Skocz do zawartości

Kraków - jaki dobry adwokat dla męża, któremu prawnik żony

73 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-ub7777

Guest_-praw-ub7777
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2007 - 22:26

Poszukaj w necie kilku kancelarii. Zadzwoń a zobaczysz czy masz doczynienia z profesjonalistą.Masz o co walczyć. Możesz też udać się do 3 kancelarii po poradę i zobaczysz z którym najlepiej się dogadujesz. Popytam kolegów, może mają kogoś z krakowa.

#2 Guest_-praw-ub7777

Guest_-praw-ub7777
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2007 - 14:55

Prawdopodobnie tak. Pozew jest bardzo profesjonalnie napisany przez adwokata, wiec adwokat pewnie długo myslał jak porzadnie dowalić. Daltego tez najwazniejsza rzecz ajest znalezienie dobrego adwokata, ktory mysli, wie jak i co oraz potrafi zaproponowac strategie postepowania. A wiec najważniejsze to KONTAKT NA DOBRYCH ADWOKATÓW W KRAKOWIE. Mnie adwokat żony rozsamruje po ścianie w 10minut mimo, że spore doświadczenie życiowe mam.

#3 Guest_-praw-ub7777

Guest_-praw-ub7777
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2007 - 22:26

Proszę o pomoc. Czy ktoś orientuje się i może polecić dobrego adwokata dla męża, któremu żona za pomocą adwokata-pełnomocnika wręczyła pozew rozwodowy. Konieczne jest szybkie i skuteczne odniesienie się do pozwu. Może ktoś zna dobrych adwokatów w Krakowie do spraw rodzinnych, telefon lub inny kontakt oraz ma rozeznanie w obowiązujących cenach? Żona chce otrzymać prawa rodzicielskie do dzieci. Z góry dziekujęza wszelką pomoc.

#4 Guest_-praw-kasia28s

Guest_-praw-kasia28s
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2007 - 09:39

A dlaczego żona złożyła pozew rozwodowy i chce pozbawic pana praw rodzicielskich????

#5 Guest_-praw-agnieszka1978

Guest_-praw-agnieszka1978
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2007 - 10:15

[quote:10bc5375ea="UB7777"]Żona chce otrzymać prawa rodzicielskie do dzieci. [/quote:10bc5375ea]Chyba chce żeby dzieci mieszkały z nią?Prawa do dzieci macie cały czas i to takie same.

#6 Guest_-praw-mamba30

Guest_-praw-mamba30
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2007 - 18:12

[quote:7edb6704f2="UB7777"]Prawdopodobnie tak. Pozew jest bardzo profesjonalnie napisany przez adwokata, wiec adwokat pewnie długo myslał jak porzadnie dowalić. Daltego tez najwazniejsza rzecz ajest znalezienie dobrego adwokata, ktory mysli, wie jak i co oraz potrafi zaproponowac strategie postepowania. A wiec najważniejsze to KONTAKT NA DOBRYCH ADWOKATÓW W KRAKOWIE. Mnie adwokat żony rozsamruje po ścianie w 10minut mimo, że spore doświadczenie życiowe mam.[/quote:7edb6704f2]To raczej normalna sytuacja, że po rozwodzie dzieci pozostają przy matce, jeżeli jest w stanie się nimi zajmować. Nie wiem, jakie sa Wasze stosunki i warunki, ale w kwestii pozostania dzieci przy Tobie, musiałbys mieć bardzo mocne argumenty świadczące źle o żonie.Ja bym na Twoim miejscu skupiła się na rozsądnych alimentach i przede wszystkim utrzymaniu więzi i kontaktów z dziećmi. To, że pozew jest napisany profesjonalnie, wcale nie oznacza, że Ty sam sobie nie poradzisz.Mój ex też miał w sądzie adwokata, a mimo wszystko radziłam sobie z odpieraniem argumentów i motywacją swoich roszczeń. W jakimś stopniu mogę rzec, że wygrałam.Pisałam sama swoje pozwy i dawałam do weryfikacji koleżance, która pracuje w kancelarii. Nie poprawiała nic. Może będę mogła cokolwiek pomóc w napisaniu odpowiedzi na pozew żony? Jeśli tak, z chęcią pomogę. Pozdrawiam.

#7 Guest_-praw-ub7777

Guest_-praw-ub7777
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2007 - 11:16

Normalna, to nie znaczy dobra, sprawiedliwa czy nawet uczciwa. Cały czas szukam adwokata, więc proszę o pomoc w tym zakresie.

#8 Guest_-praw-ub7777

Guest_-praw-ub7777
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2007 - 22:12

Dowiedziałem się już jednego - koszty w różnych kancelariach mogą być bardzo różne od 1500zł do 2500zł netto za jedną instancję. Można też działać przez konsultacje w wysokości 100zł/szt. Problem w tym, że cena nie decyduje o jakości ... więc cały szereg wątpliwości mam nadal.

#9 Guest_-praw-iza

Guest_-praw-iza
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2007 - 09:16

Jeśli masz wątpliwości, którego adwkata specjalizującego się w rozwodach wybrać spróbuj udać się do siedziby Okręgowej Rady Adwokackiej i zapytaj się w sekretariacie Rady kogo mogą Ci polecić z adwokatów głównie zajmujących się rozwodami. Tam mają o tym największe rozeznanie i raczej uczciwe wskażą najbardziej doświadczoną osobę.

#10 Guest_-praw-ub7777

Guest_-praw-ub7777
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2007 - 23:08

To dobry pomysł. Jestem tylko zaskoczony tym, że nikt nie potrafi polecić nikogo z Krakowa mimo kilku dni. Czyżby na forum nie było osób z Krakowa? A może w Krakowie ludzie się nie rozwodzą ...

#11 Guest_-praw-kasia28s

Guest_-praw-kasia28s
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2007 - 10:32

Nie jestem z Krakowa ale miałam adwokatke z Krakowa . Uwazam ze jest bardzo dobra w kazdej dziedzinie prawa. Ale zapytałam Ciebie jaka była przyczyna rozpadu tego małzenstwa , nic nie napisałes . Bo jezeli z Twojej winy to niemasz co liczyc na mnie :-) Prowadzenie sprawy kosztowało 2500 zł , pismo procesowe 500 zł jednorazowa porada 50 zł ;-)

#12 Guest_-praw-ub7777

Guest_-praw-ub7777
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2007 - 18:22

Pozew jest bez winy.

#13 Guest_-praw-kasia28s

Guest_-praw-kasia28s
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2007 - 13:45

Bez urazy ale dziwi mnie to ze małzenstwo sie rozpadło tak bez winy poprostu, zawsze musi byc jakas przyczyna tego, a sprawa rozwodowa bez orzekania o winie moze sie odbyc jak najbardziej .

#14 Guest_-praw-ub7777

Guest_-praw-ub7777
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2007 - 23:27

To jest oczywiste, Zawsze jest jakas przyczyna, ale niekoniecznie wina. Widze, ze prowadzenie sprawy przez adwokata to powazny wydatek. Chyba bede sie starał oddalic pozew. Ciekawe czy wtedy dostane pozew z orzeczeniem winy? Zapewne wtedy znacznie bardziej beda potrzebne pieniadze na adwokata niz teraz ... chyba ze sie myle i przegram juz na tym etapie ...Podobno cos sie zmienilo i nie ma juz rozprawy pojednawczej. Co w takim razie skoro jest bez podawania winy a druga strona oddala wniosek?

#15 Guest_-praw-ub7777

Guest_-praw-ub7777
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2007 - 23:07

Orientuje sie ktoś jak to się dalej toczy gdybym starał się oddalić pozew?

#16 Guest_-praw-iza

Guest_-praw-iza
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2007 - 09:42

Możesz nie zgodzić się na rozwód, wykazując albo wyłączną winę męża, albo brak zerwania pożycia chociażby w jednej z trzech więzi (uczuciowej, fizycznej i gospodarczej).Oddalić powództwo o rozwód może tylko sąd - to on będzie ustał czy są podstawy do rozwodu czy nie. Chcąc czy nie chcąc i tak będziesz musiała przebrnąć przez sprawę rozwodową. PS> doręczenie pozwu przez adwokata małżonka jest nieskuteczne. U nas nie Ameryka - w Polsce odpis pozwu rozwodowego wraz z pouczeniem o wniesieniu odpowiedzi na pozew przesyła wyłącznie sąd!

#17 Guest_-praw-ub7777

Guest_-praw-ub7777
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2007 - 18:03

Moze powtórze pytanie. Przeczytalem posty i podobnej sytuacji nie znalazlem. Zona wystapila z pozwem bez orzekania winy (pozew jest z sadu ale podpisany przez pełnomocnika żony), ja wystepuje o oddalenie pozwu argumentujac m.in. stanem zdrowia, dbaniem o dobra materialne rodziny itp. Co w tej sytuacji moze sad? Mialem dzisiaj kuratora, ktory sprawdził stan mieszkania, zrobil wywiad i przekazal mi informacje, ze on nie widzi ostrego konfliktu i taka opinie przekaze sadowi. Jedno dziecko pełnoletnie, a drugiemu brakuje niecaly rok ....Wiez gospodarcza nadal istnieje i mozna ja udowodnic, ale przed wiezia uczuciowa i fizyczna to ja sie nie obronie, jezeli zona powie ze wg niej zostały przerwane.Doczytalem na innym forum, ze wystepowanie o rozwod z winy strony sladajacej pozew jest złym postawieniem sprawy, jezeli chce sie zachowac małzeństwo, gdyz jakby sie juz zgadzamy tylko widzimy jako winnego strone przeciwna. Odp. na pozew musialem dac wczesniej, ale i tak tylko staram sie o oddalenie pozwu. Jak to wygląda?

#18 Guest_-praw-regina

Guest_-praw-regina
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2007 - 12:29

Nie zgadza się Pan na rozwód powołując się na względy społeczne oraz brak podstaw do orzeczenia rozwodu (brak trwałego i zupełnego rozkładu pożycia małżeńskiego). I na razie tyle. Skoro brak jest zgody na rozwód to małżonka będzie musiała wykazać w sądzie, że są podstawy do jego orzeczenia. Te okoliczności natomiast będzie oceniał sąd. Pan natomiast powinien zastanowić się jakie dowody mogą wykazać, że orzeczenie rozwodu byłoby sprzeczne z owymi zasadami współżycia społecznego? Jakaś Pana poważna choroba, znaczne trudności finansowe, dobro małoletnich dzieci?

#19 Guest_-praw-ub7777

Guest_-praw-ub7777
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2007 - 18:45

Dziekuje za rade :) Dokładnie tak zamierzam zrobić. Pozostaje jednak pytanie jak sąd podchodzi do takich sytuacji ... Czy zona musi składać nowy pozew np. z podaniem winy po mojej stronie czy też może to zrobić od razu na pierwszej rozprawie znając juz moja odpowiedz na pozew? Jednym słowem nowy pozew i nowa sprawa, czy już kontynuacja w ramach tego. nawet taka prozaiczna sprawa - moja zone reprezentuje adwokat, na którego ja sobie aktualnie nie moge pozwolic. Jej adwokat zakłada rozwód bez orzekania o winie za 600zł, a moj znajac sprawe i wiedzac, ze bedzie jakas sprzeczność interesu zyczy sobie 2000-3000zł. Jej adwokat jak sie dowie ze nie idzie jak po masle to tez podniesie swoje wynagrodzenie do 2000zł.

#20 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2007 - 23:08

Wynagrodzenie 600 zł za reprezentowanie w sprawie rozwodowej jest poniżej minimum rynkowego. To mniej niż wynagrodzenie z urzędu - więc teoretycznie sprzeczne z etyką zawodową. Żona może zmienić dotychczasowy pozew - np. domagając się orzeczenia rozwodu z Pana winy. Ale tego akurat raczej nie zrobi - bo dodatkowo skomplikuje sobie sytuację. Wówczas będzie musiała przedstawić dowody nie tylko na rozkład pożycia małżeńskiego, ale również i na Pana winę. Taka zmiana nie wpływa również na Pana sytuację w konfrontacji z brakiem zgody na rozwód. Proszę jednak pamiętać, że nawet oddalenie w obecnym czasie powództwa o rozwód przez sąd - nie powoduje, że żona nie będzie mogła wystąpić ponownie o rozwód w przyszłości. Takie oddalenie powództwa nie korzysta bowiem z powagi rzeczy osądzonej w przypadku postępowania o rozwód.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych