Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie są okresy wypowiedzenia umowy o pracę?

292 odpowiedzi w tym temacie

#281 Guest_zaklopotany2

Guest_zaklopotany2
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2018 - 15:44

owszem ale na umowie mam napisane ,,strony ustalają możliwosć rozwiazania umowy z zachowaniem 2 tygodniowego okresu wypowiedzenia" to nei ma na to wpływu ?? 

#282 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2018 - 16:56

Nie ma, jest kodeks pracy

#283 Guest_Ryszard

Guest_Ryszard
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 13:50

Jeśli mam umowę o pracę na czas określony (od 8.10.2018 do 7.04.2019) i informację " okres wypowiedzenia umowy wynosi dwa tygodnie a po przepracowaniu 6 m-cy jeden miesiąc", czy dodaję do tego okresu okres próbny który miałem od 09.07.2018 do 08.10.2018. (wtedy okres wydłuży mi się i będę ponad 6 miesięcy zatrudniony) I dodam że chcę złożyć wypowiedzenie na koniec stycznia.

#284 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19051 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 30 styczeń 2019 - 13:53

Liczysz cały okres zatrudnienia, czyli od lipca a to znaczy, ze masz 1 m-c okresu wypowiedzenia

#285 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 luty 2019 - 12:27

Czy jeżeli na umowie od razu mam zapis, że okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące (nie po przepracowaniu 3 lat) to można się powołać na kodeks i skrócić ten czas przy rozwiązaniu umowy? Czy obowiązuje mnie okres 3 miesięcy?

#286 AnTo

AnTo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 06 luty 2019 - 12:28

Obowiązuje cię tak, jak w KP

#287 Guest_Pracodawca

Guest_Pracodawca
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 12:03

"Często zdarzają się sytuacje, kiedy pracownik zostaje zaskoczony wypowiedzeniem złożonym mu przez pracodawcę. Pojawia się widmo bezrobocia. Ustawodawca chroni takiego pracownika" A jak ustawodawca chroni pracodawcę kiedy traci pracownika, a prace trzeba wykonać? Czy również może liczyć na to, że pracownik przyjdzie do pracy na dwa dni za darmo, żeby dać szansę pracodawcy na znalezienie zastępstwa? Pytania oczywiście retoryczne ale obnażają one postsolidarnościowy, roszczeniowy stosunek do pracodawcy.

#288 AnTo

AnTo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 13 luty 2019 - 12:45

"Często zdarzają się sytuacje, kiedy pracownik zostaje zaskoczony wypowiedzeniem złożonym mu przez pracodawcę. Pojawia się widmo bezrobocia. Ustawodawca chroni takiego pracownika" A jak ustawodawca chroni pracodawcę kiedy traci pracownika, a prace trzeba wykonać? Czy również może liczyć na to, że pracownik przyjdzie do pracy na dwa dni za darmo, żeby dać szansę pracodawcy na znalezienie zastępstwa? Pytania oczywiście retoryczne ale obnażają one postsolidarnościowy, roszczeniowy stosunek do pracodawcy.

Bzdura.

Pracodawca w starciu z pracownikiem jest zawsze tą silniejszą stroną i w urzędzie pracy znajdzie dziesiątki pracowników "od ręki", natomiast pracownik pracy z dnia na dzień pracy nie znajdzie kiedy zostanie z zaskoczenia zwolniony.

#289 Guest_es

Guest_es
  • Goście

Napisano 19 luty 2019 - 09:19

witam, mam pytanie nastepujce, czy zgodnie z przepisami kodeksu pracy została rozwiazana ze mna umowa o prace zawarta na czas nieokreślony ( przejecie przez nowego pracodawcę na mocy artykułu 23" od 01.10.2018 ) , mój staz u poprzedniego pracodawcy wynosil ponad 20 lat pracy . Wypowiedznie umowy o prace otrzymałam w dniu 17.01.2019 z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia. Jak to się ma do artykułu 23". W zamian za 3 mieiseczne wypowiedznie wypłacono mi odprawę w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia, nie była to likwidacja stanowiska pracy ( bylam pracujaca emerytka ) . czy powinnam się odwolac do Sadu Pracy o zmiane okresu wypowiedzeniaz dwóch tygodni do trzech miesięcy i wyrównanie wynagrodzenia do trzymiesięcznego ?

#290 Guest_Reni

Guest_Reni
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2019 - 15:59

Pracuje na okresie próbnym na pół etatu 4 miesiące ile muszę odrobić ale jest też problem stan zdrowia mi nie pozwala na dalszą pracę jak mam to powiedzieć szefowi

#291 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19051 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 29 sierpień 2019 - 19:53

Okres próbny max wynosi 3-ce.
Jak brzmi zapis w twojej umowie?
Co to znaczy "odrobić" o co ty pytasz?

#292 Guest_Dominus

Guest_Dominus
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2019 - 15:42

Witam, czy jeśli dostałem umowę próbną na okres 3 miesięcy a przepracowałem nieco ponad dwa to mój okres wypowiedzenia wynosi tydzień czy dwa tygodnie?

#293 Guest_Dominus

Guest_Dominus
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2019 - 16:22

Dokładniej, dostałem pierwszą - próbną - umowę na 3 miesiące. Jako, iż jest to praca na stacji benzynowej, mój tydzień pracujący wynosi 7 dni. Przepracowałem już 2 miesiące i jutro zamierzam złożyć wypowiedzenie. I tutaj pytanie - który okres wypowiedzenia mnie obowiązuje - tydzień czy dwa tygodnie? I do kiedy będę musiał w takim wypadku pracować?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych