Skocz do zawartości

Alfa Romeo: 145 - opinie kierowców

77 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 22 luty 2001 - 11:37

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Alfy Romeo 145.

#2 Guest_Yaneeck

Guest_Yaneeck
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2001 - 18:33

mam zamiar nabyc diesla ... co własciciele mogą napisac o fiatowskim dieslu ??? pozdrawiam

#3 Guest_aaa

Guest_aaa
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2002 - 11:38

ble,ble

#4 Guest_aaaa

Guest_aaaa
  • Goście

Napisano 22 maj 2003 - 13:02

Autko ok, ale te spalnie. Ostatnio 13 to norma. Wymienilem termostat i sonde lambda i nic. Moze ktos miał podobny problem i wie o co chodzi?

#5 Guest_Bartek

Guest_Bartek
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2003 - 09:29

Kupilem. Bilem sie z myslami pomiedzy Punto 1,7 TD a AlfaRomeo 145 1,9 TDi. Alfa wygrywa w przedbiegach. Ma bardzo dynamiczny i w miare oszczedny silnik. Jezdzac do 160 w trasie bierze 6,2l/100km. Gaz do dechy wyciaga ze zbiornika 8l/100km. Mimo wszystko to super samochod. Polecam

#6 Guest_B.Linda

Guest_B.Linda
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2003 - 23:15

alfa romeo? a co w ogóle jest, ta alfa?

#7 Guest_Davidov

Guest_Davidov
  • Goście

Napisano 25 październik 2003 - 21:04

Kupiłem ją rok temu. Dzisiaj już bym tego kroku nie zrobił... Ale po kolei. Plusy: bardzo wygodna, sportowe zawieszenie, dobrze trzyma sie drogi, ładna... ;-), nie kradną.Minusy: pieprz**cy sie wariator (a jak pódzie to i rozrzad trzeba robić!), potworne spalanie (nigdy poniżej 11,5 litra w mieście), bardzo awaryjna (nie wiem co wymmienić - raz na miesiąc musi coś pójść, ostatnio był to alterantor), drogi serwis i części - nie wolno korzystać z zamienników których i tak jest jak na lekarstwo.Używane sa tanie ale zgadnij potencjalny nabywco dlaczego...?Ja pozbyłem sie auta po roku eksploatacji i niczego wiecej z tej stajni nie kupie.PozdrawiamD.

#8 Guest_pawcio

Guest_pawcio
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2004 - 16:27

Auto o bardzo ladnej linni, zawieszenie dosyc twarde ale to akurat jest dla mnie atutem. Silnik ma przepiekne brzmienie ale spalanie jest zbyt duze przy tej mocy. Moja poprzednia alfa(155 2.0 16V 150KM) palila prawie o 3 literki mniej, a moc duzo wieksza. Auto polecam tylko pasjonatom marki inni nawet niech na nie nie patrza bo beda bluznili wszystkie Alfy do konca swych dni. Sa to bardzo wymagajace auta i nie wolno ich zaniedbywac.

#9 Guest_maciek

Guest_maciek
  • Goście

Napisano 21 październik 2004 - 14:50

sprzedam alfe 145 za 17000 tyś.

#10 Guest_PAWEŁ

Guest_PAWEŁ
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2005 - 21:46

Mam alfe 145 i jestem z niej bardzo zadowolony! w siedzenie wciska dopiero przy przekroczeniu 2500 obrotów az do 3500 obrotów! Ten typ tak ma!!! Osiągnełem ją 190km/h oczywiscie przy sportowym zawieszeniu oraz mam wmontomany sportowy wydech REMUSA wraz ze strumienicą! szkoda że tylko chipa nieda się wstawic:(( Gorąco polecam ten samochód!!!

#11 Guest_michał

Guest_michał
  • Goście

Napisano 11 luty 2006 - 11:55

Sprzedam lub zamienie-td 90km kameleon,ciemne szyby,elektryczne szyby ele.szyberdach ele.reg.świateł, ele.lusterka,klima,alu,zamek na pilota-chetnych prosze o kontakt na emaila cena nie jest wysoka

#12 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 15 marzec 2006 - 18:35

Samochod jej spox tylko za dużo pali.Ja samochód ten serwisuje więc jak na razie odpukac nic powaznego sie nie dzieje i nie dzialo.W zimie mam problemy ze skrzynia biegów bo zamarza i juz byl olej wymieniany ale to nic nie pomogło.Ma fajny klank silnika i to jest własnie to!

#13 Guest_Michał - wielkopolska

Guest_Michał - wielkopolska
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2007 - 20:58

Chciałbym się czegoś dowiedzieć o wariatorze w tym aucie. Moja Alfa ostatnio zaczęła głośno chodzić. Co mam robić jeździć dalej czy wymieniać? Jeśli wymieniać to gdzie najlepiej? Prosze o pomoc.

#14 Guest_Pele

Guest_Pele
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2007 - 11:24

niech mi ktos szczerze powie generalnie chodzi mi o eksploatacje auta czy czesci sa fakjtycznie tak tanie jak do fiata no i pytanie do jakiego fiata,?? Zastanawiam sie wlasnie czy nie kupic punto z silnikime 1.2 czy wlasnie Alfe 145 silnik 1.3. 90KM na gazie , jakie ssa koszty eksploatacyjne ? czy warto kupowac alfe , dodam tylko ze cena zarowno punto jak i alfy jest 8,5 rocznik 1997 ?? pozdrawiam

#15 Guest_Audi a3

Guest_Audi a3
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2007 - 14:59

"Pele"Nie kupuj ani Fiata punto ani Alfy romeo tym bardziej na gaz bo będziesz tego żałować:]. Kup najlepiej Audi A3 1.9 TDI 110KM. Niemiecka precyzja jest w tym aucie zawarta proste zawieszenie klasyczne wykonanie, sportowe kształty czego chcieć więcej. Delikatnie mówiąc Alfa romeo to autko dla KOBIET, dla mnie to nie jest samochód na lans po mieście raczej po wsi haha :]

#16 Guest_Dzidek

Guest_Dzidek
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2007 - 21:42

Super auto, a zwlaszcza odglos silnika boxera jest super, ma fajny wyglad, minusy to pali olej, i drobne usterki jak regulacja nawiewu i cos w silniku na bezynie traci obroty i czasem sie wylancza ale tylko jak jest na 1000 obrotach, jak sie depnie to duzo pali a na spokojnej jezdzie to na 100 pali 10 gazu, i nie wiem co jest z tym paleniem oleju czy twin sparki tez pala

#17 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 14 listopad 2007 - 19:33

Auto ma piękny wygląd ale mam problem z rosnącym stanem oleju jakims sposobem do oleju przedostaje mi się paliwo i komputer mi to sygnalizuje szczególnie jak jes jeszcze nie rozgrzany silnik, reszta jest ok.

#18 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2007 - 13:45

posiadam ten model od niedawna... jak narazie byłem zadowolony, świetna dynamika dobrze trzyma się drogi no i ładnie wygląda...minus to spalanie ale cóż coś kosztem czegoś no i ostatnio moja alfa strzeliła mi na gazie ale tak potęrznie że wywaliło kolektor teraz nie chce chodzić ani na gazie ani na benzynie no i w oleju na bagnecie pojawiła się pianka... może ktoś z was miał coś takiego...cóż to może być??Pozdrawiam

#19 Guest_alfa romek

Guest_alfa romek
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2007 - 13:09

Generalnie fajne autko,dobre zawieszenie,ukl kierowniczy, fajny wyglad,silnik fajnie brzmi, ale nie czuc tych 90 koni pomimo ze jest spramny. Niestety duzo pali:11l gazu na 100 przy spokojnej jezdzie,bardzo spokojnej. czesto trzeba zagladac bo oleju moze czasem ubyc. znika razem z chmurka za samochodem. polecam dla tych ktorzy chca byc oryginalni. ciezko znalesc mechanika co sie zna na boxerach

#20 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2008 - 18:20

Bardzo dobry autko mam je od 6 michow i spisuje sie idealne!! dobra trakcja dynamiczny silnik !!! super !!! spalanie srednie(moglo byc lepiej) w miesie od 7-8,5 trasa 6-6,5 !!! tanie serwisowanie !!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych