Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie wymagania musi spełnić sprzęt medyczny?

23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671118 postów

Napisano 12 marzec 2014 - 10:21

Komentarz do artykułu: Jakie wymagania musi spełnić sprzęt medyczny?

#2 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 12 marzec 2014 - 10:21

Uważam, że ta ustawa to jedna z lepszych decyzji naszego rządu. Problem jest tylko w tym, że na naszym rynku nue ma firm, które zajmują się sprzedażą oprogramowania medycznego do badania jakości sprzętu. Udało mi się znaleźc info tylko o jednej polskej firmie - Pro Project. CZy to możliwe, by na naszym rynku była tylko jedna firma zajmująca się sprzedażą takiego oprogramowania?

#3 Guest_Krystian

Guest_Krystian
  • Goście

Napisano 20 marzec 2014 - 08:41

Tak, możliwe. Niestety. Choć akurat firma Pro Project jest bardzo dobra. Sprzęt mają łatwy w obsłudze (możesz sobie na ich stronie demo obejrzeć). Do otrzymanej aparatury dołączają oczywiście instrukcję, jak i co wykonywać, także nie powinieneś mieć większych problemów z obsługą.

#4 Guest_Czarek

Guest_Czarek
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2014 - 15:47

Wszystko jest w porządku, o ile te procedury i formalności są podyktowane troską o zdrowie pacjentów. Niestety czasami przepisy NFZ uniemożliwiają szpitalom zaopatrzenie się w naprawdę innowacyjny sprzęt. Tak jest np. z genialnymi urządzeniami Philipsa AlluraClarity, które nie mieszczą się w tabelkach i szpitale nie mogą uzyskać na nie refundacji.

#5 Guest_marek

Guest_marek
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2014 - 14:42

Czyli jak sprzęt medyczny to albo Pro Project albo Philips AlluraClarity??

#6 Guest_AdamW

Guest_AdamW
  • Goście

Napisano 07 maj 2014 - 10:04

Czyli co, ja jako lekarz mam sprawdzać, czy mój sprzet spełnia wymagania i ma certyfikaty? Dobrze, że mnie to nie dotyczy. Po prostu trzeba brać sprzęt od firmy, która sama zadba o te formalności. Polecam zajrzeć na http://www.avek.pl, tam mają sprawdzone urządzenia, sprawne i bezpieczne. Wyposażałem u nich swój gabinet stomatologiczny.

#7 Guest_Czarek

Guest_Czarek
  • Goście

Napisano 08 maj 2014 - 13:46

Czyli jak sprzęt medyczny to albo Pro Project albo Philips AlluraClarity??

Marek, z tego co wiem to Philips ma bardzo dobrze rozwiniętą ofertę medyczną, ich sprzęty często kupuje np. WOŚP. Jakoś niedawno oddziały noworodkowe zostały wyposażone w lampy do fototerapii BiliTx do leczenia żółtaczki fizjologicznej.

#8 Guest_kuba

Guest_kuba
  • Goście

Napisano 19 maj 2014 - 09:41

Bardziej znam sie na sprzecie do gabinetow dentystycznych jakie sa oferowane w donau. Uwazam, ze kazdy sprzet powinien byc najwyzszej jakosci bo w koncu ma on sluzyc pacjentom i polepszac ich zdrowie. I w donau wlasnie takie maszyny itp. sie znajdzie

#9 Andrzej Mil

Andrzej Mil

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 czerwiec 2014 - 09:31

Logiczne, ze sprzęt musi być sprawny. Nie moze dojść do sytuacji, kiedy przez złe działanie np, tomografu pacjent dowiaduje się, ze jest np. śmiertelnie chory! Zgadzam się z przedmówcami, ze Philips ma bardzo dobry sprzęt, który rzadko się psuje. Wiele szpitali i placówek medycznych kupuje od nich tomografy czy aparaty do USG. Mają dobrą opinię. 

#10 Guest_Luzar

Guest_Luzar
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2014 - 07:36

Bardzo dobry sprzęt mają na Bobrowieckiej 9 w Warszawie. Jest też bardzo tani. Dużym plusem dla nich jest fakt, że jeśli nie mają akurat czegoś na stanie bardzo szybko zamawiają to, następnego dnia można odebrać już sprzęt. 

#11 Guest_Danuta

Guest_Danuta
  • Goście

Napisano 12 listopad 2014 - 14:50

Ja równiez słyszałam o sprzęcie Phlips Healthcare. Przeprowadzają świetne akcje jak np. Save Lives. Jeśli chodzi o sprzęt do ratowania zycia. 

#12 Guest_okana32

Guest_okana32
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2015 - 11:01

Z zakresu stomatologii to wiem,że firma Donau z siedzibą na Konduktorskiej w Warszawie, ma bardzo dobry jakościowo sprzęt.

#13 Guest_Piotrrr

Guest_Piotrrr
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2016 - 13:15

A ja słyszałem że szeptana kryptoreklama raczej słabo się ostatnio sprawdza. Zostawiam to pod rozwagę przedstawicielom zarówno Philips Healthcare, jak i szanownej okana32 z Donau

#14 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1946 postów

Napisano 04 październik 2016 - 07:04

Tutaj macie namiary - http://medicalonline...sprzet-rtg.html

Sprzęt RTG, inne tematy - to wszystko musi spełniać normy, tak więc akurat w tym przypadku jakiekolwiek lewe źródła są całkowicie poronionym pomysłem. Mylę się?

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#15 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 04 październik 2016 - 17:39

Też bym kupował jedynie takie maszyny i urządzenia medyczne, które posiadają odpowiednie certyfikaty i spełniają normy. Taki sprzęt medyczny oferuje na przykład bytmed.pl.

#16 mirekk

mirekk

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 26 luty 2017 - 14:37

można też podpytać znajomych gdzie najlepiej zaopatrywać gabinety. Nam znajomi na początku działalności  polecili firmę  www.zak-med.pl, maja najnowszy sprzęt i super ceny. Warto zapoznać się z ich ofertą.

#17 Guest_Lucjan

Guest_Lucjan
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2017 - 13:11

Wysoka jakosć sprzętu medycznego to podstawa, dzięki temu mamy pewnośc, że wyniki przeprowadzanych badań będą rzetelne. W kwestii sklepów z takim sprzętem - na przykład z elektrokardiografami, mogę polecić bytmed.pl. To dla osób szukających wyposażenia gabinetu lub chcących wymienić sprzęt na bardziej nowoczesny.

#18 Guest_ala29

Guest_ala29
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2017 - 12:30

Niestety nie wszyscy dystrybutorzy sprzętu medycznego podchodzą do tego profesjonalnie. Część wychodzi z założenia, że jakoś to będzie. Ustawa o sprzęcie medycznym jasno określa jakie dokumenty powinien posiadać sprzęt medyczny dopuszczony na rynek Unii Europejskiej nie wspomnę o paszportach technicznych z wpisanymi danymi i przeglądzie zerowym z których część powinna posiadać protokół badania bezpieczeństwa elektrycznego zrobionym przez specjalistę serwisanta.

#19 DariuszP

DariuszP

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 74 postów

Napisano 08 październik 2017 - 21:24

Co do  sprzętów diagnostycznych to zdecydowanie najlepsze są urządzenia marki Heine Optotechnik http://www.plusultra.pl/ To bardzo wysokiej jakości niemiecki sprzęt,  firma znana na całym świecie. Sprzęty wysokiej jakości, bardzo precyzyjne, u nas idealnie się sprawdzają, działają bezawaryjnie już dłuższy czas. 

#20 Sprawka

Sprawka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 114 postów

Napisano 29 listopad 2017 - 11:06

Moim zdaniem powinien być precyzyjny oraz niezawodny. Tu chodzi o diagnozę, która nie jedno krotnie może zaoszczędzić komuś zmartwień. W dobrych gabinetach coraz częściej można zauważyć urządzenia ABPI, które pozwalają na jednoczesny pomiar ciśnienia krwi i wskaźnika kostka-ramię. Badanie można wykonać w 3 minuty, zamiast 30 minut. W dodatku aparatura jest mobilna, można w razie potrzeby przekazywać ją między gabinetami. Dobrym dystrybutorem tego urządzenia jest www.mesi-abpi.pl . Osoby zainteresowane powinny sobie zapisać kontakt.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych