Skocz do zawartości

przyjęcie zlecenia napisania pracy mgr/plagiat/zwrot pieniędzy

41 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_agacia222

Guest_agacia222
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2010 - 15:56

Witam,

Zlecono mi napisanie pracy magisterskiej z języka niemieckiego ( 2 rozdziały) w bardzo krótkim czasie. Ponieważ jestem w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej, podjęłam się tego. (bez umowy)

Z braku czasu popełniłam plagiat.

Praca magisterska dla tej Klientki okazała się bezuzyteczna i żada od dwóch miesięcy zwrotu pieniędzy.

1) Czy czeka mnie odpowiedzialność karna za przyjęcie zlecenia napisania części pracy magisterskiej (korekta + 2 rozdziały), jeśli Klientka zgłosi mnie na policję (zarzuca mi wyłudzenie)

2) czy czeka mnie odpowiedzialność karna za popełnieniu plagiatu w tej pracy?Jeśli Klientka zgłosi mnie na policję (zarzuca mi wyłudzenie)

3) Czy mogę ją zgłosić na Policję,że zleciła mi pracę magisterską jednocześnie nie 'kręcąc na siebie bata''(Klientka dobija się godzinami do moich drzwa i mnie nęka telefonami i wizytami ,)

4) Czy czeka mnie konsekwencja prawna, jeśli nie oddam jej pieniedzy, które mi zapłaciła za napisanie jej ''bezuzytecznej'' pracy magisterskiej

Dziękuję za opinię,
Boję sie konsekwencji prawnych, potrzebowałam bardzo tych pieniędzy

#2 Guest_pomoge ci

Guest_pomoge ci
  • Goście

Napisano 08 październik 2010 - 18:59

Jak jestes ładna to ci pomoge ... :)

#3 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 10 październik 2010 - 21:26

Witam,

Zlecono mi napisanie pracy magisterskiej z języka niemieckiego ( 2 rozdziały) w bardzo krótkim czasie. Ponieważ jestem w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej, podjęłam się tego. (bez umowy)

Praca magisterska dla tej Klientki okazała się bezuzyteczna i żada od dwóch miesięcy zwrotu pieniędzy.

1) Czy czeka mnie odpowiedzialność karna za przyjęcie zlecenia napisania części pracy magisterskiej (korekta + 2 rozdziały), jeśli Klientka zgłosi mnie na policję (zarzuca mi wyłudzenie)

2) czy czeka mnie odpowiedzialność karna za popełnieniu plagiatu w tej pracy?Jeśli Klientka zgłosi mnie na policję (zarzuca mi wyłudzenie)

3) Czy mogę ją zgłosić na Policję,że zleciła mi pracę magisterską jednocześnie nie 'kręcąc na siebie bata''(Klientka dobija się godzinami do moich drzwa i mnie nęka telefonami i wizytami ,)

4) Czy czeka mnie konsekwencja prawna, jeśli nie oddam jej pieniedzy, które mi zapłaciła za napisanie jej ''bezuzytecznej'' pracy magisterskiej

Dziękuję za opinię,

1) Musi udowodnić, że taki był zamiar od początku- aby wyłudzić- z uwagi, że została napisana według mojej oceny umowa cywilno- prawna i może dochodzić roszczeń na podstawie jedynie k.p.c.;

2) Skoro Pani sobie nie przywłaszczyła autorstwa, nie wprowadziła w błąd co do autorstwa, nie podawała bez pod podania autora, nie rozpowszechniała etc. to nie ma przestepstwa. Na własne potrzeby można sobie przepisać czy skipiować utwór w ramach dozwolonego użytku- utwór legalnie rozpowszechniony. No można się doszukiwać, że Pani nie podała cytatu i imienia i nazwiska co prowadzi, że nie był to dozwolony użytek lub też relacje pomiędzy cytatem a własną twórczością są znikome co powoduje popełnienie plagiatu, ale nie rozpowszechniała Pani owego utworu. Nie jest do końca czysta sytuacja ale odpowiedzialność karna w takiej sytuacji w mojej ocenie odpada. Co innego jeśli np. umieściła by Pani to w sieci co jest bezwględnie rozpowszechnieniem do nieograniczonej liczby osób;

3) Pani za pisanie pracy nie odpowiada, ona karnie jedynie jako usiłowanie przywłaszczenia autorstwa pracy, której prawa osobiste autorskie nie można zbyć lub się ich zrzec;

4) Odpowiedzialność cywilnoprawna- kwestia udowodnienia to inna sprawa. Skoro jest Pani pewna, że to plagiat należy zwrócić pieniądze, gdyż to inaczej niezgodne z zsadmi współżycia społecznego;

Odpowiedzialność karna
Art. 115.
1. Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości
lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności
do lat 3.
2. Tej samej karze podlega, kto rozpowszechnia bez podania nazwiska lub pseudonimu
twórcy cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne
wykonanie albo publicznie zniekształca taki utwór, artystyczne wykonanie,
fonogram, wideogram lub nadanie.
3. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w inny sposób niż określony w ust.
1 lub ust. 2 narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne określone w art.
16, art. 17, art. 18, art. 19 ust. 1, art. 191, art. 86, art. 94 ust. 4 lub art. 97, albo
nie wykonuje obowiązków określonych w art. 193 ust. 2, art. 20 ust. 1–4, art. 40
ust. 1 lub ust. 2,
do roku.
Art. 116.
1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w
wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram,
wideogram lub nadanie,
3) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2005 r. Nr 85, poz.
727, Nr 86, poz. 732 i Nr 143, poz. 1199 oraz z 2006 r. Nr 66, poz. 470).
do lat 2.
2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w ust. 1 w celu osiągnięcia korzyści
majątkowej,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe
źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią
kieruje,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.
4. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie,
do roku.
Art. 117.
1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom w celu rozpowszechnienia
utrwala lub zwielokrotnia cudzy utwór w wersji oryginalnej lub w postaci opracowania,
artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie,
do lat 2.
2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe
źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią
kieruje,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

#4 Guest_aaa 123

Guest_aaa 123
  • Goście

Napisano 20 październik 2010 - 18:45

Szanowna Pani,
czytam i nie wierzę!Co za absolutny brak krytycyzmu! Wzięła Pani pieniądze za tekst, którego nie napisała i zastanawia się, w jaki sposób uciec od klientki, która słusznie domaga się swego. Każdy często potrzebuje pieniędzy, ale nie każdy posuwa się do oszukiwania innych. "Z braku czasu popełniłam plagiat" - i to ma Panią usprawiedliwić? Kpina!!! Wstyd, że w ogóle porusza Pani tak żenującą kwestię.

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 26 październik 2010 - 00:27

moze cie pocałowac w nos !!!!!!!!!!!!!!!! TO ONA POPELNIA PRZESTEPSTWO !!!! TY SIE TŁUMACZ ZE PISAŁAS NA WZÓR...A ONA TO ODDAŁA...JEJ PROBLEM

#6 Guest_agacia222

Guest_agacia222
  • Goście

Napisano 09 listopad 2010 - 01:10

No w sumie tak. . . Dziękuję za odpowiedzi

#7 Guest_gomes26

Guest_gomes26
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2013 - 17:21

Chciałbym wam zaprezentować działanie programu anty plagiat
Jest to program przeznaczony na komputery z systemem Windows który umożliwia dokładne sprawdzanie różnego rodzaju tekstów czy nie zostały wykorzystane na innych stronach internetowych.

Programem można sprawdzać dowolną ilość tekstów zarówno mogą to być artykuły, prace dyplomowe.

Wyszukane zdania które są plagiatem program podkreśla na czerwono i podaje linka gdzie znaleziono plagiat oraz całkowity procent splagiatowanych tekstów.

Zapraszam do obejrzenia filmiku instruktażowego

Oraz do pobrania wersji demo programu
Pobierz Program plagiat

więcej o programie oraz pełną wersje można zakupić na stronie
http://www.antyplagiat.net

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 11:41

Witam,

Dziękuję za opinię,

#9 Guest_draństwo

Guest_draństwo
  • Goście

Napisano 02 maj 2013 - 13:19

To zwykłe draństwo, oszukiwanie ludzi...Kiedyś też ktoś Cię wykorzysta, bo jesteś zwykłą świnią...
Nie chciałabym z Tobą nigdy mieć kontaktu...
Nie masz wyrzutów sumienia????????????????

#10 Guest_jerry

Guest_jerry
  • Goście

Napisano 09 maj 2013 - 22:50

tak zgłoś na Policję, ze ktoś ci zlecił magisterkę, ty zrobiłaś plagiat, a potem ci nie zapłacił, please...żenada i szczyt bezczelności!

#11 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2013 - 09:55

Witam,
zlecilam napisanie pracy inzynierskiej pewnej osobie. Osoba przeslala mi dwie czesci owej pracy, ja zaplacilam slono za calosc a reszty pracy - najwazniejszej - nie ma! Pan nie odbiera telefonu, nie odpowiada na maile!
Czy istnieje podstawa prawna by zadac od niego zwrotu pieniedzy? Mam maile, potwierdzenia przelewu. Samo zlecenie napisania pracy nie jest przestepstwem wiec jak wyegzekwowac od tego zlodzeja zwrot pieniedzy?
Tylko prosze tutaj bez pouczania i komentowania ze moglam sama napisac - ano nie moglam, smierc bliskiej osoby spowodowala ze nie bylam w stanie podjac sie pisania....

#12 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2013 - 20:30

Pani Kasiu,
nie zrobi Pani nic. Nie osądzam Pani - sama piszę i wiem że ludzie z różnych przyczyn zlecają to innym. Z tym, że nigdy nie należy płacić całości z góry. Ja osobiście zawsze biorę po i w ten sposób nikt nie jest wykiwany (dość skomplikowany mam system ale dobrze na tym wychodzą wszyscy). Zlecenie przestępstwem nie jest (mogła to być praca wzorcowa), dopiero jej oddanie. Z tym, że jeżeli choć część Pani już oddała promotorowi to sytuacja robi się niejasna. I zapewne na tym osoba ta żeruje. Przykro mi bardzo, ale z punktu widzenia prawa nie zrobi Pani nic. Proponuję jednak w serwisie internetowym, bo zapewne tam znalazła Pani osobę piszącą, dodać ogłoszenie o tym, że taki a taki jest oszustem - dzięki temu nikt inny się może nie nadzieje już. Jeżeli będzie Pani naciskać może opublikować gdzieś tamte dwa rozdziały i w ogóle zostanie Pani z niczym. Ja tak robię w przypadku braku płatności i kontaktu ze zleceniodawcą. A właściwie tym straszę bo nie mam sumienia :)Musi Pani chyba sama przysiąść. Jak sprawa się rozwiąże proszę dać znać czy udało się odzyskać pieniądze i w ogóle podać mi dane tej osoby i adres e-mail - kontakt tomek.rataj@o2.pl

#13 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2013 - 11:23

Okazalo sie ze pieniazki mozna odzyskac, jak sie trafi na odpowiedniego prawnika mozna prawie wszystko. NIe popuszcze temu oszustowi i odpokutuje on swoje winy :) Nie chce podawac zadnych danych - prosze wybaczyc ale od tego przypadku juz nikomu w sieci nie mam zamiaru ufac.

#14 Guest_lodzia

Guest_lodzia
  • Goście

Napisano 01 październik 2013 - 10:33

Słusznie. Oszukałaś kobieto raz i jeszcze się zastanawiasz jak oszukać dziewczynę drugi raz. Jak dla mnie jesteś zwyczajnym pasożytem, który wyłudza pieniądze i żeruje na innych. Niczym się to nie różni od kradzieży. Normalny człowiek w takiej sytuacji się wstydzi, a nie kombinuje jak uniknąć odpowiedzialności. Ale trzeba być normalnym. Dla mnie to co robisz, to patologia.

#15 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 01 październik 2013 - 10:41

Jak miałam pisać pracę magisterską, to trafiłam do szpitala i zleciłam napisanie części pracy, bo nie wszystko dało się napisać w szpitalu. Dostałam świetną pracę, dużo lepszą niż ta część, którą sama napisałam. i jeszcze z raportem antyplagiatowym, na poziomie 0,7%. Pracę obroniłam na przepustce ze szpitala i dalej leżę. Czasem trzeba zrobić coś, czego by się w normalnych okolicznościach nie zrobiło, bo nie ma innego wyjścia. mogę polecić panią, która pisała mi pracę magdalena.xxx@autograf.pl Ona głównie robi korekty, ale pisze świetnie.

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2014 - 16:20

Sprawdzanie prac programem antyplagiatowym
Zapraszam to przetestowania programu antyplagiatowego który służy do sprawdzania różnego rodzaju tekstów i prac dyplomowych.
Po znalezieniu przez program plagiatu podkreśla zdania w których wykrył plagiat na czerwono oraz określa procentową wartość plagiatu.
Program pobierzesz na stronie www.antyplagiat.biz

Filmik instruktażowy

#17 Guest_Gosc

Guest_Gosc
  • Goście

Napisano 06 maj 2014 - 20:52

zapraszamy na www.krppl.pl

#18 drzazga

drzazga

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 czerwiec 2014 - 19:22

mam podobną sprawę i bardzo proszę o pomoc. Zapłaciłam z góry za napisanie 15 stronicowej pracy, której nie dostałam. Pan który się zobowiązał i nie wywiązał z obowiązku (przesłał mi skopiowany jota w jotę dokument ze strony internetowej) nie chce oddać pieniędzy, a dodam, że jest osobą publiczną i startuje w wyborach na radnego. Straszy mnie, że jestem w sytuacji gdzie sama się wkopię. Po pierwsze pracy nie dostałam...po drugie nie ma tematu bo pracy nie dostałam.

Bardzo proszę o pomoc. Jest to niewielka kwota, ale chodzi o sprawę.

Pozdrawiam i z góry dziękuję!

#19 Guest_M

Guest_M
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2014 - 12:04

Najpierw wezwij tę osobę do oddania pieniędzy, wysyłając list polecony za potwierdzeniem odbioru. W liście podaj termin zwrotu pieniędzy.Jeśli to nie pomoże, oddaj sprawę do sądu, oczywiście jeśli potrafisz dokładnie udowodnić jak było. Aby żądać zwrotu wpłaconej kwoty musisz uiścić w pozwie 5 procent należnej kwoty, która zostanie Ci zwrócona, jeśli sprawę wygrasz.

#20 Guest_Karina

Guest_Karina
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2014 - 19:46

magdalena.xxx@autorgaf.pl

Czy ktoś korzystał z pomocy tej Pani ? Ktoś coś o niej może cokolwiek powiedzieć ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych