Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie prawa ma pracownik

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670988 postów

Napisano 31 październik 2013 - 19:55

Komentarz do artykułu: Jakie prawa ma pracownik

#2 Guest_Martin

Guest_Martin
  • Goście

Napisano 31 październik 2013 - 19:55

www.radapracownikow.pl polecam jeżeli szukacie informacji odnośnie prawa pracy.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2016 - 00:02

mam problem w pracy najpierw się przedztawie pracuje na ciężkim szyciu materacy na łoza i moja pani od jakości ma do nas problem wytyka nam że siciegi są nierówne ,że szycie jest brzydkie , ale my się naprawde staramy a ona robi nam zdjęcia materacy roznosi po zakładzie wyśmiewa nas no właśnie kobiety które pracuja w tym zakładzie nawet dwadzieścia lat a ona przyszła z jakiegoś poręczenia i robi się wielka panią choć jest z wykształcenia fryzjrką ,,,całom grupom byliśmy u kierownika ,,kierownik super poszedł za nami bo mówiliśmy że odejdziemy z pracy ale to nic nie dało to znaczy że idziemy do dyrektora a jak nic nie zaradzimy to musimy odejść z pracy i co nam poradzicie

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2016 - 12:35

mam problem w pracy najpierw się przedztawie pracuje na ciężkim szyciu materacy na łoza i moja pani od jakości ma do nas problem wytyka nam że siciegi są nierówne ,że szycie jest brzydkie , ale my się naprawde staramy a ona robi nam zdjęcia materacy roznosi po zakładzie wyśmiewa nas no właśnie kobiety które pracuja w tym zakładzie nawet dwadzieścia lat a ona przyszła z jakiegoś poręczenia i robi się wielka panią choć jest z wykształcenia fryzjrką ,,,całom grupom byliśmy u kierownika ,,kierownik super poszedł za nami bo mówiliśmy że odejdziemy z pracy ale to nic nie dało to znaczy że idziemy do dyrektora a jak nic nie zaradzimy to musimy odejść z pracy i co nam poradzicie

Poradzę Wam lepiej i staranniej wykonywać swoją pracę, a wtedy nie będzie problemów. Nie wystarczy starać się, trzeba jeszcze solidnie pracować. Ona wyśmiewa Was, a Wy ją, bo co to za stwierdzenie, że przyszła z poręczenia i jest fryzjerką i wielką panią? 

#5 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15025 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 styczeń 2016 - 13:03

Popieram wpis wyżej, jesteście siebie warci, zobacz:

To ona - "wytyka nam że siciegi są nierówne ,że szycie jest brzydkie"
A to ty  -  "przyszła z jakiegoś poręczenia i robi się wielka panią choć jest z wykształcenia fryzjrką"

Z doświadczenia wiem, że kiedy zwrócić pracownikowi (leniwemu) uwagę, aby bardziej się w pracy starał, zaraz odwróci kota ogonem i zaczyna, że jest szykanowany, wyśmiewany, że to mobbing....niedługo to nie będzie wolno pracownikowi zwrócić uwagi, aby w ogóle raczył pracować, a najlepiej prosić go trzeba, aby robił coś, za co mu się płaci.

#6 Guest_Pawel

Guest_Pawel
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2016 - 07:59

Witam. Mam taki problem - rok temu zmieniłem prace, z ogłoszenia wynikało, ze miala być umowa, szef mówił ze beda premie. Po miesiącu zapytałem go o umowę, a on strzelił focha, ze przecież mi zaplacil. Premi, tez nie było, bezpłatne nadgodziny sa, bo roboty dużo, coraz więcej obowiązków, szef sobie na urlop z rodzinka wyjazdza, ja większość spraw ogarniam, uszkodziłem rękę i od ponad polowy roku nie prostuje mi się w łokciu, rozliczenie pity było oparte na zrzeczeniu się praw autorskich. Chce zmienić prace, mam szanse, bo pojawiła się propozycja, ale boje się, ze szef mi wtedy nie zaplaci za osttatni miesiąc i nie bede miał jak zapłacić za stancje. Co robić?

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2016 - 17:23

Witam. Mam taki problem - rok temu zmieniłem prace, z ogłoszenia wynikało, ze miala być umowa, szef mówił ze beda premie. Po miesiącu zapytałem go o umowę, a on strzelił focha, ze przecież mi zaplacil. Premi, tez nie było, bezpłatne nadgodziny sa, bo roboty dużo, coraz więcej obowiązków, szef sobie na urlop z rodzinka wyjazdza, ja większość spraw ogarniam, uszkodziłem rękę i od ponad polowy roku nie prostuje mi się w łokciu, rozliczenie pity było oparte na zrzeczeniu się praw autorskich. Chce zmienić prace, mam szanse, bo pojawiła się propozycja, ale boje się, ze szef mi wtedy nie zaplaci za osttatni miesiąc i nie bede miał jak zapłacić za stancje. Co robić?

Jeśli nie zapłaci, będziesz mógł zgłosić sprawę w państwowej inspekcji pracy lub w sądzie pracy.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 listopad 2016 - 11:44

Justyna Mam taki problem Jestem na zwolnieniu lekarskim i okazało się że w miesiącu październiku mam przepracowane 2dni z których jeden mam nie podpisany na liście. Mój kierownik zmiany twierdzi że nie może oddać tej listy do kadr w celu obliczenia mojego wynagrodzenia. W tej sprawie każe mi przyjść do pracy i uzupełnić listę.Czy będąc na chorobowym mogę iść do pracy w tym celu i czy pracodawca ma prawo w takiej sytuacji nie wypłacić mi wynagrodzenia?

#9 Guest_Agatka

Guest_Agatka
  • Goście

Napisano 04 listopad 2016 - 11:53

A co masz na zwolnieniu? Ze musisz pozostać w domu czy możesz chodzić? Czy zwolnienie trwa dłużej niż czas w którym kierownik musi oddać listę do kadr? Ja bym na Twoim miejscu poszła i podpisała tą listę. Wogóle twoim obowiązkiem jest pamiętać, żeby ją podpisywać. Brak Twojego podpisu oznacza, że nie było Cię w pracy.

#10 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15025 postów

Napisano 04 listopad 2016 - 14:06

A ja bym nie chodziła.

#11 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 04 listopad 2016 - 21:30

witam mam taki problem pracodawca każe nam pracować wszystkie soboty i 11.11 . pracujemy na akord na liście mam 1380 zł a zarabiamy 1100 jesteśmy zmuszani do podpisania takiej list wynagrodzenia . Jak się komuś nie podoba to droga wolna a jest coraz mniej ludzi a terminy gonią u nas z pracą jest bardzo ciężko ale my jesteśmy białymi murzynami we własnym kraju a każdy chce pracować i żyć jak człowiek chciałam to zgłosić do inspekcji pracy ale to bez sensu oni go uprzedzają ze przyjdą na kontrolę a ja bym chciała żeby wpadli 11 bez uprzedzenia w tym roku mieliśmy tylko 10 dni urlopu i nie ma co liczyć na więcej bo już rozpisuje na inne miesiące a my z tego żadnej kasy nie mam , jak jest jakaś rozmowa o warunkach pracy i płacy to zaraz jest lament szefa jak mu ciężko na nic nie mam kasy i ledwo to ciągnie .Proszę o pomoc gdzie się zgłosić i co zrobić z takim oszustem Pozdrawiam serdecznie

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 listopad 2016 - 13:05

witam mam taki problem pracodawca każe nam pracować wszystkie soboty i 11.11 . pracujemy na akord na liście mam 1380 zł a zarabiamy 1100 jesteśmy zmuszani do podpisania takiej list wynagrodzenia . Jak się komuś nie podoba to droga wolna a jest coraz mniej ludzi a terminy gonią u nas z pracą jest bardzo ciężko ale my jesteśmy białymi murzynami we własnym kraju a każdy chce pracować i żyć jak człowiek chciałam to zgłosić do inspekcji pracy ale to bez sensu oni go uprzedzają ze przyjdą na kontrolę a ja bym chciała żeby wpadli 11 bez uprzedzenia w tym roku mieliśmy tylko 10 dni urlopu i nie ma co liczyć na więcej bo już rozpisuje na inne miesiące a my z tego żadnej kasy nie mam , jak jest jakaś rozmowa o warunkach pracy i płacy to zaraz jest lament szefa jak mu ciężko na nic nie mam kasy i ledwo to ciągnie .Proszę o pomoc gdzie się zgłosić i co zrobić z takim oszustem Pozdrawiam serdecznie

Jeśli państwowa inspekcja pracy Ci nie odpowiada, to pozostaje jeszcze sąd pracy, ale pewnie też nie skorzystasz, więc niestety nic innego, co byłoby zgodne z prawem nie doradzę.

#13 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 06 listopad 2016 - 13:30

Witam co do Pana odpowiedzi Bardzo dziękuję ale to nic nie daje bo w moim mieście wszyscy się znają . inspekcja była już nie raz i nic nie znaleźli on w papierach ma wszystko ok , a wszystkie wizyty inspekcji są zapowiadane kilka dni wcześniej już dzwoniliśmy do inspektora przyszedł posiedział godzinkę i wyszedł Pozdrawiam

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 listopad 2016 - 13:46

Witam co do Pana odpowiedzi Bardzo dziękuję ale to nic nie daje bo w moim mieście wszyscy się znają . inspekcja była już nie raz i nic nie znaleźli on w papierach ma wszystko ok , a wszystkie wizyty inspekcji są zapowiadane kilka dni wcześniej już dzwoniliśmy do inspektora przyszedł posiedział godzinkę i wyszedł Pozdrawiam

Jak to ma w papierach wszystko okey? Dostajecie do wypłaty inaczej, na liście jest inaczej i taką listę podpisujecie, więc nie jest okey, Wy po prostu sami kryjecie pracodawcę przed inspektorem pracy. Pracodawca zmusza Was do podpisania fałszywej listy płac, przykładając pistolet do skroni? A co to znaczy, że urlop rozpisuje na inne miesiące? Też się na to godzicie? Więc po co cokolwiek załatwiać i skarżyć się, jeśli chcecie sprawę załatwić w białych rękawiczkach? Chcesz, żeby stał się cud i ktoś sprawę załatwił za Was? Tego nie oczekuj. Albo będziecie wszyscy pracownicy potulni i któregoś miesiąca szef nie wypłaci Wam pensji, bo powie, że jest biedny, albo w końcu coś razem zadziałajcie. Jest jeszcze sąd pracy, możecie złożyć pozew zbiorowy przeciw pracodawcy, a przy okazji poruszyć sprawę tego inspektora, co to nie widzi nieprawidłowości w zakładzie.Im bardziej pracodawca widzi, że jesteście bierni i potulni, tym bardziej stara się Was wykorzystywać.

#15 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 468 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 12:39

Tutaj http://poradnikpracownika.pl jest ciekawy i bardzo pomocny poradnik dla pracowników, z którego można się naprawdę sporo dowiedzieć. Wszystko odnośnie praw pracownika jest tam szeroko i solidnie opisane.

#16 Guest_Szarak

Guest_Szarak
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2017 - 19:05

Ludzie, w TVN24 duża część pracowników jest zatrudniona na umowach śmieciowych. Przez lata nie mogą się doprosić o umowę o pracę a Państwowa Inspekcja Pracy nic nie robi aby to zmienić. Operatorzy, reserczerzy i inni pracują bez ZUS, bez urlopu, ubezpieczenia, bez emerytury czy renty w przyszłości. Dlaczego nikt się za to nie weżmie ?

#17 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15025 postów

Napisano 03 lipiec 2017 - 19:52

Weź się za to ty

#18 Guest_M.M.

Guest_M.M.
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2017 - 19:27

A jak odnosi się prawo pracy do urlopów wypoczynkowych kiedy pracodawca postanowił że sam rozdysponuje urlopy ludzi - tj. zamknie zakład na 2 tygodnie lipca i wyliczy dodatkowe 8 dni urlopu na długie weekendy i święta (czyli "zużyje ok. 18 dni urlopowych każdego pracownika). Jak możemy - jako pracownicy - temu zapobiec? Czy istnieje jakaś podstawa prawna chroniąca nas przed tym?

#19 maciek_p

maciek_p

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 15:52

Wszelkie prawa pracownika reguluje prawo pracy. Niestety, wielu pracodawców wie o nim niewiele :(. Dlatego tak ważne jest, aby nieustannie dokształcać się i uczestniczyć w takich wydarzeniach, jak Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy, który 16 i 17 listopada odbędzie się w Poznaniu, gdzie będzie ono omawiane :-).

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych