Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie są okresy wypowiedzenia umowy o pracę?

292 odpowiedzi w tym temacie

#41 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19019 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 09 marzec 2015 - 12:43

Jacku, gdybyś poczytał to co wyżej, nie musiałbyś pytaćwink.png

#42 Guest_Martita

Guest_Martita
  • Goście

Napisano 27 marzec 2015 - 10:11

A jeśli prcownik wcześniej został zatrudniony na umowę o pracę na okres próbny bądź określony (3 miesiące) a następnie zostła z nim podpisana umowa kontynuacji zatrudnienia na umowie na cza nieokreślony to czy te 3 miesiące wliczają się do okresu zatrudnienia?

#43 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 marzec 2015 - 13:26

A jeśli prcownik wcześniej został zatrudniony na umowę o pracę na okres próbny bądź określony (3 miesiące) a następnie zostła z nim podpisana umowa kontynuacji zatrudnienia na umowie na cza nieokreślony to czy te 3 miesiące wliczają się do okresu zatrudnienia?

Wliczają się.

#44 Guest_Bruno.

Guest_Bruno.
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2015 - 12:39

Jeżeli w stosunku do pracownika z wieloletnim stażem w tej samej instytucji, pracodawca tej instytucji zastosował mobbing w stosunku do tego pracownika za odmowę dokonania przestępstwa. Czy pracownik mógł rozwiązać umowę o pracę w trybie natychmiastowym ?

#45 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19019 postów

Napisano 01 kwiecień 2015 - 13:02

A ten mobbing to udowodniony? Przestępstwo (jego zamiar) zgłoszone zostało odpowiednim organom?

#46 Guest_wwbb

Guest_wwbb
  • Goście

Napisano 07 maj 2015 - 13:53

witam.przez dluzszy okres bylem zatrudniony na 1/2 etatu i umowa byla na czas niekreslony.teraz dostalem umowe na pelny etat i rowniez na czas nieokreslony.jesli chcialbym sie zwolnic to jaki jest okres wypowiedzenia..prosze o odpowiedz

#47 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 maj 2015 - 19:06

witam.przez dluzszy okres bylem zatrudniony na 1/2 etatu i umowa byla na czas niekreslony.teraz dostalem umowe na pelny etat i rowniez na czas nieokreslony.jesli chcialbym sie zwolnic to jaki jest okres wypowiedzenia..prosze o odpowiedz

Przez dłuższy okres, to znaczy ile lat, bo to ważne. Okres wypowiedzenia wynosi odpowiednio

2 tygodnie przy stażu pracy krótszym niż 6 miesięcy

1 miesiąc przy stażu ponad 6 miesięcy do 3 lat

3 miesiące przy stażu co najmniej 3 lat

Okresy zatrudnienia sumujesz wszystkie, również te na 1/2 etatu.

#48 Guest_wwbb

Guest_wwbb
  • Goście

Napisano 08 maj 2015 - 11:20

dłuższy czyli ponad 10 lat

#49 Guest_Mala

Guest_Mala
  • Goście

Napisano 11 maj 2015 - 14:18

Witam mam pytanie czy wypowiedzenie umowy w terminie 2tygodni wypowiedzienia mozna zlozyc np. w polowie miesiaca lub na poczatku danego miesiaca czy poporostu jest jakis dany zakres np pod koniec danego miesiaca

#50 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19019 postów

Napisano 11 maj 2015 - 14:34

Nie ma zakresu dat na złożenie wypowiedzenia, ale jest zakres na jego "bieg"

Zawsze rozpoczyna się w niedzielę i kończy w sobotę (14 dni).

Możesz złożyć każdego dnia tygodnia, ale zacznie biec od niedzieli

#51 Guest_benga

Guest_benga
  • Goście

Napisano 20 maj 2015 - 05:24

Witam, jeśli pracownik ma umowę na okres próbny 3 miesiące i po dwóch chce złożyć wypowiedzenie, to jaki należy mu się okres wypowiedzenia.

#52 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19019 postów

Napisano 20 maj 2015 - 08:41

2 tygodnie to okres wypowiedzenia przy umowie na okres próbny zawartej na 3 m-ce

#53 Guest_wings

Guest_wings
  • Goście

Napisano 27 maj 2015 - 16:23

Witam mam pytanie - który okres wypowiedzenia jest wiążący: - umowa o pracę na czas nieokreślony - staż pracy 2 lata - czyli wg kodeksu 1 miesiąc - zarówno przy podpisywaniu umowy jak również przy aneksie do umowy z maja 2014 roku: okres wypowiedzenia dwa tygodnie trochu mylące i nie wiem który okres wypowiedzenia obowiązuje :(

#54 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19019 postów

Napisano 28 maj 2015 - 09:27

W mojej ocenie, ten z Kodeksu Pracy czyli 1 m-c, nie można zapisami umowy zmieniać zapisów ustawy w taki sposób aby to było mniej korzystne dla pracownika

#55 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2015 - 08:11

Witam, a co w przypadku zatrudnienia powyżej 3lat, ale jeżeli pracownik pracował najpierw na przyuczeniu zawodowym, póżniej na pracach interw. a dopiero od około roku na umowie na czas nieokreślony?

#56 Guest_Ana

Guest_Ana
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2015 - 07:02

Mam pytanie. Jestem zatrudniona niecałe trzy lata ale wcześniej byłam na półrocznym stażu z urzędu pracy. Czy jeśli chciałabym się zwolnić to obowiązuje mnie 1 czy 3 miesiące wypowiedzenia?

#57 Guest_Umo

Guest_Umo
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2015 - 23:13

"3 miesiące przy przeprowadzeniu co najmniej 3 lat" o jakie prowadzenie chodzi?

#58 Guest_lucek

Guest_lucek
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2015 - 14:27

tutaj jeszcze nieco świeższe informacje ww: cenabiznesu.pl/-okres-wypowiedzenia-umowy-o-prace

#59 Guest_lucek

Guest_lucek
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2015 - 14:28

tutaj w razie czego są też szczegóły ww:cenabiznesu.pl/-okres-wypowiedzenia-umowy-o-prace

#60 Guest_miro

Guest_miro
  • Goście

Napisano 02 październik 2015 - 07:32

Bardzo poplątany artykuł. Kolega powyżej zwrócił uwagę na 'przeprowadzeniu' a chodzi prawdopodobnie o 'przepracowanie'. Kolejna sprawa: "3 dni robocze, jeśli okres próbny przekracza 2 tygodnie" - tutaj brakuje 'nie' pomiędzy 'próbny' i 'przekracza' co całkowicie zmienia sens przesłania.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych