Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie są okresy wypowiedzenia umowy o pracę?

292 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_gosc 1

Guest_gosc 1
  • Goście

Napisano 01 marzec 2014 - 21:24

Witam,
Mam pytanie dotyczace okresu wypowiedzenia przy moim okresie zatrudnienia . Mineły własnie 3lata w jednej firmie .Umowa o prace na czas nieokreslony . i chce sie bardzo dowiedziec jaki przysługuje mi okres wypowiedzenia?? prosze o szybka odpowiedz
z gory dziekuje :)

#22 Guest_gość_2

Guest_gość_2
  • Goście

Napisano 01 marzec 2014 - 23:49

Witam
Na początku miałem umowę na czas określony na 4 lat, po przepracowaniu 3 lat dostałem umowę na 9lat.
Po przepracowaniu kolejnego roku dostałem umowę na stałe, na której jestem już 2 lata.
Wszystkie te lata sumują się do okresu wypowiedzenia, czyli jest to 3 miesiące ???
Pozdrawiam

#23 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 03 marzec 2014 - 20:18

Witam,

Jeżeli od 15 marca 2011 roku do 14 czerwca byłem zatrudniony na okres próbny, a następnie pracowałem u tego samego pracodawcy, to czy od marca 2014 roku obowiązuje mnie już 3-miesięczny okres wypowiedzenia, czy też 3 miesiące przepracowane na umowie na okres próbny nie wliczają się do przepracowanego okresu?

Pozdrawiam,
Marcin

#24 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 marzec 2014 - 21:45

No pytanie jest proste jaki mam okres wypowiedzenia w takiej sytuacji?

#25 Guest_Paula

Guest_Paula
  • Goście

Napisano 29 maj 2014 - 11:49

okres próbny wlicza się do stażu pracy

#26 Guest_Praktykant

Guest_Praktykant
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2014 - 19:19

Jeśli mam umowę na 3 lata (Pracuję od 1 września) a jestem niepełnoletni i składam wypowiedzenie to po 1. Ile trwa okres wypowiedzenia? 2. Czy po złożeniu wypowiedzenia muszę chodzić na praktyki (pracy)?

#27 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8724 postów

Napisano 13 sierpień 2014 - 20:10

Jeśli mam umowę na 3 lata (Pracuję od 1 września) a jestem niepełnoletni i składam wypowiedzenie to po 1. Ile trwa okres wypowiedzenia? 2. Czy po złożeniu wypowiedzenia muszę chodzić na praktyki (pracy)?

czy masz umowę na czas nieokreslony  czy określony 3 lata ? (nie mylić z okresem nauki)

2) po złożeniu wypowiedzenia musisz chodzić na praktyki do końca okresu wypowiedzenia; możesz ewentualnie korzystać w tym czasie z urlopu wypoczynkowego lub bezpłatnego

#28 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2014 - 12:42

ghgjj

#29 Guest_luke

Guest_luke
  • Goście

Napisano 01 październik 2014 - 18:30

czy okres stażu pracy liczy się od momentu podpisania umowy na czas nieokreślony, czy sumuje się z czasem pracy wcześniejszych umów w tym samym miejscu pracy?

#30 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 październik 2014 - 18:45

czy okres stażu pracy liczy się od momentu podpisania umowy na czas nieokreślony, czy sumuje się z czasem pracy wcześniejszych umów w tym samym miejscu pracy?

Sumują się wszystkie umowy o pracę, na czas próbny i na czas określony i te na czas nieokreślony.

#31 Guest_maxwell23

Guest_maxwell23
  • Goście

Napisano 20 październik 2014 - 09:30

a czy wlicza sie umowa zlecenie do czasu pracy ?

#32 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 19 listopad 2014 - 23:37

Witajcie, moje pytanie brzmi, czy do stażu liczy się okres przepracowany na umowę o dzieło? Innymi słowy, czy jeśli pracowałem w mojej firmie przez 2 lata na umowę o dzieło, a wypowiem w miesiąc po przejściu na umowę o pracę, to okres wypowiedzenia będzie 2-tygodniowy czy miesięczny?

#33 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8724 postów

Napisano 20 listopad 2014 - 07:43

Witajcie, moje pytanie brzmi, czy do stażu liczy się okres przepracowany na umowę o dzieło? Innymi słowy, czy jeśli pracowałem w mojej firmie przez 2 lata na umowę o dzieło, a wypowiem w miesiąc po przejściu na umowę o pracę, to okres wypowiedzenia będzie 2-tygodniowy czy miesięczny?

do stazu, od ktorego zalezy okres wypowiedzenia umowyna czas nieokreslony  wliczamy tylko okres zatrudnienia na umowę o pracę;

( nie wchodzi do tego zlecenie, dzielo )

#34 Guest_9

Guest_9
  • Goście

Napisano 20 listopad 2014 - 09:32

czy gosc anonimowy chce wszystkie umowy sumowac do okresu wypowiedzenia? mozna w ten sposób sporo miesiecy nazbierac..... nie robi sie tego, ostatnia umowa i z niej okres wypowiedzenia

#35 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8724 postów

Napisano 20 listopad 2014 - 09:37

czy gosc anonimowy chce wszystkie umowy sumowac do okresu wypowiedzenia? mozna w ten sposób sporo miesiecy nazbierac..... nie robi sie tego, ostatnia umowa i z niej okres wypowiedzenia

nieprawda, nie tylko ostatnia (chyba, że chodzi o umowę na czas okreslony ?);

do stazu pracy, od ktorego zalezy okres wypowiedzenia umowy na czas nieokreslony  wliczamy wszyskie umowy o prace z danym pracodawcą, nawet gdy wystapila przerwa między umowami

#36 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 21 listopad 2014 - 10:51

Witam, mój okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące. Czy mogę złożyć wypowiedzenie z krótszym okresem?

#37 Guest_pracownica

Guest_pracownica
  • Goście

Napisano 23 luty 2015 - 10:01

Witam. A co w sytuacji gdy pracuję u jednego pracodawcy przeszło 3 lata, ale: najpierw miałam umowę na 3 miesiące, potem na rok a dopiero po tym okresie umowę na czas nieokreślony....ile w takim wypadku wynosi okres wypowiedzenia - 1 mc? czy 3mc?

#38 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19037 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 23 luty 2015 - 10:54

3 miesiące, nie jest ważna ilość umów u pracodawcy, ale tak jak wyżej masz napisane przez Witch, wszystkie umowy u danego pracodawcy.

Czytać posty w temacie należy i wszystko stanie się jasne

#39 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 09 marzec 2015 - 12:24

Czy rodzaj umowy też nie ma znaczenia (W moim przypadku na początku umowa zlecenie a następnie umowa o pracę)? Z góry dziękuję za odpowiedź.

#40 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 marzec 2015 - 12:28

Czy rodzaj umowy też nie ma znaczenia (W moim przypadku na początku umowa zlecenie a następnie umowa o pracę)? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Umowa zlecenie nie jest umową o pracę, a umową cywilno-prawną, więc nie liczy się do stażu pracy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych