Skocz do zawartości

rozwód z orzekaniem o winie

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-margota

Guest_-praw-margota
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2008 - 23:55

Dowody są ważne. Jeśli nie ma Pani dowodów w postaci zdjęć, obdukcji czy nagrań sprawa może być o tyle trudna, że mąż może powołać swoje dowody. Mimo wniesienia pozwu z żądaniem orzeczenia rozwodu z winy Pani męża, w zależności od powołanych przez niego dowodów, sąd może albo nie dać rozwodu, albo rozstrzygnąć zgodnie z Pani życzeniem, albo orzec rozwód z winy obu stron. Może też, za waszą obopólną zgodą, skierować sprawę na mediację, gdzie być może mąż zgodzi się na rozwiązanie z jego winy. Rozwiązanie z winy spowoduje u niego potencjalny obowiązek zaspokajania Pani potrzeb, jeżeli pogorszył się Pani stan majątkowy wskutek ustania małżeństwa z jego winy. I nic więcej. Może warto przedtem udać się na jakąś małżeńską terapię?

#2 Guest_-praw-regina

Guest_-praw-regina
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2008 - 10:32

Nie ma konkretnego sposobu jak wykazać winę. Nie można więc mówić o tym jakie dowody trzeba posiadać, aby niewątpliwie wykazać winę. Wnoszenie o orzeczenie winy nawet jeśli nie zostanie udowodnione nie czyni z Pani "kretynki" więc nie ma powodów, aby o to się obawiać. Czasami jeden dobry świadek wystarczy, aby przypisać mężowi winę...

#3 Guest_-praw-margota

Guest_-praw-margota
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2008 - 23:55

Witam
Chcę złożyć pozew z orzekaniem o winie. Mąż znęcał się nade mną psychicznie, bardzo źle traktował. Oczywiście jak przeważnie to bywa wszystko rozgrywało się w czterech ścianach. Przyjaciółce mętnie czasami co nieco wspomniałam. Czy to wystarczy? Czy żeby składać pozew z orzekaniem o winie trzeba mieć mocne dowody w postaci zdjęć (takowych nie mam)
Pomóżcie, boję się żeby nie wyjść na kretynkę

#4 Guest_-praw-nataliagk

Guest_-praw-nataliagk
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2008 - 12:42

ja juz jestem po rozwodzie z orzekaniem winy meza. wygralam ta sprawe. ja jako dowod dalam wizyty u psychologa. swiadkowie zeznawali ze im opowiadalam o tym ze maz sie zneca nade mna psychicznie.

#5 Guest_-praw-margota

Guest_-praw-margota
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2008 - 02:56

Dziękuję, wiem, trudne decyzje przede mną. Jeżli ktoś chciałby się jeszcze podzieliś własnymi doświadczeniami, to byłabym wdzięczna

#6 Guest_-praw-wiewiorka

Guest_-praw-wiewiorka
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2008 - 15:44

Jeżeli nie stać Pani na pokrycie kosztów procesu, mozna wnieść o zwolnienie od kosztów sądowych
i ustanowienie adwokata z urzędu.
Wszystko na temat znajdzie Pani na forum, gdzie prawnicy przygotowali bardzo duzo wzorow formularzy, wnioskow itp. oraz w porad prawnych
1)zwolnienie od kosztów sądowych i pełnomocnik z urzędu
http://www.forum.pra...22/623.htm#2291
do tego potrzebne:
2)oświadczenie o stanie majątkowym i rodzinnym
3)wzór wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych i ustanowienie pełnomocnika z urzędu

#7 Guest_-praw-mama333

Guest_-praw-mama333
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2008 - 15:01

nie jestem pewna ale do sprawy rozwodowej nie przysługuje adwokat z urzędu

#8 Guest_-praw-nataliagk

Guest_-praw-nataliagk
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2008 - 11:52

prosze wziac adwokata z urzedu. bo moze byc ciezko jak maz bedzie mial a pani nie. ja mialam adwokata i wiem ze bez niego byloby ciezko.

#9 Guest_-praw-monika d.

Guest_-praw-monika d.
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2008 - 21:56

Witam.
A ja chciałam się dowiedzieć jak to wygląda,gdy mąż pije?
Jesteśmy małżeństwem od 12lat.Ja nie pracuję,mamy trójkę dzieci.Właśnie chciałam złożyć pozew o rozwód,ale cała rodzina zaczęła mnie straszyć,że teść(który ma dość pieniędzy) weźmie adwokata i nie dość,że odbiorą mi dzieci,to jeszcze wyeksmitują mnie.Jedynymi dowodami na picie męża mogą być:3 miesięczna terapia na którą chodził mąż 7lat temu, do poradni AA oraz pobyt w szpitalu 4 lata temu,gdy najadł się tabletek.Reszta to tylko moje zaznania bez adwokata.

#10 Guest_-praw-drariusz

Guest_-praw-drariusz
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2008 - 21:14

CYTATMąż znęcał się nade mną psychicznie, bardzo źle traktował.

A jak Pani go traktowała? Bardzo dobrze?

CYTATPrzyjaciółce mętnie czasami co nieco wspomniałam.

Bo przyjaciółka mętnie słuchała? Czy Pani mętnie mówiła?

CYTATboję się żeby nie wyjść na kretynkę

Już Pani wyszła.

#11 Guest_-praw-rama

Guest_-praw-rama
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2008 - 17:57

dwa w jednym znęcanie psychiczne .. alkochol ..u mnie jeszcze była przemoc fizyczna ale wtedy gdy jeszcze córka była mała,,, nie chciałam przeciagac sprawy
złozyłam pozew bez orzekania o wonie i tak wszystko wychodzi przy wizycie kuratora, i w osrodku badań..... nie ukrywałam prawdy..... powiedziałam wszystko... czekam na ostatnia sprawe,,,, jednak bez orzekania o winie.... szkoda mojego czasu i nerwów wole skupić sie na córce ona potrzebuje mnie najbardziej.pozdrawiam

#12 Guest_aaa

Guest_aaa
  • Goście

Napisano 02 listopad 2011 - 22:19

ale jesteś durny chłopie

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 listopad 2011 - 10:27

Kobiety walczcie jesli jest winny udowodnijcie im ,warto miec rozwod z orzekaniem o winie ,nawet dla swojej satysfakcji ,rozwod z orzekaniem nie jest taki straszny ja mialam 5 spraw i dostałam z wyłacznej winy ex za znecanie sie psychczne,za kontrolowanie mnie ,za bezpodstawne oskarzanie,za krytykowanie mnie ,mialam swiadkow i nagrania .jak macie okazje nagrajcie wyzwiska jak jest piany wszystko co mogłoby byc dowodem ,przegrajcie to na plyte w dwoch egzemplarzach i najlepiej zrobic stenopis i dac jako dowod.

#14 Guest_Edyta51

Guest_Edyta51
  • Goście

Napisano 11 listopad 2011 - 01:21

Kobiety mają łatwiej w sądzie w takich sprawach, bo po prostu są kobietami. Ciekawe jakby to było, gdyby facet wniósł sprawę o rozwód z wyłącznej winy żony i twierdził, że ona go bije, pije i się nad nim znęca.

#15 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 11 listopad 2011 - 11:20

sa tez takie przypadki i obojetnie czy to wina kobiety czy meszczyzny jesli jest wina trzeba ja udowodnic

#16 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2013 - 01:35

Proszę o pomoc. Chcę wnieść sprawę o rozwód z orzekaniem o winie męża. Ponieważ zostałam raz pobita jest zrobiona obdukcja lekarska zostałam pobita po raz drugi z groźbami kierwowanymi w stronę dziecka i moim, mąż odgrażal się nożem, że nas pozabija. (mnie i 5 dzieci). Została wezwana policja na interwencje. Jak dalej w moim przypadku może potoczyć się rozprawa ? Czy wystarczy obdukcja i protokuł policyjny, ponieważ chce dostać ten rozwód jak najszybciej gdyż boję sie o życie własne oraz dzieci.
Prosze o pomoc i rady .

#17 Guest_Majka

Guest_Majka
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 01:05

Wydaje mi się, że to że wątek zaczął się nawet pare lat temu, wcale nie oznacza że nie można tutaj polecić może jakiegoś adwokata komuś kto również potrzebowałby takich informacji. Raczej po to są fora, by szukać w nich też pomocy i informacji, nawet się nie logując. Także co do rozwodu to mogę doradzić kancelarię adwokacką Wojas Pawlak z Gliwic, może komuś się przyda takie info.

#18 Guest_Arletta Bolesta

Guest_Arletta Bolesta
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 04:34

Nt. kościelnego procesu o nieważność małżeństwa, pozostającego w związku z rozwodem zapraszam na mój blog (rozwody-koscielne.eu) wzgl. do moich artykułów na Tym Portalu

dr Arletta Bolesta

adwokat kościelny

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 08:26

Nt. kościelnego procesu o nieważność małżeństwa, pozostającego w związku z rozwodem zapraszam na mój blog (rozwody-koscielne.eu) wzgl. do moich artykułów na Tym Portalu
dr Arletta Bolesta
adwokat kościelny

Przecież tematu chyba "dr" nie zrozumiała🤔

#20 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 10:33

gość oby twoje dzieci spotkało co ty zyczysz innym złego

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych