Skocz do zawartości

Zdjęcie

Porzucenie pracy

25 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_michaś

Guest_michaś
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2018 - 12:47

jak napisać świadectwo pracy,jeżeli pracownik nie przyszedł do pracy i na pewno już nie przyjdzie. nie chce się dogadać

#22 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8724 postów

Napisano 16 kwiecień 2018 - 12:53

umowę nalezy rozwiazać :  porozumienie, wypowiedzenie, bez wypowiedzenia;

jesli nie świadczy pracy, ma nieonecnosć nieusparw. -> wysyłasz pismo o rozwiazaniu umowy bez wypowiedzenia na podst. art 52 kp;

data i podpis na zwr.potw. odbioru lub data drugiego awizo + 7 dni , jest datą zkończenia stosunku pracy

#23 Guest_kPa

Guest_kPa
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2018 - 16:46

A co jeśli pracodawca nie chce wyrazić zgody na porozumienie stron?? Skrócić z 3miesiecznego okresu np do miesiaca , a nowy pracodawca nie moze czekać ?? Mam takasytuacje....nowy pracodawca oferuje wiecej, ale na pismie dali odpowiedź na moje wypowiedznie że nie zgadzajasie na taka formę "porozumienia stron". To zwykła złosliwosć aby pracownik nadal pracował za mniejsze pieniadze...

#24 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19035 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 kwiecień 2018 - 19:50

A co ma być?
Nie musi się zgadzać.

#25 Guest_JAS

Guest_JAS
  • Goście

Napisano 14 luty 2019 - 08:35

Rozpocząłem pracę w firmie daleko od mojego miejsca zamieszkania, niestety czas spędzony na dojazdy ma destrukcyjny wpływ na moją rodzinę i dzieci w wieku szkolnym, które obecnie muszą spędzać po 10h w szkole, a po tym czasie, pozostałe obowiązki spadają na żonę. Zatrudniony jestem powyżej roku lecz na moją prośbę czas wypowiedzenia w umowie o pracę ustalony został na 3 miesiące. Niestety życie rodzinne ma dla mnie najwyższy priorytet, w związku z tym podjąłem decyzję o zmianie pracy. Próbowałem rozstać się za porozumieniem stron z miesięcznym okresem wypowiedzenia, niestety mój pracodawca odmówił, w międzyczasie znalazłem pracę którą muszę podjąć właśnie po upływie miesiąca zaproponowanego w porozumieniu. Co dalej? Zastanawiam się nad porzuceniem pracy

#26 AnTo

AnTo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 14 luty 2019 - 09:20

Naczelne znaczenie ma Ustawa czyli Kodeks Pracy, składasz wypowiedzenie, obowiązuje cię 1 miesiąc i żadna umowa tego nie zmienia

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych