Skocz do zawartości

jak skontaktować się z prokuratorem?

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_smiechuuu

Guest_smiechuuu
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2010 - 20:06

Zostałem oskarżony o posiadanie marihuany. Zdarzenie miało miejsce 7 sierpnia b.r., przesiedziałem kilkanaście godzin w areszcie. Sprawa jest jasna, złożyłem wyjaśnienia, dokonano rewizji w moim domu, itd. Podpisałem na policji zeznania, zawarte było tam coś o dobrowolnym poddaniu się karze. Chciałbym jednak złożyć wniosek o warunkowe umorzenie postępowania. Z tego, co wyczytałem na forum, może to zrobić prokurator lub ja przed zakończeniem sprawy. I tu pojawia się moje pytanie - jak mogę skontaktować się z prokuratorem prowadzącym moją sprawę? Czy muszę poczekać na jakieś pismo (na razie nic nie dostałem)? Czy powinienem pojechać osobiście do właściwej prokuratury?

#2 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2010 - 15:43

Sąd musi zawiadomić o posiedzeniu. Wówczas na piśmie przez dziennik podawczy sądu za zwrotnym potwierdzeniem na kserokopii złożyć wniosek o wycofaniu zgody na dobrowolne poddanie się karze i wnosić o warunkowe umorzenie postępowania.

#3 Guest_smiechuuu

Guest_smiechuuu
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2010 - 22:30

Dziękuję za rzeczową odpowiedź.

Mam kolejne pytanie - jeżeli sąd odrzuci mój wniosek, to czy będę mógł "wrócić" do opcji dobrowolnego poddania się karze (bo jak rozumiem w tak jasnej sprawie i w sytuacji, w której nie stać mnie na adwokata, jest to najlepsza droga, aby zakończyć sprawę możliwie łagodnym wyrokiem)?

I jeszcze jedno techniczne: "za zwrotnym potwierdzeniem na kserokopii" - co dokładnie oznacza ten fragment?

#4 Guest_-praw-maksik

Guest_-praw-maksik
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2010 - 00:01

tak - jeżeli sąd odrzuci wniosek o warunkowe umorzenie postępowania ,bo np. nie będą spełnione przesłanki pozwalające na ten środek dobrodziejstwa ,to dobrowolne poddanie się karze jest nadal możliwe
Jak nie stać Pana finansowo na obrońcę ,to sąd może wyznaczyć Panu obrońce z urzędu , jeżeli w sposób niebudzący wątpliwości przedstawi Pan ,że nie stać Pana na obrońce z wyboru bez uszczerbku dla siebie i najbliższej rodziny...

ze zwrotnym potwierdzeniem - sporządza Pan wniosek w dwóch jednobrzmiących egzeplarzach ,udaje się Pan do biura podawczego sądu i tam zostawia Pan jeden wniosek, a drugi wniosek z pieczęcią i datą złożenia zabiera Pan do domu
W sądach mogą zawieruszyć się pewne rzeczy ,dokumenty itp.Gdyby to miało nastąpić ,to Pan posiada dowód złożenia takiego wniosku
technicznie- jak Pan pisze ,to porównać to można z listem poleconym na poczcie- ma Pan potwierdzenie ,że dany list( paczka) był przez nadawce wysłany.

#5 Guest_Patrycja

Guest_Patrycja
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2018 - 13:43

Witam moja sprawa wygląda następująco w sylwestra przyjechała interwencja policji do mieszkania obok ludzi się awanturujacych ja jednak usłyszałam całą awanturę i wyszłam na klatkę schodowa by móc rozdzielić klucacych się ludzi w tym czasie przyjechała policja 3 bardzo młodych funkcjonariuszy prosiłam jednego z nich by się wylegitymowal gdyż tego wogole zrobić nie chciał bo stwierdził że już to zrobil. Doszło między mną a nim do małej wymiany zdań nie wyzywalam nikogo klepnelam go w ramię i powiedziałam no to szczęśliwego nowego roku po czym policjant rzucił się na mnie i zakul mnie w kajdanki dodam że byłam wypita ale spokojna zawieźli mnie na dołek na 24h potem zostałam przesłuchana i wypuszczona do domu na przesłuchaniu nie powiedziano mi dokładnie co zrobiłam tylko odrazu pytanie czy się przyznaje i przyznałam się bo byłam zdenerwowana całą sytuacja po kilku dniach przemyślałam całą sprawę i chciałam iść na komendę odwołać to ponieważ wtedy byłam w szoku i chciałam tylko wyjść do domu. Czy mogę w jakiś sposób się odwołać od tego wszystkiego? Mam dwóch świadków na to że nie wyszywałam ani nie szarpalam policjanta a zarzuty mam o zniewazenie oraz nietykalnosc. Zachowanie tych 3 policjantów daje wiele do życzenia przeklinali nie chcieli się wylegitymowac ogólnie cala interwencja ich to jakaś pomylka. Kiedyś miałam również zarzut o nietykalnosc policjanta próba kary już mi się zakonczyla. Proszę o pomoc jak mogę się bronić i wyjść z tego z twarzą i bez mojej winy .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych