Skocz do zawartości

Zdjęcie

Upadłość konsumencka

25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672322 postów

Napisano 06 styczeń 2014 - 09:38

Komentarz do artykułu: Upadłość konsumencka

#2 Guest_xajot

Guest_xajot
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2014 - 09:38

Jest wyjście z sytuacji. Nie muszę ogłaszać upadłości konsumenckiej w Polsce, żeby się oddłużyć.

Jakiś czas temu znalazłem tę firmę. Oni mi pomogli:

www.dlugi.co.uk

#3 Guest_wyjsczdlugow.pl

Guest_wyjsczdlugow.pl
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 16:57

Wpadłeś w pętlę zadłużenia? Pomożemy Ci wyjść z długów!

Masz problemy z zadłużeniem, którego nie jesteś w stanie spłacić? Myślisz o ogłoszeniu bankructwa, ale słyszałeś że w Polsce jest to praktycznie niemożliwe? Pokażemy Ci jak wyjść z długów i zacząć życie od nowa.
Możesz pozbyć się wszystkich długów nawet w 3 miesiące! Poznaj szczegóły na http://wyjsczdlugow.pl

#4 Guest_ala

Guest_ala
  • Goście

Napisano 24 luty 2014 - 09:33

a jesli nie mam żadnego majatku?

#5 Guest_Upadly

Guest_Upadly
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2014 - 09:12

Wszyscy tylko wrzeszczą bierz chwilówkę, stać Ciebie! Czy nas naprawdę stać?
Fakty o naszym zadłużeniu są następujące.  Prywatne zadłużenie Polaków, dzieki nieodpowiedzialnej polityce kredytowej bankow wynosi... 871 435 000 000 zł!!!
A dealer karmi nas kolejnymi używkami rozdając chwilówki czy inne super pożyczki.
Ja myślę, że każdy zasługuje na nowy start

Ostatnio natknąłem sie na stronę www.antydlug.pl specjalizującą się w przeprowadzaniu upadłości konsumenckiej osób fizycznych. Podobno przeprowadzenie procesu ma być łatwiejsze zwiazku z nadchodzącą nowelizacją ustawy o upadłości konsumenckiej, której celem jest umorzenie zobowiązań, jeśli osoba stała się niewypłacalna nie ze swojej winy. Wolę to niż kolejna pożyczka na spłate starej, gdzie na koniec mam jeszcze więcej długu A ja po prostu chce już tylko skończyć z zadłużeniem !

#6 Guest_upadlosc konsumencka

Guest_upadlosc konsumencka
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2014 - 09:54

Czy spełniasz warunki oddłużenia w upadłości konsumenckiej ?

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej przez sąd jest pierwszym, niezbędnym i najważniejszym warunkiem uzyskania oddłużenia przez niewypłacalnych dłużników. Oddłużenie w upadłości konsumenckiej nie jest dostępne dla wszystkich. 

Sąd może ogłosić Twoją upadłość konsumencką, jeżeli jesteś osobą fizyczną spełniającą poniższe kryteria :

1) MIEJSCE ZAMIESZKANIA I POBYTU - POLSKA.

Główny ośrodek Twojej podstawowej działalności tzn. centrum spraw życiowych, miejsce zamieszkania i stałego pobytu znajduje się w Polsce.

2) KONSUMENT.

Nie prowadzisz działalności gospodarczej tzn. nie jesteś przedsiębiorcą indywidualnym lub przestałeś prowadzić działalność gospodarczą minimum na rok przed złożeniem wniosku.

3) NIEWYPŁACALNOŚĆ.

Jesteś niewypłacalny, a zatem ocena Twojej sytuacji finansowej wskazuje na to, że utraciłeś trwale zdolność do spłaty swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych. 

4) BRAK WINY W POWSTANIU NIEWYPŁACALNOŚCI. 

Jest to najważniejsza przesłanka określająca, kto może skorzystać z upadłości konsumenckiej. Dłużnik niewypłacalny nie mógł doprowadzić do swojej niewypłacalności ani zwiększyć jej stopnia z winy umyślnej lub rażącego niedbalstwa. 

6) RZETELNOŚĆ DŁUŻNIKA WE UPRZEDNIEJ UPADŁOŚCI KONSUMENCKIEJ

Jeżeli wcześniej toczyło się wobec Ciebie konsumenckie postępowanie upadłościowe i zostało umorzone oraz jeżeli uchylono ustalony plan spłaty wierzycieli -  nie doszło do tego z Twojej winy.

7) BYŁY PRZEDSIĘBIORCA. WNIOSEK O UPADŁOŚĆ ZŁOŻONY W TERMINIE

Mając taki obowiązek - jako przedsiębiorca lub członek zarządu spółki kapitałowej - złożyłeś w terminie wniosek o ogłoszenie upadłości. Jeżeli jednak zasady współżycia społecznego, a w szczególności względy humanitarne przemawiają za koniecznością Twojego oddłużenia, sąd ma możliwość pominięcia tego warunku. 

8) MORALNOŚĆ PŁATNICZA.

Sąd w odrębnym procesie prawomocnie nie orzekł, że dokonywałeś czynności z pokrzywdzeniem wierzycieli. Najczęstszym przypadkiem takich czynności jest darowizna nieruchomości na rzecz osób bliskich celem uniknięcia - w zamyśle dłużnika - egzekucji z tego składnika majątkowego. 

9) NIE UMORZONO WCZEŚNIEJ TWOICH DŁUGÓW W UPADŁOŚCI KONSUMENCKIEJ.

Umorzenie Twoich zobowiązań musiało mieć miejsce w okresie ostatnich 10 lat przed złożeniem wniosku o upadłość konsumencką.

Jeżeli spełniasz powyższe kryteria,  ogłoszenie upadłości konsumenckiej, a co za tym idzie oddłużenie,  jest realne i zależne od Twojej postawy w toku postępowania upadłościowego.

Co więcej, jeżeli powyższe warunki zostaną spełnione, a więc sąd ogłosi upadłość konsumencką, a Ty jako upadły wywiążesz się ze wszystkich swoich obowiązków w toku postępowania upadłościowego, jako niewypłacalny dłużnik uzyskujesz PEWNOŚĆ ODDŁUŻENIA.

Zapraszamy na stronę www.upadlosckonsumencka.pl

#7 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2014 - 11:33

Słuchajcie na stronie www.upadlosc-konsumencka.pl jest ogromna dawka wiedzy w temacie upadłości konsumenckiej i oddłużenia. Wszystkiego można się dowiedzieć.

#8 Guest_basia

Guest_basia
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2015 - 07:53

witam czy ktos juz korzystal z firmy antydlug wroclaw.Prosze o odpowiedz bo niechce wpasc w nastepny dlug.podaje meila bedzie szybciej

#9 Guest_basia

Guest_basia
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2015 - 07:57

zapomnialam podac meila xczarnecka@interia.pl

#10 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2015 - 10:48

No blogu www.prawo-upadlosciowe.pl macie wszystkie informacje

#11 Guest_bruno

Guest_bruno
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2016 - 15:22

Polecam forum www.upadlosckonsumencka.org oraz bloga www.upadłośćkonsumencka.com.pl Mnóstwo przydatnych informacji w przedmiocie upadłości konsumenckiej. Na stronie www.wniosekoupadlosckonsumencka.com jest zaś do pobrania za free wzór wniosku wraz z instrukcją jego sporządzenia.

#12 Guest_upadlosc-kancelaria.pl

Guest_upadlosc-kancelaria.pl
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2017 - 10:40

zachęcamy do śledzenia www.upadlosc-kancelaria.pl - portal poswiecony prawu upadlosciowemu

#13 Guest_jaro654

Guest_jaro654
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2017 - 09:50

Trzeba koniecznie oszacować majątek w porównaniu do zadłużenia. Korzystam całe życie z kredytów krótkoterminowych, ale w pewnym okresie mocno zachorowałem i na dodatek w pracy zabrali mi 30% pensji. W sprawie restrukturyzacji zadłużenia konsultowałem się z wrocławską fundacją Quo Vadis. Przede wszystkim doradca reprezentował mnie przy negocjacjach z wierzycielami. Nie miałem szans na ogłoszenie upadłości konsumenckiej, ale skorzystałem z przekształcenia umów po wnikliwej analizie prawnej. Można się dogadać pod warunkiem, że masz profesjonalistów za sobą. 

#14 Guest_mario245

Guest_mario245
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2017 - 10:59

Wisiał nade mną komornik i nie mogłem nigdzie uzyskać pożyczki na poprawienie efektywności biznesu, żeby zrealizować plan naprawczy. Zanim dostałem pożyczkę rozpatrzono mój plan naprawczy indywidualnie z uwzględnieniem szczególnych uwarunkowań mojej branży. Ogólnie trudno znaleźć uczciwych fachowców z branży oddłużeniowej, więc zostawiam kontakt, bo wiem co to za uczucie. Ja korzystalem z pomocy fundacjaquovadis.pl

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2017 - 08:55

Polecam poczytac bloga www.prawo-upadlosciowe.pl .Jest tam cala wiedza o upadłosci

#16 Guest_miki858

Guest_miki858
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2017 - 09:06

Miałem już do czynienia z upadłością konsumencką. Korzystałem z pełnomocnika z fundacjaquovadis.pl. Ocenił moje możliwości majątkowe, przeprowadził przez proces formalny. Fundacja odpowiadała na wszystkie pytania. Wynagrodzenie indywidualne. Zainteresowałem się nimi, bo posiadają potwierdzoną skuteczność na poziomie ok. 95%. Wszystko można potwierdzić. Powiedzą ci od ręki, czy masz szansę na upadłość i czy na w miarę opłacalnych warunkach.

#17 Guest_didi56

Guest_didi56
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2017 - 15:22

Dzięki fundacjaquovadis.pl dowiedziałem się, co wchodzi w skład masy upadłościowej, czy faktycznie jestem w stanie skorzystać z upadłości konsumenckiej. Dostałem też ochronę przed nadmiernym naciskiem ze strony wierzycieli, a to chyba najważniejsze. Sytuacja niewypłacalności jest tragiczna dla całej rodziny, psychicznie szczególnie. Bez pomocy specjalisty bardzo łatwo wejść na minę prawną i finansową. Mój pełnomocnik wykazał się szybkością działania i chociaż byłem laikiem w sprawach prawnych od zawsze to udało mi się wszystkich formalności dopełnić. Nie popełniłem błędów przy składaniu wniosku o upadłość konsumencką, a to bardzo ważne. Nawet z drobnymi błędami wniosek przechodzi, a z pełnomocnikiem to już w ogóle sprawa toczy się dość lekko z perspektywy konsumenta. 

#18 Guest_Upadły i oddłużony

Guest_Upadły i oddłużony
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2017 - 21:40

Jestem już po ogłoszeniu upadłości, po całym przeprowadzonym postępowaniu upadłościowym i co najważniejsze jestem po całkowitym oddłużeniu :) Kiedy zacząłem już myśleć w ogóle o ogłoszeniu upadłości przeczytałem milion stron i artykułów dotyczących upadłości i nabrałem przekonania, że na pewno będę w stanie zrobić to sam bez pomocy prawnika. Jednak na wszelki wypadek zdecydowałem się na poradę u profesjonalisty i....wiadro zimnej wody na głowę. Jeżeli bazowałbym na wiedzy z internetu, porad znajomych i rodziny, gotowych wzorach itd. mój wniosek zostałby odrzucony, a ja zostałbym z długami. Niestety ludzie wypisują takie bzdury (bo coś gdzieś słyszeli/czytali i uważają się za specjalistów), że szkoda o tym pisać. Dzisiaj żyję "na nowo" bez jakichkolwiek długów i pomagam innym pozbyć się kłopotów finansowych. Jeżeli chcesz mieć 100% pewność, że rozpoczniesz nowe życie bez długów poczytaj mój facebook.com/upadloscikonsumenckiewarszawa Wiem co znaczy upadłość z każdej strony ponieważ sam ją przeszedłem

#19 Guest_adamerr

Guest_adamerr
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2018 - 13:40

Wierzyciel mi egzekucję robił nie tak dawno i miałem naprawdę gorąco...Jakoś fartem trafiłem w tamtym czasie na stronę kancelarialexa.pl i oni mi realnie pomogli. Ogólnie to jest kancelaria z zespołem prawników, którzy zajmują się głównie oddłużaniem, mają różne schematy działań, różne pomysły na oddłużanie w zależności od sytuacji klienta, także bardzo indywidualnie podchodzą do sprawy.

#20 Juras

Juras

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 108 postów

Napisano 13 sierpień 2018 - 11:43

Czasem ogłoszenie takiej upadłości konsumenckiej to najlepsze możliwe rozwiązanie. Szczególnie jeśli ktoś ma dużo długów i nie może z nich wyjść. Poczytajcie sobie na stronie https://wyjsczdlugow.plwięcej na ten temat. Dzięki takiej upadłości można wszystko zacząć od zera.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych