Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie prawa ma pracownica w ciąży?

52 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671846 postów

Napisano 04 listopad 2013 - 16:33

Komentarz do artykułu: Jakie prawa ma pracownica w ciąży?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 listopad 2013 - 16:33

Zostalam zatrudniona na 8 miesieczny staz a po uplywie umowy przedluzono mi umowe na 1miesiac i umowa byla o prace w tym czasie zaszlam w ciaze(2tydzien).I moje pytanie brzmi jakie teraz mam prawa jako kobiety w stanie blogoslawionym

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 listopad 2013 - 21:40

Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.

#4 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2015 - 13:38

Witam jestem zatrudniona do grudnia na umowę o prace czy jeżeli w sierpniu zajdę w ciąże będę otrzymywała wynagrodzenie do porodu i jak to wygląda ze stażem pracy

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2015 - 13:40

Witam jestem zatrudniona do grudnia na umowę o prace czy jeżeli w sierpniu zajdę w ciąże będę otrzymywała wynagrodzenie do porodu i jak to wygląda ze stażem pracy

Tak, umowa zostanie Ci przedłużona do dnia porodu, a zasiłek macierzyński wypłaci ZUS.

#6 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8724 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 15:17

wszystko zależy od tego jaką masz umowę ?

przy umowie na czas okreslony , ważny m-cy ciąży w dniu zakończenia umowy

#7 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 16 luty 2015 - 20:26

Witam, czy z wizyty u lekarza w czasie godzi pracy jestem zobowiązania przedstawić zaświadczenie potwierdzające taką wizytę.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 luty 2015 - 20:30

Witam, czy z wizyty u lekarza w czasie godzi pracy jestem zobowiązania przedstawić zaświadczenie potwierdzające taką wizytę.

Nie musisz przedstawiać zaświadczenia, że byłaś u lekarza, ale w jakiś sposób musisz usprawiedliwić swoją nieobecność w czasie godzin pracy.

#9 Guest_flower

Guest_flower
  • Goście

Napisano 08 marzec 2015 - 09:24

Witam, chciałabym się dowiedzieć, jak to jest z tą pracą kobiety w ciąży przy komputerze. Przepisy poznałam, wiem, ze mozną max 4 godz spędzić przed ekranem monitora. Może opiszę swoją sytuacje w skrócie. Moja praca polega w 90% na siedzeniu przed komputerem (zamieszczanie inf. na stronie, grafika, pisanie, itd). Czasami tylko są dodatkowe zajęcia. Moja przelozona dostala do podpisania pismo o zakazie bezwględnym zatrudniania powyzej 4 godz. przy kompie. Ustalilysmy, ze jak zaczynam np o 8, koncze ok 12,30(dogadalysmy sie, abym wstala jeszcze w miedzyczasie, zjadla itd), po tym czasie, jesli nic dla mnie nie ma niezwiazanego z komputerem, puszcza mnie do domu(wychodze srednio po ok 5/6 godz). W kadrach akceptacja jest. Tyle, ze szefowa przychodzi bardzo pozno do pracy, nie tak jak pracownicy. rano naplywaja do nas maile dot. pracy do zrobienia, ale po tych 4 godz tez moze cos przyjsc, wiadomo. I teraz szefowa probuje "namowic" mnie, a nawet wymusic, abym "rozlozyla" sobie czas pracy przy komputerze na 8 godzin. Wytlumaczylam jej, ze to niemozliwe, bo w ten sposob siedze przy monitorze te 8 godz a nie 4. (chociazby sprawdzajac maile, czy cos przyszlo do zrobienia..), pokoik jest maly, nie ma gdzie usiasc poza stanowiskiem pracy a w miedzyczasie nic mi szefowa nie organizuje. pytanie moje jest takie, czy pracodawca moze tego ode mnie wymagac. Czy to ja ustalam (oczywiscie za zgodą) jak rozplanowuje czas pracy przy komputerze? wiem, ze w innym przypadku dojdzie do naduzyc ze strony szefowej, jest wogole z natury mobbingujaca.

#10 Guest_Kornelia

Guest_Kornelia
  • Goście

Napisano 16 marzec 2015 - 17:27

Witam. Jestem obecnie na urlopie macierzyńskim rocznym. Chciałabym zajść w kolejną ciążę przed końcem upływu urlopu macierzyńskiego. Jak wyglądają moje prawa? Czy muszę wrócić do pracy choć na 1 dzień aby móc skorzystać ze zwolnienia lekarskiego i kolejno z urlopu macierzyńskiego. Chciałabym mieć ciągłość w zatrudnieniu pracy oraz zależy mi płatnych świadczeniach

#11 Guest_Krysia

Guest_Krysia
  • Goście

Napisano 12 maj 2015 - 17:11

Dzien dobry czy moze mnie pracodawca zwolnic jesli jestem w pierwszych tygodniach ciazy..

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 maj 2015 - 19:33

Dzien dobry czy moze mnie pracodawca zwolnic jesli jestem w pierwszych tygodniach ciazy..

Zależy jaką masz umowę, czy na stałe, czy na czas określony. Jeśli na czas określony to do kiedy? I co to znaczy w pierwszych tygodniach, powiedz konkretnie ile tygodni.

#13 Guest_Łucja2

Guest_Łucja2
  • Goście

Napisano 19 maj 2015 - 19:30

Witam jestem w 6 tygodniu ciąży ,obecnie pracuje na umowe w oresie próbnym.Umowa ta kończy mi sie za miesiąc,więc czy jestem pod ochroną i czy pracodawca może mi tej umowy nie przedłużyć.

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 maj 2015 - 19:47

Witam jestem w 6 tygodniu ciąży ,obecnie pracuje na umowe w oresie próbnym.Umowa ta kończy mi sie za miesiąc,więc czy jestem pod ochroną i czy pracodawca może mi tej umowy nie przedłużyć.

Umowa o pracę zawarta na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu. Czyli za miesiąc musiałabyś być 3 miesiące w ciąży, żeby pracodawca musiał przedłużyć umowę.

#15 Guest_sylwia 28

Guest_sylwia 28
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2015 - 12:03

Witam mam umowe co tydzien i pracuje od 3 tyg w miejscu gdzie warunki nie sprzyjaja kobietom w ciazy. Jestem w ciazy niecaly miesiac nie wiedzialam o tym... Teraz pracodawca nie chce mi przedluzyc umowy bo nie wyrabiam normy... Czy moze mnie zwolnic?

#16 Guest_Marta565

Guest_Marta565
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2015 - 12:04

witam starałam się o bon zatrudnieniowy w urzędzie pracy . Otrzymałam go i od 1 lipca zaczynam prace ale od dnia dzisiejszego podejrzewam ze jestem w ciąży . Wizytę u ginekologa dla potwierdzenia ciąży mam we wtorek 7 lipca . Czy w takiej sytuacji mogą mi cofnąć ten bon ?

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2015 - 18:23

Witam, jestem w 6 miesiącu ciąży i niedawno zaczęłam nową pracę, a mianowicie patrząc na dzień dzisiejszy kończę 2 miesiąc pracy, umowę dostałam na razie na 3 miesiące(okres próbny), czyli z dniem 30 września mi się kończy. I mam takie pytanie, czy jeżeli poinformuję pracodawcę o ciąży może mi nie przedłużyć umowy? Czy w moim przypadku mam jakieś prawa? Czy na razie się wstrzymać i lepiej o niczym nie informować?

#18 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8724 postów

Napisano 23 sierpień 2015 - 18:31

art 177 kp

§3. Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.

#19 Guest_Mama-to-wie.pl

Guest_Mama-to-wie.pl
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2015 - 01:15

Każda kobieta powinna sobie ten materiał gruntownie przeczytać, bo niestety niewiedza w tym temacie może mieć złe skutki.

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2016 - 18:50

Witam.Chcę się dowiedzieć , dowiedziałam sie ze jestem w ciąży a dwa dni temu zwolniłam się z pracy , czy mam jakieś prawa powrotu do pracy?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych