Skocz do zawartości

jak sprawdzic pelnoletnie czy dziecko faktycznie dalej sie uczy?

40 odpowiedzi w tym temacie

#21 K.P.

K.P.

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 22 listopad 2014 - 10:17

w sprawie o uchylenie lub obniżenie obowiązku alimentacyjnego sąd może zwrócić się do uczelni o informację czy dana osoba jest wpisana na listę studentów

w przypadku chęci konaktu ze mną zapraszam do odwiedzenia stron:

http://www.kancelaria-pawlowska.pl

http://www.jestempozwany.pl

#22 Guest_Bogusław C.

Guest_Bogusław C.
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2015 - 17:40

Moi drodzy. Może w końcu udzielę osobie zadającej pytanie prawidłowej odpowiedzi. Powołując się na art. 138 kro można żądać zmiany wysokości alimentów jeżeli nastąpiła istotną zmianą stosunków pomiędzy uprawnionym a zobowiązanym. Istotną zmianą stosunków jest m.in. fakt osiągnięcia pełnoletniości przez dziecko.
Zgodnie zaś z treścią art. 144(1) kro, zobowiązany może uchylić się od obowiązku alimentacyjnego, jeżeli dalsze alimentowanie jest sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.
W opisanej powyżej sytuacji pełnoletnie dziecko traktuje ojca tylko jak bankomat. Kiedy potrzebuje pieniędzy to zna ojca, kiedy ma pieniądze nie potrzebuje ojca.
Warto powołać się na przepisy kodeksu rodzinnego, które mówią ze rodzice i dzieci SĄ ZOBOWIAZANI ZAROWNO DO WSPIERANIA SIE JAK I DO UTRZYMYWANIA WZAJEMNYCH KONTAKTÓW. Pana corka nie utrzymuje z Panem kontaktów, wiec nie wypełnia tez swojego obowiązku wobec Pana.
Co to oznacza? Ano oznacza to tyle ze corka zadając alimentów od Pana dopuszcza się do nadużycia przepisów prawa materialnego, o którym mowa w art. 5kc.
Proszę wnieść do sadu pozew o zaprzestanie obowiązku małżeńskiego, wnosić aby sąd zobowiązał córkę do przedłożenia zaświadczenia o kontynuowania nauki, zarządzać ostatniego jej zeznania podatkowego PIT. Kiedy dostanie Pan wezwanie do sadu proszę na rozprawie podnieść zarzut nadużycia prawa o czym wcześniej pisałem i podtrzymać żądanie pozwu.
Sąd po potwierdzeniu tego, że córka nie utrzymuje z Panem kontaktów powinien znieść Panu obowiązek alimentacyjny.
Uwaga!
Treść art 144(1) kro dotyczy tylko dzieci pełnoletnich.
Dziękuję i powodzenia!

#23 Guest_iveta

Guest_iveta
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2015 - 19:36

Utrzymywanie czy nie kontaktów nie będzie argumentem do uchylenia obowiązku alimentacyjnego,równie dobrze córka może powołując się na ten sam artykuł stwierdzić że ojciec też nie utrzymuje tych kontaktów. I jeżeli nie ma pojęcia co dziecko robi czy się uczy,czy nie to podejrzewać można iż nie utrzymuje ich od dłuższego czasu.

Jedyne wyjscie wnieść do sądu o zniesienie obowiązku alimentacyjnego a wówczas sąd zobowiąże córkę do dostarczenia zaswiadczenia ze szkoły i ew pitu

#24 Guest_Robert07

Guest_Robert07
  • Goście

Napisano 12 marzec 2015 - 12:23

Aby sprawdźić  czy ktos pracuje syn czy córka  wnieśc wystarczy pozew do Sądu i zarządać w treści pisma procesowego .

W trybie art.248 kpc. wnoszę o zobowiązanie przez Sąd stronę pozwaną do przedstawienia zaświadczenia z Urzędu Skarbowego ( PIT-u rocznego za zeszły rok) lub zaświdczenia ze szkoły w której syn czy córka się uczą. które potwierdzi wątpliwości powoda czy córka  lub syn nie dorabia sobie dorywczo.itp.

#25 Guest_Robert07

Guest_Robert07
  • Goście

Napisano 12 marzec 2015 - 12:23

Aby sprawdźić  czy ktos pracuje syn czy córka  wnieśc wystarczy pozew do Sądu i zarządać w treści pisma procesowego .

W trybie art.248 kpc. wnoszę o zobowiązanie przez Sąd stronę pozwaną do przedstawienia zaświadczenia z Urzędu Skarbowego ( PIT-u rocznego za zeszły rok) lub zaświdczenia ze szkoły w której syn czy córka się uczą. które potwierdzi wątpliwości powoda czy córka  lub syn nie dorabia sobie dorywczo.itp.

#26 Guest_Tatulek

Guest_Tatulek
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2015 - 19:43

Pan jest niereformowalny i wciąż wprowadza zainteresowanych w błąd!!!

W październiku ub.r. znajomy miał sprawę o zniesienie alimentów na pełnoletnie (21 lat) dziecko, uczące się zaocznie ( 2 weekendy w m-cu po 8 godz.)oraz pracujące dorywczo i mimo przebywania na zasiłku rehabilitacyjnym z powodu długotrwałej choroby nadal płaci alimenty!
Nie przemawiały do sądu argumenty o samodzielności dziecka, zawaleniu 1 roku nauki i posiadanym doświadczeniu w pracy zawodowej( dorywczo pracuje od kilku lat). JAKBY TYLKO SPRÓBOWAŁ RAZ NIE ZAPŁACIĆ SZYBKO MIAŁBY KOMORNIKA NA KARKU I TO ZGODNIE Z PRAWEM- NA PODSTAWIE WYROKU TEGOŻ, NIEWŁADNEGO DO WYDAWANIA WYROKÓW, SĄDU!
Chce Pan pomóc: proszę zrewidować swoje poglądy, albo MILCZEĆ!!!

Moja córka ma 23 lata powtarzała rok w LO jest 3 raz na pierwszym roku studiów i nadal płacę 500zł bo po rocznej sprawie Sądowej udało mi się obniżyć z 700zł na 500zł. Moje dochody 2400zł a mam w nowym związku 8 i 5 letnie dziecko. Nie mogę otrzymać zaświadczenia z uczelni bo jest pełnoletnia, nie mogę otrzymać zaświadczenia o jej zarobkach od pracodawcy ani z skarbówki bo jest pełnoletnia. Mogę tylko płacić.

#27 Guest_alfik

Guest_alfik
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2015 - 18:09

Tak sobie myślę że gdyby pan był takim samym ojcem dla tej 23-latki jak dla tych 8 i 5 letnich,to ona nie miała by w d*pie czy starcza panu na życie.A teraz ma ,może czas się zastanowić dlaczego???Pomyślcie dlaczego te dorosłe dzieciaki wam to robią???Dobremu ojcu się tego nie robi...

#28 Guest_oko

Guest_oko
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2015 - 08:22

Może to Pan sprawdzić pytając żonę czy aby napewno sie uczy albo odwiedzić obie panie i sie dowiedzieć.Tylko że tak troche owijając w bawełnę np. czy córka jest zadowolona ze studiów itp. Ewentualnie jej dziadków czyli Pana teściów. Natomiast jeżeli alimenty o wartości 800 zł to duzo dla Pana, to może Pan złożyć pozew o obniżenie alimentów. Uzasadniając że musi Pan przeznaczyć pieniądze na wyposazenie mieszkania.

Ale odpowiedz:) JAk taki z ciebie prawnik bedzie, to tylko plakac.

Zon i dziecko moze w ogole nie chciec rozmwiac, dzidki tez. A obnizeniu alimentow w POLsce to tez zapomnij, takie sa sady. Lepiej do ksiazek idz i sie poucz, panie  przyszly prawnik

#29 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 19 luty 2016 - 09:55

Witam ponownie. Odpisuje dopiero ponieważ nie bylo mnie. Po powrocie z urlopu niespodzianka- córka zlożyła pozew o podwyższenie alimentów na 1200 a od ostaniej sptrawy nie minął nawet rok. Wybrała sobie chyba jedną z najdroższych szkól w Polsce- czesne 750 zł MIESIĘCZNIE. Nawet juz nie wiem jak mam to określic- próżność, wyzysk i traktowanie mnie jak jelenia od płacenia. Sąd mam wrazenie jest skorumpowany a sedzina nienawidzi wszystkich mężczyzn na świecie. Nie stać mnie na podniesienie alimentow ledwo wiąże koniec z końcem, gdzie tu jakakolwiek uczciwosc? Tylko dlatego ,że zostawiłem żone ( wszystko im zostawiłem )a sam odeszlem tylko z walizką mam teraz być traktowany jak śmieć? Po zrobieniu wszystkich opłat zostaje mi 500 zł na życie , ubrania, dentystę itp. Co to za adwokat, który wogóle przyjął taki pozew o podniesienie alimentów widząc jakie są moje obki? Gdzie tu jest jakiekolwiek prawo?! Wszyscy mężczyźni są tak traktowani? Jak córka zażada wakacji na Karaibach to też wniesie pozew o podniesienie alimetów bo jej sie należy? Nie mam juz siły

Niestety prawo w Polsce jest beznadziejne. Ja mimo przedstawionego w sądzie PITa o dochodach miesięcznych 3000zł. zostałem potraktowany jak złodziej. Podobnie wszystko zostawiłem byłej żonie i dzieciom i spłacam kredyt plus opłaty to kwota przypadająca na mnie około 1100 zł. Alimenty na 3 dzieci to 1900 zł. Czyli zostaje mi równe zero na przeżycie i co ja mam zrobić ??? MASAKRA

#30 Guest_ecat

Guest_ecat
  • Goście

Napisano 19 luty 2016 - 10:43

No rzeczywiście MASAKRA. Weź się chłopie do roboty.

Szanowny Pan Autor zrobił 3 dzieci, po czym porzucił rodzinę i jest wielce rozżalony, że nie dość że porzucona rodzina ma żal o to do niego (bo to na pewno wina dzieci że tatuś jak tchórz wolał uciec niż walczyc o rodzinę), to jeszcze - uwaga - musi płacic alimenty. Toż to skandal niemożebny! Jak to tak - porzucic rodzinę i jeszcze musiec na coś płacic? I jeszcze te niedobre sądy zamiast wspierac byłego tatusia w walce o uwolnienie się ood wszelkich więzów łączących z byłą rodziną nakazują mu wspierac ją finansowo. Toż to dramat, nic tylko płakac i zakładac żal-tematy.

Otóż ojciec płodząc dzieci zaciąga ZOBOWIĄZANIE NA CAŁE ŻYCIE. Ojciec ma obowiązek, tak samo jak matka, wspierac dziecko przez całe życie nie tylko do 18 roku życia, bo rodzicem jest się nie tylko do 18 roku życia. I jeśli rzeczywiście nie mogą kontynuowac związku z matką dzieci (co w większości wypadków jnie jest prawdą, bo tacy tatusiowie-kombinatorzy jak tylko pojawia się problem, to zamiast go rozwiązywac biorą nogi za pas) to powinni wspierac dziecko nie tylko finansowo ale i utrzymywac kontakt. A nie porzucic rodzinę i głupio dziwic się potem, że zranione dziecko ma żal i oczekuje wsparcia finansowego.

Prawdziwy mężczyzna, nie mogąc byc z rodziną na co dzień, zrobiłby wszystko, żeby wspierac ją finansowo najbardziej jak tylko można.

Co się w tych czasach dzieje, że ojcami zostają takie żałosne niedpowiedzialne kreatury...

#31 Guest_Grazyna

Guest_Grazyna
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 11:09

Ja nie jestem ojcem ale matka i mam zle doswiadczenia z alimentami ale swoim dzieciom nigdy nie mowilam zlego slowa na ojca. Po prostu nam doroslym nie wyszlo a zmierzam do tego ze moj obecny maz ma zoobowiazania alimentacyjne na pelnoletnia corke z ktora nie ma zadnego kontaktu i to nie ze swojej winy lecz z powodu bylej zony. Ona zabrania jej jakiegokolwiek kontaktu. Corka meza jest bardzo wplywowa i niczego bez zgody mamusi nie zrobi. Nie mamy wiedzy czy sie uczy ,czy pracuje a caly czas zada alimenty.

#32 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21135 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 03 sierpień 2016 - 11:22

Wyżej jest odpowiedź, wystarczy czytać, a nie powielać posty:

"Napisano 12 marzec 2015 - 12:23

Aby sprawdźić czy ktos pracuje syn czy córka wnieśc wystarczy pozew do Sądu i zarządać w treści pisma procesowego .

W trybie art.248 kpc. wnoszę o zobowiązanie przez Sąd stronę pozwaną do przedstawienia zaświadczenia z Urzędu Skarbowego ( PIT-u rocznego za zeszły rok) lub zaświdczenia ze szkoły w której syn czy córka się uczą. które potwierdzi wątpliwości powoda czy córka lub syn nie dorabia sobie dorywczo. itp."

#33 Guest_Zainteresowany

Guest_Zainteresowany
  • Goście

Napisano 03 październik 2016 - 12:28

No wlasnie jeden madrzejszy od drugiego oa odpowiedzi nie ma !!!! ???

#34 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 listopad 2016 - 18:24

Jak czytam co niektorych to mi sie scyzoryk otwiera w kieszeni.
Matka dziwka, która nabuntowala dziecko i utrudniala kontakty, i co ja moge zrobic? Nic, płacić.
Wiec nie pisz mi, że jestem złym ojcem.
Całe życie pielegnowalem dzieci a ona sie wloczyla z fagasami.
Moze kiedys zrozumie, ze to przez matke.

#35 Guest_Upaprany

Guest_Upaprany
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2016 - 10:30

Jak musisz wysyłać do własnego dziecka zapytanie czy studiuje to znaczy że nie masz ani nie miałeś z dzieckiem żadnego kontaktu.A skoro miałeś w nosie by go mieć to teraz myśl.Dobry rodzic takie rzeczy wie.

Ilona nie rzucaj się na człowieka jak jakaś zdesperowana mamusia i nie pouczaj kogoś bo powiem ci tyle nie jesteś tu z czystej ciekawości, wiec nie komentuj i nie pouczaj bo wnioskuję że nie jesteś tu bez powodu tylko też jesteś upaprana w tym jak i inni.Kogo ty miałaś w nosie ?? męża ,dzieci?? latałaś za chłopami??pozdrawiam ,,upaprany,,

#36 Guest_Mirek

Guest_Mirek
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2016 - 23:35

Jak musisz wysyłać do własnego dziecka zapytanie czy studiuje to znaczy że nie masz ani nie miałeś z dzieckiem żadnego kontaktu.A skoro miałeś w nosie by go mieć to teraz myśl.Dobry rodzic takie rzeczy wie.

Pieprzysz jak opętana. Szkoda mi ciebie nie wiesz jakie są dzieci, nie wiesz jakie są matki.

Jak utrudniają kontakt włącznie ze zmianami adresu i zakazie podawania go przez kogokolwiek ojcu.

W takim razie prawdziwy polak wie jaka jaka w tej chwili temperatura wody w jeziorze Śniardwy.

Nie wiesz ? To co z ciebie za polka ???

Nie wiesz ? To jesteś

#37 Guest_Mirek

Guest_Mirek
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2016 - 23:40

Co się w tych czasach dzieje, że ojcami zostają takie żałosne niedpowiedzialne kreatury...

Albo żonami zostają żałosne kobiety puszczające swoją d.... na prawo i lewo.

A mąż ma walczyć o coś takiego. Pieprzyć taką latawicę.

Jebnąć szmatę w kąt i iść sobie.

#38 Guest_Mirek

Guest_Mirek
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2016 - 23:45

No rzeczywiście MASAKRA. Weź się chłopie do roboty.

Szanowny Pan Autor zrobił 3 dzieci, po czym porzucił rodzinę i jest wielce rozżalony, że nie dość że porzucona rodzina ma żal o to do niego (bo to na pewno wina dzieci że tatuś jak tchórz wolał uciec niż walczyc o rodzinę), to jeszcze - uwaga - musi płacic alimenty. Toż to skandal niemożebny! Jak to tak - porzucic rodzinę i jeszcze musiec na coś płacic? I jeszcze te niedobre sądy zamiast wspierac byłego tatusia w walce o uwolnienie się ood wszelkich więzów łączących z byłą rodziną nakazują mu wspierac ją finansowo. Toż to dramat, nic tylko płakac i zakładac żal-tematy.

Otóż ojciec płodząc dzieci zaciąga ZOBOWIĄZANIE NA CAŁE ŻYCIE. Ojciec ma obowiązek, tak samo jak matka, wspierac dziecko przez całe życie nie tylko do 18 roku życia, bo rodzicem jest się nie tylko do 18 roku życia. I jeśli rzeczywiście nie mogą kontynuowac związku z matką dzieci (co w większości wypadków jnie jest prawdą, bo tacy tatusiowie-kombinatorzy jak tylko pojawia się problem, to zamiast go rozwiązywac biorą nogi za pas) to powinni wspierac dziecko nie tylko finansowo ale i utrzymywac kontakt. A nie porzucic rodzinę i głupio dziwic się potem, że zranione dziecko ma żal i oczekuje wsparcia finansowego.

Prawdziwy mężczyzna, nie mogąc byc z rodziną na co dzień, zrobiłby wszystko, żeby wspierac ją finansowo najbardziej jak tylko można.

A ja polecam autorowi posta.
Jak wygrasz sprawę w sądzie to poczekaj 4-5 lat i wtedy rozkapryszonej panience dorypaj na całego.

Wtedy Ty wystąp o alimenty. Córunia za pieniądze zobaczy że obowiązek alimentacyjny działa w obie strony.

#39 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2017 - 11:06

A z kim te żałosne żony się puszczają??Z żałosnymi mężusiami cudzych bab więc przyganiał kocioł garnkowi.Jestem osobą wolną a propozycje od żonkosiów są na porządku dziennym. Lecz gówna nie tykam bo śmierdzi.

#40 Guest_Elżbieta

Guest_Elżbieta
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2017 - 16:46

Mój mąż również płaci alimenty na dorosłego 24 letniego syna. Syn studiował, nawet wiemy na jakiej uczelni, ale minęło już 5 lat, więc prawdopodobnie już się nie uczy, a mąż dalej płaci. Syn nie utrzymuje z ojcem kontaktu,nie znamy numeru telefonu ani adresu pobytu, pieniądze wysyłane na konto gdzie jest stary adres. Widzi go tylko na rozprawach o podwyższenie alimentów, bo synuś co i raz wnosi o podwyższenie, na szczęście zatrzymało się na 1700 zł. Wybrał sobie najdroższą uczelnie i za stancję płaci niby 1000 zł.,bo stwierdził przed sądem że nie będzie mieszkał w akademiku. Matka na niego nie płaci ani grosza, bo twierdzi że nie ma z czego, a synuś przeciez matki do sądu nie poda, woli doić ojca, jak było przez całe życie. Mąż pracował codziennie, nawet w niedzielę bo była taka możliwość, aby tylko rodzina na wszystko miała. Mamusia w tym czasie nie pracowała i zabawiała się z kochankami - rozwód był z jej winy.Niestety zbuntowała syna i wmówiła mu że to ojciec ją zdradzał a jego nigdy nie chciał, co jest podłym kłamstwem, bo mąż na sprawie rozwodowej chciał opieki nad synem, miał wtedy 14 lat Nie zawsze jest tak, że ojciec nie ma kontaktu bo był zły. Czasem matki potrafią dzieciom zrobić wodę z mózgu. Ale pytanie jest jak sprawdzić czy on się jeszcze uczy, bo w zaangażowanie sądu w sprawdzenie jakoś nie bardzo wierzę. Mąż też wykazywał, że nie stać go na płacenie tak wysokich alimentów, bo już jest na emeryturze. A co na to sąd? Kazał mu iść do pracy. Nie synkowi tylko jemu. Emerytowi, który już jest całkowicie wyeksploatowany ciężką fizyczną pracą kazał iśc do pracy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy