Skocz do zawartości

konsekwencje wyjazdu dziecka za granicę bez zgody ojca

139 odpowiedzi w tym temacie

#121 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 06 listopad 2017 - 08:59

Witam. Mam dwoje dzieci z dwoch zwiazkow . Chcem wyjechac do niemiec do siostry ppdjac prace zaczac wszystko Od nowa . Ojciec corki wyrazil zgode by wyjechala ale Ojciec syna nie chce sie zgodzic nie chodzi mu o malego chodzi mu o mnie ze nie bedzie mogl mbiec wplywu na moje zycie . Syn ma dwa Lata a Ojciec nie zajmowal sie nim na codzien mimo ze mieszkal trzy bloki dalej to nie ponagal mi przy wychowaniu . Alimenty placil mi dobrowolnie . Niestety Jamie czas temu rzucil prace bo cos ..... Prosze o pomoc jak mam zdobyc zgode bym mogla wyjechc z dziecmi

#122 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 listopad 2017 - 13:31

Witam. Mam dwoje dzieci z dwoch zwiazkow . Chcem wyjechac do niemiec do siostry ppdjac prace zaczac wszystko Od nowa . Ojciec corki wyrazil zgode by wyjechala ale Ojciec syna nie chce sie zgodzic nie chodzi mu o malego chodzi mu o mnie ze nie bedzie mogl mbiec wplywu na moje zycie . Syn ma dwa Lata a Ojciec nie zajmowal sie nim na codzien mimo ze mieszkal trzy bloki dalej to nie ponagal mi przy wychowaniu . Alimenty placil mi dobrowolnie . Niestety Jamie czas temu rzucil prace bo cos ..... Prosze o pomoc jak mam zdobyc zgode bym mogla wyjechc z dziecmi

Poczytaj cały wątek (jesteś na jego 7 stronie), a dowiesz się, jak działać. Nie zadawaj tego samego pytania, kiedy są już powyżej odpowiedzi.

#123 Guest_Maria 54

Guest_Maria 54
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2018 - 20:33

Witam, chcę zabrać dzieci na 5 dni do siostry, do Anglii. Mamy z mężem ograniczoną władzę  i kuratora, nie mieszkamy razem. Czy muszę to uzgadniać z nim i kuratorem?

#124 Guest_Maria 54

Guest_Maria 54
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2018 - 21:04

Witam, chcę zabrać dzieci na 5 dni do siostry, do Anglii. Mamy z mężem ograniczoną władzę  i kuratora, nie mieszkamy razem. Czy muszę to uzgadniać z nim i kuratorem?

#125 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2018 - 12:27

Z kuratorem musisz koniecznie, a z mężem również, bo może Cię posądzić, że chciałaś uprowadzić dzieci.

#126 Adam12345

Adam12345

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 kwiecień 2018 - 01:24

Witam!

Przeczytałem kilka wątków pod tym postem, lecz nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na mój "problem".

Mianowicie, mieszkam za granica, konkretnie w Szwajcarii. Jakis czas temu, poznalem w Polsce dziewczyne i aktualnie jest moja narzeczona. Z poprzedniego zwiazku ma dziecko (5-letnie). Nie mieszka z ojcem dziecka, a ojciec placi alimenty, i co jakis czas (2-3 razy w roku) bierze dziecko do siebie na 1-2tyg. Z tego co narzeczona mi o nim mowila, nie ma szans na to zeby zgodzil sie na wyjazd dziecka na stale. I tu jest moje pytanie. Czy jest jakas mozliwosc, zeby wyjechac z dzieckiem, bez takiej zgody? Chodzi mi konkretnie o szwajcariee, poniewaz tu dochodzi do tego jeszcze sprawa z wiza szwajcarska, bo bez niej, dziecko nie bedzie mialo mozliwosci podjecia w szwajcarii szkoly. Czy dziecko moze dostac wize, jesli tylko matka dziecka zgodzi sie na to?

Z góry dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam Adam

#127 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2018 - 20:12

"

MARCIN"    witam jestem po rozwodzie i tak ja jak i ziona mamy te same prawa do dzieci a ona chce teraz wyjechac do  belgii problerm w tym ze wczesnie wyrobilismy dziecia paszporty bbo ytlismy na wakacjach jak mam poiwstrzymac ja przed tym zebym mial jakies szanse na kontakt z moimi skarbami"?:???

#128 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2018 - 11:08

"

MARCIN"    witam jestem po rozwodzie i tak ja jak i ziona mamy te same prawa do dzieci a ona chce teraz wyjechac do  belgii problerm w tym ze wczesnie wyrobilismy dziecia paszporty bbo ytlismy na wakacjach jak mam poiwstrzymac ja przed tym zebym mial jakies szanse na kontakt z moimi skarbami"?:???

Szanse na kontakt z dziećmi będziesz miał. Możesz przecież pojechać do nich w odwiedziny do Belgii, może była żona przywozić je do Polski, a o sposobie kontaktów z dziećmi może zadecydować sąd, jeśli sami nie dogadacie się. Nie możesz powstrzymać byłej żony przed wyjazdem, bo ma prawo ułożyć sobie życie jak zechce. Jeśli nie wyrazisz zgody na wyjazd dzieci, żona ma prawo zwrócić się o taką zgodę do sądu.

#129 Guest_Tricia

Guest_Tricia
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2018 - 20:24

I love my husband so much that we were happy with two children, a boy and a girl. 3 months ago I started to notice some strange changes from him. a few weeks later, I learned that my husband saw someone else. He started coming home late from work, he hardly cares about me or children, sometimes my husband leaves and does not even come back home for a few days. I did everything I could to fix this problem, but nothing worked. I was very worried and needed help. I read about Dr. Goko's stories on the website, which suggested that Dr. Goko could help solve marital problems, restore broken relationships, and so on. I contacted him and told him about my problems. He repaired my marriage and provided a solution to my problem, now my husband and I are together again. everything works well in my marriage and I am so happy that Dr. Goko restored my husband successfully. if there is any problem at home, health, marriage / relationship and more send an email to Dr.gokosspiritualcaster@gmail.com you can give him WhatsApp a chat on +2348056398964

#130 Guest_Tricia

Guest_Tricia
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2018 - 20:25

Tak bardzo kocham mojego męża, że ​​byliśmy szczęśliwi z dwójką dzieci, chłopcem i dziewczynką. 3 miesiące temu zacząłem zauważać od niego jakieś dziwne zmiany. kilka tygodni później dowiedziałem się, że mój mąż widzi kogoś innego. Zaczął wracać do domu późno z pracy, prawie nie dba o mnie ani dzieci, czasami mój mąż wychodzi i nawet nie wraca do domu przez kilka dni. Zrobiłem wszystko, co mogłem, aby naprawić ten problem, ale nic nie działało. Bardzo się martwiłem i potrzebowałem pomocy. Czytałem o opowiadaniach Dr Goko na stronie internetowej, która sugerowała, że ​​dr Goko może pomóc rozwiązać problemy małżeńskie, przywrócić zerwane związki i tak dalej. Skontaktowałem się z nim i powiedziałem mu o moich problemach. Naprawił moje małżeństwo i dostarczył rozwiązanie mojego problemu, teraz mój mąż i ja znowu jesteśmy razem. wszystko działa dobrze w moim małżeństwie i jestem tak szczęśliwy, że doktor Goko przywrócił mi męża z powodzeniem. czy jest jakiś problem w domu, zdrowie, małżeństwo / związek i więcej wyślij e-mail do Dr.gokosspiritualcaster@gmail.com można dać mu WhatsApp czat na +2348056398964

#131 Guest_Krzystof

Guest_Krzystof
  • Goście

Napisano 02 listopad 2018 - 09:30

Witam,

Proszę o radę co do mojej sytuacji.

Jestem ojcem niespełna dwuletniej dziewczynki urodzonej w Hiszpanii. Oboje rodzice jesteśmy polakami. Wyjazd był spowodowany próbą ułożenia życia tam bo mieliśmy taką szansę. Po półtorej roku moje relacje z partnerką (nie mamy ślubu) się rozjechały. Prowadziłem i wciąż prowadzę firmę w Polsce. Poświęcając interesy w PL latałem do Hiszpanii średnio co 3 tyg. Każdy kto prowadzi mikro działalność, zdaje sobie sprawę że kondycja firmy upadała z m-ca na miesiąc. Mimo wszystko dobro dziecka i matki było dla mnie najważniejsze. Dziś jednak wiem że szansa powodzenia i życia w Hiszpanii na stałe mija się z celem. Kraj drogi, duża biurokracja, bariera językowa i kulturowa. To jednak spowodowało że partnerka zaczęła obwiniać mnie o niepowodzenie i dochodziło do obrzydliwych sprzeczek na tle mojego ojcostwa i poświęcenia rodzinie. Nakłaniając ją do powrotu usłyszałem stanowcze nie! Obecnie starannie ogranicza mi kontakt z dzieckiem. Posiadam nagrania gdzie wpływa na dziecko aby nie chciało się ze mną kontaktować. Dodam że przelewam co miesiąc pieniądze na opłatę domu który wynajmujemy i potrzeby dziecka. Proszę o radę. Czy partnerka ma prawo ograniczać mi kontakt? Czy ma prawo stawiać mnie w złym świetle zwracając się do dziecka i wreszcie gdzie mam rościć swoje prawa? W sądzie polskim jako że dziecko ma polski paszport czy sądzie w Hiszpanii jako że dziecko jest tam urodzone. Z góry dziękuję.

#132 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 27 luty 2019 - 10:18

Zadziwiają mnie takie osoby jak Ty... Ja nie widziałem dziecka od 8 lat jest dosłownie ukrywane przede mną... Nie podpisywałem zgody na wyjazd, nie mam ograniczonych praw rodzicielskich... płacę alimenty na czas nie wiem gdzie mieszka moja była żona z dzieckiem i konkubentem... Prawa ojca w tym kraju to jedno wielkie nieporozumienie.

Zgadzam sie z Toba, sam osobiscie mam z tym problem syna nie widzialem od roku, corka 12 lat mi opowiadala jak to bylo mieszkac z matka i nie chce do niej wracac, to co sie dzieje w tym kraju to jakas chora akcja 

#133 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 06 marzec 2019 - 19:17

Ty głupia, tępa kurwo. Wszystkie myślicie że możecie robić sobie co chcecie pier**lone baby. Mam nadzieję że dojadą Cię organy ścigania i odpowiesz za to jaka krzywdę robisz swojemu dziecku które zabrałaś od ojca bo jesteś pier**loną egoistką i liczy się dla Ciebie Twoja własna skurwiała d*pa.

#134 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 21 marzec 2019 - 13:59

Witam, mieszkałem z partnerką i dzieckiem w Angli jak się rozeszliśmy ona została tam ja wróciłem do Polski. Zmieniła miejsce zamieszkania obecnie nie wiem gdzie przebywa nie mam kontaktu z dzieckiem od trzech lat. Nie jestem pozbawiony praw rodzicielskich obecnie założyłem sprawę o ustalenie widzeń z dzieckiem ale sprawa się nie odbędzie bo nie znam jej adresu i nie mają jak ja powiadomić. Mam z nią nie kiedy kontakt telefoniczny jak mnie odblokuje nie chce dać mi dziecka do telefonu ani podać adresu gdzie przebywa. Proszę o pomoc co mogę zrobić w takiej sytuacji ?

#135 Guest_Norbert

Guest_Norbert
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2019 - 16:17

Witam. Mam problem ze Swoją Partnerką. Z poprzedniego związku ma córeczkę 5-cio letnią, jej ociec biologiczny nie utrzymuje kontaktu z córką od blisko 3 lat, nie płaci alimentów, nie wiadomo gdzie się podziewa, komornik próbował ściągnąć z niego dług ale nie znalazł go, tak samo jak policja, sąd oraz rodzina nie ma ograniczonych ani zabranych praw aczkolwiek sprawa o pozbawienie jest w toku stąd moje pytanie ponieważ mamy razem z partnerką możliwość wyjechania na krótki urlop (14 dni) za granicę kraju, konkretnie do Danii i skoro ani MY ani rodzina ani organy ścigania nie są w stanie znaleźć tego osobnika to w jaki sposób możemy z nią wyjechać bez jego zgody?

#136 asari

asari

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 21 lipiec 2019 - 18:48

Jeżeli ojciec posiada prawa rodzicielskie to taki wyjazd pewnie wiąże się z konsekwencjami prawnymi. Najlepiej  skonsultować tu, sytuacje z prawnikiem, najlepiej takim, który udziela też porad prawnych dla polaków za granicą. Nawet jeżeli dziecko znajduje się teraz za granicami kraju, da się jeszcze wiele zrobić, ale tu potrzebne są wszystkie szczegóły związane ze sprawa dlatego właśnie dobry prawnik może się bardzo przydać.

#137 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2019 - 18:12

Witam
A co jeśli dałem pisemną zgodę na wyjazd syna 9 lat na stałe do niemiec z matką ale po roku mieszkania tam syn nie chce tam być jest zaniedbywać przez matkę i w większości jest sam w domuale jest teraz umniejsza na wakacjach co mam zrobić żeby już zostal

#138 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2019 - 09:49

Witam
A co jeśli dałem pisemną zgodę na wyjazd syna 9 lat na stałe do niemiec z matką ale po roku mieszkania tam syn nie chce tam być jest zaniedbywać przez matkę i w większości jest sam w domuale jest teraz umniejsza na wakacjach co mam zrobić żeby już zostal

Wystąpić do sądu rodzinnego z wnioskiem o ustalenie miejsca pobytu syna przy Tobie. W przeciwnym razie, jeśli dziecko nie wróci do matki, będziesz posądzony o uprowadzenie syna.

#139 Guest_Krystyna

Guest_Krystyna
  • Goście

Napisano 13 listopad 2019 - 22:53

Jakie są konsekwencje wyjazdu matki z dzieckiem do Polski bez zgody ojca dziecka z Irlandii.Czekam na rozprawę ale w przypadku negatywu rozważam ucieczkę.Co wtedy w Polsce?Czy ktoś miał taki przypadek? Dziecko 1,5 roku.

#140 Guest_Krystyna

Guest_Krystyna
  • Goście

Napisano 13 listopad 2019 - 23:55

Nie dopisałam,że nie byliśmy małżeństwem i od trzech miesięcy nie mieszkamy razem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych