Skocz do zawartości

Zdjęcie

Na czym może polegać mobbing?

54 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671212 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 12:10

Komentarz do artykułu: Na czym może polegać mobbing?

#2 Guest_Masertiger

Guest_Masertiger
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2013 - 12:10

Jeśli ktoś szuka pomocy odnośnie przeciwdziałania zjawiskom mobbingu, dyskryminacji, molestowania, stalkingu, przemocy szkolnej, to polecam firmę http://program.org.pl/

robią też szkolenia, konsultacje, badania diagnostyczne i opiniowanie do celów formalno-prawnych.

#3 Guest_AMKDikenson

Guest_AMKDikenson
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2014 - 20:39

Mam pytanie co zrobić jak pracodawca faworyzuje jednego pracownika mimo iż on nagminnie przychodzi podchmielony lub pije piwo w pracy (to pierwsze pytanie) i co jak zmusza pracownika do robienia rzeczy sprzeczne z jego sumieniem (oszukiwanie klientów) a jak się tego nie chce robić to przeklina do pracownika i go obraża.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2014 - 20:43

Do tego zatrudnia (na lewo) nie legalnie pracowników bez ważnych badań sanepidu, daje im jeździć wózkami widłowymi mimo iż nie posiadają odpowiednich uprawnień a do tego robią to pod wpływem, są po prostu narąbani w banię.

Mam jeszcze pytanie co mogę zrobić jak jestem na nie pełnym etacie i pracodawca każe zostawać sporo dłużej w pracy i straszy zwolnieniem.. 

#5 Guest_AS

Guest_AS
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2015 - 12:47

No właśnie, jestem ofiarą mobbingu. Nie mam nic do powiedzenia. Nie mogę nic zrobić bo to jedyne miejsce pracy w okolicy. zarabiam tyle że nie stać mnie nawet na najtańszego prawnika. Wykonuje obowiązki innych pracowników a na swoje obowiązki brakuje mi czasu i musze brać pracę do domu. standard....

#6 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2015 - 20:26

Jeżeli kierownik grupy roboczej wyśmiewa sie z pracownikow zabrania pojscia za potrzeba mowi,ze najlepiej zeby nie jedli w czasie pracy straszy zwolnieniami z pracy poniewaz poszli na skarge do prezesa co trzeba zrobic zeby zwolnili go z pracy?Czy to co on robi jest karalne czy ma prawo wplywac na decyzje dyrektora i prezesa firmy?czy moze zwolnic pracownika po wypadku ktory jest na zwolnieniu lekarskim bo wypadek mial miejsce w pracy???prosze o odpowiedź

#7 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2015 - 20:30

co zrobic z kierownikiem ktory wysmiewa sie z pracownikow straszy zwolnieniami.chociaz nie ma podstaw,meczy ich psychicznie.czy ma prawo zwolnic pracownika po wypadku w pracy ktory jest teraz na zwolnieniu lekarskim?

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2015 - 20:39

co zrobic z kierownikiem ktory wysmiewa sie z pracownikow straszy zwolnieniami.chociaz nie ma podstaw,meczy ich psychicznie.czy ma prawo zwolnic pracownika po wypadku w pracy ktory jest teraz na zwolnieniu lekarskim?

Pracodawca zawsze ma prawo zwolnić pracownika, jeśli poda mu przyczynę tego zwolnienia ( jeśli ma umowę na czas określony). Nie może go jednak zwolnić, kiedy przebywa na zwolnieniu lekarskim. A co z tą skargą u prezesa, pomogła coś? Jeśli nie, możecie zawsze wystąpić do sądu pracy, podając przeciw pracodawcy konkretne dowody.

#9 Guest_pracownik

Guest_pracownik
  • Goście

Napisano 14 luty 2015 - 00:55

GŁówna księgowa w Domu Dziecka Kędzierzyn-Kożle stosuje mobbing .Poniża pracowników a sama czuje się KRÓLOWĄ na włościach. Czas zakończć jej królownie.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 luty 2015 - 19:42

W Zakładzie Higieny Weterynaryjnej też stosuje się mobbing.

#11 Guest_nica

Guest_nica
  • Goście

Napisano 03 marzec 2015 - 19:14

pracodawcy ,którzy mobingują pracowników powinni być karani ogromnymi karami ,bo tu nie chodzi o pieniądze tu chodzi o zniszczone zdrowie czasami do końca życia,wiekszość przez długie nękanie popadło w depresję ,a depresja mobingowa to dla człowieka tragedia .

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 marzec 2015 - 11:19

Tylko, czy robicie coś wtej kwestii. W Polsce ludzie się boją, bo boją się by nie stracić pracy - w bankowości jest to normą -masz sprzedaż to się z Tobą liczą - nie masz to jesteś śmieciem. Na to wszystko pozwala Pracodawca tj.ciche przyzwolenie. Liczy się tylko wynik, nieważne ile ofiar za sobą pociągnie.

#13 Guest_123

Guest_123
  • Goście

Napisano 07 marzec 2015 - 19:11

Mam pytanie, ostatnio powiedziałem szefowi że ciągłe nadgodziny mnie męczą a do tego chciałbym spędzać trochę więcej czasu z rodziną niż tylko te ok.2 godziny dziennie reszta to czas na sen odpowiedział-'' że mam się zwolnić i siedzieć w domu z rodziną takie są realia że trzeba tyle być w pracy'' nie wiem co z tym zrobić

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 marzec 2015 - 19:57

Mam pytanie, ostatnio powiedziałem szefowi że ciągłe nadgodziny mnie męczą a do tego chciałbym spędzać trochę więcej czasu z rodziną niż tylko te ok.2 godziny dziennie reszta to czas na sen odpowiedział-'' że mam się zwolnić i siedzieć w domu z rodziną takie są realia że trzeba tyle być w pracy'' nie wiem co z tym zrobić

Wybór masz niewielki, czyli szukanie innej pracy, ale nie licz na to, że w nowym miejscu będzie lepiej. Inna sprawa, jeśli szef nie płaci lub nie daje wolnego za nadgodziny, wtedy masz prawo upominać się o swoje.

#15 Guest_pokonana

Guest_pokonana
  • Goście

Napisano 16 marzec 2015 - 19:13

Mam takie pytanie, bo nie jestem pewna czy moja historia podlega pod mobbing czy tez nie. Chodzi o to, że zatrudnilam sie rok temu w pewnym sklepie gdzie pracuje matka i córka. Matka jest glowna kierowniczka dklepu a corka odpowiada za dzial masarni. Przez corke zwolnily sie juz dwie odoby bo tak je gnebila psychicznie. Ja codziennie idac do pracy boje sie co mnie bedzir czekalo. Owa kierowniczka masarni suka tylko pretekstu by sie do czegos przyczepic. Cokolwiek ona by nie zrobiła zle to przypisuje to mnie i moim kolezankom a siebie ozlaca. Nikt nic nie mowi bo sie boi zwolnienia,a jak juz ktos odwazy sie postawic matce i córce to jest gnebiony z tydien czasu. Nie wiem czy mam jakies szanse by z nimi wygrać i czy jest sens zaczynac wojne z nimi dwiema. Boje sie ze starce prace przez to.

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 marzec 2015 - 19:53

Mam takie pytanie, bo nie jestem pewna czy moja historia podlega pod mobbing czy tez nie. Chodzi o to, że zatrudnilam sie rok temu w pewnym sklepie gdzie pracuje matka i córka. Matka jest glowna kierowniczka dklepu a corka odpowiada za dzial masarni. Przez corke zwolnily sie juz dwie odoby bo tak je gnebila psychicznie. Ja codziennie idac do pracy boje sie co mnie bedzir czekalo. Owa kierowniczka masarni suka tylko pretekstu by sie do czegos przyczepic. Cokolwiek ona by nie zrobiła zle to przypisuje to mnie i moim kolezankom a siebie ozlaca. Nikt nic nie mowi bo sie boi zwolnienia,a jak juz ktos odwazy sie postawic matce i córce to jest gnebiony z tydien czasu. Nie wiem czy mam jakies szanse by z nimi wygrać i czy jest sens zaczynac wojne z nimi dwiema. Boje sie ze starce prace przez to.

Jeśli wystąpisz do sądu musisz mieć świadków na to, co opisujesz. Jak myślisz, koleżanki z pracy będą zeznawać przeciw szefostwu? Pracę stracisz, jeśli sprawę w sądzie przegrasz, jeśli wygrasz, sama będziesz musiała odejść, bo nie licz na to, że Twoje szefowe nagle zmienią się na lepsze i zrozumieją swój błąd.

#17 Guest_panda

Guest_panda
  • Goście

Napisano 21 marzec 2015 - 20:39

Mam pytanie Od niedawna rozpoczęłam prace.w.markecie na stanowisku mięsnym. Nasza kierowniczka często krzyczy i.mówi ze wszyscy do zwolnienia same maleje i nygusy, trzaska drzwiami,potrafi ponizac przy klientach, zamawia zbyt duża ilość mięsa po czym straszy nas ze będziemy płacić za straty na mięsie.które się psuje.przy masarni mamy duży ruch na zmianie nas są dwie a kierownicza wymaga od nas zbyt dużo, najpierw każe obsługiwać, po chwili przychodzi i.krzyczy ze lada pusta ze to nienormalne, że lada ma.być pełna, po czym dokładając mięso przychodzi i wściekła mówi ze mam obsługiwać bo kolejka jest za chwile przychodzi i pretensje bo bułki nie upieczone i tak w koło macieja. idąc do.pracy odczuwam stres i zdenerwowanie. Czy jakbym nagrała na dyktafon nasza kierowniczke to mogę wykorzystać to na dalszej drodze obrony?

#18 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2015 - 23:25

Witam was ja tez mam problem i nie mam zielonego pojecia jak go rozwiazac eh brakuje mi juz sił na to wszystko

#19 Guest_deprsant

Guest_deprsant
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2015 - 10:22

zawsze najwiekszy mobing jest w marketach tam gdzie jest minimalna płaca i gówniana praca np kaufland tesco auchan biedronka to główne sklepy gdzie instnieje najwiekszy mobing w polsce

#20 Guest_basia k

Guest_basia k
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2015 - 14:13

U mnie w pracy mój kierownik też mnie mobował i molestował. Kazał mi wchodzić na drabinę po segregator i zaglądał mi pod spódnicę i klepał mnie po pośladkach jak wchodziłam na drabinę, że niby tak rubasznie mnie popędzał bo się guzdrałam. Wyzwał mnie od głupich bab, durnych dziewuch i jeszcze gorsze. Pisałam skargi do prezesa na kierownika ale prezes też przychodził i się naśmiewał ze mnie, a raz to wszedł do pokoju pracy i rzucił mi pod nogi długopis i powiedział, że to polecenie służbowe i jak się schyliłam, to mnie klepnął w pośladek aż uderzyłam głową w ścianę. Moje koleżanki z pracy patrzą na to i nie reagują, tylko zamykają się z kierownikiem albo z kimś z nadzoru i pozwalają się wykorzystywać płciowo. Jedna z dziewczyn to aż musiała iść do okulisty, bo jakiś zbok z dyrekcji dosłownie zalał jej oko. Ale teraz mnie już dali spokój, bo jak poznałam swojego chłopaka i jak mu powiedziałam, co mi w pracy robią, a mój chłopak nie pracuje, bo był w więzieniu, to przyszedł kiedyś po mnie do pracy i akurat był z takim kolegą swoim, co na niego wołają kalibrator, i ja pokazałam swemu chłopakowi, który to mój kierownik i oni we dwóch zamknęli się z moim kierownikiem w magazynie papieru a mi kazał iść do domu i mój kierownik jest już od miesiąca na zwolnieniu a dziewczyny w pracy mówią, że ktoś naszemu kierownikowi siedzenie rozkalibrował, teraz mam kłopoty, bo jestem wzywana na policję, bo jakieś śledztwo jest u nas przez policję prowadzone, i pytają mnie, czy coś mi wiadomo w sprawie jakiegoś gwałtu, nie wiem, czy mam się zwolnić, bo mam dość, a mój chłopak mi powiedział, że fajnych mam przełożonych w pracy, i teraz chyba dybią na prezesa, bo ten Zbigniew Kalibrator, kolega mojego chłopaka, to powiedział, że nasz prezes ma fajne zawieszenie i że jego, znaczy Zbyszka, aż korci, no ale teraz to wszędzie pozakładali bramki, kamery, oświetlenie dodatkowe i różne zabezpieczenia, a ja chcę tylko spokojnie pracować...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych