Skocz do zawartości

Jakie sa najwyzsze alimenty na dziecko w Polsce?

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-annausa

Guest_-praw-annausa
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2009 - 15:11

Jakby to określić procentowo to wcale się nie pomyliły

#2 Guest_-praw-dukeaecc

Guest_-praw-dukeaecc
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2009 - 11:41

(mada500)Coś mi przyszlo do głowy, ale to forum to nie miejse na takie pytania, ale jednak ciekawośc mnie zżera -
w jakiej wysokości placą alimenty nasze "gwiazdy "?Ktoś może wie ?

Moja mama z siostrą, które są zawsze bardzo zainteresowane życiem naszych gwiazd mówiły mi kiedyś że parę z nich, tych z pierwszych stron takich czasopism płaci mniej niż ja
Pozdrawiam
duke

#3 Guest_-praw-mada500

Guest_-praw-mada500
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2009 - 11:09

Coś mi przyszlo do głowy, ale to forum to nie miejse na takie pytania, ale jednak ciekawośc mnie zżera -
w jakiej wysokości placą alimenty nasze "gwiazdy "?Ktoś może wie ?

#4 Guest_-praw-ania34

Guest_-praw-ania34
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2009 - 21:28

To w sumie matka i dziecko maja 4500zl miesiecznie hmm powiem ze gdybym tyle miala to pracowala bym tylko na drobne wydatki i wlasciwie az tyle nie potrzebowala bym bo to za duzo no ale jesli ojciec jest w tym przypadku tak wspanialomyslny to czy nie warto rozwazyc mozliwosci ze bardzo kocha i dziecko i matke dziecka??

#5 Guest_-praw-krool

Guest_-praw-krool
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2009 - 21:11

O ile przeczytałem w KC i KRiO to są 2 granice wysokości alimentów. 1 " możliwości finansowych" osoby płacącej alimenty; 2 " udowodnione potrzeby" ale tylko dziecka i tylko jego.KRiO:
art. 135
§ 1. Zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego.
§ 2. Wykonanie obowiązku alimentacyjnego względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, może polegać także, w całości lub w części, na osobistych staraniach o jego utrzymanie lub wychowanie.
Jako art.135§2 mówi, że można też nie płacić tyko "osobiście się starać by dziecku nie brakowało.
Moim skromny zdaniem 4500zł alimentów nawet przy zarobkach ojca 100 tyś zł trzeba będzie mocno usprawiedliwiać.

#6 Guest_-praw-jacek jabłoński

Guest_-praw-jacek jabłoński
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2009 - 15:28

(fazaaa)Paragrafu Ci nie podam ale dziecko ma prawo żyć na takim samym poziomie jak rodzice. (...)

A jest taki paragraf? Przyznaję, że nie słyszałem.

#7 Guest_-praw-fazaaa

Guest_-praw-fazaaa
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2009 - 15:24

Paragrafu Ci nie podam ale dziecko ma prawo żyć na takim samym poziomie jak rodzice. W tym wypadku dobrze zarabiający ojciec. Swoją drogą zazdroszczę ja mam 500zł

#8 Guest_-praw-natka72

Guest_-praw-natka72
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2009 - 15:18

Ojciec dziecka nie ma obowiązku utrzymywać matki dziecka,jeśli nie są małżeństwem.Nie ma górnej granicy wysokości alimentów.

#9 Guest_-praw-annausa

Guest_-praw-annausa
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2009 - 15:11

Zastanawiam sie czy w Polsce istnieje malsymalna kwota jaka ojciec moze placic na dziecko?
Dziecko ma 2 latka. Rodzice nie sa malzenstwem.
Ojeciec zarabia okolo 10.000-15.000 na miesiac
Ojciec do tej pory lozyl przynajmniej 3000 miesiecznie na dziecko PLUS pokrywal koszty utrzymania partnerki, jedzenia, leczenia dziecka i matki oraz wszystkie dodatkowe wydatki (wakacje, lekcje itd)
Matka rzucila prace na poczatku ciazy i nie chce/ "nie moze"/ pracowac. Utrzymuje opinie, ze ojciec nie doklada sie wystarczajaco na rodzine i ze 3000 (plus pewnie nastepny 1500 za pozostale wydatki) to za malo na jej i dziecka potrzeby.
Czy jest mozliwe zasadzenie wiekszych alimentow? Czy sad moze zasadzic na korzysc matki pomimo tego, ze ona nie chce pracowac?

Z gory serdecznie dziekuje za odpowiedz

#10 Guest_Bogumil

Guest_Bogumil
  • Goście

Napisano 25 październik 2013 - 00:13

Mieszkam i pracuje w Niemczech. Ile powinno sie placic na dzieci w Polsce?(syn 24 lata,studiuje. Coreczka 14 lat uczy sie)
Rozwodzimy sie. Do tej pory place regularnie, chcialbym tylko wiedziec ile jest przewidziane prawnie? Dziekuje

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 październik 2013 - 20:56

Proszę przeczytać odpowiedź krool w tym wątku i będzie wszystko jasne.

#12 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 26 październik 2013 - 23:00

[quote name="natka72"] Ojciec dziecka nie ma obowiązku utrzymywać matki dziecka,jeśli nie są małżeństwem.Nie ma górnej granicy wysokości alimentów.
Pytanie . Z czego matka utrzymuje dziecko? I jak wykorzystuje pieniądze \ alimenty \ przeznaczone na dziecko?

#13 Guest_Ojciec

Guest_Ojciec
  • Goście

Napisano 14 luty 2015 - 14:09

W naszym kraju zawsze facet jes kopany po d*pie i dobro dziecka to znaczy dobro matki sądy często i gęsto robią dobrze mamie niszcząc ojca bo Pomnik Matki Polki nie może paści i jak było za komuny tak jest teraz Dedykuje wszystkim pokrzywdzonym ojcą Film ,, TATO '' z Bogusławem Lidą , Jak macie troche oleju w głowie to wyjedzicie z kraju i nie przyznawajcie się gdzie jesteście , bo kobieta musi zabić dziecko żeby łaskawie sąd zaragował ale tylko wtedy zaraguje jak media chwycą temat i taka jest smutna żeczywistoś w tym kraju Ojciec jest z góry przegrany a dowody opinia z RODK i tp. może sobie .......

#14 Guest_Przemek

Guest_Przemek
  • Goście

Napisano 16 listopad 2016 - 15:13

Zgadzam się z przedmówcą. Niestety w Polsce mamy do czynienia z sytuacją, że dobro dziecka = dobro matki. TO ABSURD. Mieliśmy z żoną kłopoty przed pojawieniem się dziecka. Teraz również je mamy. Czasami tak bywa. Nikt nie zawinił. Tymczasem po urodzeniu Maluszka, którego kocham nad życie w domu chodzę na paluszkach wokół żony. Zapewniam wszystko i modlę się żeby nie zabrała mi dziecka.

#15 Guest_Przemek

Guest_Przemek
  • Goście

Napisano 16 listopad 2016 - 15:13

Zgadzam się z przedmówcą. Niestety w Polsce mamy do czynienia z sytuacją, że dobro dziecka = dobro matki. TO ABSURD. Mieliśmy z żoną kłopoty przed pojawieniem się dziecka. Teraz również je mamy. Czasami tak bywa. Nikt nie zawinił. Tymczasem po urodzeniu Maluszka, którego kocham nad życie w domu chodzę na paluszkach wokół żony. Zapewniam wszystko i modlę się żeby nie zabrała mi dziecka.

#16 Ryszard123

Ryszard123

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 17 listopad 2016 - 11:38

Hej, chyba najlepiej zapytać o to specjalisty: dobry prawnik poznań

#17 Guest_jacek

Guest_jacek
  • Goście

Napisano 17 listopad 2016 - 20:41

no to ja Wam powiem na świeżo.. zarabiam 8 na rękę

Dostałem właśnie alimenty 1400 zł na 5 letnie dziecko. niby spoko ale w tle jest sprawa o kontakty ponieważ mam ich bardzo mało (miałem 6 godzin widzeń na tydzień).

Żona zarabia 4000 zł na rękę, okulary PRADA, torebka co miesiąc i wiecznie jej brakuje na wszystko, pół lodówki wyrzuca do śmieci bo za dużo kupuje ale oczywiście pełne przekonanie że były mąż ma na wszystko łożyć. nie rozdziela kosztów - wrzucała nawet paragony gdzie były dwie porcje lodów czy kawa w kawiarni.

córka bez butów, bez kurtki na zimę. Pytam czemu - "bo musisz dołożyć". od 2 lat ma do korygowania wadę postawy ale mamusia ni ma pieniążków a do NFZ nie zapisze bo tam źli lekarze.

w tym roku poleciały za wakacje za 5500 zł - przedstawiła nawet w sądzie bilet, ale mamusia ni ma pieniążków.

​sąd łyknął, ręce opadają..

ktoś mnie przebije?

#18 Guest_Piotr marynarz

Guest_Piotr marynarz
  • Goście

Napisano 09 listopad 2020 - 20:33

Ja ciebie przebiję 5500 na dwójkę dzieci zabezpieczenie w procesie o rozwód oczywiście według żony z mojej winy. Według sądu córka chodzi do prywatnego przedszkola mimo że chodzi do państwowej szkoły sędzina zmieniła się trzy krotnie nie byłem wogle przesłuchany, zona przez procesem przywiozla mi dzieci i wrzuciła mnie na kwarantannę i nie mogłem stawić się na sprawie na publikacji zabezpieczenia sędzia stwierdziła że sześcioletnie dziecko potrzebuje pampersów i mleka w proszku, na przyszłą rehabilitację której nie ma potrzebuje 250 zł miesięcznie że 4 letnia i 6 córka potrzebują po 150 zł miesięcznie na wyjścia do dzieci w dobie Covid -19 totalny absurd.

#19 Vioola

Vioola

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 02 grudzień 2020 - 11:16

Ja się przekonałam na sobie że w sądzie sporo można ugrać lub sporo stracić jeśli się nie zna prawa dlatego mogę polecić świetnego warszawskiego prawnika od rozwodów mecenasa Budrewicza: https://www.rozwod-w...awa.pl/kontakt/ daję link może komuś się przyda pomoc w walce o pieniądze bo facet ma łeb na karku i wie jak dobrać strategię żeby bronić interesu klienta

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych