Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Jak legalnie łowić ryby?

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672464 postów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 00:27

Komentarz do artykułu: Jak legalnie łowić ryby?

#2 Guest_jan

Guest_jan
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2014 - 00:27

Ale karty w wędkarskie są za drogie i co w tej sytuacji zrobić ?

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2014 - 13:41

Kupować ryby w sklepie rybnym.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 luty 2015 - 15:02

Wiecie sam sie kiedyś nad tym zastanawialem. Ze karta jest droga... Ale policzyć całosc sumy za kartę w przeliczeniu na dni wedkowania jest to jakies 60-70gr za dzien połowu i to nie z całego roku, bo wiadomo że amotorsko nikt w zimie nie chodzi wędkować. Więc cena jest smieszna. Zas druga sprawa to zauwazylem ze kiedy bylem mlody wydawalo mi sie ze karta jest droga. Ale kiedy doszedłem do wprawy i w porze od wiosny do konca jesieni jestem w ciagu dnia złapac 15-20 kg ryby to w przeliczeniu w markecie to wydał bym za to około 300 paru zlotych. Raz rodzinka na obiedzie i nie ma ryb. Bierzesz rower jedziesz na pobliską rzekę i jeśli masz potrzebę zjeść rybę to nie wydajesz kasy w markecie. Nie wspomne już czym tamte ryby są na faszerowane i ile osob po nich dostalo zatrucia. Dla tych co kupują ryby polecam spróbować naturalnej złapanej a nigdy nie pójdziecie do sklepu za rybą.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 luty 2015 - 15:05

Chciałem jeszcze dodać że ja ryby wypuszczam, wędkuję dla frajdy bo bez tego życ nie umiem. Zabieram tylko te okazy na które mam chęć by je z konsumować :) Pozdrawiam

#6 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2516 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 08:43

Czy takie wędki - http://copino.pl/pl/c/Spinningowe/6041 Są lepsze od klasycznych?

Jeśli tak to dlaczego?

#7 Guest_rob

Guest_rob
  • Goście

Napisano 31 maj 2015 - 22:20

ja mam kartę wędkarską, zdecydowanie warto ją mieć, dla mnie wędkarstwo to prawdziwa pasja, mam dobry sprzęt wędkarski m.in. od www.expertfloat.pl/ (zamówiłem w hurcie tanio) i łowi mi się wyśmienicie

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2015 - 09:39

Gość ma frajdę z. Cierpienia zadawanego zywej istocie.szkoda ,że nie mogę złowić gościa na hak,potem bym go wypuściła ,najlepiej na bezludziu.

#9 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 933 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 czerwiec 2015 - 16:03

Myślę, że powinieneś zajrzeć na http://www.wedkuje.p...nety-testy/9386, gdzie możesz dowiedzieć się wszystkiego na temat wędkarstwa. Myślę, że wszyscy chętnie pomogą ci tutaj w razie pytań. 

#10 ala233

ala233

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 330 postów

Napisano 19 lipiec 2015 - 12:13

Warto zainwestować w kartę wędkarska :)

Na ryby - w kaździuteńki wolny dzień Na ryby - nad leniwą rzeczkę w cień zabieramy sprzęt i starkę a na drzwiach wieszamy kartkę Nie wracamy aż we czwartek zapuszczamy się pod Warkę Na ryby - by zielony wdychać chłód Na ryby - by odbiciem tykać wód Jedną twarzą łyknąć z flaszy Drugą z toni w niebo patrzyć Na ryby...

46747547547.jpg

#11 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 933 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 lipiec 2015 - 12:53

Myślę, że na wędkuje.pl uzyskacie fachowe informacje związane z łowieniem ryb. Możecie także sprawdzić sobie opisy ryb - http://www.wedkuje.pl/ryby,ukleja,5245oraz poradniki dla wędkarzy. W tym portalu znajdziesz wszystko co z wędkarstwem związane. 

#12 Guest_michał

Guest_michał
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2015 - 08:16

ja mam kartę wędkarską i od wielu lat łowię ryby, trzeba znać zasady i tyle, a co do wędek to najlepiej mieć ich parę, ja lubię spro, mam tego typu www.expertfloat.pl/oferta?page=shop.browse&category_id=215

#13 Wing

Wing

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 31 sierpień 2017 - 09:16

Bez karty najlepiej na jakimś prywatnym stawie, alternatywa dla niecierpliwych ;) Sam kilka razy byłem na takich stawach połowić karpie, dobra zabawa.

Skoro już o wędkarstwie mowa, czy ktoś z was może polecić jakiś zaufany wędkarski sklep internetowy? Szukając natrafiłem na ten http://forum.infor.pl i z tego co widzę mają niezłe ceny, ktoś z was robił u nich zakupy może?

#14 Guest_Papryk

Guest_Papryk
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2018 - 20:44

Ja wydrukowałem kartę z www.jula.pl/porady/obowiazkowe-wyposazenie-lodzi-wedkarskiej-i-motorowej/ i zawsze sobie z nią sprawdzam wyposażenie.

#15 eldem

eldem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 327 postów

Napisano 31 sierpień 2018 - 07:01

Nie o taką kartę chodziło w artykule...

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2020 - 19:37

witam mam pytanie czy z Wrocławia można łowić na jeziorze ługowisko na zwykłą kartę czy trzeb wykupić dodatkowe zezwolenie

#17 cebulka

cebulka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 24 wrzesień 2020 - 12:48

Tego akurat nie wiem, pewnie trzeba wykupić pozwolenie ale to musiałbyś gdzieś w necie poszukać takich informacji. Co do samego wędkowania to ja także mam kartę i uważam że tak się bardziej opłaca. A sprzęt kupuję w https://ekspert-sklep.pl/ bo mają fajne ceny.

#18 Guest_Jurek

Guest_Jurek
  • Goście

Napisano 01 luty 2021 - 17:45

Jak legalnie lowic ryby na terenie prywatnym?

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 luty 2021 - 12:07

Jak legalnie lowic ryby na terenie prywatnym?

Polecam do przeczytania artykuł zawarty w pierwszym poście, a w nim masz odpowiedź na swoje pytanie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych