Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Rozdzielność majątkowa w małżeństwie

53 odpowiedzi w tym temacie

#41 Alicja 12

Alicja 12

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 11:44

Witam. 

W październiku rodzice przepisali na mnie i na brata mieszkanie w bloku. 

Teraz muszę zrobić rozdzielność majątkową z mężem. I teraz pytanie czy to mieszkanie wlicza się do wspólnoty majątkowej mojej i męża czy jest tylko moje i nie podlega wspólnocie. 

#42 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 listopad 2017 - 12:16

Witam. 
W październiku rodzice przepisali na mnie i na brata mieszkanie w bloku. 
Teraz muszę zrobić rozdzielność majątkową z mężem. I teraz pytanie czy to mieszkanie wlicza się do wspólnoty majątkowej mojej i męża czy jest tylko moje i nie podlega wspólnocie.

Jeśli przepisali tylko na Ciebie, a nie na męża i Ciebie, to mieszkanie jest Twoim odrębnym majątkiem.

#43 Alicja 12

Alicja 12

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 13:23

Dziękuję za odpowiedź, a czy może mi Pan/Pani podać, jakis przepis prawny który to reguluje? 

#44 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 listopad 2017 - 12:30

Dziękuję za odpowiedź, a czy może mi Pan/Pani podać, jakis przepis prawny który to reguluje?

Na pierwszej stronie tego wątku jest artykuł, a na jego ostatniej stronie są podane odpowiednie ustawy.

#45 Guest_anonim

Guest_anonim
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2018 - 07:19

Dzień dobry, Mam pytanie czy rozdzielność majątkowa chroni mnie w przypadku kiedy małżonek pod wpływem alkoholu spowoduje wypadek samochodowy w którym ucierpiała osoba trzecia? Z góry dziękuje za odp

#46 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21784 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 07 styczeń 2018 - 08:53

Czytaj artykuł na pierwszej stronie.
Niby przed czym w tym wypadku chcesz być chroniona?

#47 Guest_Ada

Guest_Ada
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2018 - 08:49

Prosze bardzo o odpowiedz.Jestem w zwiazku małrzenskim.Marz ciagle bierze kredyty chciałabym sie uchronic przed odpowiedzialnoscia za jego dlugi czy rozdzielczosc majatkowa mnie od tego uchroni i gdzie to załatwic a ponadto ile to kosztuje.

#48 Guest_Gosia78

Guest_Gosia78
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2018 - 08:04

Także z mężem zdecydowaliśmy się na rozdzielność majątkową. Sami się na tym za bardzo nie znaliśmy więc skontaktowaliśmy się z kancelarią zubrzyckaadwokat.pl. Moim zdaniem warto się nad tym zastanowić jeśli małżonkowie mając całkiem różne dochody.

#49 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2018 - 08:40

Także z mężem zdecydowaliśmy się na rozdzielność majątkową. Sami się na tym za bardzo nie znaliśmy więc skontaktowaliśmy się z kancelarią zubrzyckaadwokat.pl. Moim zdaniem warto się nad tym zastanowić jeśli małżonkowie mając całkiem różne dochody.

No, no i przy okazji cichaczem reklama. Fuj!

#50 Guest_xxxD

Guest_xxxD
  • Goście

Napisano 17 październik 2018 - 14:54

Moje pytanie dotyczy ziemi którą nabyłam w drodze dziedziczenia przez zmarłą mamę.w roku 2009. Ziemia pozostawała we współwłasności z siostrą zmarłej mamy-ciocią ,oraz bratem.W 2013 r wzięłam ślub(oczywiście bez intercyzy) w 2016 lub 2017 r przepisana została na mnie część zieni 1/4 należąca do brata oraz mieszkanie w części 1/2 które mieliśmy na pól.Teraz chcę wyjść ze współwłasności ziemi całkiem i ją rozpisać .Stąd moje pytanie czy mąż będzie należał do tego majątku(ziemi I mieszkania) jeśli zrobię rozpis w trakcie trwania małżeństwa mimo ,że należały do mnie części przed ślubem?

#51 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 816 postów

Napisano 03 kwiecień 2020 - 22:33

Tutaj https://www.splatach...aspekty-prawne/ jest ciekawy i niezwykle pomocny artykuł dotyczący rozdzielności majątkowej i długów. Jest tam wszystko dokładnie wyjaśnione. Myślę, że warto zainteresować się tym tematem, bo kwestia długów jest bardzo ważna. Często okazuje się po latach, że nasza druga połowa zaciągnęła różne zobowiązania. 

#52 G0siaa

G0siaa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 23 kwiecień 2020 - 22:27

Ja w rozdzielności majątkowej nie widzę nic złego. Z mężem zdecydowaliśmy się na podpisanie umowy majątkowej w kancelarii www.notariusz-prawobrzeze.pl. Notariusz dokładnie objaśnił nam zasady funkcjonowania i zakres tej umowy.

#53 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 692 postów

Napisano 15 wrzesień 2021 - 23:03

Jeśli chcecie dowidzieć się więcej na temat rozdzielności majątkowej, to na pewno warto sobie zerknąć tutaj https://hej.mielec.p...zym-polega.html . Macie tam wszystko dokładnie opisane. Można się tam bowiem dowiedzieć ile kosztuje i na czym polega. 

#54 adamela

adamela

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 231 postów

Napisano 12 październik 2021 - 10:38

przed slubem z mezem zdecydowalismy sie podpisac rozdzielnosc majatkowa, poszukalam troche info na ten temat i tu jest fajnie opisane https://szybkagotowk...lnosc-majatkowa

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych