Skocz do zawartości

odsetki od niezaplaconych alimentow

24 odpowiedzi w tym temacie

#21 Katarzyna 4216

Katarzyna 4216

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 lipiec 2016 - 08:04

Witam Ja korzystam z Kalkulator odsetek ustawowych Finanse . Szybko i prosto wpisuje się tylko kwotę alimentów dzień kiedy powinno się je otrzymać i dzień kiedy się je otrzymało Kalkulator sam dzieli na okresy i wylicza kiedy i jakie były odsetki POLECAM Ja takie wyliczenia dałam do Sądu i komornika i było ok 

Podaj kwotę zobowiązania (PLN):

Termin płatności zobowiązania (rrrr-mm-dd):

(odsetki liczone są od następnego dnia po terminie płatności)

Termin uregulowania zobowiązania (rrrr-mm-dd):

Okres Liczba dni Stopa procentowa Kwota odsetek 2016-01-01 - 2016-07-03 185 5,00% 20,27 2014-12-23 - 2015-12-31 374 8,00% 65,58 2014-10-11 - 2014-12-22 73 13,00% 20,80

Suma odsetek:
106,65 PLN

Suma kwoty zobowiązania wraz z odsetkami:
906,65 PLN

Adres e-mail:

MIŁEGO WYLICZANIA 

#22 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 28 marzec 2017 - 07:14

Czy mogłabym prosić kogoś o wytłumaczenie, jak mam liczyć te odsetki ?

Chodzi mi o dzień wyliczenia.

np. jeżeli w czerwcu, lipcu, sierpniu 2016 nie otrzymałam żadnej wpłaty - we wrześniu już tak to:

do kiedy mam liczyć odsetki za te 3 miesiące - do dnia dzisiejszego czy do dnia wpłaty we wrześniu?

Bo rozumiem, że jak wpłaty nie ma od pół roku - to liczę od dnia wymagalnego do dzisiaj - a te zaległe?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc

#23 Guest_Kaosiem

Guest_Kaosiem
  • Goście

Napisano 16 listopad 2017 - 10:57

Ciekawa dyskusja.
Ja to się zastanawiam . Czy tej kobiecie w ogóle powinno dać się , jakiekolwiek alimenty . Jak ona je wydaje , na co , w jaki sposób itp. ? Skoro ona nawet nie potrafi policzyć.No i ciekawe czy ona coś z tego zrozumiała? No ale i to tłumaczenie jest trochę karkołomne. Nie łatwiej jest policzyć zaległość alimentacyjną za każdy dzień zwłoki i następnie policzyć\pomnożyć przez ilość zaległych dni?

Ja już wiem dlaczego co poniektórym paniom ciągle mało i mało. I można im dać tylko na loda.

Samo przedszkole potrafi kosztować 300 miesięcznie nie licząc zajęc w nim dodatkowych .....skoro "tatulek" ma zasądzone tak niskie alimenty to pewnie jest życiową sierotą która tylko umiała wsadzić i wyjąć i przez przypadek wyszło z tego bogu ducha winne dziecko ......Pan komentujący pewnie nie ma dzieci stąd głupie pytanie "na co ona wydaje".....na JAJCO! przy dziecku przedszkolnym szkolnym i uczącym sie gdzie indziej jest od groma wydatków a ta smieszna kwota którą pani ma 250 zł to chyba na otarcie łez bo "tatuś" skruszony w sądzie powiedział że w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z jego wykształceniem.......w sklad alimentów wchodzi też to ze kobieta wychowuje dziecko bez tego który je stworzył....i takim powinno się z góry odbierac prawa całkowicie bo zapewne nic dobrego w zycie dziecka nie wnoszą. 

#24 Guest_k4c

Guest_k4c
  • Goście

Napisano 22 luty 2019 - 14:59

Idź do pracy, naucz się matematyki z podstawówki ?

#25 Kobiecka

Kobiecka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 listopad 2019 - 15:48

Czy mogłabym prosić kogoś o wytłumaczenie, jak mam liczyć te odsetki ?

Chodzi mi o dzień wyliczenia.

np. jeżeli w czerwcu, lipcu, sierpniu 2016 nie otrzymałam żadnej wpłaty - we wrześniu już tak to:

do kiedy mam liczyć odsetki za te 3 miesiące - do dnia dzisiejszego czy do dnia wpłaty we wrześniu?

Bo rozumiem, że jak wpłaty nie ma od pół roku - to liczę od dnia wymagalnego do dzisiaj - a te zaległe?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc

Część Monia, też miałam ten sam problem, co ty, zerknij tu https://jakwyjsczdlu...ki-za-alimenty/i będzie Ci prościej obliczyć odsetki od alimentów. trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych