Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy nieletni będzie miał kuratora

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671118 postów

Napisano 04 wrzesień 2013 - 21:44

Komentarz do artykułu: Kiedy nieletni będzie miał kuratora

#2 Guest_khefhsd

Guest_khefhsd
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2013 - 21:44

czy moge zadecydowac w sprawie wyjazdu na stałe z rodzicami do innego kraju, ponieważ nie chce tam wyjeżdżac i rodzice chcą to zrobic bez mojej zgody

#3 Guest_smuteczek

Guest_smuteczek
  • Goście

Napisano 11 listopad 2013 - 14:33

czy po jednorazowej kradzieży na kwotę ok 300 zł, dostanę kuratora? dodam, że nie byłam karana, oraz, że przyznałam się do winy, mam 15 lat, "działałam" z koleżanką, proszę o pomoc

#4 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2014 - 15:48

Nadzór a nie dozór. Dozór sprawuje kurator dla dorosłych (w sprawach karnych)

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 marzec 2014 - 15:57

Dostałam powiadomienie o ustanowieniu dla mnie kuratora mimo iż nie złamałam prawa. Jakie mogą być tego przyczyny? Dodam, iż mam 16 lat, a mój ojciec jest uzależniony od alkoholu.

#6 Guest_pomorskie-kościerzyna

Guest_pomorskie-kościerzyna
  • Goście

Napisano 11 marzec 2015 - 15:22

dzisiaj dostałam pismo o sprawie nie jawnej gdzie ustalono nadzór kuratora mojej  prawie 18 letniej córce , ponieważ i teraz posłuchajcie,  na zakończenie ubiegłego roku szkolnego  poszli do dyscoteki po  imprezie 3 pełnoletnich i ona 16 lat i 11ms, wracali pieszo , próbując złapać stopa szli prawą stroną jezdni jeden z kolesi szedł prawym pasem jezdni i został potrącony, wszyscy coś pili, córka też a że ma słabe spalanie to alkomat pokazał.../ ale jako świadek wypadku, została przesłuchana miesiąc później kiedy miała już lat 17, chciano ją wkręcić w wykroczenie, stanęłam na stanowisku i odstąpiono od zarzutu, ale kolesiowi z Kościerskiej POLICJI chyba się to nie spodobało i na podstawie zeznań innego uczestnika który zeznał że moja córka była w stanie nie trzeźwym złożył donos do SSR.  i uups , przydzielono nadzór kuratora druga sprawa tym razem z naszym udziałem dop 18 maja i jak may się wybronić , dodam że córki błędem jest to że chłopak w którym się zakochała jest już prawie kryminalistą a ONA dzięki temu że z nim się spotyka często jest posądzana o rzeczy które się dzieją w zupełnie innym miejscu niż ona była w owym czasie.. NIE BYŁA JAK DOTĄD NOTOWANA , BA NAWET NIE ROBI ŻADNYCH BÓJEK CZYY INNYCH DEMORALIZUJĄCYCH RZECZY  -pytam , kto ma siły NAM pomóc

Jesteśmy normalną rodziną , był moment przemocy u nas ale mąż już się leczy i może dadzą nam wszyscy spokój ,,, w naszym domu dużo się dzieje i jakoś se radzimy i jesteśmy lubiani w środowisku  a to że mąż zachorował na nieuleczalnego raka , jedno dziecko mamy specjalnej troski i mieszkamy na wsi to jeszcze nie powód by NAS OSZUKIWANO

kto coś doradzi, proszę piszcie a ja potem coś napiszę do sądu  Pozdrawiam wszystkich i UWAŻAJCIE  na ludzi z państwowych posad immunitetowych

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 marzec 2015 - 13:12

Czy można dostać kuratora po nadzorze rodziców?

#8 Guest_Wiktoria

Guest_Wiktoria
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2015 - 14:41

Mój brat "uczestniczył w bojce" na terenie szkoły, chodź twierdzi że nie dotknął tego chłopaka. Jego rodzicie trafili z tą sprawą do sądu. Może dostać kuratora?

#9 Guest_Iwona

Guest_Iwona
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2016 - 14:51

Moj syn ma 11 lat chodzi do klasy integracyjnej ze wzgledu na swoje problemy neurologiczne. Nie opuszcza szkoly ma wysoka frekwencje, bierze udzial w licznych konkursach szkolnych ( zakmuje pierwsze miejsca). Na zakonczenie roku dostal ocene dobra z zachowania, z trzech przedmiotow ocene celujaca, reszta to oceny bardzo dobre. Niestety na polrocze napisalismy pismo do kuratorium oswiaty ze wzgledu na liczne nieprawidlowosci szkoly wobec mojego syna. Kuratorium po wizytacji przyznalo nam racje. Dyrektorka szkoly, nauczyciele odwrocili sie od nas. Ciagle nie mieli dla nas rodzicow czasu. Na poczatku czerwca zadzwonila do nas pani z sadu rodzinnego informujac nas, ze nas syn jest oskarzony o demoralizacje, a na nasza rodzine dyrktotka szkoly wnioskowala o wglad kuratora. Jestrsmy z synem juz po jednej rozprawie, gdzie dowiedzielismy sie z niek, nasze dziecko namawia inne dzieci do dotykania sie. Syn przed sadem powiedzial, ze nigdy tego typu zachorwan nie wymyslal. Sprawa wciaz trwa. Jak mozemy ukarac dyrktor szkoly za zniszczenie dziecku poczucia bezpieczenstwa, wiare w swiat doroslych. Dyrektor odgrywajac sie na nas za Kuratorium Oswiaty zniszczyla psychike mojego dziecka.

#10 Guest_Anonim

Guest_Anonim
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2016 - 23:51

Matka wciąż mnie bije, obarcza o wszystkie problemy, cały czas straszy, że jeżeli pójdę ze skargą do osób trzecich, tu cytat: "Tak cie udupie sk***ielu, że będziesz miał kuratora" Tu się pojawia moje pytanie. Czy pomimo niektórych moich zachowań samoobrony (łapanie jej za ręce, gdy usiłuje wyprowadzić cios, odpychanie, kazanie opuszczenia miejsca w którym przebywam i nie prowokowanie mnie do dalszych czynów) czy to właśnie ja powinienem mieć jakiś nadzór ?? Proszę o pilną pomoc.

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2016 - 13:06

Matka wciąż mnie bije, obarcza o wszystkie problemy, cały czas straszy, że jeżeli pójdę ze skargą do osób trzecich, tu cytat: "Tak cie udupie sk***ielu, że będziesz miał kuratora" Tu się pojawia moje pytanie. Czy pomimo niektórych moich zachowań samoobrony (łapanie jej za ręce, gdy usiłuje wyprowadzić cios, odpychanie, kazanie opuszczenia miejsca w którym przebywam i nie prowokowanie mnie do dalszych czynów) czy to właśnie ja powinienem mieć jakiś nadzór ?? Proszę o pilną pomoc.

Nie nam oceniać Twoje zachowanie, ani też zachowanie matki. Jeśli czujesz się krzywdzony przez matkę, zgłoś się do ośrodka pomocy społecznej, tam przyjrzą się dokładnie temu, co dzieje się w Waszej rodzinie.

#12 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 10 listopad 2017 - 15:36

We wakacje po ukończeniu szkoły gimnazjalnej spotkałam sie ze znajomymi na piwo, zarejestrowała to kamera. Czy pomimo tego, ze chodzę do szkoły średniej, Ci z gimnazjum mogą wyciągnąć wobec mnie jakieś konsekwencje ?

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 listopad 2017 - 10:01

We wakacje po ukończeniu szkoły gimnazjalnej spotkałam sie ze znajomymi na piwo, zarejestrowała to kamera. Czy pomimo tego, ze chodzę do szkoły średniej, Ci z gimnazjum mogą wyciągnąć wobec mnie jakieś konsekwencje ?

Alkohol należy spożywać mając ukończone 18 lat. Możesz ponieść konsekwencje, jeśli sprawa zostanie skierowana do sądu. Także należałoby ukarać mandatem sprzedawcę, za sprzedaż alkoholu nieletnim.

#14 Guest_Luk

Guest_Luk
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2017 - 20:49

dzień dobry. jestem po rozwodzie. Ex żona wychowuje nasza córkę, która ma 6 lat. Ja wychowuję córkę, która ma teraz 18 lat. Młodsza córka co mieszka z mamą wielokrotnie sygnalizuje nam, że mama ja bije, krzyczy na nią, nie prowadzi do przedszkola bo jej się nie chce itp. Wyrabia u niej złe nawyki, wmawia jej, że tato ją wyrzucił z domu itp. Byłem w przedszkolu u córeczki, pani mówi, że opuszcza zajęcia, nie przychodzi po kilka dni, jest z materiałem w tyle za grupą. Czasem wpada w nieuzasadnioną histerię, płacz krzyki. po chwili przechodzi. Pani zauważa, że córeczka jest inna-wesoła kiedy wraca ode mnie. przy mamie jest zamknięta, wycofana. co moge z tym zrobić, czy może tu do rodziny córki wejść kurator, i jak to zrobić(gdzie co i jak zgłosić).

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2017 - 11:46

dzień dobry. jestem po rozwodzie. Ex żona wychowuje nasza córkę, która ma 6 lat. Ja wychowuję córkę, która ma teraz 18 lat. Młodsza córka co mieszka z mamą wielokrotnie sygnalizuje nam, że mama ja bije, krzyczy na nią, nie prowadzi do przedszkola bo jej się nie chce itp. Wyrabia u niej złe nawyki, wmawia jej, że tato ją wyrzucił z domu itp. Byłem w przedszkolu u córeczki, pani mówi, że opuszcza zajęcia, nie przychodzi po kilka dni, jest z materiałem w tyle za grupą. Czasem wpada w nieuzasadnioną histerię, płacz krzyki. po chwili przechodzi. Pani zauważa, że córeczka jest inna-wesoła kiedy wraca ode mnie. przy mamie jest zamknięta, wycofana. co moge z tym zrobić, czy może tu do rodziny córki wejść kurator, i jak to zrobić(gdzie co i jak zgłosić).

Zgłoś się do ośrodka pomocy społecznej, tam Ci doradzą, co zrobić w tej konkretnej sprawie.

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2018 - 12:53

Dzień dobry mam wnoczke która urodziła dziecko jest ona niepełnoletnia ma 17lat mieszkała u chłopaka po miesiącu wyrzucili ją z domu wróciła do rodziców zaczął jej grozić w esemesach zastraszać i po tygodniu wróciła do niego co mogę zrobić w tej sytuacji żeby pomóc wnuczce rodziców nie słucha czy mogę zgłosić jako babcia i gdzie

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2018 - 12:05

Dzień dobry mam wnoczke która urodziła dziecko jest ona niepełnoletnia ma 17lat mieszkała u chłopaka po miesiącu wyrzucili ją z domu wróciła do rodziców zaczął jej grozić w esemesach zastraszać i po tygodniu wróciła do niego co mogę zrobić w tej sytuacji żeby pomóc wnuczce rodziców nie słucha czy mogę zgłosić jako babcia i gdzie

Groźby i zastraszanie są karalne, więc zgłoś sprawę na policji lub w prokuraturze.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy