Skocz do zawartości

Zdjęcie

Małżeństwo mieszane i jego konsekwencje

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671691 postów

Napisano 19 grudzień 2013 - 23:00

Komentarz do artykułu: Małżeństwo mieszane i jego konsekwencje

#2 Guest_AU

Guest_AU
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2013 - 23:00

witam. Mam pytanie. Czy orientujecie sie może jak to jest jezeli urodziłem sie w domu katolickim nastepnie przyjalem chrzest w KCHB a nastepnie zostałem wykluczony poniewaz zwiazałem sie z katoliczka i uczeszczałem do koscioła katolickiego i chciałbym wziac slub w KK. Wszystkie sakramenty mam za soba i znam ich waznosc. Czy musze cos podpisywac czy moge przyjac normalnie??

#3 Guest_Arletta Bolesta

Guest_Arletta Bolesta
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2013 - 08:38

Witam,
polecam lekturę Ks. A. Sobczaka nt. małżeństw mieszanych:
http://mateusz.pl/rodzina/as-mm.htm
Pozdrawiam
dr Arletta Bolesta
adwokat kościelny
a.bolesta@op.pl

#4 Guest_Gośka

Guest_Gośka
  • Goście

Napisano 23 maj 2019 - 15:49

Mój partner ma za sobą ślub z osobą wierzaca sam nie składał przysięgi bo jest niewierzący. Ja bardzo. Zależy mi na ślubie kościelnym. Jak to rozwiązać ? Czy potrzebuje unieważnienia kościelnego tamtego małżeństwa? Czy może znowu mieć taki ślub?

#5 Guest_Arletta Bolesta

Guest_Arletta Bolesta
  • Goście

Napisano 24 maj 2019 - 00:38

Katolik może wstąpić w związek z Osobą niewierzącą, nieochrzczoną, innej religii itp., skoro decyduje się po rozpadzie swojego małżeństwa kościelnego z Taką Osobą na ponowny ślub kościelny winien starać się o przeprowadzenie procesu np. o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Zatem winno się przeanalizować sytuacją pod kątem przesłanek.

dr Arletta Bolesta

adwokat kościelny

a.bolesta@op.pl

#6 igor.strach

igor.strach

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 27 maj 2019 - 08:47

jeżeli są przesłanki, możecie pomyśleć o kanonicznym stwierdzeniu nieważności małżeństwa. Sąd jesteście? Ja mieszkam na śląsku i tu jest dobry adwokat od takich spraw. Kontakt i info znajdziecie na stronie: http://adwokat-dratwa.pl/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych