Skocz do zawartości

PO ILU LATACH ZNIKA Z KRAJOWEGO REJESTRU KAR WYROK!!!

58 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 październik 2016 - 18:43

A czy wie ktos jak napisac takie pismo do sądu lub czy mozna uzyskac jakis formulasz?

Wpisz do wyszukiwarki internetowej - wniosek o zatarcie skazania - wyskoczy Ci pełno takich stron z  wzorami wniosków. Tu nie da się ich wkleić.

#42 Guest_wioletta

Guest_wioletta
  • Goście

Napisano 29 listopad 2016 - 14:02

Dołączę się do tematu bo mam podobne pytanie tylko jestem w innej sytuacji no ale do rzeczy mam pytanie odnośnie tego co mam napisać w formularzu rekrutacyjnym do policji. Kilka lat temu mialem przykrą sprawe z allegro, dostałem wyrok za Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
WYROK jaki dostałem to 1 rok w zawiasach na 3 lat + dozór kuratora + naprawienie szkody. Wyrok i dozór się skończył jakieś 2 lata temu, szkoda została naprawiona. Jak w świetle prawa jestem postrzegany?? Czy jako osoba która była karana? Czy może jestem już "czysty" i moge napisać w formularzu, że nie byłem karany?? Różne rzeczy na ten temat czytałem i sam już nie wiem. Jedni twierdzą tak jak moja Pani kurator, że okres próby się skończył i jestem traktowany jako osoba nie karana a inni twierdzą, że powiedzieć o sobie że nie byłem karany mogę powiedzieć dopiero po 10 latach od skończenia się wyroku. Proszę o wyjaśnienie

#43 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 29 listopad 2016 - 17:13

Witam,mam takie pytanie,otóż w 2002. popełniłam przestępstwo gdzie sprawa odbyła się w 2004 i zostałam skazana na 1 rok w zawieszeniu na 4 lata,w związku z niby moim nagannym zachowaniem w 2011 roku odwieziono mi karę i osadzono w zakładzie karnym na rok do lutego2012,kiedy mogę wystąpić o zaświadczenie o niekaralności tak żeby było czyste konto

#44 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2016 - 15:59

Witam. Rok 2014 lato ... miejsce: Dania. Złapany za jazde po alko pozniej 2 msc puszki deportacja i cisza .... w danii mam zakaz wjazdu do 2019 i prowadzenia pojazdow do 2022. Wrocilem do PL tu niby wszystko ok ale ... szukam aktualnie pracy i oferta z Niemiec ale ze mam miec zaswiadczenie o niekaralnosci. No to jeb z dzidy ide na Sądową i prosze o nie ... okazuje sie ze mam czekac ok tygodnia bo system pokazal ze coś ze mną nie do końca jest ok ... i teraz pytanie? Czy to znaczy ze jestem karany i nie pojade na robote ?Ktoś mądry coś podpowie?

#45 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2016 - 13:18

Witam. Rok 2014 lato ... miejsce: Dania. Złapany za jazde po alko pozniej 2 msc puszki deportacja i cisza .... w danii mam zakaz wjazdu do 2019 i prowadzenia pojazdow do 2022. Wrocilem do PL tu niby wszystko ok ale ... szukam aktualnie pracy i oferta z Niemiec ale ze mam miec zaswiadczenie o niekaralnosci. No to jeb z dzidy ide na Sądową i prosze o nie ... okazuje sie ze mam czekac ok tygodnia bo system pokazal ze coś ze mną nie do końca jest ok ... i teraz pytanie? Czy to znaczy ze jestem karany i nie pojade na robote ?Ktoś mądry coś podpowie?

Dania jest państwem Unii Europejskiej, więc jesteś w wykazie osób karanych, a ten wykaz jest udostępniany wszystkim państwom unijnym.

#46 Guest_k

Guest_k
  • Goście

Napisano 03 luty 2017 - 17:23

witam mam pytanie miałem wyrok dozoru elektronicznego przez okres 22dni po jakim czasie bede mugł wyciagnac swistek o niekaralnosci i po jakim czasie mija wyrok w papierach

#47 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 luty 2017 - 11:08

witam mam pytanie miałem wyrok dozoru elektronicznego przez okres 22dni po jakim czasie bede mugł wyciagnac swistek o niekaralnosci i po jakim czasie mija wyrok w papierach

3 lata od zakończenia kary.

#48 Guest_Marcinek75

Guest_Marcinek75
  • Goście

Napisano 06 luty 2017 - 16:03

Jeżeli bylem skazany na 2,5 roku wiezienia z zawieszeniem na 5 lat i odsiedziałem z tego 1,5 roku i wyszedłem z wokandy za sprawowanie to kiedy moge starać sie o zaświadczenie o niekaralności? Pozdrawiam.

#49 Guest_sebastian

Guest_sebastian
  • Goście

Napisano 03 marzec 2017 - 19:28

witam za kradziesz znakow drogowych zostalem skazany na 150 dni aresztu. po jakim czasie od zakonczenia wyroku bede mog ubiegac sie o nie karalnosc?

#50 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2017 - 00:01

Witam,

Wiem że pytanie dość głupie, ale nie jestem dobra a nie mam się kogo zapytać.

Gdy miałam 11-12 lat razem z 2 koleżankami ukradłyśmy ze sklepy biżuterię. Złapali nas, a wartość strat wyceniona na ponad 200 zł, więc sprawa trafiła do sądu. Z powodu trudnej sytuacji w domu Panie sędzia uznała to za zwykły dziecięcy wybryk i nie wymierzyła nam żadnego wyroku, ani nadzoru kuratora, ani niczego. Po prostu nie spotkały na nas żadne konsekwencje.
Od tej pory niczego złego więcej nie zrobiłam (nawet mandatu nigdy nie dostałam).
Od tego czasu minęło już ponad 10 lat, więc czy mogę ubiegać się o zaświadczenie o nie karalności i o "czystą" kartotekę nieletnich(nie wiem jak to napisać poprawnie).

Z góry dziękuję za odpoweidź
Z góry dziękuję za odpowiedź 

#51 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20293 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 10 kwiecień 2017 - 07:09

Sama piszesz, że nie byłaś karana, ani wtedy, ani później, więc odpowiedź chyba oczywista.....nie jest zanotowana w rejestrze skazanych.

#52 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2017 - 13:23

Witam

PO jakim czasie znikam z rejestru jezeli dostalam kare 10 miesiecy pozbawienia wolnosci z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat proby, na podstawie art.26 1 k.k.

Chodzi mi o zaswiadczenie o niekaralnosci.

#53 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2017 - 10:48

Witam

PO jakim czasie znikam z rejestru jezeli dostalam kare 10 miesiecy pozbawienia wolnosci z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat proby, na podstawie art.26 1 k.k.

Chodzi mi o zaswiadczenie o niekaralnosci.

Po 3 latach od odbycia kary, czyli od daty kiedy upłyną te 2 lata zawieszenia.

#54 Guest_Mistrz

Guest_Mistrz
  • Goście

Napisano 31 październik 2018 - 17:41

Witam
10 lat temu ukradłam coś ze sklepu i zostałam przypałapna, miałam zapłacić kare. moje pytanie po ilu latach znikam z rejestru? potrzebuje takie zaświadczenie

#55 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 listopad 2018 - 12:36

Odsiedzialem 9 mesiecy na sankcji w 2002 roku i kilka miesięcy w 2005 czy w KRK będę wyczyszczony teraz czyli w 2018 roku a jak nie to dlaczego i co mam robić aby dostac zaświadczenie o noekaralnosci z czystym kontem

#56 Guest_Dawid

Guest_Dawid
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2018 - 17:50

Witam. Wielka prośba. 10lat temu odbywałem karę pozbawienia wolności 1rok. Po upływie 7lat napisałem do sądu o wymazanie mnie z krajowego rejestru i tak się właśnie stało.Czyli na tą chwilę jestem czysty niekarany. Do wojska trzeba przede wszystkim być osoba niekaraną. Moje pytanie czy mogę w ogóle starać się do wojska składać papiery czy oni i tak będą wiedzieć o mojej przeszłości i czar prysł?

#57 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2018 - 12:00

Witam. Wielka prośba. 10lat temu odbywałem karę pozbawienia wolności 1rok. Po upływie 7lat napisałem do sądu o wymazanie mnie z krajowego rejestru i tak się właśnie stało.Czyli na tą chwilę jestem czysty niekarany. Do wojska trzeba przede wszystkim być osoba niekaraną. Moje pytanie czy mogę w ogóle starać się do wojska składać papiery czy oni i tak będą wiedzieć o mojej przeszłości i czar prysł?

Obecnie w krajowym rejestrze kar figurujesz jako osoba nie karana, czyli nie ma tam Twojego nazwiska.

#58 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2019 - 13:49

witam. w 2013 dostałam w Danii wyrok w zawieszeniu 6mcy na rok teraz mamy 2019 dzisiaj chciałam w Polsce wybrać zaświadczenie o niekaralnosci i nadal widnieje nie wiem co mam zrobić aby zostać wyczyszczona z systemu ? jeżeli ktoś wie proszę o meila ania_b23@tlen.pl

#59 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2020 - 01:59

Zostslem skazany na Rok. Dostalem dozór elektroniczny. 23.01.2020 zakonczyla mi sie kara. Kiedy minie okres o niekaralności?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy