Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie są okresy wypowiedzenia umowy o pracę?

237 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670913 postów

Napisano 17 sierpień 2013 - 17:35

Komentarz do artykułu: Jakie są okresy wypowiedzenia umowy o pracę?

#2 Guest_mal8@poczta.fm

Guest_mal8@poczta.fm
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 17:35

a nie można tego prawnie skrócić, rozwiązało by to kłopoty z pracownikami różnych zawodów i umiejętności???

#3 Guest_inka

Guest_inka
  • Goście

Napisano 24 listopad 2013 - 22:57

A ile wynosi okres wypowiedzenia przy umowie o pracę na czas określony - 3 mies?

#4 Guest_marta

Guest_marta
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2013 - 22:05

a jesli mam Umowe na 3 lata to jaki może być okres wypowiedzenia jesli to ja chce zrezygnowac z pracy? jesli w umowie nie jest zawarty okres'

#5 Guest_gosc2

Guest_gosc2
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2014 - 16:34

fajnie

#6 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2014 - 15:55

Ja mam z kolei trochę inne pytanko, mianowicie w jednej firmie przez 6 miesięcy byłem zatrudniony na okres próbny, następnie na 2 lata dostałem umowę na czas określony i teraz przez okres około 3-4 miesięcy jestem zatrudniony na umowie na czas nieokreślony. W takim wypadku jaki okres wypowiedzenia mnie obowiązuje?

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2014 - 21:40

1 miesiąc, ponieważ nie przepracował Pan 3 lat.

#8 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2014 - 11:15

Witam
Jeśli w dniu 1.02.2014 minie mi 3 lata pracy a pracodawca wypowie mi umowę przed tą datą czyli w styczniu a okres wypowiedzenia liczony jest od nowego miesiąca to jaki okres tego wypowiedzenia mnie obowiązuje 1 czy 3 miesiące?
Pozdrawiam

#9 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2014 - 11:16

Zapomniałem dodać, że mam umowę na czas nieokreślony od ponad roku.

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2014 - 12:33

3 miesiące.

#11 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2014 - 13:47

Witam. Mam umowe o prace od 7 stycznia na 6 miesiecy. Jednak chciałabym odejsc jaki okres wypowiedzenia mnie obowiazuje?

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2014 - 15:54

Umowa na czas określony- może być wypowiedziana tylko jeśli została zawarta na okres dłuższy niż 6 miesięcy, oraz jeśli zastrzeżenie takie zostało w umowie zamieszczone, okres wypowiedzenia wynosi:

•2 tygodnie
Cytat z powyższego artykułu.

#13 Guest_Gunia

Guest_Gunia
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2014 - 18:47

Pracuje juz 6 rok mam umowe na czas nieokresslony.. chcialabym sie zwolnic natychmiastowo czy jest taka mozliwosc jak to wyglada?? a w przypadku wypowiedzenia ile to trwa??

#14 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2014 - 21:10

Obowiązuje wypowiedzenie 3-miesięczne. Nie ma natychmiastowego zwolnienia się z pracy, jedynie może być porozumienie między Panią a zakładem.Jeśli wyrażą zgodę, będzie można odejść w dowolnym terminie.

#15 Guest_jet

Guest_jet
  • Goście

Napisano 03 luty 2014 - 12:27

Jeśli okres pracy (w oparciu o umowę na czas nieokreślony) w połowie maja wyniesie 3 lata, to aby skorzystać jeszcze z 1 miesięcznego okresu wypowiedzenia, należy je złożyć najpóźniej do końca marca?
Zaś wypowiedzenie złożone w kwietniu, zacznie biec od początku maja i wyniesie 3 mce?

#16 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 luty 2014 - 14:52

jet
Tak, zgadza się.

#17 Guest_MK

Guest_MK
  • Goście

Napisano 12 luty 2014 - 15:00

Witam.

Jak wygląda sytuacja. Jeśli pracuje w danej firmie już 4 lata.
Przy czym sytuacja jest taka, że 1,5 roku temu musiałem zwolnic się z pracy za porozumieniem stron na 7 dni. Potem ponownie podpisałem umowę o pracę z tą sama firmą? Od samego początku pracuje na czas nie określony.

Pozdrawiam

#18 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 12 luty 2014 - 21:32

MK
Nie zadałeś konkretnego pytania, nie wiadomo o co chodzi.

#19 Guest_Anonimowy

Guest_Anonimowy
  • Goście

Napisano 17 luty 2014 - 15:49

Witam,
Mam pytanie dotyczące okresu wypowiedzenia przy moim okresie zatrudnienia, otóż teraz w lutym minęły mi trzy lata pracy w jednej firmie, ale przez pierwsze 6 miesięcy byłam zatrudniona na umowę na zastępstwo. Obecnie mam umowę na czas nieokreślony dłużej niż 6 miesięcy. Czy ta umowa na zastępstwo wlicza się do tego przepracowanego okresu 3 lat, czy jest to odrębna umowa i nie wlicza się ona do tego okresu? I czy w tym przypadku obowiązuje mnie 1 -miesięczny okres wypowiedzenia czy też 3 -miesięczny?

#20 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 luty 2014 - 21:35

Umowa na zastępstwo jest wliczana do stażu pracy pracownika u danego pracodawcy, tak więc przy stażu pracy 3 lata, wypowiedzenie wyniesie 3 miesiące.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych