Skocz do zawartości

PO ILU LATACH ZNIKA Z KRAJOWEGO REJESTRU KAR WYROK!!!

57 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-vipjaro

Guest_-praw-vipjaro
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2008 - 13:47

CYTATArt. 68. § 1. Sąd podejmuje postępowanie karne, jeżeli sprawca w okresie próby popełnił przestępstwo umyślne, za które został prawomocnie skazany.
§ 2. Sąd może podjąć postępowanie karne, jeżeli sprawca w okresie próby rażąco narusza porządek prawny, w szczególności gdy popełnił inne niż określone w § 1 przestępstwo, jeżeli uchyla się od dozoru, wykonania nałożonego obowiązku lub orzeczonego środka karnego albo nie wykonuje zawartej z pokrzywdzonym ugody.
§ 3. Sąd może podjąć postępowanie karne, jeżeli sprawca po wydaniu orzeczenia o warunkowym umorzeniu postępowania, lecz przed jego uprawomocnieniem się, rażąco narusza porządek prawny, a w szczególności gdy w tym czasie popełnił przestępstwo.
§ 4. Warunkowo umorzonego postępowania nie można podjąć później niż w ciągu 6 miesięcy od zakończenia okresu próby.

#2 Guest_-praw-mmpm

Guest_-praw-mmpm
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2008 - 21:00

Wg obowiązujących przepisów osoba, w stosunku do której warunkowo umorzono postępowanie karne, jest osobą niekaraną.
Natomiast wpis o warunkowym umorzeniu figuruje w KRK.

>MOJE PYTANIE JEST TAKIE CZY MOZE MI PAN POWIEDZIEC PO JAKIM CZASIE BEDE MÓGL POJECHAC DO KRAJOWEGO REJESTRU KAR I UZYSKAC PAPIEREK ZE STEMPELKIEM NIE FIGURÓJE PONIEWAZ BYLEM TERAZ I NIE DOSTALEM TAKIEGO PAPIERY

Po dwóch i pół roku od uprawomocnienia się wyroku (o ile postępowanie nie zostanie w tym okresie podjęte).

#3 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2008 - 20:23

Nie jest jednoznaczna z karalnością bo to nie jest skazanie- sąd nie skazuje, nie uznaje winy i nie wymierza kary- ta osoba nadal jest osobą nie karaną i warunkowe umorzenie postępowania nie może wywoływać ujemnych skutków dla pracownika. Co prawda na zaświadczeniu o niekaralnośći nie ma zdania, że "Nie fuguruje".
Natomiast przy odstąpieniu od wymierzenia kary mamy do czynienia z karalnością- sąd uznaje winę- skazuje, a tylko odstępuje od wymierzenia skazanamu kary- tutaj mówimy wówczas o karalności takiej osoby- zatarcie skazania następuje z mocy prawa z upływem roku od wydania prawomocnego orzeczenia.

#4 Guest_-praw-radek07

Guest_-praw-radek07
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2008 - 20:11

CYTATWarunkowe umorzenie postępowania to nie jest skazanie- jednak wzmiankia w krk istnieje.
czy jest jednoznaczne z karalnością uniemozliwiającą wykonywanie zawodu gdzie wymagana jest niekaralność?

#5 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2008 - 14:06

Warunkowe umorzenie postępowania to nie jest skazanie- jednak wzmiankia w krk istnieje.

CYTATArt. 68. § 1. Sąd podejmuje postępowanie karne, jeżeli sprawca w okresie próby popełnił przestępstwo umyślne, za które został prawomocnie skazany.
§ 2. Sąd może podjąć postępowanie karne, jeżeli sprawca w okresie próby rażąco narusza porządek prawny, w szczególności gdy popełnił inne niż określone w § 1 przestępstwo, jeżeli uchyla się od dozoru, wykonania nałożonego obowiązku lub orzeczonego środka karnego albo nie wykonuje zawartej z pokrzywdzonym ugody.
§ 3. Sąd może podjąć postępowanie karne, jeżeli sprawca po wydaniu orzeczenia o warunkowym umorzeniu postępowania, lecz przed jego uprawomocnieniem się, rażąco narusza porządek prawny, a w szczególności gdy w tym czasie popełnił przestępstwo.
§ 4. Warunkowo umorzonego postępowania nie można podjąć później niż w ciągu 6 miesięcy od zakończenia okresu próby.

CYTATZatarcie skazania

CYTATArt. 106. Z chwilą zatarcia skazania uważa się je za niebyłe; wpis o skazaniu usuwa się z rejestru skazanych.

CYTATArt. 106a. Nie podlega zatarciu skazanie na karę pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia jej wykonania za przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, jeżeli pokrzywdzony byt małoletnim poniżej lat 15.

CYTATArt. 107. § 1. W razie skazania na karę pozbawienia wolności wymienioną w art. 32 pkt 3 lub karę 25 lat pozbawienia wolności, zatarcie skazania następuje z mocy prawa z upływem 10 lat od wykonania lub darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania.
§ 2. Sąd może na wniosek skazanego zarządzić zatarcie skazania już po upływie 5 lat, jeżeli skazany w tym okresie przestrzegał porządku prawnego, a wymierzona kara pozbawienia wolności nie przekraczała 3 lat.
§ 3. W razie skazania na karę dożywotniego pozbawienia wolności, zatarcie skazania następuje z mocy prawa z upływem 10 lat od uznania jej za wykonaną, od darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania.
§ 4. W razie skazania na grzywnę albo karę ograniczenia wolności, zatarcie skazania następuje z mocy prawa z upływem 5 lat od wykonania lub darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania; na wniosek skazanego sąd może zarządzić zatarcie skazania już po upływie 3 lat.
§ 5. W razie odstąpienia od wymierzenia kary, zatarcie skazania następuje z mocy prawa z upływem roku od wydania prawomocnego orzeczenia.
§ 6. Jeżeli orzeczono środek karny, zatarcie skazania nie może nastąpić przed jego wykonaniem, darowaniem albo przedawnieniem jego wykonania, z zastrzeżeniem art. 76 § 2.

CYTATArt. 108. Jeżeli sprawcę skazano za dwa lub więcej nie pozostających w zbiegu przestępstw, jak również jeżeli skazany po rozpoczęciu, lecz przed upływem, okresu wymaganego do zatarcia skazania ponownie popełnił przestępstwo, dopuszczalne jest tylko jednoczesne zatarcie wszystkich skazań.

#6 Guest_-praw-vipjaro

Guest_-praw-vipjaro
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2008 - 13:47

PÓŁTOREJ ROKU TEMU ZOSTALA ZAKONCZONA MOJA SPRAWA O BÓJKE W KTÓREJ ZAPADL WYROK ZE SPRAWA ZOSTAJE UMOZONA WARUNKOWO DOSTALEM KARE GRZYWNY KTÓRA MIALEM WPŁACIC NA FUNDACJE I COS CZEGO NIE ROZUMNIEM SEDZIA POWIEDZIAL ZE CZAS UMOZENIA TO 2 LATA...
MOJE PYTANIE JEST TAKIE CZY MOZE MI PAN POWIEDZIEC PO JAKIM CZASIE BEDE MÓGL POJECHAC DO KRAJOWEGO REJESTRU KAR I UZYSKAC PAPIEREK ZE STEMPELKIEM NIE FIGURÓJE PONIEWAZ BYLEM TERAZ I NIE DOSTALEM TAKIEGO PAPIERY
Z GÓRY DZIEKUJE.

#7 Guest_Młody

Guest_Młody
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2012 - 23:58

Dołączę się do tematu bo mam podobne pytanie tylko jestem w innej sytuacji no ale do rzeczy mam pytanie odnośnie tego co mam napisać w formularzu rekrutacyjnym do policji. Kilka lat temu mialem przykrą sprawe z allegro, dostałem wyrok za Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
WYROK jaki dostałem to 1 rok w zawiasach na 3 lat + dozór kuratora + naprawienie szkody. Wyrok i dozór się skończył jakieś 2 lata temu, szkoda została naprawiona. Jak w świetle prawa jestem postrzegany?? Czy jako osoba która była karana? Czy może jestem już "czysty" i moge napisać w formularzu, że nie byłem karany?? Różne rzeczy na ten temat czytałem i sam już nie wiem. Jedni twierdzą tak jak moja Pani kurator, że okres próby się skończył i jestem traktowany jako osoba nie karana a inni twierdzą, że powiedzieć o sobie że nie byłem karany mogę powiedzieć dopiero po 10 latach od skończenia się wyroku. Proszę o wyjaśnienie

#8 Guest_Roland Szymczykiewicz

Guest_Roland Szymczykiewicz
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2012 - 00:12

Witam,

polecam lekturę mojego artykułu:

http://prawo-karne.w...a-skazania.html
z poważaniem,

Roland Szymczykiewicz

#9 Guest_pawel n

Guest_pawel n
  • Goście

Napisano 09 marzec 2012 - 14:11

Witam mialem wyrok 6miesiecy w zawieszeniu na 3 lata za złapanie za pare gram marihuany teraz po 1,5 roku zostalo mi przyslane ze teraz zostalem zwolniony z dozoru kuratora,Jak to jest po jakim czasie jest tak ze jak bym poszedl o papiero o nie karalnosci to kiedy bedzie ze nie bylem karalny,jak mozna szybicej takie cos zalatwic jesli sie da

#10 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 12 marzec 2012 - 19:43

Samo zwolnienie z obowiązku dozoru kuratorskiego w okresie próby nie powoduje, że okres próby się kończy. Sąd ma możliwość w okresie próby ograniczać lub rozszerzać nałożone obowiązki.

Kara ulegnie zatarcia z mocy prawa po upływie 3-letniego okresu próby + 6 miesięcy.

#11 Guest_Betuu

Guest_Betuu
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2012 - 19:57

W przypadku nieletnich wobec których został zastosowany środek wychowawczy w postaci upomnienia sądu kiedy można ubiegać się o wymazanie z KRK i czy w ogóle jest taka możliwość?

#12 Guest_jaga

Guest_jaga
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2012 - 12:30

Witam zostałem skazany za wyrąb i kradzierz drewna i mam pytanie po jakim czasie będę mógł otrzymać zaświadczenie o niekaralności

#13 Guest_jaga

Guest_jaga
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2012 - 12:33

i zostałam skazana na kare grzywny 800zł

#14 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2012 - 19:30

10 lat jest przy dożywociu:-)

Przy zawieszeniu - Art. 76. [Zatarcie skazania]
§ 1. Skazanie ulega zatarciu z mocy prawa z upływem 6 miesięcy od zakończenia okresu próby.
U Ciebie - po 3 i pół roku

#15 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2012 - 19:32

i zostałam skazana na kare grzywny 800zł

107 par 4 kk - po 5 latach od wykonania(zapłaty). Na wniosek sąd może zarządzić zatarcie po 3 latach

#16 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 listopad 2012 - 22:31

h

#17 Guest_Kumula

Guest_Kumula
  • Goście

Napisano 22 listopad 2012 - 23:15

Mam Pytanie w roku 2007 Rozbilem sie samochodem i go tak zostawilem i wyjechalem za granice . Ten samochud na drugi dzien zabrala rodzina
A teraz sie dowiedzialem ze mam sprawe zalozona w prokuraturze i musze przyjechac osobiscie i ta sprawe sam zamknonc z koli wypadku popelnionego pod wplywem alkocholu
Nie wiem co za takie cos moze mi grozic
Czy ktos moze mi w tym przypadku cos doradzic albo po ilu latach taka sprawe zamykajo

#18 Guest_kk

Guest_kk
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2013 - 02:16

witam. mam pytanie mialem wyrok w zawieszeniu 2/4 lata za kradziez z rozbojem i ten wyrok mi sie skonczyl w 2012 roku w kwietniu albo maju. powiedzcie mi jak to teraz wyglada jak bym chcial isc po zaswiadczenie o niekaralnosci?stosunkowo 6 miesiecy od zakonczenia wyroku minelo

#19 Guest_aplikantradcowskikrakow

Guest_aplikantradcowskikrakow
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2013 - 00:46

Jaki okres próby? jeżeli po okresie próby - możesz, iść po zaświadczenie.

#20 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 08 listopad 2013 - 18:28

Witam
10 lat temu ukradłam coś ze sklepu i zostałam przypałapna, miałam zapłacić kare. moje pytanie po ilu latach znikam z rejestru? potrzebuje takie zaświadczenie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych