Skocz do zawartości

Czas oczekiwania na sprawę o alimenty

85 odpowiedzi w tym temacie

#81 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 15 październik 2018 - 14:48

Pamiętajcie matki, że zasądzone alimenty od ojca np 500zł są takie same dla matki i powinna tyle przeznaczyć na dziecko więc robi się 1000zł i wtedy starczy na obiady i inne potrzeby dziecka.

Dokładnie jestem takiego samego zdania . To nie tylko ojciec musi płacic na dziecko

#82 Guest_lucjana33

Guest_lucjana33
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2019 - 15:01

jeżeli chodzi o prawo rodzinne, alimenty, rozwody to mi z tym wszystkim pomogła bardzo dobra pani adwokat z Krakowa - Justyna Węgrzynowicz-Cichońska 

#83 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2019 - 15:10

jak taka dobra to czemu tu szuka reklamy?

porażka - skuteczny prawnik nie musi na forum dla kadrowych i księgowych się reklamować

#84 Guest_Aggi

Guest_Aggi
  • Goście

Napisano 29 październik 2019 - 20:49

Skoro opieka nad dzieckiem w większości spoczywa na matce poza sporadycznymi kontaktami ojca to jak najbardziej proporcje alimentów będą inne niż 50%/50%. A co do kosztów utrzymania dziecka....podam tylko przykładowe
-obiady szkolne 20x9 zł= 180
-wydatki sezonowe typu buty, odzież, ksiązki, zeszyty, składki klasowe, opłaty wycieczek+drobne na wycieczki - mocno uśredniając lekko 100 zł/miesięcznie
-wydatki zdrowotne (dentysta, choroby) średnio 100 zł/mc
-rozrywka typu kino,wyjście gdziekolwiek 50 zł/mc
-opłata za czynsz proporcjonalna do ilości osób w domu(np mamy 600 zł czynszu i matkę+ 2 dzieci to wychodzi) 200 zł/mc/os
-opłaty za prąd, gaz, wodę (proporcjonalnie) 100 zł
-abonament telefoniczny -ok 80-90 zł
Daje nam to już około 880 zł/mc.
A do tego trzeba jeszcze coś jeść i na bank nie jest to 120 zł/mc.
Nie uwzględniam także żadnych wakacji, wyjazdów z dziećmi, zajęć dodatkowych, korepetycji, kieszonkowego i wielu wielu innych.
Więc 1000 zł/mc na utrzymanie dziecka w dzisiejszych czasach jest kwotą śmieszną i mało adekwatną.

#85 Guest_Iwona

Guest_Iwona
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2020 - 13:52

Ja założyłam sprawę o alimenty początek czerwca, zabezpieczenie dostałam w sierpniu z 400 na 500 a na sprawę czekam do teraz czyli 27.01 20.19.12.19 Sąd dostał wszystkie moje dowody i przesłuchał ojca dzieci. Mam dwójkę, pracuję i sprawe złożyłam o podwyższenie z 800 na 1400 na dwoje dzieci. Czekam. Pozdrawiam

#86 Guest_Andżelika

Guest_Andżelika
  • Goście

Napisano 16 październik 2020 - 19:14

Witam czy ktoras z was czekaly na sprawe o alimenty prawie rok zlozylam wniosek w grudniu 2019 a dopiero teraz dostalam odpowiedź ze sprawa odbedzie sie w przyszlym miesiacu czy dostane wyrównanie od tamtego czasu zlozenia wniosku

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy