Skocz do zawartości

do jakiego wieku placić alimenty

50 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_kika56

Guest_kika56
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2011 - 23:35

Ps. Z wyjątkiem tej prawdy zawartej na końcu Twojej wypowiedzi.

ciesz się w takim razie że jesteś facetem ...mocno sfrustrowanym...dopiekła ci jakaś ?

#22 Guest_kika56

Guest_kika56
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2011 - 23:38

To była prawda ale przed nowelizacją kodeksu rodzinnego z dnia 13 czerwca 2009roku. Idąc Twoim tokiem myślenia to należałoby karać śmiercią za czyny ,które kiedyś tą karą były zagrożone.Przepisy jednak się zmieniły.Również OSN nie ma tu zastosowania ...ponieważ było orzekane przed nowelizacją kodeksu ...czyli inaczej mówiąc przy braku możliwości uwzględnienia nowych przepisów.

to jest prawda nadal aktualna ....stosowana przez sądy do tej pory.Zapewniam że tak jest.

#23 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2011 - 23:39

Ja staram się być obiektywny . Wycieczek osobistych nie stosuję.

#24 Guest_kika56

Guest_kika56
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2011 - 23:39

a ja myślałam że się ścigamy....

#25 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2011 - 12:53

To była prawda ale przed nowelizacją kodeksu rodzinnego z dnia 13 czerwca 2009roku. Idąc Twoim tokiem myślenia to należałoby karać śmiercią za czyny ,które kiedyś tą karą były zagrożone.Przepisy jednak się zmieniły.Również OSN nie ma tu zastosowania ...ponieważ było orzekane przed nowelizacją kodeksu ...czyli inaczej mówiąc przy braku możliwości uwzględnienia nowych przepisów.

to jest prawda nadal aktualna ....stosowana przez sądy do tej pory.Zapewniam że tak jest.

Jeżeli to jest prawda nadal aktualna to po co został wprowadzony w życie art 133 par 3 kriop. Czy on nic nie zmienia?Czy sąd jest od stosowania i respektowania prawa czy od jego stanowienia?Moim zdaniem od stosowania.

#26 Guest_kika56

Guest_kika56
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2011 - 13:01

Jeżeli to jest prawda nadal aktualna to po co został wprowadzony w życie art 133 par 3 kriop. Czy on nic nie zmienia?Czy sąd jest od stosowania i respektowania prawa czy od jego stanowienia?Moim zdaniem od stosowania.

moim zdaniem też....

#27 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2011 - 13:14

hehe uśmiałam się do łez, pokaż choć jedną swoją wypowiedź nie zawierającą osobistych wycieczek a kupię pejcz i sama sobie pokutę wymierzę

#28 Guest_kika56

Guest_kika56
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2011 - 13:25

hehe uśmiałam się do łez, pokaż choć jedną swoją wypowiedź nie zawierającą osobistych wycieczek a kupię pejcz i sama sobie pokutę wymierzę

sado macho??????sorry nie mogłam się powstrzymać ;-)

#29 Guest_Anita

Guest_Anita
  • Goście

Napisano 08 marzec 2012 - 18:30

Czyli do 25 może płacić Tata alimenty? Ja się nie uczę mam gimnazjalne wykształcenie to tylko wina moich rodziców nie chcieli bym chodziła do szkoły,podobno słyszałam że jak dziecko ma rente to musi płacić ja miałam rente ale już nie mam straciłam wszyscy się na mnie patrzą bo chora nie wyglądam zdrowa dziewczyna jestem a ja rente miałam... Mam obecnie 23 lata to przez dwa lata może płacić bo mój tata ma pole do sprzedania... Czyli jak ja prace mało płatną znajdę co mi nie wystarczy to czy też będzie musiał płacić? Pytam,bo będe mieć ostatnią wizytę w sądzie w tym miesiącu ciekawe co z tego wyjdzie

#30 Guest_Wędkarz

Guest_Wędkarz
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2012 - 12:14

Witam,mam pytanie odnośnie wieku,i płatności alimentów.Moja córka skończyła w sierpniu 26 lat,a ja nadal płacę alimenty.Z tego co wiem to przez kilka ostatnich lat nie uczyła się,a komornik co miesiąc zbierał mi należności.Jak wybrnąć z tej sytuacji,czy,i jak mogę domagać się zwrotu nienależnych alimentów.Jeśli ktoś może mi pomóc,będę ogromnie wdzięczny.

#31 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2013 - 00:00

ooo... z matmy chyba poprawka była co??? bo 500 + 500 = 1000 pamiętaj rodzice kładą na dziecko po połowie. :)

#32 Guest_dyzio

Guest_dyzio
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2013 - 16:33

dzis ma 29 lat, ukonczone studia tytul mg a ja dalej place bo podjal nastepny kierunek dzienny i zostalo mu jeszcze okolo 2 lat . pytam, czy to jest normalne pracuje na umowe zlecenie a pani sedzina potrzymuje obowiazek alimentacyjny twierdzac ze ma zamale dchody okolo 1500 zl.

#33 Guest_SW

Guest_SW
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2014 - 12:47

A z jakiej racji dziecko ma mieć złamane życie i brak studiów, dlatego że ma niezaradnych rodziców, nierobów. Obowiązkiem rodzica jest dbać o dziecko i zapewnić mu wyższe wykształcenie. Jak ktoś nie ogarnia życia niech nie rodzi dzieci. A nie niszczy później życie swojego dziecka, gdy jego koleżanki dostają od rodziców domy, auta, kase na mieszkanie, jedzenie itp. Na rodzicielstwo powinny być robione jakieś testy psychiatryczne. Skoro nie każdy się nadaje żeby ponosić odpowiedzialność za urodzenie dziecka.

#34 Guest_Bankmat

Guest_Bankmat
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2014 - 14:07

Czy alimenty można nie płacic jeżeli dziecko nie poszło na studia a jedynie do szkły plicealnej jakich jest na rynku pełno.I tym sposobem może zmieniac sobie szkołę co rok i nawet do niej nie częszczac,tylko zapłaci 100 zł i ma chdzenie z głowy.
Co wtedy czy mam płacic czy mogę sie odwłac.

#35 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2014 - 16:00

A z jakiej racji dziecko ma mieć złamane życie i brak studiów, dlatego że ma niezaradnych rodziców, nierobów. Obowiązkiem rodzica jest dbać o dziecko i zapewnić mu wyższe wykształcenie.

W tym przypadku popieram ta wypowiedź w 100%,ponieważ to od rodziców właśnie dużo zależy jak będzie wyglądało życie dziecka .

Jak ktoś nie ogarnia życia niech nie rodzi dzieci. A nie niszczy później życie swojego dziecka, gdy jego koleżanki dostają od rodziców domy, auta, kase na mieszkanie, jedzenie itp. Na rodzicielstwo powinny być robione jakieś testy psychiatryczne. Skoro nie każdy się nadaje żeby ponosić odpowiedzialność za urodzenie dziecka.

Tutaj jednak mam inną opinię na ten temat,ponieważ rodzice powinni zadbać o wykształcenie dziecka,lecz nie muszą wcale zapewnić mu samochodu,domu itp,ponieważ takie dziecko w życiu tego nie doceni i będzie prosić o coraz więcej,a nawet jak się usamodzielni dalej w stosunku do rodziców będzie wysuwać żądania.
Uważam też,ze rodzina ,która posiada tylko 1 dziecko nie zawsze jest szczęśliwa,ponieważ często traci to dziecko z rożnych przyczyn losowych.
Ja znam takie powiedzenie,ze szczęśliwa rodzina,to taka rodzina,która ma:
"jedno dziecko dla siebie,drugie dla ludzi,a trzecie dla Boga" i w moim otoczeniu najczęściej spotykałam rodziny,które miały 2-je,3-je lub więcej dzieci,a rzadko taką rodzinę,która miała tylko jedno dziecko.
Pomijając ten fakt,a wracając do tematu uważam,ze obowiązek alimentacyjny na dziecko powinien być do tego czasu,aż dziecko uzyska odpowiednie wykształcenie i które dokłada starań,aby to wykształcenie uzyskać.

#36 Guest_22+8=

Guest_22+8=
  • Goście

Napisano 26 maj 2014 - 14:04

Witam a co z dziećmi,które rzekomo się uczą chodzą niby do szkoły tylko nie wiem jakim cudem cały czas jest w pierwszej klasie po gimnazjum mając 21 lat? i ewidentnie uczyć się nie chce do szkoły zapisała się w styczniu bo zażądałem zaswiadczenia ze szkoły a na sprawie w sądzie powiedziała,że zamierza się dalej uczyć i sąd kazał mi płacić dalej alimenty

#37 Guest_GOSC

Guest_GOSC
  • Goście

Napisano 30 maj 2014 - 10:59

Art. 133 KRO.

http://www.infor.pl/...uczace-sie.html

Czas trwania obowiązku alimentacyjnego może zostać ustalony przez sąd. Sąd ocenia czy obowiązek ten jest nadal zasadny. Podstawą może być fakt, że dziecko kontynuuje naukę i nie ma możliwości by samodzielnie się utrzymywać.

W przypadku dzieci niepełnosprawnych, obowiązek alimentacyjny ma charakter dożywotni.

#38 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2014 - 15:36

Chory kraj i chore prawo ona ma więcej dochodu niż ja na rodzinę 3 osobową uczy się zaocznie więc może iść do pracy i zarobić na swoje utrzymanie.A pokazać zaświadczenie i zapisywać się do szkoły może cały czas i jakie jest wyjście z tej sytuacji?

#39 Guest_iveta

Guest_iveta
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2014 - 22:00

Gościu ja to na twoim miejscu bym się zastanawiała co sp***doliłam w wychowaniu własnego dziecka że w wiieku 21lat ma skończone tylko gimnazjum,bo to ty przyczyniłeś się choć może i nie do tego jakie dziś jest twoje dziecko.Co robiłeś jak miało 15-16 lat???

#40 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2014 - 09:40

Gościu ja to na twoim miejscu bym się zastanawiała co sp***doliłam w wychowaniu własnego dziecka że w wiieku 21lat ma skończone tylko gimnazjum,bo to ty przyczyniłeś się choć może i nie do tego jakie dziś jest twoje dziecko.Co robiłeś jak miało 15-16 lat???

To moja wina,że myslała d...ą ,a nie głową ja się starałem,ale ona miała w d*pie co się do niej mówiło na 50 telefonów odebrała jeden może dwa dzwoniła jak potrzebowała pieniędzy,albo nowego telefonu,a teraz to ja jestem najgorszy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych