Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego warto być oskarżycielem posiłkowym w sprawie karnej

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670988 postów

Napisano 11 styczeń 2014 - 14:18

Komentarz do artykułu: Dlaczego warto być oskarżycielem posiłkowym w sprawie karnej

#2 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2014 - 14:18

bylam oskarzycielem posilkowym i zostalam totalnie zignorowana przez sad'

#3 Guest_co robić?

Guest_co robić?
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2014 - 20:58

Ja też jestem oskarżycielem posiłkowym-na pierwszej rozprawie zostałam totalnie stłamszona przez sędzię-patrzyła na mnie "z byka"i cały czas robiła ze mnie idiotkę.Oskarżyciel publiczny praktycznie się nie odzywał .Ze świadka w podeszłym wieku niedosłyszącego drwiła m.in.poprzez ciche prowadzenie rozprawy a jego żonę,która chciała mu mówić głośniej do ucha,szykanowała poprzez kilkukrotne groźby wyrzucenia z sali i karą grzywny-świadek ten wyszedł po rozprawie w ogóle nie wiedząc co się działo.Rozprawę prowadziła stronniczo-protokółując,to co było dla mnie niekorzystne a moje pytania mające na celu sprostowanie tych kłamstw odrzucała jako cyt"nie dotyczy sprawy".To jest polska rzeczywistość na salach sądowych.

#4 Guest_Kaśka

Guest_Kaśka
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 13:22

zamierzam dzoalac jako oskarzyciel posilkowy w sprawie dotyczacej kradzieży mojego telefonu, czy moge równiez jako oskarzyciel i pokrzywdzona zlozyc wniosek o naprawienie szkody w tej sprawie?? czy moze zamiast wystepowac jako oskarzyciel posilkowy wystarczy jesli zloze wniosek o naprawienie szkody????? prosze o odpowiedz

#5 Guest_MARIA

Guest_MARIA
  • Goście

Napisano 19 luty 2014 - 14:32

ROWNIEZ JAKO OSKARZYCIEL POSILKOWY ZOSTALAM PONIZONA PRZEZ SAD.

#6 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 19 luty 2014 - 19:21

Ja też jestem oskarżycielem posiłkowym-na pierwszej rozprawie zostałam totalnie stłamszona przez sędzię-patrzyła na mnie "z byka"i cały czas robiła ze mnie idiotkę.Oskarżyciel publiczny praktycznie się nie odzywał .Ze świadka w podeszłym wieku niedosłyszącego drwiła m.in.poprzez ciche prowadzenie rozprawy a jego żonę,która chciała mu mówić głośniej do ucha,szykanowała poprzez kilkukrotne groźby wyrzucenia z sali i karą grzywny-świadek ten wyszedł po rozprawie w ogóle nie wiedząc co się działo.Rozprawę prowadziła stronniczo-protokółując,to co było dla mnie niekorzystne a moje pytania mające na celu sprostowanie tych kłamstw odrzucała jako cyt"nie dotyczy sprawy".To jest polska rzeczywistość na salach sądowych.

Ja często na salach sądowych występuje. Mam swoje doświadczenie. Mam swoją obserwację.Zniewala mnie jednak i wiedza i zachowanie stron i świadków.Czy oni chcą być komunikatywni? Ludzie często mówią nie na temat.Często klepią co ślina na język przyniesie.Jeżeli strona uważa ,że źle została potraktowana przez sąd , to powinna pisemnie uzasadnić swoje wrażenie . I pisemnie w tej sprawie zwrócić się do sądu. Jeżeli tego nie robi to jest tylko pieniaczem. Proszę też nie pisać """ polska rzeczywistość """" Najpierw proszę przypomnieć sobie język polski.Następnie pamiętać i zapamiętać. Polska jest taka jacy są Polacy.To My kształtujemy kraj. Nie kraj kształtuje Nas.

#7 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 19 luty 2014 - 19:47

Ps. """'» Dlaczego warto być oskarżycielem posiłkowym w sprawie karne """"

Ja uważam ,że po to kogoś wyznaczono na dane stanowisko i po to ktoś podjął się swojej pracy , by tą pracę rzetelnie wykonywać. Istnienie funkcji oskarżyciela posiłkowego wynika z braku zaufania do funkcjonariusza publicznego.

I tu jest zawarta odpowiedź.

#8 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 25 maj 2015 - 09:53

Miałem ostatnio sprawe w sądzie karnym o uchylanie się od płacenia alimentów przez moją byłą żone.Pani sędzia rozmawiała z oskarżoną jak koleżanki a jak ja zaczołem domagać się swoich praw to zostałem usunięty z sali roapraw.Porażka sądu:(

#9 Guest_Małgoś

Guest_Małgoś
  • Goście

Napisano 16 marzec 2016 - 11:32

Obecnie już ręce mi opadły od naszego wymiaru sprawiedliwości.Prawo stoi po stronie przestępcy. Z osoby pokrzywdzonej ograbionej uszkodzeniem ciała na sali rozpraw stajemy się workiem treningowym.Przestepcy którzy nigdy nie paraliż się pracą uczciwą tylko kradzieżą i za to już odsiadywali wyroki są extra traktowani niczym pokrzywdzeni.Bo pokrzywdzony ich rozpoznał .Kiedy nasze sądy .prawo zmieni się ? Chyba nigdy.Jak ma być dobrze skoro pokrzywdzony z osoby wysportowany staje się wrakiem człowieka pozbawiony całego swojego majątku bez środków do życia i z uszkodzonym ciałem.W innym państwie by miał udzielone wsparcie finansowe.prawnicze.rehabilitację .zwrot z nawiązką .A przestępcy w zakładzie karnym na koszt państwa- społeczeństwa są na odpoczynku i przed TV w celi juz obmyślają plan jak nic nie robić i mieć kasę.A do pracy nie ma zamiaru iść w zakładzie karnym bo po co ? Starczy tylko .że ciągle tylko będzie obstawiał " nie napadłem " "nie Okrada em " itd nie ważne. Że na kamerach jest.

#10 Guest_Grzegorz M.

Guest_Grzegorz M.
  • Goście

Napisano 01 marzec 2017 - 10:01

Dlaczego? Tylko aby uspokoić własne sumienie walcząc do końca z ,,wiatrakami". Oczywisty i słuszny brak zaufania do rodzinnych układów w całym systemie zmusza nas aby stanąć naprzeciw temu co i tak jest już ustalone i leży pod stołem sędziowskim. Można przy tym zyskać opinię tzw. pieniacza i licznych wrogów w świecie przestępczym i zapewniam nikt wam nie poda w potrzebie ręki szczególnie Państwo Prawa. Osobiście wiem jak to boli - spalono mi dom, samochód i straciłem najbliższych. Wnioski wyciągnijcie sami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#11 Guest_Pokrzywdzona

Guest_Pokrzywdzona
  • Goście

Napisano 15 marzec 2017 - 17:47

Obecnie już ręce mi opadły od naszego wymiaru sprawiedliwości.Prawo stoi po stronie przestępcy. Z osoby pokrzywdzonej ograbionej uszkodzeniem ciała na sali rozpraw stajemy się workiem treningowym.Przestepcy którzy nigdy nie paraliż się pracą uczciwą tylko kradzieżą i za to już odsiadywali wyroki są extra traktowani niczym pokrzywdzeni.Bo pokrzywdzony ich rozpoznał .Kiedy nasze sądy .prawo zmieni się ? Chyba nigdy.Jak ma być dobrze skoro pokrzywdzony z osoby wysportowany staje się wrakiem człowieka pozbawiony całego swojego majątku bez środków do życia i z uszkodzonym ciałem.W innym państwie by miał udzielone wsparcie finansowe.prawnicze.rehabilitację .zwrot z nawiązką .A przestępcy w zakładzie karnym na koszt państwa- społeczeństwa są na odpoczynku i przed TV w celi juz obmyślają plan jak nic nie robić i mieć kasę.A do pracy nie ma zamiaru iść w zakładzie karnym bo po co ? Starczy tylko .że ciągle tylko będzie obstawiał " nie napadłem " "nie Okrada em " itd nie ważne. Że na kamerach jest.

współczuję bardzo, sad.png

#12 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2017 - 11:45

Witam serdecznie. Proszę o podpowiedź, gdzie składa się oświadczenie by zostać oskarżycielem posiłkowym? W sądzie czy w prokuraturze?

#13 Guest_Janusz Pijanka

Guest_Janusz Pijanka
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2017 - 23:35

Dzis 26 wrzesnia 2017 r. w Piasecnie w sadzie Rej sala nr.37 o godz.11;30 odbedzie sie sprawa z Napadu w Magdalence na Nas !Napad w iscie amerykanskim stylu z bronia, zaklejono nam tasmami usta,skuto rece z tylu plastikowymi kajdankami-tasmami kopano chciano uciac palec z obraczka!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych