Skocz do zawartości

Zdjęcie

Unieważnienie testamentu notarialnego

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671022 postów

Napisano 18 listopad 2013 - 23:22

Komentarz do artykułu: Unieważnienie testamentu notarialnego

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 listopad 2013 - 23:22

czy mozna złamać testament jesli pisalgo czowiek chory umierajacy

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 19 listopad 2013 - 01:19

Jezeli umierajaca osoba napisala testament to zaden sad nie moze go nie uznac gdyz nie bylo przyczyn.
Testament mozna uniewaznic jezeli ktos w momencie pisania go nie mial odpowiedniej wladzy umyslowej, lekarz musi stwierdzic ze w tym momencie byl niepoczytalny i wtedy jest szansa ze sad go oddali. To sa bardzo rzadnie wypadki ze wskutek choroby sad nie uznaje testamentu.
A moze sa inne przyczyny aby nie byl wziety pod uwage ?

#4 Guest_Ryszard A.

Guest_Ryszard A.
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2015 - 11:22

Moja matka sporządziła testament u notariusza na wnuczkę mojej siostry córki /siostra nie żyje/ W testamencie nie wydziczyła swoich dwóch synow Synowie pytają czy możemy obalić ten testament jako nieważny.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2015 - 14:48

Moja matka sporządziła testament u notariusza na wnuczkę mojej siostry córki /siostra nie żyje/ W testamencie nie wydziczyła swoich dwóch synow Synowie pytają czy możemy obalić ten testament jako nieważny.

Testament jest sporządzony prawidłowo i nie ma powodu do jego unieważnienia.Każdy dysponuje swoim majątkiem według swojego uznania, nie istnieje żaden nakaz, że wszystkim członkom rodziny coś się należy. Pominięci w testamencie synowie mogą domagać się od siostry córki zachowku.

#6 Guest_Grażyna

Guest_Grażyna
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2015 - 09:01

Powolalam do całości spadku mojego męża. Obecnie,ze względu na Jego skandaliczne zachowanie wobec mnie,chce testament unieważnić.Czy moge to zrobić? Nie posiadamy dzieci,chciałam go zabezpieczyć przed ewentualnymi roszczeniami krewnych.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2015 - 11:37

Powolalam do całości spadku mojego męża. Obecnie,ze względu na Jego skandaliczne zachowanie wobec mnie,chce testament unieważnić.Czy moge to zrobić? Nie posiadamy dzieci,chciałam go zabezpieczyć przed ewentualnymi roszczeniami krewnych.

W każdej chwili swojego życia możesz spisać nowy testament, a ten poprzedni straci swoją moc, nie trzeba go unieważniać.Ważny jest zawsze ten testament z ostatnią, aktualną datą. Pamiętaj jednak, że aby mąż nie otrzymał po Tobie nic, musisz go wydziedziczyć, w przeciwnym razie będzie mu przysługiwał zachowek, nawet jeśli majątek zapiszesz innym krewnym.

#8 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2016 - 08:01

Czy mozna uniewaznic wydziedziczenie jesli nastapilo nie z mojej winy, czyli ojciec naduzywal alkoholu, byl agresywny wobec corki i nie zyczyl sobie jej widziec poniewaz chcial ulozyc sobie zycie z nowa, mlodsza partnerka?

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2016 - 09:13

Czy mozna uniewaznic wydziedziczenie jesli nastapilo nie z mojej winy, czyli ojciec naduzywal alkoholu, byl agresywny wobec corki i nie zyczyl sobie jej widziec poniewaz chcial ulozyc sobie zycie z nowa, mlodsza partnerka?

Możesz, ale to wszystko o czym tu piszesz musisz udowodnić przed sądem, a nie będzie to proste.

#10 Guest_Jacek Nowak

Guest_Jacek Nowak
  • Goście

Napisano 02 listopad 2016 - 03:09

Dziwne jest to, że w czynnościach związanych ze sporządzeniem testamentu jest konieczność podania daty zgonu (punkt 4), jak to przewidzieć? Czy mogę prosić o wskazanie jakiegoś jasnowidza? Dale czytam: "Brak któregokolwiek ze wskazanych elementów powoduje niezachowanie formy aktu notarialnego i wskazuje, iż testament jest nieważny" Czyli sporządzenie testamentu jest niemożliwe bez wskazania jasnowidza lub konieczne jest zaplanowanie zgonu a jeśli się to nie uda umrzeć, to czy należy popełnić samobójstwo we wskazanym terminie?

#11 Guest_Wiesław

Guest_Wiesław
  • Goście

Napisano 02 listopad 2016 - 09:17

Nastąpiło pomieszanie pojęć. Pisząc testament nie mamy obowiązku wieszczenia. Chodziło chyba o datę otwarcia testamentu lub podanie daty odejścia do Domu Pana (świadectwo zgonu) w procesie postępowania spadkowego przed sądem.  

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2017 - 10:51

Czy w testamencie notarialnym winna być data urodzenia osoby sporządzającej testament (dot.1994r.)? Agata

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2017 - 10:57

Jestem na wcześniejszej emeryturze od8 lat. Przy początkowym naliczaniu dwukrotnie popełniono błędy. Czy teraz mogę prosić o powtórne sprawdzenie naliczonej emerytury ,kiedy jestem jeszcze sprawna? czy ZUS może mnie odmówić tego? Regina

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2017 - 11:11

Jestem na wcześniejszej emeryturze od8 lat. Przy początkowym naliczaniu dwukrotnie popełniono błędy. Czy teraz mogę prosić o powtórne sprawdzenie naliczonej emerytury ,kiedy jestem jeszcze sprawna? czy ZUS może mnie odmówić tego? Regina

Możesz prosić, tylko co to da?

#15 Guest_g

Guest_g
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2017 - 16:05

w 2000 roku moja mama zrzekla sie notarialnie na rzecz mojego taty ,a po jego smierci na mojego syna,mieszkania wlasnosciowego.W 2002 r tata zmarl.w 2005 r mama zmiernila testament i zapisala go mnie i mojemu rodzenstwu.Czy moga to ze\ro

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2017 - 10:47

w 2000 roku moja mama zrzekla sie notarialnie na rzecz mojego taty ,a po jego smierci na mojego syna,mieszkania wlasnosciowego.W 2002 r tata zmarl.w 2005 r mama zmiernila testament i zapisala go mnie i mojemu rodzenstwu.Czy moga to ze\ro

Mogła. Mamy majątek, więc może dowolnie zmieniać testament.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych