Skocz do zawartości

Zdjęcie

Od 2014 r. pośrednik i zarządca nieruchomości bez licencji

62 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670972 postów

Napisano 17 listopad 2013 - 20:09

Komentarz do artykułu: Od 2014 r. pośrednik i zarządca nieruchomości bez licencji

#2 Guest_Mariola Sz

Guest_Mariola Sz
  • Goście

Napisano 17 listopad 2013 - 20:09

Działania Ministerstwa w tej sprawie są kompletną ignorancją wobec ludzi którzy poświęcili swój czas i pieniądze na naukę, a co teraz okazuje się w świetle prawa "niepotrzebnym papierkiem".

#3 Guest_A.

Guest_A.
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2013 - 17:22

wielkie rzeczy.. a czy to pierwsza taka sytuacja, że lata nauki i pieniądze idą w las bo zmieniły się przepisy albo inne warunki? dobrze że uwalniają - skończy się era skubania klienta :P

#4 Guest_posrednik

Guest_posrednik
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2013 - 19:21

i tak na tych z licencjami, co w więszkości nic nie umieli pracowali ludzie z doświadczeniem bez licencji, także wreszcie będzie NORMALNIE. Gratuluje decyzji.

#5 Guest_Andrzej Sudnik

Guest_Andrzej Sudnik
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2013 - 14:37

Szacunek dla Rządu. Wszyscy którzy uczciwie zdobyli licencje, będą ciągle mogli pracować w swoim zawodzie. Jeśli rzeczywiście mają wiedzę i stosują wysoką etykę zawodową, osoby bez tych atutów, mimo przyzwolenia rządu, nie będą dla nich konkurencją i trudno mieć o to pretensje.
Z drugiej strony umożliwienie dostępu do zawodu bez wygórowanych i mocno pomylonych wymagań dotyczących w rzeczywistości prawników a w szczególności tutaj notariuszy, jest niepodważalnym dowodem dobrej woli i jednak wartej dostrzeżenia uczciwości Rządu. Dotychczasowe regulacje nie tylko drenowały kieszenie często uczciwych, dobrze wykształconych ludzi szukających dobrej pracy jak wody na polskiej pustyni, ale w praktyce były przede wszystkim metodą na stworzenie i skuteczne utrzymywanie nazwę to 'grup wzajemnego zaufania'. Można by szerzej ale chyba wystarczy.

#6 Guest_Jules

Guest_Jules
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2013 - 10:09

to raczej nie jest dobra wiadomość, ale większość osób i tak korzysta z usług firm/osób, które maja doświadczenie w tej branży, a ich pracownicy mają licencje i odpowiednie wyształcenie

#7 Guest_arooo

Guest_arooo
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2013 - 21:42

jeden dałn z licencją zatrudnia ileś osób bez licencji i kasuje 10 tysi za "pokazanie" mieszkania, takim agentom obrotu nieruchomościami już dawno powinno się podziękować, i skończą się czasy kiedy tylko stare ubeki mogli być zarządcami nieruchomości

#8 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2014 - 18:58

No cóż- zaczną się katastrofy na prowadzonych "fachowo" nieruchomościach, to i rząd zmądrzeje- PO szkodzie!

#9 Guest_wdr

Guest_wdr
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2014 - 11:51

Bzdura. Wymagania, jakie musiał spełniać kandydat na zarządcę nieruchomości były niepotrzebnie wygórowane. A co do katastrof, to widzę, że nie masz "fachowcu" pojęcia o czym piszesz (co jest częste u zwolenników jedynie słusznej partii wodzowskiej) - przeglądy okresowe budynków robi uprawniony budowlaniec a nie zarządca - i w tej dziedzinie nic się nie zmieniło.

#10 Guest_wdr

Guest_wdr
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2014 - 11:54

Tylko, że akurat w tym przypadku to nie lata nauki tylko kurs przyuczający. A połowę licencji wydawało sobie kolesiostwo nawzajem.

#11 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2014 - 19:59

Temat rzeka jak zreszta bywa w takich przypadkach. Ze swojej strony: zajmuje sie od lat utrzymaniem technicznym duzych obiektów (zakłady produkcyjne, centra handlowe itp), ukończyłem studia podyplomowe z zakresu zarządzania nieruchomościami i mialem szczerą chęć zdobycia uprawnień zarzadcy. Do czasu... kiedy wybralem sie na kurs, który zgodnie z minionymi przepisami gwarantowal kilka punktów do puli koniecznej do zdobycia w roku (konieczność ciągłego doskonalenia). ZADNA z obecnych tam osob (w wiekszosci panowie ok 50,60, koledzy) na czele z wwykładowcą nie spotkali sie nigdy z problemami które podnosilem. Poziom szkolenia oraz poziom wiedzy osob w nich uczestniczących

#12 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2014 - 20:06

.. (przepraszam ale pisze z telefonu) .. poziom wspomnianych osób byl zatrwazajacy. Niestety również poziom kultury: wielokrotnie moje opinie czy pytania byly torpedowane z żałosna argumentacja i przeplatane uwagami co do mojego wieku (mam 31 lat). Zapewne zdecydowana większość wspomnianych Panow nie dala by rady spedzic tygodnia na jednym z moich obiektow. Ale dostepu do zawodu bronili jak lwy. Moze niech tak zostanie: Panowie kolesie dzielce sie kamienicami, gryzcie z wspolnotami ale na prawdę wymagajace nieruchomości zostawcie profesjonalistom. Pozdrawiam.

#13 Guest_Zarządca Nieruchomości w Warszawie

Guest_Zarządca Nieruchomości w Warszawie
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2014 - 23:14

Z moich obserwacji wynika iż niestety zarządca nieruchomości (czy z licencją czy bez licencji), szczególnie w dużych miastach jak Warszawa, będzie MASOWYM "wykonawcą jednego ze zleceń" a nie prawdziwym, zindywidualizowanym "gospodarzem nieruchomości". W tym kontekście ciekawą wydaje się oferta zarządcy z Warszawy Zielona Brama24.pl którą ostatnio otrzymałem w postaci folderu. Jestem członkiem Zarządu Wspólnoty z Pragi Północ i chcę się z nimi umówić na spotkanie.

#14 Guest_liberał

Guest_liberał
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2014 - 00:22

Oczywiście że tak jest jak pan pisze! Ponieważ kazda reglamentacja a w szczególności ta zawodowa to głupota. Rynek zweryfikuje sam i zrobi to lepiej niż jakakolwiek komisja ministerialna...

#15 Guest_FrankWilliams

Guest_FrankWilliams
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2014 - 20:21

wszystko zależy od danej firmy - przykładowo jeśli firma zajmuje się zarządzaniem nieruchomości i ma już wyrobioną markę (np. Atrium czy Status) to zatrudfniając kogoś bez uprawnień, odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia bardzo wiele ryzykuje

#16 Guest_eryka32

Guest_eryka32
  • Goście

Napisano 09 luty 2014 - 13:11

z licencją czy bez, i tak firmy renomowane i sprawdzone nic na tym nie stracą, nasza wspólnota korzysta z usług technicznych i prawnych firmy Gestor, jestem przekonany że inni właściciele nieruchomosci czy współnoty będą się kierować właśnie doświadczeniem i dobrymi opiniamii

#17 Guest_Miś

Guest_Miś
  • Goście

Napisano 20 luty 2014 - 23:01

A ja uważam że wystarczy używać sprawdzonego oprogramowania np Krokodyl i każdy może zostać zarządcą.
krokodyl.pl jakby kto pytał

#18 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 23 luty 2014 - 15:21

Krokodyl faktycznie super soft, ale strona www to wwww.cerb.pl

#19 Guest_Kacper

Guest_Kacper
  • Goście

Napisano 08 marzec 2014 - 08:58

jak dla mnie licencja nie jest żadna gwarancja, ze ktos będzie dobrze zarzadzal we wspólnocie. Sam mam przykład u siebie: u nas zarzadca jest firma Status. Z tego co się orientuje nie wszyscy maja tam licencje jednak swietnie planuja inwestycje, remonty i inne wydatki. W tym zawodzie najważniejsze jest doświadczenie, a nie papierek bo w zyciu spotykasz się z roznymi sytuacjami na które studia czy kursy nie sa w stanie cie przygotowac.

#20 Guest_www.twojeporady.pl

Guest_www.twojeporady.pl
  • Goście

Napisano 09 marzec 2014 - 08:30

do końca 2013 r. licencja była wymogiem więc na jakiej podstawie twierdzisz że bez licencji są lepsi, skoro nie mogli zarządzać? a mogą dopiero od 3 miesięcy?

pomoc prawnika znajdziesz na:

www.twojeporady.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych