Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy rolnikowi przysługuje renta rolnicza z tytułu niezdolności do pracy

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672074 postów

Napisano 25 grudzień 2013 - 22:16

Komentarz do artykułu: Kiedy rolnikowi przysługuje renta rolnicza z tytułu niezdolności do pracy

#2 Guest_ABUDABU

Guest_ABUDABU
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2013 - 22:16

Całkowita niezdolność o niezdolności czym się ma różnić czu całkowita to ślepy kadłubek ?

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2013 - 13:07

...Trwale niezdolny do pracy w gospodarstwie rolnym jest rolnik, który nie rokuje odzyskania zdolności do osobistego wykonywania pracy w gospodarstwie rolnym. Całkowitą niezdolność do pracy uznaje się za okresową, jeśli ubezpieczony rokuje odzyskanie zdolności do pracy...

To do postu powyżej i do osoby, która nie rozumie o czym czyta.

#4 Guest_gosc 1234

Guest_gosc 1234
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2015 - 12:09

stwierdzono u mnie dyskopatie , ubezpieczona jestem w krusie ponad 10 lat czy w takim wypadku moglabym sie starac o rente chorobowa

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2015 - 14:02

stwierdzono u mnie dyskopatie , ubezpieczona jestem w krusie ponad 10 lat czy w takim wypadku moglabym sie starac o rente chorobowa

Każdy ma takie prawo, żeby starać się o rentę. A kiedy taka renta przysługuje, proszę poczytać sobie artykuł w pierwszym poście tego wątku.

#6 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2275 postów

Napisano 03 kwiecień 2015 - 07:02

No właśnie. Patrząc na to - http://www.agro-gospodarstwo.pl/ tzn. obowiązki, podejście, zaangażowanie w temat, wiadomo, że rolnictwo w Polsce padnie. Wystarczy zerknąć co się dzieje na zachodzie, jak to wszystko wygląda, jakie rolnicy mają wyposażenie, jak działają. U nas wszystko stoi cały czas w martwym punkcie.

#7 Guest_kasia007

Guest_kasia007
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2016 - 17:49

mam 54 lata stwierdzono u mnie astme , dyskopatie, obsunięcie kręgów ledzwiowych jestem na zwolnieniu 5 miesięcy , kiedy mogę złożyc wniosek o rentę w krus

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2016 - 09:19

mam 54 lata stwierdzono u mnie astme , dyskopatie, obsunięcie kręgów ledzwiowych jestem na zwolnieniu 5 miesięcy , kiedy mogę złożyc wniosek o rentę w krus

Po wyczerpaniu okresu zasiłkowego 182 dni. Krus przydzieli rentę lub zasiłek rehabilitacyjny, w zależności, co orzeknie komisja lekarska.Dokumenty możesz składać już wcześniej, będąc jeszcze na zwolnieniu lekarskim, gdyż okres oczekiwania na komisję wynosi ok. 30 dni.

#9 Guest_Rolniczka

Guest_Rolniczka
  • Goście

Napisano 28 listopad 2018 - 23:40

Jestem na rencie chorobowej i dostaje tylko 250 zł na miesiąc bo jeszcze mam pole 6 ha które uprawia mąż który jest na emeryturze z ZUS .z pola nie ma żadnych dochodów ponieważ są to grunty słabej klasy .Ja jestem osobą schorowaną ledwo chodzę kręgosłup mam bardzo zniszczony i nie mam całej renty z KRUS .pracowałam od 15 roku życia i to bardzo ciężko bo musiałam obrobić w polu wszystkie prace orki ,sianie oraz koszenie i to końmi ,a dziś muszę żyć za 250 złoty aż wstyd że nie mam na leki .Nić tylko wsiąść powróz i sie powiesić bo to nie jest życie tylko głodówka w bólu

#10 Guest_jola

Guest_jola
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2018 - 22:46

Kiedy rolnikowi przysługuje renta po zdiagnozowaniu nowotworu złośliwego o nie pomyślnym rokowaniu? Czy musi jakiś okres być na L4? Czy decyzję odnośnie przejścia na L4, czy ręntę podejmuje lekarz prowadzący?

#11 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 348 postów

Napisano 26 luty 2020 - 22:37

ok

#12 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 348 postów

Napisano 26 luty 2020 - 22:37

Przede wszystkim ważne są tutaj maszyny, jak i oczywiście różnego rodzaju środki ochrony warzyw oraz roślin. Na stronie https://www.syngenta...wa/boxer-800-ecmożecie znaleźć sobie informacje związane z takimi środkami ochrony warzyw, które w Waszym rolnictwie na pewno mogą się sprawdzić.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych