Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co zrobić gdy dowód osobisty utracił ważność

30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671287 postów

Napisano 14 luty 2014 - 21:30

Komentarz do artykułu: Co zrobić gdy dowód osobisty utracił ważność

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 luty 2014 - 21:30

A co jezeli wasz zasrany urzad nie dopelnia obowiazku?

#3 Guest_realista

Guest_realista
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2014 - 22:07

to możesz go co najwyżej w d*pę pocałować

#4 Guest_twojeporady.pl

Guest_twojeporady.pl
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2014 - 20:20

można złożyć skargę albo zażalenie na byzczynność - oczywiście post powyżej pisał kretyn,

pomoc adwokata znajdziesz na:

www.twojeporady.pl

#5 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 25 luty 2016 - 23:32

Czy mogę wybrać karę ograniczenia wolności bo nie mam kasy na to zdjecie nawet, a co dopiero a karę

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 luty 2016 - 10:19

Czy mogę wybrać karę ograniczenia wolności bo nie mam kasy na to zdjecie nawet, a co dopiero a karę

Chyba żartujesz? To masz zamiar nigdy nie wyrabiać dowodu osobistego i nie posługiwać się nim, tylko przy każdej okazji odsiadywać karę? Niezaradność ludzka czasem powala.

#7 Guest_Emilia

Guest_Emilia
  • Goście

Napisano 11 marzec 2016 - 10:12

Jak następuje odbiór dowodu osobistego, czy można upoważnić rodzinę dalszą, t.j. babcię kiedy wnuk mieszka za granicą?

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 marzec 2016 - 10:47

Jak następuje odbiór dowodu osobistego, czy można upoważnić rodzinę dalszą, t.j. babcię kiedy wnuk mieszka za granicą?

Niestety, nie. Dowód osobisty musisz odebrać sam.

#9 Guest_Dawid

Guest_Dawid
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2016 - 12:34

Mam pytanie, Bo będę leciał samolotem do Polski 31 Lipca A mój dowód przepadł 30 czerwca (2016) (mam 17 lat). Czy mogę wrócić z rodzicem do kraju czy nie ma szans?

#10 Guest_Jurek

Guest_Jurek
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2016 - 12:50

Cóż. W twojej sytuacji pozostał już tylko spacer jak cię nie wpuszczą do kraju. A przecież przed ŚDM w kraju przywrócili kontrole graniczne. Zdąrzysz przed końcem wakacji  przyjść smile.png

#11 Guest_Dawid

Guest_Dawid
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2016 - 22:31

Nawet gdy nie mieszkam stale w Anglii? Dziwne to troche :/

#12 Guest_miox

Guest_miox
  • Goście

Napisano 18 październik 2016 - 10:01

Czy jeśli dowód jest po terminie ważności to należy unikać urzędu aby nie trafić do wiezienia? Jak uniknąć np. kary 5000zł wtedy?

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 październik 2016 - 09:20

Czy jeśli dowód jest po terminie ważności to należy unikać urzędu aby nie trafić do wiezienia? Jak uniknąć np. kary 5000zł wtedy?

Jeśli dowód stracił ważność należy niezwłocznie udać się do urzędu w celu wyrobienia nowego dokumentu i za to nie ma żadnej kary. Natomiast jeśli posługujesz się nieważnym dowodem osobistym, wtedy mogą na Ciebie nałożyć grzywnę i tego nie unikniesz.

#14 Guest_Czesław.

Guest_Czesław.
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2017 - 17:46

Osoby,którym zmieniono nazwę miejsca urodzenia a jest ich około pół milina stanowią brzydką grupę osób z ograniczonymi prawami. Wprawdzie wg ustawy o asc możnaby zapisywać im ;nazwa jak dziś/ nazwa z czasu zdarzenia-ale to paskudne obniżające moc dowodową,możnaby też jedynie nazwa jak dziś -to też brzydkie bo zbyt podwyzsza moc dowodową ,można też z wskazaniem daty w drugiej częsci zapisu; nazwa jak dziś / nazwa z czasu zdarzenia do tego i tego/-ale po co przeciż straci aplikacja service desc atmosfera.W podsumowaniu CIEĆ któremu zmieniono nazwę miejsca urodzenia narodził się gdzie indziej i powinien mieć ze sobą zupełny akt urodzenia aby uzupełniać ,,moc dowodową".

#15 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2017 - 18:09

Data ważności dowodu to rok 2017. Skoro 10 lat jest ważny, to liczyć od daty wydania, czyli pażdziernika 2007? A więc jest ważny do września 2017?

#16 Guest_Kaja

Guest_Kaja
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2017 - 22:53

Czekam na nowy dowód osobisty już 16 dzień a bardzo potrzebny mnie jest numer dowodu osobistego na który czekam czy do tego czasu mogę posługiwać się numerem starego dowodu albo wystąpić do jakiegoś urzędu o danie tego nowego numeru, może ktoś z Państwa udzieli mi odpowiedzi.

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 11:40

Czekam na nowy dowód osobisty już 16 dzień a bardzo potrzebny mnie jest numer dowodu osobistego na który czekam czy do tego czasu mogę posługiwać się numerem starego dowodu albo wystąpić do jakiegoś urzędu o danie tego nowego numeru, może ktoś z Państwa udzieli mi odpowiedzi.

Możesz posługiwać się starym dowodem, jeśli jeszcze jest ważny. W przeciwnym wypadku nie radzę, możesz mieć kłopoty. Popytaj w urzędzie, gdzie składałaś wniosek, może przyśpieszą wydanie nowego dowodu.

#18 Guest_matka

Guest_matka
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 11:56

Mam pytanie córka kończy  18 lat w grudniu a dowód tymczasowy kończy jej się w kwietniu. W wakacje planujemy wyjazd zagranicę czy muszę po wystawieniu nowego dowodu znów wymienić w grudniu?

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 11:59

Mam pytanie córka kończy  18 lat w grudniu a dowód tymczasowy kończy jej się w kwietniu. W wakacje planujemy wyjazd zagranicę czy muszę po wystawieniu nowego dowodu znów wymienić w grudniu?

Tak, dopiero w grudniu córka może starać się o normalny dowód osobisty.

#20 Guest_johanna

Guest_johanna
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 19:36

Zapomniałam wymienić dowód (wczoraj minął termin ważności). Czy mogę posługiwać się ważnym paszportem do momentu otrzymania nowego dowodu?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy