Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie zmiany w emeryturach dla żołnierzy

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671393 postów

Napisano 03 październik 2013 - 09:26

Komentarz do artykułu: Jakie zmiany w emeryturach dla żołnierzy

#2 Guest_ikar85@interia.pl

Guest_ikar85@interia.pl
  • Goście

Napisano 03 październik 2013 - 09:26

mam pytanie pracuje w wojsku od 2006 r jestem st.szeregowym raczej nie bede mial możliwosci awansu po 12 latach bezrobotny a obiecali niebo 2 bojowe misje afganistan i co dalej czy jest szansa na dluzszą pracę

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2015 - 05:27

Juz widzę 55 letniego kaprala w polu z młodymi żołnierzami szeregowymi bo tym przeciez nie pozwolą dluzej służyć niż 12 lat.

#4 Guest_kowal

Guest_kowal
  • Goście

Napisano 17 marzec 2016 - 19:50

Gościu głupoty piszesz wojskowy wieku 50 lat morze pełnić inne funkcje nisz latać z młodymi na poligonie.Morze pracować na warsztacie albo być na obsłudze jednostki morze też być kierowcą zaopatrzeniu jest wiele innych funkcji

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2016 - 16:29

Panie kowal moze

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2016 - 22:23

w sytuacji społeczno-ekonomicznej posłowie swoimi pensjami, dietami i kasą za ch....j wie co też rujnują budżet, ale o tym cicho sza.

#7 Guest_ysy

Guest_ysy
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2016 - 10:12

Panie analfabeto KOWAL. Pan pewnie będąc Szefem kuchni, pod koniec swojego zawodowego życia zapewne marzyłbyś o powrocie na zmywak... Gratuluję entuzjazmu

#8 Guest_bONGISTA

Guest_bONGISTA
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2016 - 10:43

Ciekawe... A 500+, DIETY I UPOSAŻENIE ORAZ EMERYTURY POSELSKIE NIE OBCIĄŻAJĄ BUDŻETU W NADMIERNYM STOPNIU, TAK SAMO, JAK PENSJE GENERALSKIE, KTÓRE OBECNIE STANOWIĄ BARDZO DUŻY PROCENT BUDŻETU MON...

#9 Guest_bONGISTA

Guest_bONGISTA
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2016 - 10:44

Ciekawe... A 500+, DIETY I UPOSAŻENIE ORAZ EMERYTURY POSELSKIE NIE OBCIĄŻAJĄ BUDŻETU W NADMIERNYM STOPNIU, TAK SAMO, JAK PENSJE GENERALSKIE, KTÓRE OBECNIE STANOWIĄ BARDZO DUŻY PROCENT BUDŻETU MON...

#10 Guest_leonidas

Guest_leonidas
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2017 - 19:55

Sądzę że emerytura wojskowego powinna być oparta na podobnych zasadach jak cywilna, z tym że jest tu problem wieku w ktorym wojskowy ma odejść ze służby. Z oczywistych względów, nie może to być 65 lat. Oprócz tego jeżeli zasady takie same jak w cywilu to żołnierza powinien tez obowiązywać 8-śmio godzinny dzień pracy a nadgodziny powinny być oplacane zgodnie z zasadami powszechnymi. Płaca za nadgodziny powinna być odkładana na wyrównanie strat związanych z przymusowym wcześniejszym odejściem ze służby

#11 Guest_malysz 16

Guest_malysz 16
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2017 - 23:34

Proponuje wykonać akt rewolucyjny -zwolnic wszystkich i utworzyć nowe wojsko. Tak jak WSI . Bedzie to akt sprawiedliwości dziejowej, tak jak w Rosji po 1918 r. . Mamy do tego odpowiednich ludzi

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 luty 2017 - 12:15

Witam a dlaczego niektórzy mają prawa emerytalne po 25l a inni po 15 jak to się mówi chu.....o ale jednakowo jak tak dalej będą deb...e rządzić to zostaną podoficerowie i oficerowie a szeregowi odejdą kontrakty co dwa lata śmiechu warte czego Pan Macierewicz nie ma takich kontraktów co dwa lata albo wielki Pan Misiewicz :-) ale teraz weszło śpiewanie w wojsku to będzie wesoło jak w mam talent he he he . !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#13 Guest_EMERYT

Guest_EMERYT
  • Goście

Napisano 05 marzec 2017 - 10:48

głupich nie sieją sami się rodzą i dowodzą mądrzej INACZEJ

#14 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 19 luty 2018 - 22:10

Jeżeli odsłużę 10 lat w wojsku na nowych zasadach i MON ze mnie zrezygnuję to nie mam żadnych praw emerytalnych? Nawet w wieku 55 lat nic nie dostanę?

#15 Guest_st.szer

Guest_st.szer
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2018 - 15:05

Wojsko jedyna instytucja mundurowa gdzie jesteś na kontrakcie nawet 15lat a teraz już nawet 25 w policji sw czy straży pożarnej może nie jest lepiej ale tam po chyba 2latach dostajesz stałą i awans a w mojej jednostce szer czekają nawet po 12lat jak ich łaskawie wyślą na szkołę pdf o służbie stałej nie wspomnę mam 9lat służby co roku 5z wf i opini wszystkie poligony wyjazdy itp zaliczone nie rzucam l4 ale na szkołę się nie nadaję ale za to nadają się pisarze tudzież inne placki co wchodzą w D dla tego w tym roku składam papiery do policji i kończę tą nierówna walkę w tej fabryce betonu

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych