Skocz do zawartości

Kontakty z ojcem - wniosek złożony przez matkę?

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-val

Guest_-praw-val
  • Goście

Napisano 27 marzec 2008 - 13:43

Składałam identyczny wniosek, bo również miałam dość niezapowiedzianych i nieregularnych wizyt ojca dziecka, szczególnie że brak stabilizacji w tym względzie miał zły wpływ na córkę.
Trzeba być bardzo zwięzłym we wniosku o ustalenie kontaktów z dzieckiem, gdyż rozwlekłe argumentacje zniechęcają do czytania i mocno irytują (delikatnie mówiąc). Wszystko można powiedzieć na sprawie, posiłkując się spisanymi wcześniej argumentami. Jeśli wydaje się nam, że sędzie zadała pytania, które nie pozwalaja nam powiedzieć tego, co najważniejsze, spytajmy czy możemy jeszcze coś dodać, co wydaje się istotne dla sprawy.

Sedzia była zaskoczona, że to ja - matka, chcę ustalić widywanie się ojca z dzieckiem, bo o to zwykle występują ojcowie, a matki chcą najczęściej ograniczania kontaktów. - Była to pierwsza taka sprawa, jaką miała okazję prowadzić pani sędzia :-)

Jednak ustalenie regularności kontaktowania nie gwarantuje, że ojciec będzie się z tego wywiązywał - ale warto mieć to uregulowane sądownie, choćby po to, aby nie być posądzaną o utrudnianie kontaktów ojca z dzieckiem.

#2 Guest_-praw-agacz27

Guest_-praw-agacz27
  • Goście

Napisano 28 marzec 2008 - 11:30

proszę mieć na uwadze ze sędziowie maja bardzo wiele spraw i cenią sobie zwięzłe pisma jednakże nie oznacza to że cała treść musi się zmieścić np. na 2 str. prosze napisać wszystko co uważa pani za istotne w sprawie

#3 Guest_-praw-bozenad7

Guest_-praw-bozenad7
  • Goście

Napisano 27 marzec 2008 - 15:10

Sedzina na sprawie pokazala mi teczke z czyimis aktami i wrecz krzyknela zeby tyle nie bylo ''bo kto to bedzie cztal?'' ale zeby dokladnie przedstawic swoje racje mozna poprosic w pozwie o przesluchanie w tej sprawie.

#4 Guest_-praw-val

Guest_-praw-val
  • Goście

Napisano 27 marzec 2008 - 14:41

Badzo dziękuję za tak szybkie odpowiedzi. Teraz wracam do pisania.

Może zapytam jeszcze o jedną rzecz. Ten wniosek na Waszej stronie jest bardzo krótki, oszczędny w słowach. Mój, odręczny póki co, zajął 5 stron... Czy będzie to przegięciem? Czy napisać krótko i zwięźle, a na rozprawie poruszyć wszystkie tematy?
Czuję się jak ślepiec w tunelu.

#5 Guest_-praw-partnerka

Guest_-praw-partnerka
  • Goście

Napisano 27 marzec 2008 - 13:52

Oczywiście, ze nie.

Składa pani wniosek do sądu rodzinnego. Argumentuje dlaczego i w jakim zakresie chce pani uregulować kontakty ojca z dzieckiem, (weekendy, święta , wakacje) sąd zapyta o zdanie ojca, jakie kontakty on uwaza za właściwe i rozstrzygnie.

pozdrawiam

#6 Guest_-praw-agacz27

Guest_-praw-agacz27
  • Goście

Napisano 27 marzec 2008 - 13:50

ja uwazam ze moze pani wystapic z wnisokiem o uregulowanie kontakow z dzieckiem jako prawny opikun małoletnieko bowiem ma pani na uwadze jego dobro

#7 Guest_-praw-val

Guest_-praw-val
  • Goście

Napisano 27 marzec 2008 - 13:43

Przeczytałam tu, że wnioski takie składane są przez ojców. Co jednak w sytuacji, kiedy ojcu nie jest spieszno do uregulowania kontaktów, skoro ma większą "radość" w uprzykrzaniu mi życia z okazji "nieograniczonych kontaktów z dziećmi"?
Chciałam złożyć taki wniosek, bo mam już dosyć jego niezapowiedzianych wizyt, dzwonienia kiedy tylko chce, wydzierania się na mnie, jak nie ma mnie w domu i nie może sobie przyjść itp.

Czy naprawdę wnioski takie przysługują tylko ojcom?
Bardzo proszę o odpowiedź.

#8 Guest_mama

Guest_mama
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2013 - 15:44

mam ten sam problem, a bardzo mało o tym można gdziekolwiek przeczytać. Chcę jako matka złożyć wniosek o uregulowanie kontaktów ojca z dzieckiem ujmując to jako sprawowanie opieki ojca nad małoletnim według zaproponowanego przeze mnie podziału: np. tydzień w ferie zimowe, cztery tygodnie w wakacje. Czy jest możliwe złożenie takiego wniosku? Jak wygląda procedura takiego wniosku? bo wszędzie są wzory gdzie to ojciec jest wnioskodawcą dla ustalenia kontaktów dla siebie.
Bardzo proszę o pomoc lub o poradę od matek, które podobną sprawę wygrały i jak to wygląda w rzeczywistości, jeżeli sąd na to przystanie to jak wygląda egzekwowanie od ojca aby faktycznie wziął syna np. na miesiąc wakacji.

#9 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2013 - 12:42

Ja tez mam taki problem ze swoim byłym mężęm. Odwiedza sobie dziecko kiedy chce i kiedy to Jemu pasuje. Dodatkowo Jego Pani zabroniła mu kontaktów ze mna wiec zablokował mnie gdzie tylko mozliwe i ustala sobie widzenia dwoniąc do syna, a synek oczywiście wiadomo chce sie widziec z tata wieć jeśli my cos z moim partnerem sobie zaplanujemy razem z synem to mały później jest przygnebiony że tacie bedzie smutno itd...Rozumiecie to jest tylko dziecko. Ja mam poprostu tego dość

#10 Guest_rysia

Guest_rysia
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2013 - 17:38

Ja mam ten sam problem. Właśnie szukam na necie jakieś wzoru dla matek które chcą uregulować kontakty. Nie chcę ograniczać kontaktu a go uregulować bo mój były spotyka się kiedy chce z naszą córką i kompletnie dezorganizuje nam życie. Nic nie możemy sobie zaplanować bo on codziennie nas nachodzi, wydzwania, wypisuje, wystaje pod klatką itp. Dziecko zawsze odprowadza o której godzinie uważa za słuszne mimo że umawialiśmy się inaczej. Jestem w ciągłym stresie bo wiele razy robił mi wstyd i afery przed sąsiadami czy znajomymi, o rodzinie nie wspomnę. Dziewczyny napiszcie jak w sądzie postrzegają takie kobiety. Czy adwokat jest koniecznością ? Mój eks wiem że będzie miał adwokata. Czuję się bezradna. Doradzcie o jakie kontakty najlepiej wnosić. Dziecko ma 9 miesięcy... Pozdrawiam.
Rysia

#11 Guest_Anita

Guest_Anita
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2015 - 09:24

Gość prav. Moglabys podeslac wniosek takiego pisma bo na internecie ciezko znaleźć ze strony matki czy jesli chce mu ograniczyc prawa rodzidzielskie moge dolaczyc to w tym wniosku? Pozdrawiam!

#12 Guest_paulina

Guest_paulina
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2015 - 10:58

Witam
Mam problem taki sam jak matki wyzej opisujace swoje sytuacje... Nie wien juz co zrobic... Ojciec dzieci wpada kiedy chce robiac przy tym zamieszanie... DIeci placza bo raz mowi ze ich gdzies zabierze a za chiwle ze jednak nie... Mam dzieci w wieku 2 i 5 lat. Chce zlozyc wniosek o uregulowanie kontaktow prosze o jakis wzor.

#13 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2015 - 17:36

Witam, jestem w takiej samej sytuacji. W internecie ciężko znaleźć cokolwiek ze strony matki. Przeważnie to ojcowie wnioskuja o ustalenie kontaktów.

Właśnie próbuję sklecić wniosek. Jestesmy po rozwodzie, sąd ograniczył ojcu władzę rodzicielską do mozliwości dowiadywania się o istotnych sprawach dziecka, na rozprawie nie uregulowalismy sprawy kontaktów. Myslalam ze się będziemy na bieżąco dogadywać, ale to co on wyprawia, to jakaś masakra. Bez przerwy zmienia weekendy, dezorganizuje nam zycie, bierze syna w piatek na cały weekend, po czym w sobotę bez uprzedzenia, bez słowa odwozi go domu. Nawet nie pyta czy jestem.... szkoda słów. Umawia sie oczywiście z synem, bo uważa że ze mna nie musi. Dzwoni że będzie o 16, a zjawia sie o 19 jak gdyby nigdy nic. Teraz sie zawzięłam, i napiszę ten wniosek.

#14 Guest_monika

Guest_monika
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2016 - 21:21

Gość prav. Moglabys podeslac wniosek takiego pisma bo na internecie ciezko znaleźć ze strony matki czy jesli chce mu ograniczyc prawa rodzidzielskie moge dolaczyc to w tym wniosku? Pozdrawiam!

Witam.Czy mogłabym prosic tez o wzor tego wniosku.Z góry wielkie dzieki

#15 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 15 listopad 2016 - 01:49

Witam czy ktos ma wzor powyzszego wniosku. Jako matka i opiekun dziecka chce ustalic konrakty. Czy moge taki wniosek dolaczyc do sprawy o alimenty, regres

#16 Guest_M.

Guest_M.
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2017 - 09:18

witam, podzieli się ktoś takim wnioskiem??

marzenka182@interia.pl

#17 Guest_Mariola

Guest_Mariola
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2017 - 21:37

Długo szukałam, przekopałam tyle stron i nie znalazłam żadnego wniosku napisanego przez matkę !

Napisałam go więc sama, chyba jest niezły, jutro idę do prawniczki zorientować się, czy może być w takiej formie, jeśli tak , składam go w sądzie i wzór dla Was wkleję tutaj.

Jak komuś się spieszy piszcie do mnie - mariolciaa88@interia.pl

odpiszę jak najszybciej będzie to możliwe, pozdrawiam.

#18 Guest_Mariola

Guest_Mariola
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2017 - 18:55

Miejscowość, data

Sąd Rejonowy (....wpisać właściwy... )

wnioskodawca:

..........(matka – dane, adres )

uczestnik:

.......... (ojciec – dane, adres)

Wniosek o ustalenie sposobu utrzymywania

kontaktów z dzieckiem

Wnoszę o:

1) Uregulowanie kontaktów osobistych uczestnika (ojciec) z małoletnią córką (imię i nazwisko, urodzoną ...) poprzez ustalenie, że kontakty będą odbywały się w (jakie dni oraz godziny)

2) Uregulowanie formy kontaktów poprzez zezwolenie na spotykanie się z dzieckiem tylko w obecności wnioskodawcy oraz nie wyrażenia zgody by uczestnik zabierał małoletnią poza miejsce jej stałego pobytu.

3) Dopuszczenie dowodów z dokumentów wskazanych w uzasadnieniu na okoliczności tam przytoczone.

Uzasadnienie:

Małoletnia ( ...imię, nazwisko ...) jest córką (...matka...) i (...ojciec...)

Dowód: zupełny odpis aktu urodzenia.

Konieczność sądowego uregulowania sposobu utrzymywania kontaktów małoletniej z jej ojcem wynika

z troski wnioskodawczyni o dobro jej córki oraz z uwagi na dotychczasową postawę uczestnika postępowania.

Małoletnia mieszka z wnioskodawczynią która sprawuje bezpośrednią nad nią opiekę i zajmuje się jej wychowaniem. Ojciec małoletniej wyprowadził się (data) na żądanie jej matki.

Powodem było to, iż między partnerami dochodziło do konfliktów, czego głównym podłożem było nadużywanie przez uczestnika (... substancji odurzających/alkoholu/ inny powód ...).Uczestnik zachowywał sie również agresywnie to też w obawie o bezpieczeństwo swoje i dziecka wnioskodawczyni zmuszona była zareagować interwencją policji.

Dowód: zwrócenie się SR do KMP o udzielenie informacji czy (zakres dat , pod adresem ... )odbywały się interwencje policji oraz z jakiego powodu.

Ojciec małoletniej jest osobą nieodpowiedzialną, min. niejednokrotnie prowadził samochód pod wpływem (...alkoholu/ narkotyków...)Stanowi to podstawę do strachu wnioskodawczyni o zdrowie i życie dziecka.

Ojciec małoletniej za namową min. swojej rodziny poddał się próbie leczenia swojego nałogu w ( ... centrum terapii / centrum odwykowe itp ...) lecz leczenia to przerwał.

Matka małoletniej kierując się dobrem dziecka respektuje prawa ojca i chce umożliwić mu ich wykonanie.

Podczas wyjazdów służbowych uczestnika wnioskodawczyni utrzymywała kontakty telefoniczne oraz videorozmowy w których uczestniczyła małoletnia. Na dzień dzisiejszy zaprzestała korzystać z tej formy, ponieważ dochodziło do wulgarnych wyzwisk w jej stronę.

Dotychczas umożliwiała również spotkania z córką na każdą prośbę jej ojca.

Spotkania te były nieregularne, chaotyczne, czasem kilkuminutowe. Brak stabilizacji w tym zakresie ma negatywny wpływ na córkę.

Miejscem spotkań było zazwyczaj miejsce publiczne typu plac zabaw lub spotkanie w miejscu zamieszkania uczestnika podczas obecności pozostałych mieszkających tam członków rodziny. Mimo tego, iż córka nie jest blisko związana z pozostałymi krewnymi, matka stara się utrzymywać kontakt z pozostałą częścią jego rodziny. Kontakt utrzymywany jest w takiej formie jak dotychczas – w obecności matki, ponieważ przebywanie osobno wiąże się u dziecka z silnym stresem.

Jak już nadmieniłam wyżej mając na uwadze dobro córki chcę umożliwić jej kontakt z ojcem. Jednakże biorąc pod uwagę to, iż osoba ta jest osobą skrajnie nieodpowiedzialną wnioskuję by spotkania te odbywały się w mojej obecności i w miejscu stałego pobytu małoletniej.

W tym stanie rzeczy zasadnym jest wniosek o uregulowanie kontaktów małoletniej z ojcem w następujący sposób.

Załączniki:

- odpis wniosku wraz z kopią załączników

- zupełny odpis aktu urodzenia

- zwrócenie się SR do KMP o udzielenie informacji dot. Interwencji (za jaki okres)

Wniosek napisałam i złożyłam w takiej formie. Opłata skarbowa do takiego wniosku wynosi 40 zł.

Mam nadzieję, że pomogłam. Pozdrawiam. Mariola.

22.06.2017

#19 Guest_Edyta

Guest_Edyta
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2020 - 08:54

P. Mariolu,świetnie napisany wniosek...Wielkie dzięki za pomoc !!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych