Skocz do zawartości

czy matka może wyjechać z moją córeczką za granice do kochanka

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_krisek52

Guest_krisek52
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2010 - 14:12

Witam, mam dylemat. Właśnie się rozwodzę i mam problem. Moja żona zostawiła mnie dla kochanka Polaka ale mieszkającego w Szwecji. Po rozwodzie chce mi wywieźć moją córeczkę do Szwecji na stałe. Pomóżcie czy może to zrobić bo tego bym nie przeżył bo jest dla mnie wszystkim.

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2010 - 20:45

nie zgadzaj się na wyrobienie paszportu,jeśli go juz ma nie dawaj jej,

#3 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2010 - 23:06

Jeśli nawet macie dziecko to po rozwodzie jesli żona bedzie chciała wyprowadzic sie za granicę a dziecko bedzie miało ja jako opiekuna sprawującego piecze rodzicielska to bedzie miała prawo wziasc ja ze sobą faktycznie jeśli mała nie ma paszportu to jest jakiś ratunek bo nie wydasz zgody na paszport i nie bedzie mogła jej wywiesć walcz o mała w sadzie udowodnij że żona ma kochanka i skoro ma byc rozwód niech będzie z jej winy wtedy wystap o władze sprawującego opiekę nad małą moze sad sie przychyli jeśli masz z dzieckiem dobry kontakt

#4 Guest_nieprawnik77

Guest_nieprawnik77
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2010 - 00:40

nie prawda !!!
matka powinna mieć notarialnie podpisaną twoją zgodę na wyjazd za granicę

jeśli tego nie uczyni możesz zgłosić fakt uprowadzenia dziecka za granicę bez twojej zgody ,każdy myśli że jak już jest paszport to wiśta wio - błąd

obecnie mam z taką sprawą do czynienia, w skrócie - matka wróciła z dzieckiem na święta i już nie wyjedzie - ma zakaz opuszczania kraju - sprawa w toku

druga sprawa - matka boi się wracać Niemiec że ojciec zabierze jej dziecko - sprawa w toku

każdy myśli że jak już jest paszport to wiśta wio - błąd

w naszym prawie oboje rodzice decydują o ważnych sprawach w życiu dziecka
zgoda na wyrobienie paszportu to nie zgoda na wyjazd

#5 Guest_-praw-galante

Guest_-praw-galante
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2010 - 01:06

nie prawda !!!
matka powinna mieć notarialnie podpisaną twoją zgodę na wyjazd za granicę

każdy myśli że jak już jest paszport to wiśta wio - błąd

w naszym prawie oboje rodzice decydują o ważnych sprawach w życiu dziecka
zgoda na wyrobienie paszportu to nie zgoda na wyjazd

Kto ma przyznaną opiekę nad dzieckiem i paszport dziecka może z nim wyjechać gdzie chce i kiedy chce i nikt nawet nie kiwnie palcem aby jej tego zabronić.
Żadne zgody notarialne nie są wymagalne w praktyce.
W naszym prawie o ważnych sprawach w życiu dziecka decyduje TYLKO ten rodzic z którym dziecko zamieszkuje, czyli w 98% mamuśki.
nieprawnik77 nie dawaj chłopu nadziei.
Dlatego nie podpisuj wniosku o wydanie dziecku paszportu. Gdybyś jednak taką zgodę już wydał to codziennie zegnaj się z dzieckiem, bo to może być wasze ostatnie "widzenie". Taka jest smutna rzeczywistość.

#6 Guest_nieprawnik77

Guest_nieprawnik77
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2010 - 01:10

galante zamknij się jak nie wiesz i najlepiej w ogóle się zamknij bo przestałeś być dawno maskotką tego forum ,

pralka naprawiona? :D może tam doradzaj lepiej ...bo jak technicznie coś spartolisz w bębnie to siedzieć nie pójdziesz a tu się ważą losy dziecka ! - wiesz ile jest takich spraw o uprowadzenie?

opieka nad dzieckiem ??????
a może

miejsce zamieszkania dziecka przy matce oraz władza rodzicielska przysługująca obojgu rodzicom???? - 2 różne sprawy...

jeśli ojciec nie ma odebranej władzy bądź ograniczonej ma prawo zakazać wywożenia dziecka za granicę

#7 Guest_S

Guest_S
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2010 - 10:57

Zgoda na wyrobienie paszportu przez dziecko JEST ZGODA na przekraczanie granicy przez dziecko(wyjazdy dziecka na wakacje, odwiedziny..itp, itp..)
ale NIE JEST ZGODA na zmiane stalego miejsca zamieszkania dziecka na "zagranice"!

#8 Guest_krisek52

Guest_krisek52
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2010 - 11:45

Paszportu moja córeczka nie ma ale jakiś czas temu żona podstępnie przekręciła żeczywistość i dałem zgode na dowód. Ma wyjechać do Szwecji czy dowód w tym przypadku to nie to samo co paszpotr????? Odpowiedzci

#9 Guest_nieprawnik77

Guest_nieprawnik77
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2010 - 16:25

napisałam wyżej a czy jedzie z paszportem czy dowodem to to samo
jeśli nie wyrażasz zgody na wyjazd poinformują ją tak żebyś miał na to dowód w sądzie na wpadek wszelki jeśli opuści kraj bez twojej zgody informujesz o tym sąd rodzinny i policję ,będzie jej groził zakaz opuszczenia kraju jeśli zrobi to wbrew twojej woli
obecnie komuś pomogłam przy podobnej sprawie temu wiem bo sama dzwoniłam do kuratora oraz na policję i matka poniosła po powrocie już konsekwencje a dalsze jeszcze ją czekają

s mylisz się w tym przypadku - paszport,dowód osobisty - zgodę wydają oboje rodzice by dziecko posiadało taki dokument ale kodeks rodzinny znasz i wszystko zależy od stron - jeśli ojciec nie wniesie sprzeciwu,nie zgłosi - oki toki, roztropne matki zabiegają o podpis ojca u notariusza na zgodę na wyjazdy ,w prawie jest wiele niedomówień i na gębę mnie ma nic.

powtarzam na prawdę mam obecnie do czynienia z podobną sprawą

#10 Guest_-praw-marek 77

Guest_-praw-marek 77
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2010 - 20:43

.

powtarzam na prawdę mam obecnie do czynienia z podobną sprawą

no dobrze,ale czy warto przez to przechodić.Przecież jak wyjedzie na stałe to prokurator raczej po nia nie pojedzie,żeby ja postawić przed sądem,a deportacji raczej się nie spodziewam

Jak się nie zgodzi na paszport to decyzje może wydać za niego sąd,prawda???

#11 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2010 - 20:48

Moim zdaniem jeśli matka dziecka po rozwodzie ułoży sobie życie za granicą tam bedzie miała mieszkanie pracę i opiekę nad dzieckiem predzej czy później sad i tak przychyli sie do tego by dziecko było tam z nia bo jest jego matką a ojcu widzen nikt nie broni tak juz jest przykre ale prawdziwe

#12 Guest_nieprawnik77

Guest_nieprawnik77
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2010 - 21:15

ale ale marek77

napisałam że wszystko zależy od dwóch stron w jakich żyją relacjach - a co by matka zrobiła gdyby to ojciec wyjechał z dzieckiem bez jej zgody? list gończy po świecie by hulał ....

#13 Guest_-praw-marek 77

Guest_-praw-marek 77
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2010 - 21:23

a w jakich mozna żyć relacjach po rozwodzie,czy w trakcie,najwyżej na poziomie pozornej akceptacji,matka zrobiłaby to samo,czyli za wszelką cene nie dopóścić do wyjazdu,pózniej to musztarda po obiedzie

#14 Guest_nieprawnik77

Guest_nieprawnik77
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2010 - 22:14

nie do końca musztarda.... i nie zawsze ludzie ze sobą źle żyją .....

jeśli zachodzi podejrzenie że matka zabierze dziecko na długo za granicę ,że nie będziesz miał kontaktu z dzieckiem wnieść należy o ograniczenie jej władzy w tym zakresie albo niech wyjeżdża sobie ale bez dziecka ,,to już kwestia zależności i układów pomiędzy stronami ..próbować walczyć w sądzie zawsze możesz ..w sumie jest o co ....o to by dziecko po wyjeździe po kilku latach nie zapomniało że ma ojca...

#15 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2010 - 23:07

jeśli matka dziecka po rozwodzie ułoży sobie życie za granicą.... a ojcu widzen nikt nie broni tak juz jest przykre ale prawdziwe

Jasne, jasne... Zagranica to nie tylko Niemcy czy tam gdzie lata ryanair za 20zl, zagranica to i Australia, i Kanada, i Argentyna...
Ale jasne.
Ojcu widzen nikt nie broni.
Niech sobie leci.
Matka tez.

#16 Guest_-praw-galante

Guest_-praw-galante
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2010 - 23:28

jeśli ojciec nie ma odebranej władzy bądź ograniczonej ma prawo zakazać wywożenia dziecka za granicę

Ojciec może zakazywać wywożenia dziecka za granicę, tylko że nikogo jego zakazy nie interesują.
Żaden swąd nie zakaże matce wyjechać z dzieckiem do Australii, czy Brazylii.
Wydana przez ojca zgoda na wyrobienie paszportu jest tożsama z wydaniem zgody na przekraczanie przez dziecko granicy.
Postanowienia i wyroki swądów mówią w 98%, że dziecko ma mieszkać w miejscu zamieszkania matki i w żadnym takim glejcie nie ma napisane, że musi to być terytorium RP.

#17 Guest_krisek52

Guest_krisek52
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2010 - 20:25

dzieki ale tak naprawdę nikt mi jasno nie odpowiedział może wyjechać czy nie. A czy coś by zmieniło jakby dowód osobisty możej córki jakoś zniknął

#18 Guest_nieprawnik77

Guest_nieprawnik77
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2010 - 20:32

to czytaj uważnie bo napisałam - matka może owszem wywieźć ale się musi liczyć z tym że jeśli na to nie wyrażasz zgody z czasem może być poszukiwana listem gończym i tyle ,jeśli nie chcesz by dziecko wyjechało wyślij jej poleconym listem info że nie wyrażasz zgody na wyjazd dziecka za granicę bez ciebie i że jeśli to uczyni powiadomisz sąd rodzinny i wystąpisz o odebranie władzy plus ściganie przez Interpol
paszport był wyrabiany za czasów małżeństwa - czyli by oboje rodzice zgodnie mogli z dzieckiem wyjechać , na chwilę obecną ojciec ma prawo zgłosić sprzeciw i tyle
galnte palante ot co

#19 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2011 - 22:34

to czytaj uważnie bo napisałam - matka może owszem wywieźć ale się musi liczyć z tym że jeśli na to nie wyrażasz zgody z czasem może być poszukiwana listem gończym i tyle ,jeśli nie chcesz by dziecko wyjechało wyślij jej poleconym listem info że nie wyrażasz zgody na wyjazd dziecka za granicę bez ciebie i że jeśli to uczyni powiadomisz sąd rodzinny i wystąpisz o odebranie władzy plus ściganie przez Interpol
paszport był wyrabiany za czasów małżeństwa - czyli by oboje rodzice zgodnie mogli z dzieckiem wyjechać , na chwilę obecną ojciec ma prawo zgłosić sprzeciw i tyle
galnte palante ot co

.... jest tu jakaś szansa. Za wszelką cenę musisz mieć dowód na to, że ona jest poinformowana o Twoim braku zgody. Potwierdzony ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru. I świadkowie jak jej mówisz to w twarz. Ja bym dla spokojności znikną też dowód.

#20 Guest_grzes

Guest_grzes
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2018 - 10:26

Zglos w urzędzie, że dowód osobisty dziecka zaginął to go uniewaznia albo złóż wniosek o nowy to stary zostanie zastrzeżony wystarczy twój podpis, matkę ominiesz

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych