Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Czy teściwie mogą wyrzucić mnie z domu, gdzie jestem zameldowana?

64 odpowiedzi w tym temacie

#61 Guest_Evi

Guest_Evi
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2022 - 22:52

Najsmieszniejsze jest to ze nasze polskie prawo nie wyrzuci alkoholika narkomana kryminaliste na bruk, ale ludzi uczciwychnie majacych problemow z prawem. Coz... Polska . Nie chce was martwic ale wlascici ma duze prawa , ja zostalam wyrzucona z dnia na dzien w sumie za darmo. Przez osobe nazywajaca sie "matka". Teraz sady i wyciaganie brudow rodzinnych. Mam nadzieje ze wam sie uda.

Na jakiej podstawie rodzic może wyrzucić swoje dziecko z domu? Ja i mąz ciągle słyszymy groźby od jego matki że mamy się wynosić. Ciągle prowokuje nas do kłutni, mimo że unikamy z nią rozmów bo tylko wyzywa, więc nie rozmawiamy, ale ona prowokuje do awantur , chodż płacimy rachunki ona wmawia że nigdy nic nie płacimy i np. zakręca wodę i zabiera klamkę od zaworu, Zamyka łazienke na klucz, zabiera palniki od kuchenki czy nie otwiera domu kiedy wróciłam ze sklepu i musiałam wejśc przez okno. Nie wiem co bym zrobiła gdyby było zamknięte...Owa nienawiść do nas ma taki powód że mąż jest bardzo podobny do swego ojca, a teściowa go nienawidziła go bo wspierał dzieci ze swego pierwszego małżeństwa.  Aby mieć jakieś dowody, mamy nagrania z monitoringu, jej oczernianie do rodziny i sąsiadów na nas różne obelgi. Może ktoś mi podpowiedzieć co jest warunkiem wyrzucenia i czy nasza sytuacja jest beznadziejna , czy jest realnym  obronienie sie w jakiś sposób?

#62 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21946 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 03 styczeń 2022 - 09:05

Jeśli dom stanowi jej własność może wszystko, łącznie z narzuceniem płatności za wasze użytkowanie, czysz.

#63 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2022 - 10:38

Na jakiej podstawie rodzic może wyrzucić swoje dziecko z domu? Ja i mąz ciągle słyszymy groźby od jego matki że mamy się wynosić. Ciągle prowokuje nas do kłutni, mimo że unikamy z nią rozmów bo tylko wyzywa, więc nie rozmawiamy, ale ona prowokuje do awantur , chodż płacimy rachunki ona wmawia że nigdy nic nie płacimy i np. zakręca wodę i zabiera klamkę od zaworu, Zamyka łazienke na klucz, zabiera palniki od kuchenki czy nie otwiera domu kiedy wróciłam ze sklepu i musiałam wejśc przez okno. Nie wiem co bym zrobiła gdyby było zamknięte...Owa nienawiść do nas ma taki powód że mąż jest bardzo podobny do swego ojca, a teściowa go nienawidziła go bo wspierał dzieci ze swego pierwszego małżeństwa.  Aby mieć jakieś dowody, mamy nagrania z monitoringu, jej oczernianie do rodziny i sąsiadów na nas różne obelgi. Może ktoś mi podpowiedzieć co jest warunkiem wyrzucenia i czy nasza sytuacja jest beznadziejna , czy jest realnym  obronienie sie w jakiś sposób?

Jeśli mieszkacie i płacicie za wszystko, może lepiej wynająć jakieś nieduże  mieszkanie i odciąć się od teściowej? Jeśli dom należy wyłącznie do teściowej, ma prawo robić w nim co zechce.

#64 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2022 - 21:39

Jeśli mieszkacie i płacicie za wszystko, może lepiej wynająć jakieś nieduże  mieszkanie i odciąć się od teściowej? Jeśli dom należy wyłącznie do teściowej, ma prawo robić w nim co zechce.

Tak płacimy co drugi rachunek w całości żeby miec pokwitowanie że uiszczamy opłaty, ale przecież nie możemy płacic w całości kazdego rachunku bo poprostu sami nie zużywamy mediow a poza tym nie stać nas zeby płacić za wszystkich domowników. Problem się jednak skomplikował bo teściowa chowa  ostatnio rachunki i nie mozemy nic zapłacić i mieć tego pokwitowania... Zainwestowaliśmy sporo w remonty naprawy i sprzęty i co mamy z tym zrobić? Rachunków za to nie zbieraliśmy bo kto by myślał ze tak jej się pomiesza w głowie. Chciałam się dowiedzieć na jakiej podstawie może zrobić eksmisję dziecku lub synowej? Czy musi coś gdzieś udowodnić że np. jest nękana , bo takie kłamstwa opowiada...Co musiałaby zrobić i gdzie pójśc żeby można było do tego doprowadzić??

#65 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2022 - 20:48

To nie pocieszę Cię, niestety. Nie są to powody do wyrzucenia córki z domu przez rodziców. Mogliby to zrobić jedynie, fundując jej inne mieszkanie, bo przecież nie wystawią jej za płot. Ma prawo mieszkać, zwłaszcza że posiada dzieci. Myślę, że w sądzie też niewiele zdziałacie, bo siostra może tak przedstawić sprawę, że wyjdzie na to, że wszyscy jesteście skłóceni i diabła warci, a nawet gdyby sąd zasądził eksmisję, to nie ma eksmisji na bruk, czyli musi przenieść się do jakiegoś mieszkania. Nagrania mogą być przedstawione w sądzie jako dowód, tylko za zgodą osoby nagrywanej, inaczej będą nielegalne.

Ok ale wprowadzasz w błąd pisząc, że w sądzie nie można przedstawić nagrań bez zgody osoby nagranej. Oczywiście nie można tego udostępniać w innych miejscach np. internecie,  ale właśnie sąd jest tym wyjątkiem i tam przedstawienie nagrań nie wymaga pozwolenia osoby nagranej.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych