Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawnienia i przywileje osób niepełnosprawnych

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671719 postów

Napisano 24 lipiec 2013 - 14:46

Komentarz do artykułu: Uprawnienia i przywileje osób niepełnosprawnych

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

mam niepełnosprawnośc stopnia umiarkowanego o symbolu - 03-L chciała bym się dowiedzeć czy należy mi się karta żebym mogła stać na pargingu z krzesełkiem

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

mam niepełnosprawnośc stopnia umiarkowanego o symbolu - 03-L chciała bym się dowiedzeć czy należy mi się karta żebym mogła stać na pargingu z krzesełkiem

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2013 - 22:02

http://prawo-na-drod...osprawnych.html

#5 Guest_Marian

Guest_Marian
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2013 - 09:33

Chcial bym Wyjechac z zona na 4 dni nad morze mam grupe niepelno sprawny {umiarkowany }czy moge liczyc na jakies ulgi

#6 Guest_Marian

Guest_Marian
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2013 - 09:33

Chcial bym Wyjechac z zona na 4 dni nad morze mam grupe niepelno sprawny {umiarkowany }czy moge liczyc na jakies ulgi

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2013 - 13:42

Jakie ulgi ma Pan na myśli? Mnie przychodzi na myśl tylko zniżka na przejazd pociągiem.

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 27 listopad 2013 - 21:56

ulgi dotyczą tylko przejazdów szpital-jakis osrodek - dom lub dom szkoła

#9 Guest_Wpisz, jak chcesz się przedstawić.

Guest_Wpisz, jak chcesz się przedstawić.
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2014 - 18:10

Tak , ulgi dają na papier do d...y i wiadro wody do spłukania

#10 bebo

bebo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 121 postów

Napisano 21 sierpień 2014 - 19:21

Dla niepełnosprawnego o umiarkowanym stopniu kojarzy mi się ulga lub zwolnienie przy meldowaniu w innym miejscu i nie płacenie opłat klimatycznych.

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2014 - 19:34

Dla niepełnosprawnego o umiarkowanym stopniu kojarzy mi się ulga lub zwolnienie przy meldowaniu w innym miejscu i nie płacenie opłat klimatycznych.

Pierwsze słyszę o takim przywileju.

#12 bebo

bebo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 121 postów

Napisano 21 sierpień 2014 - 20:01

A no tak, to mogą być uprawnienia lokalne, tak było w Mrzeżynie dwa lata temu.

#13 Guest_xx

Guest_xx
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2014 - 08:08

cos tu jest nie tak jak napisali ze niepelno sprawny nie bedzie mogl parkowac na stanowiskach parkingowych nie oznaczonych wiec sie pytam a jak przyjedzie 2 lub trzech niepelnosprawnych i stanowiska sa zajete to co wtedy?

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2015 - 11:33

Jeżeli auto niepełnosprawnego blokuje przez miesąc lub dłużej stanowisko, z oznaczonym miejscem tablicą że to miejsce jest dla osoby niepełnosprawnej,ma prawo do takiego czynu.Nadmieniam że przy posesji są tylko dwa takie stanowiska.

#15 Guest_Starszy

Guest_Starszy
  • Goście

Napisano 23 maj 2016 - 21:12

Właśnie odebrałem orzeczenie o stopniu umiarkowanym i z tego co zrozumiałem to będę pracował 7 h dziennie ale dodatkowy urlop to dopiero po roku,czyli dopiero w maju 2017 ? Dlaczego nie w tym roku, skoro pracodawca będzie miał dofinansowanie od zaraz - czyżby lobby lewiatana i pracodawców ? II. Prawdopodobnie dostanę lżejszą ale i gorzej płatną pracę, więc lepiej by było gdybym to ja otrzymywał np. 300 zł z pferonu a nie tylko pracodawca ponad 1100 - czyżby znowu lobby pracodawców ?

#16 Guest_Zośka

Guest_Zośka
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2017 - 10:25

czy osoba niepełnosprawna może wyjść w ciągu dnia do lekarza na kilka godzin i wrócić lub nie wrócić tego dnia do pracy? Czy np wychodząc na godzinę muszę zostać tą godzinę dłużej do 7h czy wtedy mój dzień to 6 godzin pracy?

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2017 - 09:53

Czy osoba z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności muszą przepracować 35 godzin tygodniowo czy wystarczy wystarczy ze prze przepracuje ilość godzin które przypadają na dany miesiąc

#18 Guest_dorka

Guest_dorka
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2017 - 10:14

Czy osoba z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności muszą przepracować 35 godzin tygodniowo czy wystarczy wystarczy ze prze przepracuje ilość godzin które przypadają na dany miesiąc

Bardziej właściwe sformułowanie, to, że nie mogą pracować więcej niż 7 godzin na dobę i 35 tygodniowo, chyba że w dozorze, albo że mają zgodę na wymiar 8/40godz.

"wystarczy, że przepracują ilość godzin na dany miesiąc" ma oznacza, że ze średniej wychodzi 35?

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2019 - 19:48

nie może się sam poruszać wyjście do lekarza czy po zrobienia zakupów jest nie możliwe bez osoby opiekującej .

#20 Guest_Wiesław

Guest_Wiesław
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2019 - 17:04

Mam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności znacznym o symbolu -08-T. Czy mogę prowadzić 1 osobową działalność gospodarczą ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych