Skocz do zawartości

Jak pozbyć się z domu alkoholika i tyrana?

36 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Izabela

Guest_Izabela
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2016 - 15:55

U mnie i mama i ojciec piją. Pare lat temu złożyłyśmy z siostrą sprawę do sondu, ojciec byl na leczeniu pare razy co nic nie dało, ma nadzór kuratora i jakiś czas temu stracił pracę, ale i tak ciągle pije z kumplami pod sklepem. Starałam sie o leczenie dla mamy bo to ojca wina, że ona pije ale policja uznała, że lepiej ją będzie wsadzić za kratki więc się wycofałam. Mama nie wytrzymuje psychicznie ale widzę, że jeśli pozbędziemy się ojca tyrana to stanie na nogi. Zostałam z nimi sama, ponieważ siostra sie wyprowadziła i mieszka z narzeczonym. Proszę doradźcie mi bo nie wiem co mogę zrobić żeby sie go pozbyć. Rodzice są strasznie zadłużenia. Mama dostała kolejny wyrok w zawieszeniu za jazdę pod wpływem, a ja chce ja uratować a nie pogrążyć, choć oboje mnie bardzo skrzywdzili. Mam 20 lat i nie chce mi się już żyć. Zostałam z tym sama...

#22 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2016 - 09:06

Jeśli nawet kurator ojca nie jest w stanie mu pomóc, to nie sądzę, żeby jakakolwiek inna instytucja mu pomogła. Wyrzucić ojca z domu nie możecie, nie ma takiej siły.Jeśli ojciec awanturuje się i Was tyranizuje, to możecie zgłaszać sprawę policji, wtedy sąd może orzec jego eksmisję, ale to może trwać latami, bo przecież trzeba mu zapewnić jakieś mieszkanie. Jeśli tylko upija się, policja nic nie zrobi.

#23 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2016 - 00:06

Pijaki powinny zdychać pod płotem ,mój stary jak będzie zdychał to mu nie dam szklanki z wodą niech się swoimi glutami zadławi ch.j zaj..dziwkarz i cham 

#24 Guest_luki

Guest_luki
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2017 - 19:10

Witam u mnie też ojciec pije i mnie bije

#25 Guest_ranking

Guest_ranking
  • Goście

Napisano 28 luty 2017 - 14:46

Wiem, że nie wszyscy zachowują się po alkoholu tak samo, ale też trzeba brać pod uwagę to, że osoby uzależnione nie myślą racjonalnie i często potrzebują pomocy z zewnątrz. Dobrą opcją są Ośrodki terapeutyczne, nie zawsze jednak wiemy, czym należy się kierować przy ich wyborze. Ranking Ośrodków Terapii (osrodkiterapii.pl) to miejsce, gdzie można zapoznać się z ofertami ośrodków leczenia uzależnień z różnych regionów Polski oraz opiniami pacjentów, którzy w nich przebywali.

#26 Guest_Pola

Guest_Pola
  • Goście

Napisano 17 marzec 2017 - 15:40

Witam a ile ten ojciec dokładnie ma lat 

#27 Guest_Psycho Dad

Guest_Psycho Dad
  • Goście

Napisano 18 marzec 2017 - 18:51

Wódkę piję, papierosy palę, konia walę i takie życie chwalę biggrin.png

#28 Guest_Małgosia

Guest_Małgosia
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2017 - 21:15

Ja też mam męźa alkoholika mamy 3 dzieci wsadziłam go do więzienia za znęcanie dostał wyrok 8 miesięcy gdy wyszedł nie pił, podjął staż, spotkał kolegów z osiedla i znów się zaczeło. 

Aby chronić swoje córki obecnie szukam stancji, nie kocham Go i nie chcę z nim Być. Pracuję na pełen etat moje dzieci są w wieku 5lat, 3 lata i 10 miesięcy. Mam nadzieję że kiedyś trafi swój na swego i ktoś go tak skrzywdzi jak on nas. 

Mam nadzieję, że uda nam się wydostać z tego piekła, dziś złożyłam pozew o rozwód i o Alimenty. 

P.S. Dziewczyny, nie wierzcie w ich przemiany ...  to wszystko celowa gra na emocjach.

#29 Guest_Arletta Bolesta

Guest_Arletta Bolesta
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2017 - 13:36

Z kolei nt. m.in. alkoholizmu, ale w kontekście kościelnego procesu o nieważność małżeństwa zapraszam na mój blog względnie do artykułów na Tymże Portalu.

dr Arletta Bolesta

adwokat kościelny

#30 FishyBem

FishyBem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 24 grudzień 2017 - 02:31

Prawda jest taka ,że bardzo często przymykamy oko na takie problemy w rodzinie,ale nie możemy tego robić, bo krzywdzimy nie tylko osobę uzaleznioną ale i też siebie. W tym celu warto poddać się leczenia w profesjonalnej klinice http://leczyc.pl/aby zapobiec dalszym przykrym skutkom alkoholizmu. 

#31 Guest_olka

Guest_olka
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2017 - 14:31

jak ktoś nie ma już mózgu od chlania to ,  żadne leczenie nie pomoże 

#32 Bronisław220

Bronisław220

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 23:28

Mam pytanie jak się rozwinie sytuacja

#33 Bronisław220

Bronisław220

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 23:29

W której najprawdopodobniej dostane kuratora za czyn popełniony w Polsce, a mieszkam za granica?

#34 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2018 - 13:08

W której najprawdopodobniej dostane kuratora za czyn popełniony w Polsce, a mieszkam za granica?

Nikt Ci nie powie, jak przebiegnie sprawa w sądzie, jeśli przedstawiłeś ją w jednym zdaniu. Nie wiemy, o co Ci chodzi.

#35 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 357 postów

Napisano 23 luty 2018 - 15:51

Może na początku postaraj się mu pomóc? Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli z Krakowa, możesz udać się do ośrodka http://ograniczpicie.pl/który pomaga nie tylko osobom uzależnionym, ale również rodzinie alkoholika (cierpią szczególnie dzieci  :()

#36 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 21 marzec 2018 - 15:30

A moim zdaniem nigdy nie jest za późno na walkę z nałogiem picia, jak mawiają dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.... Myślę, że warto poszukac fachowje pomocy i wsparcia w tej walce. Mozna taką pomoc odnalesc w ośrodkach terapii uzależnień. Mój tatko korzystal z takiego ośrodka i dzięki podjęciu współpracy udało mu się wyjsc z alkoholizmu i dziś nie pije oraz zaczyna odbudowywac relacje rodzinne. Znaleźliśmy kilka ośrodków w naszej okolicy na stronie: osrodkiiterapii.pl

#37 Guest_kacper

Guest_kacper
  • Goście

Napisano 17 maj 2018 - 18:00

Bardzo mi mszykro że macie takiego ojca

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych