Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sanatorium – wspólny wyjazd małżonków

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670988 postów

Napisano 01 kwiecień 2014 - 11:57

Komentarz do artykułu: Sanatorium – wspólny wyjazd małżonków

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2014 - 11:57

Nfz katowice czekam 23 miesiace czekam na termin imiejsce kiedy wyjade ?

#3 Guest_marianna

Guest_marianna
  • Goście

Napisano 27 luty 2015 - 11:00

Witam. Złożyliśmy z mężem wnooski w połowie września 2014 i do dnia dzisiejszego nawet nie dostaly się do lekarza. Woj mazowieckie.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 luty 2015 - 13:09

Witam. Złożyliśmy z mężem wnooski w połowie września 2014 i do dnia dzisiejszego nawet nie dostaly się do lekarza. Woj mazowieckie.

Na skierowanie do sanatorium czeka się do 18 miesięcy, więc jeszcze dużo czasu przed Wami. Wyjątkowo długo czeka się na skierowania tzw. małżeńskie, gdyż w takim przypadku miejscowość uzdrowiskowa musi być dopasowana do jednakowych schorzeń obu małżonków, co często też przyczynia się do wydłużenia czasu oczekiwania.

#5 Guest_marianna

Guest_marianna
  • Goście

Napisano 27 luty 2015 - 16:55

Na pierwsze sanatoriu czekaliśmy 26 mcy, nie wiem czy tym razem sę nie przedłuży. Dlatego złożyliśmy drugi raz , bo nie wiadomo , czy w oczekiwaniu na swoją kolejkę , dane nam będzie razem pojechać.

#6 Guest_angelika

Guest_angelika
  • Goście

Napisano 27 marzec 2015 - 09:17

Niestety ten czas oczekiwania do sanatorium to jest tragedia po prostu. Rodzice zaczęli odkładać pieniążki na samodzielny wyjazd i wykupili sobie za 600zł pakiet dla seniora w spa dosłońce racławice, cena w miarę, zabiegów trochę jest, choć pobyt nie będzie długi, wyjazd rehabilitacyjny to już koszt powyżej tysiące złotych od osoby, ale jest w nich dużo zabiegów na dane schorzenie np. typowo na kręgosłup. . Ja się dołożyłam i jakoś to idzie, ale wydaje mi się, że osoby chore powinny mieć ten czas krótszy, niestety ale przez 18 miesięcy jak ktoś napisał to już niektórym problemy zdrowotne mogą się podwoić czy potroić...smutne

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 listopad 2016 - 07:47

na wyjazd do sanatorium czeka się zbyt długo , ja czekałam 26 miesięcy. 26 miesięcy temu kręgosłup był w lepszym stanie,, teraz z poprawą będzie o wiele trudniejsza i rehabilitacja w sanatorium to za mało. taki system opieki zdrowotnej mamy, że hodujemy kaleki. Jedyyna pomoc na jaka możemy liczyć to liczyć na samych siebie. aanatorium potraktowac jako wypoczynek. ą jeśli małżonkowie chcą razem jechac do sanatorium to powinno to być normą . to sa przeważnie ludzie będący razem po 40 50 lat nierozerwalni.

#8 Mrs. Turner

Mrs. Turner

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 23 styczeń 2017 - 10:18

U mnie w rodzinie siostra się szykuje na wyjazd do sanatorium, bo cierpi na neuropatię. Interesuje ją rehabilitacja neurologiczna w sanatorium w Polanicy, myślę, że rodzinnie zafundujemy jej tam wyjazd. Oby jej taka terapia pomogła.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2017 - 11:31

U mnie w rodzinie siostra się szykuje na wyjazd do sanatorium, bo cierpi na neuropatię. Interesuje ją       , myślę, że rodzinnie zafundujemy jej tam wyjazd. Oby jej taka terapia pomogła.

Drogo i daleko od centrum miasta.

#10 Guest_alicja

Guest_alicja
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2017 - 08:04

oburzajace jest to ze malzenstwa dostaja 2 os pokoje kosztem osob samotnych to nie wczsy

#11 Guest_małżeństwo

Guest_małżeństwo
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2017 - 09:04

ale dlaczego ja mam spędzać okres rehabilitacji z kimś obcym, jak zostawiać swoje rzeczy w pokoju, za każdym razem mam zabierać wszystkie dokumenty, pieniądze itp. ze sobą "alicja" zastanów się co piszesz. Rehabilitacja polega zarówno na wspomaganiu przy schorzeniach naszego ciała ale również naszej psychiki. Owszem wrócę z sanatorium wyleczona, a pójdę się leczyć na nerwy.!!!!!!

#12 Guest_Elżbieta

Guest_Elżbieta
  • Goście

Napisano 21 listopad 2017 - 09:05

Jeżeli lekarz prowadzący obydwu małżonków lub bliskie sobie osoby kieruje razem do sanatorium, to dlaczego nie mają razem z tego skorzystać ? Są sobie nawzajem potrzebni i na pewno rehabilitacja odniesie większy skutek niż ich pobyt osobno. Po co ta zgryźliwość "alicjo"?

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 listopad 2017 - 10:51

Jeżeli lekarz prowadzący obydwu małżonków lub bliskie sobie osoby kieruje razem do sanatorium, to dlaczego nie mają razem z tego skorzystać ? Są sobie nawzajem potrzebni i na pewno rehabilitacja odniesie większy skutek niż ich pobyt osobno. Po co ta zgryźliwość "alicjo"?

Bez zgryźliwości. Masz rację, Elżbieto, jeśli małżonkowie jadą razem do sanatorium, to jest to korzystne, bo nie muszą latać osobno na krzakoterapię, tylko jedno pilnuje drugiego.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych