Skocz do zawartości

kradzież w wieku 13 lat-jakie konsekwencje w dorosłym życiu?

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-arkhadius

Guest_-praw-arkhadius
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2008 - 11:58

CYTAT(arkhadius)witam, kiedy miałem 13 lat dopuściłem się kradzieży płyt z hipermarketu. była sprawa w sądzie i zapłaciłem odszkodowanie. kiedyś do pracy będę potrzebował zaświadczenie o niekaralności i martwię się że moja karta nie będzie pusta. czy takie rzeczy popełnione w tym wieku "kasują" się po osiągnięciu pełnoletności czy muszę to zrobić jakoś sądownie??

Z ukończeniem 18 roku życia usunięte zostaną automatycznie.

#2 Guest_-praw-gruby

Guest_-praw-gruby
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2008 - 13:22

2. Dane osobowe nieletniego, o którym mowa w art. 1 ust. 2 pkt 6, usuwa się z Rejestru:
1)po ukończeniu 18 roku życia przez nieletniego, wobec którego wykonywane były środki wychowawcze, z wyjątkiem przypadków, gdy:
a)środek wychowawczy zastosowano w okresie warunkowego zawieszenia wykonania umieszczenia w zakładzie poprawczym,
wykonanie środka wychowawczego ustało z mocy prawa po ukończeniu przez nieletniego 21 roku życia albo z chwilą powołania nieletniego do zasadniczej służby wojskowej lub służby zastępczej,
2)po upływie terminów określonych w art. 11 § 4, art. 87 § 4, art. 88 § 4 i art. 89 ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich,
3)po ukończeniu 23 roku życia przez sprawcę czynu karalnego, gdy w miejsce umieszczenia w zakładzie poprawczym wymierzona została kara na podstawie art. 94 ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich,
4)na zasadach określonych w rozdziale XII Kodeksu karnego, gdy w miejsce umieszczenia w zakładzie poprawczym wymierzona została kara na podstawie art. 13 ustawy o postępowaniu w sprawach

#3 Guest_-praw-arkhadius

Guest_-praw-arkhadius
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2008 - 11:58

witam, kiedy miałem 13 lat dopuściłem się kradzieży płyt z hipermarketu. była sprawa w sądzie i zapłaciłem odszkodowanie. kiedyś do pracy będę potrzebował zaświadczenie o niekaralności i martwię się że moja karta nie będzie pusta. czy takie rzeczy popełnione w tym wieku "kasują" się po osiągnięciu pełnoletności czy muszę to zrobić jakoś sądownie??

#4 Guest_Nikola

Guest_Nikola
  • Goście

Napisano 11 marzec 2021 - 15:04

Witam ,mam pytanie jakieś 3 mięsiące temu ukradłam rzecz o wartosći 10 zł mam 13 lal .Przyjechała policja pokazałam skruchę mama wszystko opłaciła co dalej?

#5 Guest_Nikola

Guest_Nikola
  • Goście

Napisano 11 marzec 2021 - 15:06

witam, kiedy miałem 13 lat dopuściłem się kradzieży płyt z hipermarketu. była sprawa w sądzie i zapłaciłem odszkodowanie. kiedyś do pracy będę potrzebował zaświadczenie o niekaralności i martwię się że moja karta nie będzie pusta. czy takie rzeczy popełnione w tym wieku "kasują" się po osiągnięciu pełnoletności czy muszę to zrobić jakoś sądownie??

Nie.podajżę po 4 latach masz czystą karte.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 marzec 2021 - 11:54

Witam ,mam pytanie jakieś 3 mięsiące temu ukradłam rzecz o wartosći 10 zł mam 13 lal .Przyjechała policja pokazałam skruchę mama wszystko opłaciła co dalej?

Dalej to już zależy tylko od Ciebie. Jeśli będziesz nadal kradł, czeka Cię poprawczak, a w dorosłym życiu więzienie. Wszyscy przestępcy zaczynają od 10 zł.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych