Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dorabianie na emeryturze, jako sposób podwyższenia emerytury

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671297 postów

Napisano 17 sierpień 2013 - 08:42

Komentarz do artykułu: Dorabianie na emeryturze, jako sposób podwyższenia emerytury

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2013 - 08:42

Gdzie szukać pracy powinien emeryt?

#3 Guest_Jaromir

Guest_Jaromir
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2014 - 13:25

Co to za wyjaśnienia, jeżeli NIE MA podanego wzoru druku ZUS jaki emeryt musi złożyć do ZUS-u, aby przeliczono mu na nowo emeryturę z uwzględnieniem okresu pracy na emeryturze wraz z opłacaniem WSZYSTKICH składek! Latam po stronach, tracę czas i... NIE MA tego!

#4 Guest_Ewelina

Guest_Ewelina
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2014 - 20:26

pewna pani dyrektor szkoły w Hajnówce (patrz BIP Hajnówka) wykazuje że w roku 2013 miala dochód brutto 50tys emerytury i 120tys poborów dyrektorskich. Czy to zgodne z prawem, żeby emeryt mógł mieć takie pobory - 10tys brutto miesięcznie? Mój mąż emeryt mógł w swoim czasie dorobić 2200PL, inaczej emeryturę by mu zmniejszono

#5 Guest_lewy

Guest_lewy
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2014 - 22:25

zus nie dolicza lat pracy po przyznaniu emerytury .nie wylicza jej na nowo tak jak za pierwszym razem tylko ją pomniejsza.i nie jest ważne że ktoś nie pobrał ani złotówki do czasu dostarczenia świadectwa pracy

#6 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12511 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 07 grudzień 2014 - 22:30

Ograniczenie w zarobkowaniu mają tylko wcześniejsi emeryci. Emeryci w wieku ustawowym mogą zarabiać  bez żadnych ograniczeń, takie mamy przepisy.

#7 Guest_Babka

Guest_Babka
  • Goście

Napisano 18 październik 2016 - 16:20

Najlepsze z tego Art. ..w Polsce emerytury nie sa wysokie i niewystarczające na pokrycie podstawowych potrzeb, To starczy i wiemy gdzie jesteśmy, jak ma się do tego konstytucja i kolejne rządy....

#8 Guest_kaśka

Guest_kaśka
  • Goście

Napisano 29 listopad 2016 - 14:04

A co jest u Pani wcześniejsi emeryci? a co ustawowy wiek emeryta? Ci którzy poszli na wcześniejszą emeryturę to już są w wieku ustawowym, to w końcu jak to jest. Przeczytała, ze wcześniejszy wiek emerytalny to wszyscy którzy w tej chwili nie mają 67 lat.

#9 Guest_Polka

Guest_Polka
  • Goście

Napisano 02 marzec 2018 - 15:08

to jest jedna wielka ściema. złożyłam wniosek o przeliczenie emerytury po 1 roku pracy (mam 67 lat), odprowadzano za mnie składki rentowe i emerytalne a nie dostałam ani grosza więcej. ZUS wytłumaczył, że teraz jest niższy wskaźnik (który oczywiście by nic nie dać sam sobie wyliczył). Jawi się pytanie dla kogo płaciłam składki? Złodzieje i tyle w temacie!

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2018 - 14:59

staram sie o emerture z polski mam 60 lat czy musze rozwiazac umowe oprace mini job300 euro jak bede skladac wniosek o emeryture

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2018 - 08:53

staram sie o emerture z polski mam 60 lat czy musze rozwiazac umowe oprace mini job300 euro jak bede skladac wniosek o emeryture

Żeby otrzymać emeryturę w Polsce trzeba rozwiązać umowę o pracę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych