Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Gospodarstwo rolne

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_elka81

Guest_elka81
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2012 - 12:02

Witam,wraz z męzem prowadzimy gospodarstwo rolne,jesteśmy po ślubie prawie rok, mąż chce przepisac częśc gospodarstwa lub całośc swojej siostrze,czy do takiego przepisu bądź sprzedaży tego gospodarstwa jest potrzebna moja zgoda czy mąż może sam to uczynic bez mojej zgody???

#2 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2012 - 14:49

Jeśli gospodarstwo jest wyłączną własnością męża ( nabyte przez niego przed ślubem), to może zrobić z nim, co zechce, bez Pani zgody. Jeśli jednak właścicielami gospodarstwa staliście się wspólnie po ślubie, to również Pani decyduje o jego dalszym losie.

#3 Guest_elka81

Guest_elka81
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2012 - 22:19

Ja jako współmałżonka też jestem już w pewnym stopniu współwłaścicielem tego gospodarstwa i opłacam składki KRUS i nie mogę decydowac o wspólnym majątku???

#4 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2012 - 22:33

Ja jako współmałżonka też jestem już w pewnym stopniu współwłaścicielem tego gospodarstwa i opłacam składki KRUS i nie mogę decydowac o wspólnym majątku???

Jak nie jesteś współwłaścicielem gospodarstwa ...to nie masz do niego żadnych praw. Opłacanie składki KRUS .....może być jedynie dowodem na to ,że w ty gospodarstwie jesteś zatrudniona.

#5 Guest_elka81

Guest_elka81
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2012 - 22:41

Dzięki za odpowiedź.Pozdrawiam.

#6 Guest_-praw-dukeaecc

Guest_-praw-dukeaecc
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2012 - 01:26

Opłacanie składki KRUS .....może być jedynie dowodem na to ,że w ty gospodarstwie jesteś zatrudniona.

A to z kolei w przypadku rozwodu oddala jakikolwiek Pani roszczenia za wspólne powiększanie wartości gospodarstwa - w końcu dostaje Pani za to comiesięczną pensję.
Pozdrawiam
duke

#7 Guest_elka81

Guest_elka81
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2012 - 15:34

nie dostaje zadnej comiesięcznej pensji. a to że jestem żoną rolnika i nie podpisywalam zadnej intercyzy nie ma nic do rzeczy? przecież w malżenstwie wszystko staje się wspólnota tak??????

#8 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2012 - 16:12

nie dostaje zadnej comiesięcznej pensji. a to że jestem żoną rolnika i nie podpisywalam zadnej intercyzy nie ma nic do rzeczy? przecież w malżenstwie wszystko staje się wspólnota tak??????

W małżeństwie wspólnotą małżeńską jet to co zostało nabyte w małżeństwie ....ewentualnie otrzymane jako darowizna\spadek \ na oboje małżonków. Wpisane w dokumentach.
A skoro nie otrzymujesz pensji\ brak umowy pracy \ ...to na jakiej zasadzie opłacasz składkę KRUS?

#9 Guest_elka81

Guest_elka81
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2012 - 12:31

płacę bo jest to obowiązkiem rolnika lub rodziny rolnika. a jeśli jestem małżonką rolnika to muszę opłacac Krus bo cięzko by było udowodnic że jako współmałżonka nic nie robię w tym gospodarstwie.Krus prędzej czy później by się upomniał o składki....
A jeśli chodzi o umowę o pracę to powinnam ją spisac z mężem?? bo w krusie wypełniałam dokumenty dotyczące pracy w gospodarstwie.....

#10 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2012 - 19:39

płacę bo jest to obowiązkiem rolnika lub rodziny rolnika. a jeśli jestem małżonką rolnika to muszę opłacac Krus bo cięzko by było udowodnic że jako współmałżonka nic nie robię w tym gospodarstwie.Krus prędzej czy później by się upomniał o składki....
A jeśli chodzi o umowę o pracę to powinnam ją spisac z mężem?? bo w krusie wypełniałam dokumenty dotyczące pracy w gospodarstwie.....

Nie można pracować na cudzym gospodarstwie rolnym \ nie mylić z gospodarstwem domowym, choć to też nie jest do końca zdefiniowane \bez umowy o pracę i płacić składki KRUS.Bez umowy o pracę.\ Żona to nie zawód.Ja nadal nie rozumnie , na jakiej podstawie prawnej KRUS przyjmuje te opłaty. Takiej podstawy prawnej ja nie dostrzegam.A jeśli chodzi o umowę o pracę ...to,zależy czy mąż zechce ją z Tobą spisać . Dopiero taka umowa byłaby podstawą prawną do opłacania składki KRUS.

#11 Guest_-praw-dukeaecc

Guest_-praw-dukeaecc
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2012 - 23:34

Opłacanie składek KRUS własnej żonie to podstawa do wypłacania jej w przyszłości:
1. zasiłku chorobowego
2. zasiłku dla bezrobotnych
3. ciągłość pracy (czyli do emerytury też się liczy)
4. zasiłku macierzyńskiego???( mam na myśli kasę po urodzeniu dziecka)
Pozdrawiam
duke

#12 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2012 - 00:39

Opłacanie składek KRUS własnej żonie to podstawa do wypłacania jej w przyszłości:
1. zasiłku chorobowego
2. zasiłku dla bezrobotnych
3. ciągłość pracy (czyli do emerytury też się liczy)
4. zasiłku macierzyńskiego???( mam na myśli kasę po urodzeniu dziecka)
Pozdrawiam
duke

A także urlopu . Pewnie jeszcze by się coś znalazło.

#13 Ida4

Ida4

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 142 postów

Napisano 02 sierpień 2021 - 13:07

Myślę, że rolnikowi mogą też przydać się takie elementy jak pompy do opryskiwaczy: https://agroplast.pl...esci-do-pomp/67. Widziałam je ostatnio w sklepie producenta, firmy Agroplast. Takie opryskiwacze są niezbędne do zastosowania środków ochrony roślin i innych podobnych produktów.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy