Skocz do zawartości

Czas oczekiwania na sprawę o alimenty

75 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-editha

Guest_-praw-editha
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 13:02

Prosze o pomoc! Ile czeka sie srednio na sprawe o alimenty?
Zalezy mi na terminie przed wrzesniem, bo synek idzie do szkoly i w sumie przedwakacyjnym, bo od 3 lat tatus go nigdzie nie zabiera i ja ponosze koszta wyjazdow wakacyjnych.

#2 Guest_-praw-magdasokol

Guest_-praw-magdasokol
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 13:10

sprawy o alimenty rozwiązuje się dość szybko. Jeśli złożyła pani już wniosek to sąd ma na rozpatrzenie około 6 tygodni.
Ja dostałam wezwanie nawet wcześniej- już po miesiącu.

#3 Guest_-praw-editha

Guest_-praw-editha
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 13:22

Dziekuję Pani za pomoc. W takim razie złożę dokumenty kwietniu. Pozdrawiam serdecznie:-)

#4 Guest_-praw-gina888

Guest_-praw-gina888
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 13:35

u mnie...5 dni od złożenia wniosku do sprawy

#5 Guest_-praw-editha

Guest_-praw-editha
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 14:04

to nie bardzo wiem co zrobic, moze spytam w Sądzie, w biurze podawczym? Nie chce wyjsc na jakas pazerna. Zalezy mi , zeby podwyzszyc na wakcje i na nowy rok szkolny. A ile Wy dostalyscie wiece jesli moge spytac?

#6 Guest_-praw-gina888

Guest_-praw-gina888
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 14:17

nigdy nie podwyższałam( 2005)--300zł/os--teraz mają 20 i 18 lat

nigdy też nie otrzymałam ani złotówki od ojca dzieci

#7 Guest_-praw-paulinamedyczne

Guest_-praw-paulinamedyczne
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 14:20

Witam
Ja na 13 letniego chłopca dostał 500 zł , czas oczewkiwania w warszawie 3 miesiące

#8 Guest_-praw-editha

Guest_-praw-editha
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 14:22

ciekawe dlaczego tak malo... ja dostaje 400 zl i uwazam , ze to bardzo malo. Tym bardziej, ze byly sie synem wcale nie interesuje, a ze mna w ogole nie rozmawia.Pozostaje mi " tę sprawę " uregulowac w Sądzie.

#9 Guest_-praw-editha

Guest_-praw-editha
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 14:26

Taki 13 letni chlopiec to za 500 zl w miesiacu zje, a gdzie reszta? Czy ojcowie Waszych dzieci zabieraja je na wakacje, ferie? Kupuja im cos? Interesująsie nimi?

#10 Guest_-praw-gina888

Guest_-praw-gina888
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 14:46

zero kontaktu od 2005

#11 Guest_-praw-paulinamedyczne

• Goście

Napisano 16 luty 2010 - 15:19

Witam
Zero kontaktu , ale "tatuś" ma druga rodzine ( dwoje dzieci, jedno chore) i nie pracująca żonę, ale już nie długo wystapie o podwyżkę

#12 Guest_-praw-editha

Guest_-praw-editha
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 15:25

A ile mozna sie spodziewac podwyzki jednorazowo?

#13 Guest_-praw-tomax

Guest_-praw-tomax
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 15:39

paulinamedyczne: aha i mimo tego ze ma chore dziecko i pewnie w zwiazku z tym jego zona nie pracuje to chcesz wystapic o podwyzke?? uwazam ze 1000zl to wystarczajaco na chlopca... pisze 1000zl bo pani powinna dokladac do jego utrzymania taka sama kwote jak ojciec... i bierzcie to matki pod uwage.

#14 Guest_-praw-editha

Guest_-praw-editha
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 15:42

Tomax, a czy nie wydaje Ci sie, ze skoro ojca tak jakby wcale nie bylo i w ogole sie nie interesuje dzieckiem i wszystko spada na barki matki, to nie powinien on chociaz placic wiecejniz 50%? Ja nbym w ogole nie chciala dawac sprawy do Sądu ale niestety po dobroci sie nie da dogadac..:-(

#15 Guest_-praw-editha

Guest_-praw-editha
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 15:46

Przed ubieglorocznymi wakacjami spytalam ojca dziecka, zeby mu dal chociaz kieszonkowe na lody, ale bez odzewu. Sam byl na wakcjach w Egipcie. A jak minelo pol roku i byly sie zreflektowal, ze moge isc do Sądu po podwyzke to nawet pare razy wzial syna na 5 godzin do swojej mamy i nawet batonika mu kupil jak go odwozil do domu, zeby mi pokazac jaki to on dobry tata jest i jak w dziecko inwestuje.. Zenada:-(

#16 Guest_-praw-paulinamedyczne

• Goście

Napisano 16 luty 2010 - 15:59

Witam
Najpierw odpowiem p.Tomax, to 500 zł na utrzymanie 13-letniego chłopca to smieszna sprawa , bo same obiady to koszt 140 zł miesięcznie , wakacje , ksiazki, i nie bedzie chodził w worku od ziemniaków.
P.Edith mi sąd podniósł jednorazowo 170 zł , jeszcze jedno bedzie pani musiał wyrównać , alimenty, od momentu złożenia pozwu , czyli jeżeli płacił np 100zł podniesiono do 150 zł , a sprawa załozona np w styczniu , a odbyła sie w marcu , to 50x3 .Płatnośc w trybie natychmiastowym
Powodzenia

#17 Guest_-praw-yakikris

Guest_-praw-yakikris
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 16:38

Nie wiem jak to rozumieć Pani Edith, ale w innych postach pisała Pani o tym, że ojciec widuje się praktycznie w każdą sobotę z dzieckiem i ma Pani przyznane 450 zł alimentów (co nie jest małą kwotą) no i baaardzo dużo tematów Pani zakłada w kwestiach finansowych Pragnę tylko nadmienić, że nie tylko pieniądze się liczą w życiu, ale też np. dobro dziecka, z czym wiąże się m.in. kontakt ojca z dzieckiem. Nie oceniam jednak, ludzie w różnych kwestiach i z różnych powodów toczą długoletnie wojny, więc tylko nadmieniam, ponieważ nie znam dokładnie sytuacji.
Alimenty nie mogą być karą za chęć lub niechęć do widzeń z dzieckiem. Ja płacę alimenty, chociaż dziecka pomimo ugody w spr. kontaktów nie widuję, a nawet dziecko przez pewien czas było ze mną. Nikt mi za to nie pozwoli np. na obniżenie alimentów, bo byłoby to ze szkodą dla dziecka.
Dla dobra dziecka, proszę napisać lepiej e-mail lub list do b.męża, czy nie dołożyłby się do wakacji syna, tylko pomimo złości - bardzo miły i grzeczny, zwracając szczególną uwagę na dziecko własnie - że syn chciałby jechać tam i tam i wzajemnie możecie mu w tym pomóc. Jeśli to nie przyniesie rezultatu... no cóż, Pani wola, a może zyska Pani dowód do tej swojej sprawy.

#18 Guest_-praw-editha

Guest_-praw-editha
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 16:46

Proszę Pana i potwierdzam ,ze zabiera synka czasami w soboty na 5 godzin. Ja bym chciala, zeby sie naprawde nim zaczal interesowac... Czy te 5 godzin u babci to jest dostatecznie duzy wklad w wychowanie dziecka i pomoc? Dlaczego te 400 zl jest wg Pana duzo? Nie wiem czy pisalam ,ze przez 2 lata mimo ze obiecal placic 400 placil 200 zl na dziecko. Zalozylam ten temat i inny dotyczacy splaty bylemu polowy mieszkania poniewaz potrzebuje rady, niestety ciezko sie mi zyje samej z synkiem, a byly chce 50 000 splaty mieszkania jeszcze...

#19 Guest_-praw-editha

Guest_-praw-editha
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 16:48

i dlatego jestem taka monotematyczna, ale prosze m iwierzyc, ze nie mysle tylko o pieniadzach. Gdyby tylko inaczej sie zachowywal to nawet bym nie pomyslala o podwyzce...

#20 Guest_-praw-tomax

Guest_-praw-tomax
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 17:25

paulinamedyczne: nie napisalem ze 500 zl to duzo tylko ze 1000zl to sporo. a w pani obowiazku rowniez lezy utrzymanie dziecka w takiej samej kwocie. prosze wniesc do sadu o partycypowanie ex w kosztach utrzymania dziecka poza alimentami. np wakacje czy dodatkowe zajecia. ja place moze i malo na swoje dziecko ale oplacam przedszkole,angielski, kupuje ubrania, chodze na zakupy spozywcze zabieram na wakacje. tak jak dawniej gdy byla pelna rodzina. niestety nie kazdy ojciec jest taki.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych