza naprawa, jaka mial, ogolnie nie ma aut bezawaryjnych, a czesto koszt napraw zalezy od serwisu i naszych umiejetnosci wyszukiwania czesci :D pozdrawiam!

#35 Guest_Seba

Guest_Seba
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2007 - 10:46

Wczoraj kupiłem. Trochę sie przeraziłem opiniami niektórych ale to pewnie Ci zawistni ak piszą. Pokonałem nią 400 km i jak narazie nie mam zastrzeżeń. Myslę że nie będzie żle.Co do jazy nie ma porównania z niemcami one wysiadają przy niej.

#36 Guest_noob_AR_user

Guest_noob_AR_user
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2007 - 14:24

AR to porazka. Nie warto jej kupowac. Najlepiej kupic VW, BMW, Merca no ewentualnie Opla. Prosze i dobrze radze nie kupujcie AR... Wtedy bedzie ich wiecej dla ludzi ktorzy wiedza dlaczego kupuje sie AR :)

#37 Guest_alex777

Guest_alex777
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2007 - 15:26

Czy ktos moze mi powiedziec co oznacza pomaranczowa palaca sie kontrolka na samej gorze przeczytalam ze to cos wspolnego z paliwem.Zapalila mi sie jak zatankowalam jakies h.....paliwo i samochod wogole nie chcial jechac.Druga sprawa ponizej tej kontrolki na gorze swieci sie druga wyglada jak zarowka okragla w srodku ma wykrzyknik i swieci sie tylko wtedy jak zapale swiatla.Niech ktos mi odpisze bo nie mam pojecia o co tam biega.

#38 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2007 - 00:34

Do alex777 ta kontrolka zarówka z wykrzyknikiem to ze masz spaloną żarówke wymnienisz nie bedzie sie swieciła

#39 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2007 - 18:01

Witam posiadam alfe od roku jestem zadowolony wszystko było ok poza tym jak założyłem gaz sekwencje stag 300 zaczeła na zimnym silniku zle chodzic zanikały jej niskie obroty moze ktoś mi powiedzieć co to jestMechanicy mówią ze jest za słabyp rąd na wtryskach czy to prawda !!!!

#40 Guest_dawid

Guest_dawid
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2007 - 12:52

I.. teraz sam nie wiem hehe awaryjny jest chyba duzo bo duzo ludzi to potwierdza nio ale ladnyjest to fakt pozdrawiam wszystkich pośiadaczy tego autka

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych