Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Mam pytanie

43 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Lecho

Guest_Lecho
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2011 - 22:38

Witam
Mam problem,a mianowicie umarł mój ojciec z którym moja matka rozwiodła się gdy miałem 5 lat i od tamtej pory nie miałem z nim kontaktu. Problem polega na tym, że policja chce żebym go zidentyfikował i pokrył koszty pogrzebu.
I w związku z tym mam pytanie,czy ja mam obowiązek to robić skoro tak naprawde on był dla mnie obcym człowiekiem i nie stać mnie na pokrycie tych kosztów?
Proszę o odpowiedz.

#2 Guest_-praw-dukeaecc

Guest_-praw-dukeaecc
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2011 - 00:04

A alimenty płacił?
Pozdrawiam
duke

#3 Guest_poradaKRIO

Guest_poradaKRIO
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2011 - 10:27

niech opieka społeczna chowa ...skąd nabrać tyle tysięcy na pochówek? a w dodatku płacić za osobę której się nie znało....

#4 Guest_Lecho

Guest_Lecho
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2011 - 11:01

Nie płacił i za to siedział z więzieniu,był bezdomny.

#5 Guest_Lecho

Guest_Lecho
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2011 - 11:09

Chciałbym mniej więcej wiedzieć jak taka sprawa przedstawia się prawnie,czy moge mieć jakieś nieprzyjemności ze strony policji.

#6 Guest_Poradakrio

Guest_Poradakrio
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2011 - 13:19

Niech pan złoży oświadczenie że nie zna pan go,nie wie jak wygląda po tylu latach,nie spełniał swych obowiązków jako ojciec,nigdy pan nie miał z nim kontaktu,to że pana powołał na świat nie znaczy że zasłużył na miano ojca,nie chce pan o nim nic wiedzieć ani słyszeć,i nie imteresuje pana gdzie i jak bedzie pochowany tak jak jego nie interesowało pańskie życie,a zmuszenie pana do pochówku obcej osoby jest sprzeczne z logiką i zasadami współżycia oraz zbytnią ingerencją wbrew konstytucji w pana prywatne życie.ma pan pół roku na odrzucenie spadku po nim,by nie przejąć jego ewentualnych długów a z tym do prawnika radzę się udać

#7 Guest_Lecho

Guest_Lecho
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2011 - 14:57

Niech pan złoży oświadczenie że nie zna pan go,nie wie jak wygląda po tylu latach,nie spełniał swych obowiązków jako ojciec,nigdy pan nie miał z nim kontaktu,to że pana powołał na świat nie znaczy że zasłużył na miano ojca,nie chce pan o nim nic wiedzieć ani słyszeć,i nie imteresuje pana gdzie i jak bedzie pochowany tak jak jego nie interesowało pańskie życie,a zmuszenie pana do pochówku obcej osoby jest sprzeczne z logiką i zasadami współżycia oraz zbytnią ingerencją wbrew konstytucji w pana prywatne życie.ma pan pół roku na odrzucenie spadku po nim,by nie przejąć jego ewentualnych długów a z tym do prawnika radzę się udać

Dziękuje Bardzo za odpowiedz!!!

#8 Guest_-praw-dukeaecc

Guest_-praw-dukeaecc
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2011 - 21:42

Niech pan złoży oświadczenie że nie zna pan go,nie wie jak wygląda po tylu latach,nie spełniał swych obowiązków jako ojciec

Nie życzę nikomu, proszę odwrócić sytuację. Nie widziany od 5-tego roku życia syn umiera a ojciec olewa jego zwłoki i nawet przyznać się do niego nie chce. Zaczynam przypuszczać, iż ciąża i to forum nie są kompatybilne. Do rozwiązania pora na urlop.
Pozdrawiam
duke

#9 Guest_poradaKRIO

Guest_poradaKRIO
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2011 - 21:48

DUke? konkretne pytanie konkretna odpowiedź ,co cię moja ciąża obchodzi - przeginasz bo to moja prywatna sprawa ,kochanica ci nie daje? odpieprz sie ode mnie bo patrze znowu moda na nagonki glupie

napisał konkretnie - widzial go jak mial 5 lat, siedział w więzieniu,nie płacił aliemntów co ty jeszcze tu starasz na siłę jakieś litości komuś wpajać ...." faryzeuszostwo"jak cała pewna religia....

#10 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2011 - 23:24

No to w końcu są jakieś obowiązki w rodzinie czy nie?????Zwłaszcza prawne. Czy tylko może alimentacyjne ....ojca względem syna???? Ciekawe też jaka w tym zasługa jego matki. Jeżeli ojciec poszedł siedzieć za brak płacenia alimentów .....które na pewno były płacone z Fa to ojciec wypełnił swój obowiązek,poprzez wykonywanie wymierzonej mu kary.Obowiązek pochówku ...Panie Kolego spoczywa na Panu.

#11 Guest_nieprawnik77

Guest_nieprawnik77
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2011 - 23:39

to nie forum filozoficzne,wszędzie mącisz a nic mądrego nie wnosisz

a po drugie - jaka to rodzina? widział "ojca" jak miał 5 lat? nie ten ojciec który na świat powołał lecz ten który wychował, temat zamknięty

#12 Guest_-praw-dukeaecc

Guest_-praw-dukeaecc
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2011 - 01:54

Jeśli w świadectwie urodzenia jest napisane iż jest ojcem to obowiązek pochówku spoczywa na Panu.
Pozdrawiam
duke

#13 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2011 - 02:03

Jeżeli alimenty były płacone z FA to też obowiązek pochowku spoczywa na Panu. Ja się tylko zastanawiam kto te alimenty zwróci społeczeństwu????? Może właśnie tej kwoty zabraknie na wybudowanie przedszkola.

#14 Guest_kasandra1

Guest_kasandra1
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2011 - 02:06

Jeśli w świadectwie urodzenia jest napisane iż jest ojcem to obowiązek pochówku spoczywa na Panu.
Pozdrawiam
duke

Tak? Dziwne bo ja wyczytałam zupełnie coś innego...

Art. 10. 1. Prawo pochowania zwłok ludzkich ma najbliższa pozostała rodzina osoby zmarłej, a mianowicie: 1) pozostały małżonek(ka), 2) krewni zstępni, 3) krewni wstępni, 4) krewni boczni do 4 stopnia pokrewieństwa, 5) powinowaci w linii prostej do 1 stopnia. Prawo pochowania zwłok osób wojskowych zmarłych w czynnej służbie wojskowej przysługuje właściwym organom wojskowym w myśl przepisów wojskowych. Prawo pochowania zwłok osób zasłużonych wobec Państwa i społeczeństwa przysługuje organom państwowym, instytucjom i organizacjom społecznym. Prawo pochowania zwłok przysługuje również osobom, które do tego dobrowolnie się zobowiążą.
2. Zwłoki nie pochowane przez osoby, organy i instytucje wymienione w ust. 1 mogą być przekazane szkołom wyższym do celów naukowych. Decyzję o wydaniu zwłok szkołom wyższym wydaje właściwy starosta.
3. Zwłoki nie pochowane względnie nie przekazane szkołom wyższym (ust. 1 i 2) powinny być pochowane przez ośrodek pomocy społecznej miejsca zgonu.

#15 Guest_kasandra1

Guest_kasandra1
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2011 - 02:09

Jeżeli alimenty były płacone z FA to też obowiązek pochowku spoczywa na Panu. Ja się tylko zastanawiam kto te alimenty zwróci społeczeństwu????? Może właśnie tej kwoty zabraknie na wybudowanie przedszkola.

Boże widzisz i nie grzmisz...

#16 Guest_nieprawnik77

Guest_nieprawnik77
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2011 - 08:47

to niech mniej kościołów stawiają to nie zabraknie ani na domy dziecka ,ani na szpitale i chore w nich dzieci na białaczkę

#17 Guest_-praw-dukeaecc

Guest_-praw-dukeaecc
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2011 - 20:18

Art. 10. 1. Prawo pochowania zwłok ludzkich ma najbliższa pozostała rodzina osoby zmarłej, a mianowicie: 1) pozostały małżonek(ka), 2) krewni zstępni,

PRAWO czasami zmienia się w obowiązek...
Pozdrawiam
duke

#18 Guest_kika56

Guest_kika56
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2011 - 20:40

http://www.rp.pl/artykul/599804.html

#19 Guest_kasandra1

Guest_kasandra1
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2011 - 22:22

Art. 10. 1. Prawo pochowania zwłok ludzkich ma najbliższa pozostała rodzina osoby zmarłej, a mianowicie: 1) pozostały małżonek(ka), 2) krewni zstępni,

PRAWO czasami zmienia się w obowiązek...
Pozdrawiam
duke

Więc niby kiedy następuję ta zmiana? Proszę o konkrety

#20 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2011 - 23:34

Tu nie zachodzi żadna zmiana. Po prostu on ma obowiązek pochówku ojca ....i tyle.Jeżeli tego nie zrobi .....to może więcej zapłacić nią ten pochowek kosztuje.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych