Skocz do zawartości


prosze o pomoc - sharing !! :((


1721 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-luks25

Guest_-praw-luks25
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2007 - 11:47

Wykazywać, że art. 7 mówi o posługiwaniu się niedozwolonym urządzeniem - a takie w toku postępowania nie zostało wykazane.

#2 Guest_-praw-luks25

Guest_-praw-luks25
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2007 - 12:19

witam. tylko jako dowody przedstawili mi wyciagi z konta tego kolesia ze wplacalem mu przez 4 miesiace po 20 zł , zadnego przeszukania w domu nie mialem i nie przyznalem sie do winny. co mam dalej zrobic jak mi przyjdzie wezwanie do sadu ??

#3 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2007 - 23:20

Proste pytanie: mają na ciebie tylko przelewy czy było przeszukanie w domu i znaleźli również tuner podpięty do komputera?
Ponadto czy przyznałeś się czy nie?

Jeśli nie znaleźli tunera podpiętego tunera do komputera i przygotowanego oprogramowania do sharingowania - to same przelewy (a nawet logi serwera) o niczym nie świadczą.

#4 Guest_-praw-luks25

Guest_-praw-luks25
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2007 - 12:23

dziekuje za szybka odpowiedz, a w jaki sposob sie moza z tego wybronic. Mogłaby mi pani cos doradzic ? :-( dziekuje

#5 Guest_-praw-regina

Guest_-praw-regina
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2007 - 21:58

Tak - teraz oskarżyciel prześle akt oskarżenia do Sądu.
Czyn ten zagrożony jest jedynie grzywną.
QUOTE Art. 7. 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, posiada lub używa urządzenie niedozwolone, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

2. Jeżeli sprawca używa urządzenia niedozwolonego wyłącznie na własne potrzeby, podlega grzywnie.

Jeśli jedynym dowodem w sprawie są tylko przelewy to ma Pan duże szanse na wybronienie się ze sprawy. Art. 7 cytowanej ustawy mówi wprost o posiadaniu lub używaniu niedozwolonego urządzenia. Tego faktu nie można domniemywać. Urządzenie musi być bowiem wyraźnie opisane - jak również zasada jego działania.

#6 Guest_-praw-luks25

Guest_-praw-luks25
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2007 - 11:47

Witam.

Dzis dostalem list z komendy:

Postanowienie o zamknieciu dochodzenia
na pod art 321 $ 6 kpk

w sprawie używania niedozwolonego urzadzenia służacego do odbioru płatnych telewizji w celu osiagniecia korzysci majatkowej w Pawłowicach
przeciwko podejrzanemu ................ tj o czyn z art 7 ust 2 ustawy z dnia 5 lipca 2002 r o ochronie niektorych usług świadczonych droga elektroniczna opartych lub polegajacych na dostepnie warunkowym

postanowil zamknac sledztwo

uzasadnienie

zebrane w toku sledztwa materialy daja podstawe do objecia aktem oskarzenia.

co ja mam teraz zrobic, juz zostalem oskarzony ? a dowod jaki mieli to moje 4 przelewy. po tym liscie co moge sie spodziewac ? teraz sprawa idzie do sadu, jak to jest, bo nie wiem co robic ? co za to grozi ? prosze o pomoc :cry: :-(

#7 Guest_-praw-rafik21

Guest_-praw-rafik21
  • Goście

Napisano 17 maj 2007 - 17:54

luks25 dość przypadkowo znalazlem to forum i o dziwo wobec mnie toczy sie takie same postepowanie jak u ciebie dostalem juz te same listy w podobnych terminach. koles mial inicjały mm. Jesli chodzi o zeznania to pokazano mi tylko same przelewy . Policjant ktory mnie przesłuchiwał zadawał dosyc chaotyczne pytania bo sam niewiele z tego wiedział. Była tam mowa o jakieś grzywnie bodaja ze 1000 zł ale ja sie nie przyznalem do tego bo wydawało mi sie to śmieszne, że za przelewy do kogos drobnych kwot pieniedzy moga ukarac:) doszły do tego jeszcze inne czynniki. Zreszta prawie z tego nie korzystalem bo nie mialem na to czasu ten sharing to byla czysta ciekawosc i nauka. Teraz żaluje ze sie nie poddalem dobrowolnie karze bo jak piszecie ci wszyscy co tak zrobili nie zostali ukarani grzywna tak???? w moim przypadku i twoim luks25 bedziemy musieli pojechac do jastrzebia . Wobec tego moja prosba do ciebie o jak najszybszy kontakt . mozemy wspołnie cos ustlaic. no i ciebie wojtek 38 bede prosił o porady. Pozdrawiam. Ps. dodam tez ze nie mialem żadnego przeszukania domu ani nic nie zanosiłem na policje.

#8 Guest_-praw-luks25

Guest_-praw-luks25
  • Goście

Napisano 16 maj 2007 - 10:10

QUOTE (Wojtek38)Na jednej rozprawie się zakończy.
Kiedy to trudno powiedzieć.
Im mniej się mówi tym mniej człowiek się wygaduje.To prokurator ma udowodnić,że ..........itd.Pan tylko...zresztą poczekajmy na wezwanie do sądu.Może nie będzie tak źle.Proszę dać znać.

dziekuje i napewno sie odezwe do pana.

#9 Guest_-praw-takisobiektoś

Guest_-praw-takisobiektoś
  • Goście

Napisano 16 maj 2007 - 08:26

Na jednej rozprawie się zakończy.
Kiedy to trudno powiedzieć.
Im mniej się mówi tym mniej człowiek się wygaduje.To prokurator ma udowodnić,że ..........itd.Pan tylko...zresztą poczekajmy na wezwanie do sądu.Może nie będzie tak źle.Proszę dać znać.

#10 Guest_-praw-luks25

Guest_-praw-luks25
  • Goście

Napisano 16 maj 2007 - 02:18

@wojtek38

a orjentuje sie pan kiedy moge dostac wezwanie i ile czasu taka sprawa przebiega ?? jakos martwie sie ta sprawa bo nie mam dobrej gadany :cry:

#11 Guest_-praw-luks25

Guest_-praw-luks25
  • Goście

Napisano 15 maj 2007 - 23:45

nie no tak sie nie bede tlumaczyl, co sobie przymsle jak juz mi przyjdzie kolejny list, albo odezwe sie do pana o jakies wskazowki.

#12 Guest_-praw-takisobiektoś

Guest_-praw-takisobiektoś
  • Goście

Napisano 15 maj 2007 - 23:26

Tylko tak niech się Pan nie tłumaczy bo będzie dopiero lipa.

#13 Guest_-praw-luks25

Guest_-praw-luks25
  • Goście

Napisano 15 maj 2007 - 22:21

no to troche lipa, wlasnie nie wiedzialem czy sie przyznawac do tego, bo to i tak tymczasowo dla zabawy to zalozylem, zadko ogladalem bo nie mialem czasu, no i tak mi wyszlo ze teraz mam pecha. zebym mial jakas oferte grzywny to zapewne bym sie zgodzil zeby miec swiety spokoj, myslalem ze i tak nic z tego nie bedzie bo tylko 4 miesiace to niby uzywalem. kurde dzieki za odpowiedz

#14 Guest_-praw-takisobiektoś

Guest_-praw-takisobiektoś
  • Goście

Napisano 15 maj 2007 - 22:11

Zatem jest Pan w grupie pechowców.Wszyscy którzy się przyznali mają to za sobą.Sprawy umorzyli.Dowody są dość marne.Może się Pan przyznać.Skończy się grzywną plus koszty sądowe.Albo i nie.Może się Pan bronić i stać na stanowisku,że o niczym Pan nie wie.A te przelewy to i tam inne takie duperele.Niedozwolone urządzenia,bo na tym oprze się prokurator.........Musi Pan przekonać sąd,że i owszem CBLS Pan używał ale jako komunikatora.To już nie jest zabronione.Wszystko w Pańskiej gesti.Tak, będzie Pan musiał zwiedzić Jastrzębie.Ładne miasto.Przegrać taką sprawę byłby naprawdę wstyd.

#15 Guest_-praw-luks25

Guest_-praw-luks25
  • Goście

Napisano 15 maj 2007 - 21:51

QUOTE (Wojtek38)Składał Pan wyjaśnienia czy też odmówił.bo nie wiem o której grupie biorców rozmawiamy.Tam o ile pamiętam była oferta 1000 zł grzywny.Jak się Pan do tego ustosunkował?

odmowilem skladania wyjasnien i nie mialem zadnej oferty co do grzwyny. facet cos tam napisal, odpowiedzialem na jego pytania, podpisalem to i poszedlem. co ja mam dalej robic ? sami mi cos przysla, jakas kare czy bede musial jechac do tego sadu ? :cry: :-( zalamka normalnie.

#16 Guest_-praw-takisobiektoś

Guest_-praw-takisobiektoś
  • Goście

Napisano 15 maj 2007 - 16:53

Składał Pan wyjaśnienia czy też odmówił.bo nie wiem o której grupie biorców rozmawiamy.Tam o ile pamiętam była oferta 1000 zł grzywny.Jak się Pan do tego ustosunkował?

#17 Guest_-praw-luks25

Guest_-praw-luks25
  • Goście

Napisano 15 maj 2007 - 10:22

QUOTE (Wojtek38)Czy dawcą był M.M ?

chyba Tak, nie pamietam imienia ale nazwisko mial na M.

#18 Guest_-praw-takisobiektoś

Guest_-praw-takisobiektoś
  • Goście

Napisano 14 maj 2007 - 15:55

Czy dawcą był M.M ?

#19 Guest_-praw-luks25

Guest_-praw-luks25
  • Goście

Napisano 14 maj 2007 - 14:39

QUOTE (Wojtek38)W Pawłowicach powiada Pan.Wczoraj to sprawdziłem.W Pawłowicach jest owszem ale dawca.Pan jest zapewne z tej wsi koło Pawłowic.Zatem Pan już wie ,że postępowania prokuratura umorzyła ze względu na znikomš szkodliwoć społecznš.Więc po strachu.Pozostało jeszcze 30 spraw dla opornych.Im też już wiadomo nic się nie stanie.Przynajmniej miał Pan okazję zwiedzić Pszczynę. :mrgreen:

Witam. nie jest tak pieknie jak pan wojtek38 pisze.

dzis dostalem taki list ? :cry:

Data 25.04.2007r.
Nr 3 Ds. 273/07/Tz

ZAWIADOMIENIE

Sekretariat Prokuratury zawiadamia Pana(iš) jako oskarżonego, że w dniu dzisiejszym został przesłany do Sšdu Rejonowego w Jastrzębiu Zdroju akt oskarżenia przeciwko oskarżonemu o popełnienie przestępstwa z art. 7 ust. 2 Ustawy z dnia 5 lipca 2002 roku o ochronie niektórych usług wiadczonych drogš elektronicznš lub polegajšcych na dostępie warunkowym w zw. z art. 12 kk.

Kierownik Sekretariaty
Dagmara z&wczuk

Zawiadomienie

1.Prokurator może umiecić w akcie oskarżenia wniosek o wydanie wyroku skazujšcego i orzeczenie uzgodnionych z oskarżonym kary lub rodka karnego na występek zagrożony karš nieprzekraczajšcš 10 lat pozbawienia 10 Lat pozbawienia wolnoci bez przeprowadzenia rozprawy, jeżeli okolicznoć popełnienia przestępstwa nic budzi wštpliwoci, a postawa oskarżonego wskazuje, że cele postępowania zostanš osišgnięte ( art. 335 § 1 kpk)
2.Do chwili zakończenia pierwszego przesłuchania wszystkich oskarżonych na rozprawie głównej oskarżony, któremu zarzucono występek może wniosek o wydania wyroku skazujšcego, wymierzenie mu okrelonej kary lub rodka karnego bez przeprowadzenia postępowania dowodowego. Jeżeli oskarżony nie ma obrońcy z wyboru, sšd może na jego wniosek, wyznaczyć mu obrońcę z urzędu, (a rt. 387 § 1 kpk)
3.Sšd może uwzględnić wniosek oskarżonego o wydanie wyroku skazujšcego, gdy okolicznoci popełnienia przestępstwa nie budzš wštpliwoci i cele postępowania zostanš osišgnięte mimo nieprzeprowadzenia rozprawy w całoci: uwzględnienie takiego wniosku jesi możliwe jedynie wówczas, gdy nie sprzeciwiajš się temu prokurator, a także pokrzywdzony należycie powiadomiony o terminie rozprawy oraz pouczony o możliwoci zgłoszenia przez oskarżonego tego wniosku ( art. 387 $ 2 kpk). Sšd może uzależnić uwzględnienie wniosku oskarżonego od dokonania w nim wskazanej przez siebie zmian} ( art. 387 § 3 kpk)
4.Sšd przychylajšc się do wniosku może uznać /a ujawnione dowody wymienione w akcie oskarżenia lub dokumenty przedłożone przez stronę.
5.Jeżeli wniosek zostanie złożony przed rozpoczęciem rozprawy, sad rozpozna go na rozprawie

Pouczenie pokrzywdzonego:

Pokrzywdzony, aż do czasu rozpoczęcia przewodu sšdowego na rozprawie głównej może złożyć owiadczenie, że będzie działał w charakterze oskarżyciela posiłkowego (art. 54 § 1 kpk).
Pokrzywdzony, aż do rozpoczęcia przewodu sšdowego na rozprawie głównej, może wytoczyć przeciw oskarżonemu powództwo cywilne w celu dochodzenia w postępowaniu karnym roszczeń majštkowych wynikajšcych bezporednio z popełnienia przestępstwa (art. 62 kpk).

Jak ja mam teraz postepowac, co dalej mnie czeka ? co mam zrobic ? prosze o jakas porade

#20 Guest_-praw-takisobiektoś

Guest_-praw-takisobiektoś
  • Goście

Napisano 10 maj 2007 - 18:21

W Pawłowicach powiada Pan.Wczoraj to sprawdziłem.W Pawłowicach jest owszem ale dawca.Pan jest zapewne z tej wsi koło Pawłowic.Zatem Pan już wie ,że postępowania prokuratura umorzyła ze względu na znikomą szkodliwość społeczną.Więc po strachu.Pozostało jeszcze 30 spraw dla opornych.Im też już wiadomo nic się nie stanie.Przynajmniej miał Pan okazję zwiedzić Pszczynę. :mrgreen:



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych