Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciąża podczas okresu próbnego

34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670913 postów

Napisano 10 styczeń 2014 - 17:12

Komentarz do artykułu: Ciąża podczas okresu próbnego

#2 Guest_goya

Guest_goya
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2014 - 17:12

witam- podejrzewam ze jestem w 4 tyg ciąży i chce podjąć prace - na pewno dostane umowę na okres próbny czy po niej jak nie dostane kolejnej umowy mogę isc na L4?

#3 Guest_M

Guest_M
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2014 - 17:18

CZY PODJECIE PRQCY NA POCZATKU CIAZY JEST ZAKAZANE? CZY PRZYSŁUGUJA TE SAME WARUNKI?

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2014 - 21:39

do M - nie jest zakazane.
do goya - jeśli będzie Pani w ciąży pracodawca musi przedłużyć umowę o pracę.

#5 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 21 marzec 2014 - 12:34

witam czy ktoś orientuję się jakie ma prawa pracownica zatrudniona na 3 mies. okres próbny będąc już w 7 tyg. ciąży. Kiedy może iść na ewentualne L4, pytam ponieważ charakter pracy okazał się być inny niż to przedstawiano na początku.

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 marzec 2014 - 14:24

do Monika
Zależy kiedy kończy się Pani umowa o pracę.

Pracownica w ciąży, która zawarła umowę na okres próbny przekraczający jeden miesiąc i umowa ta uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, wówczas zachowuje status pracownicy do dnia porodu.

Ze zwolnienia lekarskiego można korzystać zawsze, kiedy jest się chorym, tak więc nie umiem Pani powiedzieć, kiedy to nastąpi.

#7 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2014 - 11:22

Umowa kończy się w czerwcu wtedy to będzie już 5 miesiąc ciąży.
Rozumiem że l4 jest dla osób chorych, a ciąża to nie choroba ale w pracy muszę dźwigać skrzynie ważące ponad 12kg, nie mam możliwości usiąść i niestety korzonki i spuchnięte nogi dają mi się we w znaki. Na rozmowie warunki pracy przedstawiano troszkę inne pracowałam już w tego typu branży i odbywało się to wszystko inaczej.
Zdaje sobie sprawę że muszę ich jak najszybciej poinformować o ciąży ponieważ nie jest to dobre dla mojego maluszka, ale obawiam się jak to się zakończy, jak zareagują, bo z tego co czytałam muszą przedłużyć mi umowę do dnia porodu, ale co potem? Urlop mi się nie będzie należał

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2014 - 14:53

Urlop macierzyński nie, ale będzie należał się zasiłek z ZUS-u.

#9 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2014 - 12:49

"Urlop macierzyński nie, ale będzie należał się zasiłek z ZUS-u." Co to znaczy? Po porodzie będę osobą bezrobotną, bez ubezpieczenia, ale będę dostawała przez rok pieniążki z ZUS-u? Nie rozumiem dokładnie na czym polega różnica, że urlop się nie należy, a zasiłek już tak. Jestem dokładnie w takiej sytuacji dlatgeo bardzo mnie to interesuje. Czy po porodzie można się gdzieś zatrudnić, a zasiłek i tak będzie wypłacany? Czy wypłacany będzie tylko gdy zostane przez rok po porodzie bez pracy. Zgłupiałam i już sama nie wiem jak to działa:(

#10 Guest_Kattra

Guest_Kattra
  • Goście

Napisano 11 listopad 2014 - 13:22

Witam, od listopada rozpoczęłam pracę w sklepie, dostałam umowę na okres próbny na 3 miesiące. Gdybym zaszła teraz w ciążę czy pracodawca może mnie zwolnic? Czy po upływie tych trzech miesięcy jestem już bardziej chroniona przez prawo?

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2015 - 18:15

witam jutro rozpoczne 1 dzień pracy na 3 mies próbne możliwe ze jestem w ciąży 6 dniowej,nie rozumiem zabardzo czy beda musieli mi przedłużyc umowe ponieważ po 3 mies pracy będzie tak jakby dopiero 3 mies a nie ponad oraz co z zasiłkiem maciezyńskim,czy moze ktos to napisac tak abym wiedziała napewno o co tu chodzi,bo narazie wynika z tego ze musiałabym przed podjeciem pracy zajsc w ciąże a nie w tym czasie

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2015 - 18:58

witam jutro rozpoczne 1 dzień pracy na 3 mies próbne możliwe ze jestem w ciąży 6 dniowej,nie rozumiem zabardzo czy beda musieli mi przedłużyc umowe ponieważ po 3 mies pracy będzie tak jakby dopiero 3 mies a nie ponad oraz co z zasiłkiem maciezyńskim,czy moze ktos to napisac tak abym wiedziała napewno o co tu chodzi,bo narazie wynika z tego ze musiałabym przed podjeciem pracy zajsc w ciąże a nie w tym czasie

Musisz mieć ciążę co najmniej 12 tygodniową ( potwierdzoną zaświadczeniem od lekarza) na koniec swojej umowy o pracę, wtedy ta umowa zostanie Ci przedłużona do dnia porodu i otrzymasz z ZUS-u zasiłek macierzyński. Jeśli ciąża będzie krótsza, pracodawca nie przedłuży umowy. 

#13 Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 731 postów

Napisano 13 sierpień 2015 - 15:07

Umowa o pracę ulegnie automatycznemu przedłużeniu do dnia porodu, jeżeli na koniec umowy ciąża będzie trwała co najmnije 12 tygodni (musi to potweirdzić lekarz). W takim przypadku wypłatę wynagrodzenia, a później zasiłku macierzyńskiego przejmuje ZUS

#14 Guest_Autor

Guest_Autor
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2016 - 19:25

Witam, od tego roku wprowadzono roczny zasiłek macierzyński dla bezrobotnych mam. Czy po upływie okresu, w którym przysługuje zasiłek macierzyński z tytułu wykonywanej uprzednio pracy (umowa na okres próbny 3 miesiące, status pracownika stracony wraz z dniem porodu) istnieje możliwość dalszego otrzymywania zasiłku macierzyńskiego, jednak dla bezrobotnej, do dnia w którym upłynie rok od porodu?

#15 Guest_asiaa24

Guest_asiaa24
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2016 - 14:44

witam 30 wrzesnia konczy mi sie umowa o prace na okres probny (3msc). od 2 msc jestem na l4 , jestem w ciazy 14tydzien czy pracodawca musi powiadomic o przedluzeniu umowy do dnia porodu ??

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2016 - 18:19

witam 30 wrzesnia konczy mi sie umowa o prace na okres probny (3msc). od 2 msc jestem na l4 , jestem w ciazy 14tydzien czy pracodawca musi powiadomic o przedluzeniu umowy do dnia porodu ??

To Ty musisz powiadomić pracodawcę, że jesteś w 14 tygodniu ciąży, a wtedy on musi przedłużyć Ci umowę do dnia porodu.

#17 Guest_asiaa24

Guest_asiaa24
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2016 - 12:16

Tylko ze w polowie sierpnia pracodawca chcial zaswiadczenie w ktorym jestem obecnie tyg . wiec i tak i tak musze poinformowac go ??

#18 Guest_asia

Guest_asia
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2016 - 12:18

To Ty musisz powiadomić pracodawcę, że jesteś w 14 tygodniu ciąży, a wtedy on musi przedłużyć Ci umowę do dnia porodu.

Tylko ze w polowie sierpnia pracodawca chcial zaswiadczenie w ktorym jestem obecnie tyg . wiec i tak i tak musze poinformowac go ?? 

#19 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13499 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 26 wrzesień 2016 - 12:26

A odpowiedź nie jest oczywista?

#20 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2016 - 12:54

czyli umowę przedłużają do dnia porodu , ale zasiłek macierzyński mi się nie należy? czy przez okres ciąży dostanę wynagrodzenie a potem nic?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych