Skocz do zawartości

Jak wysłać na leczenie narkomana?

240 odpowiedzi w tym temacie

#61 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2253 postów

Napisano 04 kwiecień 2016 - 13:55

To najgorsze, że nikt nie wie skąd ma kasę. Raczej aż tak hojnych kolegów nie ma - obawiamy się najgorszego. No ok, ale jak znaleźć terapeutę, który poza zgarnięciem kasy rzeczywiście cokolwiek wykona? Bo to już duży problem... Tym bardziej, że trudno ocenić to, co będzie robił, prawda?

#62 Guest_marek.l

Guest_marek.l
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2016 - 15:32

Chciałbym życzyć Tobie powodzenia i jednocześnie polecić ośrodek o nazwie WANT - na stronie www.uzaleznienia-terapia.pl sobie wszystko przeczytasz. Spokojna okolica, komfortowe warunki, zaangażowani terapeuci, naprawdę wszystko było tam świetne.

#63 Guest_marek.l

Guest_marek.l
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2016 - 15:35

Chciałbym życzyć Tobie powodzenia i jednocześnie polecić ośrodek o nazwie WANT - na stronie www.uzaleznienia-terapia.pl sobie wszystko przeczytasz. Spokojna okolica, komfortowe warunki, zaangażowani terapeuci, naprawdę wszystko było tam świetne.

#64 Guest_meks

Guest_meks
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2016 - 20:08

Jeśli to Warszawa, to Michał Bartkiewicz, w google masz do niego kontakt. Tzn. jest strona, tylko adresu nie pamiętam. Nie gwarantuję, że pomoże, ale u nas przypadek był według mnie skrajny, a mimo wszystko udało się z problemu go wyprowadzić. Najlepiej zadzwoń, pogadaj, ustalcie szczegóły. Sądzę, że wszystko jest do załatwienia.

#65 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2253 postów

Napisano 06 kwiecień 2016 - 13:54

Nie Warszawa, ale okolice. Nie wiem czy dojdzie do współpracy na poważnie, ale kontakt na pewno będzie. Bardzo jestem ciekawy oceny sytuacji, czy rzeczywiście można coś sensownego z tego wyciągnąć, bo wcale nie wydaje się to być takie oczywiste.

#66 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2016 - 17:37

Terapeuta określi czy jest uzlezniona ta osoba,ale pół roku to już trochę jest,ile osoba ma lat?Wy jako rodzice nie krzyczcie a zdobywajcie wiedzę,może na grupę wsprcia pójdziecie,myslę że handluje i ma kase.Każdy młody człowiek powinien mieć zasady w domu wychodzenia przychodzenia obowizków itp.ogólnie uzależnieni kłamia, manipulują itp. a jeśli myślicie że teraputa wszystko załatwi i naprawi wasze relacje w domu to się mylicie on ćpa,bo coś się dzieje w domu albo działo.

#67 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2253 postów

Napisano 07 kwiecień 2016 - 13:55

Jesteś specjalistą z iluletnim doświadczeniem? Dom jest normalny, a szukać przyczyny to sobie można w każdej głupocie. Prawda jest taka, że wszystko siedzi w głowie takiej osoby i ona sama decyduje o tym co robi. To że w jakimś domu jest alkoholik oznacza, że dzieci też nimi będą? Nie. A przecież tak źle się w domu dzieje. Nie wiem czy terapia rozwiąże problem, ale na pewno liczę na to.

#68 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2016 - 08:35

Nie jestem specjalistą sami to perzszliśmy,walczymy już kilka lat o syna i to nie tylko osoba uzalezniona powinna być w trerapii ale cała rodzina,może ktoś jest nadopiekuńczy pewnie granic w wychowywaniu nie było,a co do alkoholu w rodzinie,to przy chorym uzależnionym w tym wypadku dziecko,nie może wogóle go być w domu ,zgadzam się też, że nie każde dziecko DDA będzie pić w przyszłośći,zdobywajcie wiedze na temat narkotyków i współuzależnienia,napisz ile Wasze dziecko ma lat.Dużo sił zyczę,bo walke dopiero zaczynacie,a to długa droga do zdrowienia całej rodziny.

#69 Guest_diras

Guest_diras
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2016 - 17:57

Ale chcąc czy nie chcąc terapia będzie jednocześnie dotyczyła wszystkich członków rodziny, bo wszyscy będą to przeżywali i wszyscy będą jej elementem. Pewne rzeczy trzeba będzie odpowiednio dopasować, wiele zachowań wyeliminować, na inne kwestie zwrócić uwagę. To terapeuta wam wszystko przedstawi. Nie oczekujcie cudów - walka będzie musiała niestety trwać dosyć długo.

#70 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2253 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 13:50

Dzięki za wszystkie sugestie - na pewno je wykorzystam. Z Bartkiewiczem wszystko ustaliliśmy, odbędzie się spotkanie, wiemy mniej więcej co trzeba robić. Jednocześnie wiem, że przed nami długa droga do realizacji tego, czego chcemy, pewnie będzie ciężko, ale jeśli nie zareagujemy teraz, to skończy się to wyłącznie źle.

#71 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2016 - 16:28

Patkis pomyślcie dla siebie o grupie wsparcia tam rodzice doradzą, widzą nasze błędy,my jeżdzililimy 2 lata 50 km.warto to daje siły,napisz ile syn ma lat,czy pełnoletni,KONSEKEWNCJA w działani to podstawa,jak mówi matka tak samo ojciec,często młodzi urabiaja matki,więc popracować nad współuzaleznieniem,bo ono przeszkadza w motywowaniu do leczenia, powodzenia.

#72 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2253 postów

Napisano 13 kwiecień 2016 - 13:56

Jest już dorosły. Dzięki, pomyślę również o tym. Muszę się zorientować w okolicy jak wygląda temat. Chcemy najpierw ogarnąć spotkanie z Bartkiewiczem, a dalej będziemy na podstawie rozmowy zastanawiali się co jest potrzebne, a co nie do końca. Ale generalnie jesteśmy nastawieni na mocne zmiany.

#73 Guest_merks

Guest_merks
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2016 - 19:29

Wiem nie do końca ma znaczenie - chyba bardziej inteligencja. Są takie osoby, które potrafią sobie zdać sprawę z istnienia problemu, jak i takie, które będą utwierdzone w przekonaniu, że wszyscy są źli, tylko oni są normalni. I nie wiadomo w zasadzie o co im chodzi. Po prostu wszystko trzeba przetrwa i próbować pomóc.

#74 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2253 postów

Napisano 15 kwiecień 2016 - 13:50

Cóż... tak to dokładnie wygląda, ale cóż poradzić? Walczymy. W poniedziałek spotkanie z terapeutą, wtedy będziemy mądrzejsi. Powiedzmy, że porady telefoniczne już wdrażamy, a przynajmniej staramy się. Uważam, że można go jeszcze odzyskać. A czy rzeczywiście to się uda, to dopiero czas pokaże. Oby.

#75 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2016 - 16:28

Patiks jak po wizycie u terapeuty,byliście czy syn zrezygnował,wiem,że poczatki są bardzo trudne,ogromna bezsilność,napisz coś.

#76 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2016 - 13:53

Patiks co u Was? domyślam się,że syn nie chce terapii i nie widzi problemu,odezwij się.

#77 Guest_Jamajka

Guest_Jamajka
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2016 - 12:24

Niech pójdzie najpierw na konsultacje, wstępną diagnozę. Skonsultuje się ze specjalistą. Sam dostanie odpowiedź od kompetentnej osoby na temat tego co robić dalej. Czy powinien pójść na odwyk, nikt tego lepiej nie wytłumaczy niż specjalista. Polecam Centrum Terapii Wiosenna w Krakowie. centrumterapiiwiosenna.pl

#78 Guest_bartek

Guest_bartek
  • Goście

Napisano 12 maj 2016 - 09:43

Najważniejsze to iść na odwyk, wiem że w takim przypadku trwa to długo, nawet kilka tygodni, ale ta sprawa jest bardzo poważna. Łatwo jest sobie zniszczyć życie, ale trudniej powrócić do normalnego funkcjonowania, dlatego ja postawiłem na Ośrodek Wiosenna w Ściejowicach. Najlepsza decyzja w moim życiu. osrodekwiosenna.pl

#79 Guest_margo

Guest_margo
  • Goście

Napisano 24 maj 2016 - 09:02

Najważniejsze to iść na odwyk, wiem że w takim przypadku trwa to długo, nawet kilka tygodni, ale ta sprawa jest bardzo poważna. Łatwo jest sobie zniszczyć życie, ale trudniej powrócić do normalnego funkcjonowania, dlatego ja postawiłem na Ośrodek Wiosenna w Ściejowicach. Najlepsza decyzja w moim życiu. osrodekwiosenna.pl

Witam, z tego co wiem w Ściejowicach funkcjonuje coś takiego jak interwencja, a więc można się tam zgłosić po pomoc, aby udało się przekonać osobę uzależnioną do tego, że musi iść na odwyk. Moja ciotka podjęła taką próbę i poskutkowało. Pozdrawiam.

#80 Guest_kania

Guest_kania
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2016 - 08:11

Niech pójdzie najpierw na konsultacje, wstępną diagnozelę. Skonsultuje się ze specjalistą. Sam dostanie odpowiedź od kompetentnej osoby na temat tego co robić dalej. Czy powinien pójść na odwyk, nikt tego lepiej nie wytłumaczy niż specjalista. Polecam Centrum Terapii Wiosenna w Krakowie. centrumterapiiwiosenna.pl

Z tego, co wiem przeprowadzają tam także interwencję, która ma na celu nakłonienie osoby uzależnionej do podjęcia leczenia. Jest to moim zdaniem dużo skuteczniejsze, niż samodzielne próby rodziny, które często nie przynoszą efektu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych