Skocz do zawartości

kwota alimentów na dziecko szkolne-wpisujcie

1494 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_-praw-editha

Guest_-praw-editha
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 11:30

wszystko co piszecie to prawda i zgadzam sie z tym.jednak moj byly ukrywa prawdziwe dochody, mama utrzymuje jego mieszkanie w ktorym mieszka, a on mieszka u 45 letniej konkubiny, sa sami, rodziny nie załoąż na pewno, jada na wczasy zagraniczne . On dziecka NIGDZIE przez 3 lata nie wzial, ani wakacje ani ferie- NIC. W ramach kontaktow bierze go czasem do mamy na obiad i na zakupy, zero atrakcji. Poza ty mnawet nie zadzwoni do syna:-( inna sprawa ze jak malego pytalam czy by chcial, zeby go tata bral częsciej, to powiedzial ze NIE. Ja mam trudna sytuacje, bo byly pracuje u konkubiny wiec na zaswiadczeniu ma 950 zl, ja pracuje na dwa etaty, a dziecko ciagle prawie siedzi u dziadkow. Te 550 zl alimentow to moim zdaniem za malo w tej konkretnej sytuacji.

#42 Guest_-praw-editha

Guest_-praw-editha
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 11:31

z drugiej strony raczej nie mam szans udowodnic ile oni zarabiaja tak naprawde. A interesuje mnie co Sąd rozumie pt. możliwości ?

#43 Guest_-praw-kamiko

Guest_-praw-kamiko
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 11:34

ja płace 1000 pln oczywiscie przez komornika od 1 dnia jak miałem zapłacić

#44 Guest_-praw-editha

Guest_-praw-editha
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 11:36

a ile lat ma Twoje dziecko?

#45 Guest_-praw-elvika

Guest_-praw-elvika
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 12:03

CYTAT(Editha @ 1.07.2010, 10:31) z drugiej strony raczej nie mam szans udowodnic ile oni zarabiaja tak naprawde. A interesuje mnie co Sąd rozumie pt. możliwości ?
Możliwości to wykształcenie, zawód wyuczony i wykonywany. Jeśli ktoś np. jest z zawodu informatykiem, a twierdzi że pracuje wykładając towar na półce w markecie za 950 miesięcznie, to znaczy że nie wykorzystuje swoich możliwości zarobkowych. Może twierdzić że nie może znaleźć pracy w zawodzie - wtedy sąd wysyła zapytanie do Urzędu pracy czy są wakaty na takie stanowisko i o statystykę ile może zarobić średnio informatyk. I to wyliczenie bierze pod uwagę jako zarobki pozwanego o alimenty.

#46 Guest_-praw-editha

Guest_-praw-editha
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 12:07

teraz juz rozumiem, dzieki:-)

#47 Guest_-praw-editha

Guest_-praw-editha
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 12:14

powiedzmy ze moglby pracowac jako nauczyciel i zarabiac 2000 zl, ile w takiej sytuacji moglby wg Was placic na syna? Dodam, ze dziecku nigdy niczego nie brakowalo i nie brakuje, jednak tylko ja sie staram i moi rodzice, ze strony ojca zero reakcji:-(

#48 Guest_-praw-kamiko

Guest_-praw-kamiko
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 15:22

Bzdury piszecie .

Sąd strzela jak im się podoba.UP podał ze nie ma ofert pracy na moim stanowisku .2 stopień niepelnosprawnosci i co sąd na 3 letnie dziecko w pierwszej instancji przyznał mi 2000 pln potem zmienił okręgowy na 1050 ostatecznie po wielu bojach przyznali mi 1000 pln.

Moją ex domagała się 2500 pln i wyliczyła koszty dziecka 3 letniego na 3640 co wy na to ?

#49 Guest_-praw-elvika

Guest_-praw-elvika
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 15:43

Ja ze swojego doświadczenia mogę napisać, że Pan bzdury pisze.

W znanej mi sprawie też UP napisał że nie ma wakatów, ale napisał ile się zarabia z takim zawodem i to właśnie sąd w tym przypadku wziął pod uwagę. Tak to jest w sądzie w Poznaniu. A Pan się musiał sędzi/sędziemu nie spodobać, albo ex dobrze udokumentowała wydatki, chociaż nie wiem na co można tyle wydać mając zdrowe 3-letnie dziecko.

#50 Guest_-praw-kamiko

Guest_-praw-kamiko
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 16:21

no własnie nie udokomentowała a sąd dał wiare

#51 Guest_-praw-viki123

Guest_-praw-viki123
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 16:42

Powiem wprost. Nie wierzę, żeby nie udokumentowała, i żeby tylko - na wiarę, tym bardziej, ze była apelacja.

A który to był sąd, tj w którym mieście?

#52 Guest_-praw-editha

Guest_-praw-editha
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 17:03

Viki 123 widze, ze masz pojecie w tym temacie:-) Co bys mi radzila? Dac pozew czy zgodzic sie na 100 zl wiecej w mojej konkretnej sytuacji? Naprawde nie wie mco robic...

#53 Guest_-praw-kamiko

Guest_-praw-kamiko
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 17:17

Viki napisze tak ja podaje fakty które są zapisane w aktach sprawy a nie wymyslam

Sąd w Poznaniu na ul Wawrzyniaka 4o

#54 Guest_-praw-elvika

Guest_-praw-elvika
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 17:25

Która sędzia??? (ostatnia cyfra sygnatury)

#55 Guest_-praw-viki123

Guest_-praw-viki123
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 18:55

CYTAT(Kamiko @ 1.07.2010, 14:22) Bzdury piszecie .

Sąd strzela jak im się podoba.UP podał ze nie ma ofert pracy na moim stanowisku .2 stopień niepelnosprawnosci i co sąd na 3 letnie dziecko w pierwszej instancji przyznał mi 2000 pln potem zmienił okręgowy na 1050 ostatecznie po wielu bojach przyznali mi 1000 pln.

Moją ex domagała się 2500 pln i wyliczyła koszty dziecka 3 letniego na 3640 co wy na to ?

Kamiko. Co ja mam ci powiedzieć? Nie znam sprawy, okoliczności. A może dziecko choruje często, a może koszty zamieszkania sa wysokie, a może dotąd dziecko żyło w takim standardzie i była potrafiła to wykazać, a może masz majątek (nieruchomości, samochód, oszczędności) - bez względu na dochody, a może przedtem dużo zarabiałeś pomimo tego samego stopnia niepełnosprawności? Nie wiem takich rzeczy.

Wyliczyła 3640? Cóż, mnie to specjalnie nie dziwi.
A dlaczego domagała się więcej niż połowę tego ? Czyżbyś zupełnie nie dokładał osobistych starań w opiekę i wychowanie dziecka?

#56 Guest_-praw-viki123

Guest_-praw-viki123
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 19:01

CYTAT(Editha @ 1.07.2010, 10:30) ja pracuje na dwa etaty, a dziecko ciagle prawie siedzi u dziadkow.

Dlaczego pracujesz na 2 etaty? Spłacasz długi, kredyty, czy po prostu nie starcza na życie 1 etat?
Jakie są rzeczywiste koszty utrzymania dziecka z zamieszkaniem i kompletnie ze wszystkim? Nie dzielone na pół. Liczyłaś w ogóle?

#57 Guest_-praw-editha

Guest_-praw-editha
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 19:09

Viki 123 , tak mam kredyt mieszkaniowy ktory splacam sama i pracuje spporo, zeby zyc na jakims poziomie, bo inaczej by sie nie dalo. Wyliczylam te koszta dokladnie i wyszlo okolo 1800 lekka reka. Nie wie dlaczego Sędzina orzekla 450, ale powiedziala tez zeby od razu jak dziecko pojdzie do szkoly dac podwyzke.

#58 Guest_-praw-editha

Guest_-praw-editha
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 19:11

na jednym etacie to by mi zostalo jakies 500 zl na zycie. Do tego dojdzie mi spalta polowy mieszkania bylemu... wiec bedzie ciezko..

#59 Guest_-praw-editha

Guest_-praw-editha
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 19:13

moze dlatego, ze to nie byla typowa sprawa o alimenty, tylko wyrok zapladl w 5 minut pod koniec sprawy rozwodowej.

#60 Guest_-praw-kfleszek

Guest_-praw-kfleszek
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2010 - 22:40

900zł na 10 letniego i 700zł na 7letniego syna , razem 1600zl przy dochodzie 3000zł - według sądu tyle przynajmniej zarabiam netto , bo żona napisała , że mam firmę budowlaną więc sąd na tej podstawie napisał w postanowieniu ,że ,,daje mi to możliwość uzyskiwania znacznych dochodów'' . Nie mam firmy budowlanej , prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą , pracuję jako konserwator dla 2 stałych klientów mój przychód to 3400zl - zus - 5.5 % podatku , czyli około 2400 zł dochodu . Sąd apelacyjny w Warszawie odrzucił moje odwołanie mimo , że miał dokumenty , że więcej nigdy nie zarabiałem . ale ciekawe jest to ,że moja żona przedstawiła koszty utrzymania dzieci na kwotę 1670zl miesięcznie - czyli wniosek jest prosty mam ponosić 95% kosztow utrzymania dzieci . Żona ma dochód w wysokości 1826zł netto.

PS. Ja mogę płacić nawet 100% gdyż to są moje dzieci natomiast nie liczcie ,że jakikolwiek sąd podejmuje decyzje kierując się dobrem dzieci i sprawiedliwością
PS.2 Ostrzegam ojców przed sędzią w w-wie Mariettą K. - NIE MACIE NAJMNIEJSZYCH SZANS NAWET GDYBY DZIECI SIĘ DO WAS PRZYSPAWAŁY-- ONA WAM JE ODBIERZE.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych